Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011

Dades del campionat
Data Del 2 de desembre de 2010
al 20 de febrer de 2011
Proves 4

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2010-2011 va ser la 19a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 2 de desembre de 2010 al 20 de febrer de 2011 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica | modifica el codi]

Data Lloc
2-4 desembre 2010 AUS Melbourne
16-18 desembre 2010 COL Cali
21-23 gener 2011 CHN Pequín
18-20 febrer 2011 GBR Manchester

Resultats[modifica | modifica el codi]

Masculins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyador Segon Tercer
Melbourne
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of the Netherlands.svg Teun Mulder (NED) Flag of France.svg Mickaël Bourgain (FRA)
Velocitat Flag of Australia.svg Shane Perkins (AUS) Flag of the United Kingdom.svg Jason Kenny (GBR) Flag of the Netherlands.svg Teun Mulder (NED)
Velocitat per equips  Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jason Kenny
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
AUS Team Jayco-AIS
Daniel Ellis
Shane Perkins
Jason Niblett
Persecució per equips  Austràlia
Jack Bobridge
Michael Hepburn
Leigh Howard
Cameron Meyer
 Rússia
Aleksandr Khatúntsev
Evgueni Kovalev
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
 Regne Unit
Edward Clancy
Steven Burke
Luke Rowe
Andrew Tennant
Madison  Austràlia
Leigh Howard
Cameron Meyer
 Nova Zelanda
Aaron Gate
Myron Simpson
 Països Baixos
Nick Stopler
Peter Schep
Òmnium Flag of New Zealand.svg Shane Archbold (NZL) Flag of Canada.svg Zachary Bell (CAN) Flag of the United Kingdom.svg Edward Clancy (GBR)
Cali
Keirin Flag of Malaysia.svg Azizulhasni Awang (MAS) Flag of France.svg François Pervis (FRA) Flag of the Czech Republic.svg Denis Spicka (CZE)
Velocitat Flag of France.svg Kévin Sireau (FRA) Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of France.svg Grégory Baugé (FRA)
Velocitat per equips  França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jason Kenny
 Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Persecució per equips  Nova Zelanda
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Jesse Sergent
 Colòmbia
Juan Esteban Arango
Arles Castro
Edwin Ávila
Weimar Roldán
 Espanya
Eloy Teruel
Pablo Bernal
Sergi Escobar
David Muntaner
Scratch Flag of France.svg Morgan Kneisky (FRA) Flag of Belgium.svg Gijs Van Hoecke (BEL) Flag of the Czech Republic.svg Martin Bláha (CZE)
Òmnium Flag of the United Kingdom.svg Edward Clancy (GBR) Flag of Colombia.svg Juan Esteban Arango (COL) Flag of Canada.svg Zach Bell (CAN)
Pequín
Quilòmetre Flag of France.svg François Pervis (FRA) Flag of the Netherlands.svg Hugo Haak (NED) Flag of New Zealand.svg Simon van Velthooven (NZL)
Keirin Flag of New Zealand.svg Simon van Velthooven (NZL) Flag of Australia.svg Scott Sunderland (AUS) Flag of Japan.svg Kota Asai (JPN)
Velocitat Flag of France.svg Kévin Sireau (FRA) Flag of Germany.svg Sebastian Döhrer (GER) Flag of the People's Republic of China.svg Zhang Miao (CHN)
Velocitat per equips  França
François Pervis
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Rússia
Sergei Kucherov
Denís Dmítriev
Pavel Yakushevskiy
 República Popular de la Xina
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
Persecució per equips  Rússia
Evgueni Kovalev
Aleksandr Khatúntsev
Aleksei Màrkov
Alexander Serov
 Espanya
Asier Maeztu
Antonio Miguel
Sergi Escobar
Albert Torres
 Regne Unit
Mark Christian
Andrew Fenn
Erick Rowsell
Simon Yates
Puntuació Flag of Russia.svg Artur Ershov (RUS) Flag of Russia.svg Aleksei Màrkov (RUS) Flag of Switzerland.svg Claudio Imhof (SUI)
Òmnium Flag of the United Kingdom.svg Samuel Harrison (GBR) Flag of Canada.svg Zach Bell (CAN) Flag of Germany.svg Roger Kluge (GER)
Manchester
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of Australia.svg Jason Niblett (AUS) Flag of Malaysia.svg Azizulhasni Awang (MAS)
Velocitat Flag of France.svg Kévin Sireau (FRA) Flag of the United Kingdom.svg Jason Kenny (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR)
Velocitat per equips  França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
 Alemanya
Rene Enders
Maximilian Levy
Robert Förstemann
GBR Sky Track Cycling
Matthew Crampton
Jason Kenny
Chris Hoy
Persecució Flag of Australia.svg Rohan Dennis (AUS) Flag of the United Kingdom.svg Geraint Thomas (GBR) Flag of New Zealand.svg Marc Ryan (NZL)
Persecució per equips  Regne Unit
Steven Burke
Edward Clancy
Bradley Wiggins
Geraint Thomas
 Nova Zelanda
Peter Latham
Aaron Gate
Marc Ryan
Westley Gough
 Espanya
Asier Maeztu
Eloy Teruel
Pablo Bernal
David Muntaner
Òmnium Flag of New Zealand.svg Shane Archbold (NZL) Flag of South Korea.svg Cho Ho-sung (KOR) Flag of Italy.svg Elia Viviani (ITA)

Femenins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyadora Segona Tercera
Melbourne
500 m. contrarellotge Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of France.svg Sandie Clair (FRA) Flag of Hong Kong.svg Lee Wai Sze (HKG)
Keirin Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of Australia.svg Kaarle McCulloch (AUS) Flag of France.svg Clara Sanchez (FRA)
Velocitat Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER)
Velocitat per equips  República Popular de la Xina
Gong Jinjie
Guo Shuang
 Regne Unit
Jessica Varnish
Victoria Pendleton
 França
Sandie Clair
Clara Sanchez
Persecució per equips  Austràlia
Katherine Bates
Sarah Kent
Josephine Tomic
 Alemanya
Lisa Brennauer
Charlotte Becker
Madeleine Sandig
 Nova Zelanda
Kaytee Boyd
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Òmnium Flag of Spain.svg Leire Olaberría (ESP) Flag of Canada.svg Tara Whitten (CAN) Flag of Poland.svg Malgorzata Wojtyra (POL)
Cali
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of France.svg Sandie Clair (FRA) Flag of France.svg Virginie Cueff (FRA)
Velocitat Flag of Germany.svg Kristina Vogel (GER) Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of France.svg Sandie Clair (FRA)
Velocitat per equips  Regne Unit
Jessica Varnish
Victoria Pendleton
 Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució per equips  Nova Zelanda
Lauren Ellis
Rushlee Buchanan
Alison Shanks
USA Ouch Pro Cycling
Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Lauren Tamayo
 Regne Unit
Laura Trott
Wendy Houvenaghel
Katie Colclough
Puntuació Flag of Italy.svg Giorgia Bronzini (ITA) Flag of Belgium.svg Kelly Druyts (BEL) Flag of Belarus.svg Aksana Papko (BLR)
Òmnium Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of Canada.svg Tara Whitten (CAN) Flag of Belarus.svg Tatsiana Sharakova (BLR)
Pequín
Keirin Flag of France.svg Clara Sanchez (FRA) Flag of Ukraine.svg Lyubov Shulika (UKR) Flag of the United Kingdom.svg Rebecca James (GBR)
Velocitat Flag of Ukraine.svg Lyubov Shulika (UKR) Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU) Flag of the People's Republic of China.svg Junhong Lin (CHN)
Velocitat per equips  República Popular de la Xina
Junhong Lin
Gong Jinjie
 Països Baixos
Willy Kanis
Yvonne Hijgenaar
 Lituània
Simona Krupeckaitė
Gintarė Gaivenytė
Persecució Flag of New Zealand.svg Alison Shanks (NZL) Flag of the United Kingdom.svg Wendy Houvenaghel (GBR) Flag of Switzerland.svg Pascale Schnider (SUI)
Persecució per equips  Nova Zelanda
Kaytee Boyd
Rushlee Buchanan
Jaime Nielsen
 Canadà
Tara Whitten
Laura Brown
Stephanie Roorda
 Austràlia
Melissa Hoskins
Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Òmnium Flag of Canada.svg Tara Whitten (CAN) Flag of the Netherlands.svg Kirsten Wild (NED) Flag of France.svg Pascale Jeuland (FRA)
Manchester
Keirin Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN) Flag of France.svg Clara Sanchez (FRA) Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN) Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat per equips  Austràlia
Anna Meares
Kaarle McCulloch
 República Popular de la Xina
Gong Jinjie
Guo Shuang
 França
Clara Sanchez
Sandie Clair
Persecució per equips  Regne Unit
Wendy Houvenaghel
Joanna Rowsell
Sarah Storey
 Nova Zelanda
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Alison Shanks
USA Ouch Pro Cycling
Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Jennie Reed
Scratch Flag of Russia.svg Anastasia Tchulkova (RUS) Flag of the United States.svg Jennie Reed (USA) Flag of Australia.svg Amy Cure (AUS)
Òmnium Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of the Netherlands.svg Kirsten Wild (NED) Flag of Poland.svg Malgorzata Wojtyra (POL)

Classificacions[modifica | modifica el codi]

Països[modifica | modifica el codi]

Rang País/Equip Melbourne Cali Pequín Manchester Total
1. França França 61 100 80 67 308
2. Regne Unit Regne Unit 82 109 51 60 302
3. Austràlia Austràlia 85 13 42 78 218
4. Nova Zelanda Nova Zelanda 47 62 45 55 209
5. Països Baixos Països Baixos 70 - 62 49 181
6. Alemanya Alemanya 43 53 25 38 159
7. República Popular de la Xina Xina 31 5 60 46 142
8. Espanya Espanya 31 32 21 26 110
9. Canadà Canadà 27 36 39 - 102
10. Rússia Rússia 23 13 47 15 98

Masculins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. MAS Azizulhasni Awang 2 12 6 8 28
2. GBR Chris Hoy 12 - - 12 24
3. NZL Simon van Velthooven - 6 12 - 18
4. AUS Scott Sunderland 6 - 10 - 16
5. COL Fabián Puerta 4 7 - - 11

Quilòmetre contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA François Pervis - - 12 - 12
2. NED Hugo Haak - - 10 - 10
3. NZL Simon van Velthooven - - 8 - 8
4. CZE Tomas Babek - - 7 - 7
5. POL Adrian Teklinski - - 6 - 6

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Kévin Sireau 6 12 12 12 42
2. JPN Tsubasa Kitatsuru 7 7 4 6 24
3. GBR Jason Kenny 10 - - 10 20
4. GBR Chris Hoy - 10 - 8 18
5. NED Teun Mulder 8 - - 5 13

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. AUS Rohan Dennis - - - 12 12
2. GBR Geraint Thomas - - - 10 10
3. NZL Marc Ryan - - - 8 8
4. NED Jenning Huizenga - - - 7 7
5. ESP Sergi Escobar - - - 6 6

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. França França - 12 12 12 36
2. Regne Unit Regne Unit 12 10 5 - 27
3. Nova Zelanda Nova Zelanda 10 8 - 4 22
4. Alemanya Alemanya 7 2 - 10 19
5. Japó Japó 6 - 7 5 18

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. Espanya Espanya 6 8 10 8 32
2. Nova Zelanda Nova Zelanda 7 12 - 10 29
3. Regne Unit Regne Unit 8 - 8 12 28
4. Rússia Rússia 10 - 12 1 23
5. Austràlia Austràlia 12 - 5 5 22

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Morgan Kneisky - 12 - - 12
2. BEL Gijs Van Hoecke - 10 - - 10
3. CZE Martin Bláha - 8 - - 8
4. CHI Marco Arriagada - 7 - - 7
5. ESP Sebastián Mora - 6 - - 6

Madison[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. Austràlia Austràlia 12 - - - 12
2. Nova Zelanda Nova Zelanda 10 - - - 10
3. Països Baixos Països Baixos 8 - - - 8
4. Hong Kong Hong Kong 7 - - - 7
5. Argentina Argentina 6 - - - 6

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. RUS Artur Ershov - - 12 - 12
2. RUS Aleksei Màrkov - - 10 - 10
3. SUI Claudio Imhof - - 8 - 8
4. CAN Zachary Bell - - 7 - 7
5. NZL Thomas Scully - - 6 - 6

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. CAN Zachary Bell 10 8 10 - 28
2. NZL Shane Archbold 12 3 - 12 27
3. GBR Edward Clancy 8 12 - - 20
4. ESP Eloy Teruel 7 7 - - 14
5. GBR Samuel Harrison - - 12 - 12

Femenins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. FRA Clara Sanchez 8 - 12 10 30
2. GBR Victoria Pendleton - 12 - 8 20
3. AUS Anna Meares 12 - - 6 18
4. FRA Sandie Clair 6 10 - - 16
5. AUS Kaarle McCulloch 10 - - 5 15

500 metres contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. AUS Anna Meares 12 - - - 12
2. FRA Sandie Clair 10 - - - 10
3. HKG Lee Wai Sze 8 - - - 8
4. NED Willy Kanis 7 - - - 7
5. BLR Olga Panarina 6 - - - 6

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. GBR Victoria Pendleton 10 10 - 8 28
2. AUS Anna Meares 12 - - 12 24
3. GER Kristina Vogel 8 12 - - 20
4. CHN Guo Shuang 7 - - 10 17
5. FRA Sandie Clair 6 8 - - 14

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. NZL Alison Shanks - 12 - - 12
2. GBR Wendy Houvenaghel - 10 - - 10
3. SUI Pascale Schnider - 8 - - 8
4. IRL Caroline Ryan - 7 - - 7
5. GER Lisa Brennauer - 6 - - 6

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. República Popular de la Xina Xina 12 5 12 10 39
2. Regne Unit Regne Unit 10 12 - 7 29
3. França França 8 8 - 8 24
4. Països Baixos Països Baixos 7 - 10 5 22
5. Alemanya Alemanya 6 10 - 6 22

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Mel Cal Peq Man Pts
1. Nova Zelanda Nova Zelanda 8 12 12 10 42
2. Austràlia Austràlia 12 5 8 5 30
3. Canadà Canadà 7 6 10 - 23
4. Alemanya Alemanya 10 7 - 4 21
5. Regne Unit Regne Unit - 8 - 12 20

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. RUS Anastasia Tchulkova - - - 12 12
2. USA Jennie Reed - - - 10 10
3. AUS Amy Cure - - - 8 8
4. MEX Sofía Arreola - - - 7 7
5. FRA Pascale Jeuland - - - 6 6

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. ITA Giorgia Bronzini - 12 - - 12
2. BEL Kelly Druyts - 10 - - 10
3. BLR Aksana Papko - 8 - - 8
4. AUS Belinda Goss - 7 - - 7
5. GBR Katie Colclough - 6 - - 6

Òmnium[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mel Cal Peq Man Pts
1. CAN Tara Whitten 10 10 12 - 32
2. ESP Leire Olaberría 12 - 7 6 25
3. USA Sarah Hammer - 12 - 12 24
4. POL Malgorzata Wojtyra 8 3 2 8 21
5. NED Kirsten Wild - - 10 10 20

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]