Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007

Dades del campionat
Data Del 17 de novembre de 2006
al 25 de febrer de 2007
Proves 4

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007 va ser la 15a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 17 de novembre de 2006 al 25 de febrer de 2007 amb la disputa de quatre proves.

Proves[modifica | modifica el codi]

Data Lloc
17-19 novembre 2006 AUS Sydney
15-17 desembre 2006 RUS Moscou
19-21 gener 2007 USA Los Angeles
23-25 febrer 2007 GBR Manchester

Resultats[modifica | modifica el codi]

Masculins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyador Segon Tercer
Sydney
Keirin Flag of the Netherlands.svg Theo Bos (NED) Flag of Australia.svg Ryan Bayley (AUS) Flag of Germany.svg René Wolff (GER)
Quilòmetre Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Jason Queally (GBR) Flag of the Netherlands.svg Tim Veldt (NED)
Velocitat Flag of the United Kingdom.svg Craig McLean (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Ross Edgar (GBR) Flag of the Netherlands.svg Teun Mulder (NED)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig McLean
Països Baixos Països Baixos
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
GBR Science in Sport
Matthew Crampton
Jason Queally
Jamie Staff
Persecució Flag of Russia.svg Alexander Serov (RUS) Flag of Germany.svg Robert Bengsch (GER) Flag of Australia.svg Phillip Thuaux (AUS)
Persecució per equips  Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Ivan Rovni
Alexander Serov
Nikolai Trússov
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Alex Rasmussen
 Ucraïna
Roman Kononenko
Lyubomyr Polatayko
Maxim Polischuk
Vitaliy Shchedov
Puntuació Flag of Russia.svg Mikhaïl Ignàtiev (RUS) Flag of New Zealand.svg Gregory Henderson (NZL) Flag of Belarus.svg Vassil Kirienka (BLR)
Scratch Flag of Belarus.svg Vassil Kirienka (BLR) Flag of Switzerland.svg Giuseppe Atzeni (SUI) Flag of the Netherlands.svg Wim Stroetinga (NED)
Madison  Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Nikolai Trússov
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Argentina
Sebastián Donadío
Jorge Pi
Moscou
Keirin Flag of Ukraine.svg Andriy Vynokourov (UKR) Flag of the Netherlands.svg Teun Mulder (NED) Flag of France.svg Mickaël Bourgain (FRA)
Quilòmetre Flag of Germany.svg Michael Seidenbecher (GER) Flag of France.svg Kévin Sireau (FRA) Flag of Ukraine.svg Yevgen Bolirukh (UKR)
Velocitat Flag of the Netherlands.svg Theo Bos (NED) Flag of Germany.svg Stefan Nimke (GER) Flag of the United Kingdom.svg Craig McLean (GBR)
Velocitat per equips  Regne Unit
Matthew Crampton
Craig McLean
Jason Kenny
 Països Baixos
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
 França
Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Kévin Sireau
Persecució Flag of Germany.svg Robert Bartko (GER) Flag of the United Kingdom.svg Rob Hayles (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Paul Manning (GBR)
Persecució per equips GBR Recycling.co.uk
Edward Clancy
Chris Newton
Geraint Thomas
Paul Manning
 Rússia
Ivan Kovaliov
Ivan Rovni
Alexander Serov
Nikolai Trússov
 Alemanya
Robert Bartko
Robert Bengsch
Guido Fulst
Leif Lampater
Puntuació Flag of Russia.svg Mikhaïl Ignàtiev (RUS) Flag of Belarus.svg Vassil Kirienka (BLR) Flag of Ukraine.svg Oleksandr Polivoda (UKR)
Scratch Flag of Russia.svg Ivan Kovaliov (RUS) Flag of Australia.svg Mitchell Docker (AUS) Flag of the Czech Republic.svg Martin Bláha (CZE)
Madison  Països Baixos
Jens Mouris
Danny Stam
RUS Omnibike Dynamo Moscow
Konstantin Ponomarev
Alexey Shmidt
 Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
Los Angeles
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Ross Edgar (GBR) Flag of Australia.svg Shane Perkins (AUS)
Quilòmetre Flag of France.svg François Pervis (FRA) Flag of Germany.svg Carsten Bergemann (GER) Flag of Japan.svg Yusho Oikawa (JPN)
Velocitat Flag of France.svg Grégory Baugé (FRA) Flag of Italy.svg Roberto Chiappa (ITA) Flag of the United Kingdom.svg Ross Edgar (GBR)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jamie Staff
 França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
François Pervis
GBR Science in Sport
Ross Edgar
Jason Queally
Jason Kenny
Persecució Flag of Ukraine.svg Vitaliy Popkov (UKR) Flag of France.svg Fabien Sanchez (FRA) Flag of Russia.svg Valeri Valinin (RUS)
Persecució per equips  Ucraïna
Lyubomyr Polatayko
Vitaliy Shchedov
Vitaliy Popkov
Maxim Polischuk
 Dinamarca
Casper Jørgensen
Alex Rasmussen
Michael Mørkøv
Jens-Erik Madsen
 Rússia
Valeri Valinin
Vasily Khatuntsev
Konstantin Ponomarev
Alexey Shmidt
Puntuació Flag of Australia.svg Cameron Meyer (AUS) Flag of the United Kingdom.svg Chris Newton (GBR) Flag of Russia.svg Sergey Kolesnikov (RUS)
Scratch Flag of the United Kingdom.svg Russell Hampton (GBR) Flag of the Netherlands.svg Wim Stroetinga (NED) Flag of Argentina.svg Walter Fernando Pérez (ARG)
Madison  Dinamarca
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Bèlgica
Kenny De Ketele
Steve Schets
 Rússia
Konstantin Ponomarev
Alexey Shmidt
Manchester
Keirin Flag of Australia.svg Shane Perkins (AUS) Flag of the People's Republic of China.svg Qi Tang (CHN) Flag of Spain.svg Hodei Mazkiaran (ESP)
Quilòmetre Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of France.svg François Pervis (FRA) Flag of the Netherlands.svg Tim Veldt (NED)
Velocitat Flag of France.svg Arnaud Tournant (FRA) Flag of the United Kingdom.svg Chris Hoy (GBR) Flag of France.svg Mickaël Bourgain (FRA)
Velocitat per equips Regne Unit Regne Unit
Ross Edgar
Chris Hoy
Craig McLean
 Alemanya
Robert Förstemann
Matthias John
Michael Seidenbecher
AUS Southaustralia.com-AIS
Shane Perkins
Scott Sunderland
Ryan Bayley
Persecució Flag of the United Kingdom.svg Bradley Wiggins (GBR) Flag of Russia.svg Alexander Serov (RUS) Flag of Australia.svg Bradley McGee (AUS)
Persecució per equips  Regne Unit
Edward Clancy
Robert Hayles
Bradley Wiggins
Paul Manning
 Rússia
Alexei Bauer
Evengy Kovalev
Ivan Kovaliov
Nikolai Trússov
GBR Team 100% Me
Jonathan Bellis
Steven Burke
Ben Swift
Andrew Tennant
Puntuació Flag of Russia.svg Serguei Klímov (RUS) Flag of Greece.svg Ioánnis Tamourídis (GRE) Flag of Argentina.svg Juan Esteban Curuchet (ARG)
Scratch Flag of Poland.svg Rafał Ratajczyk (POL) Flag of Germany.svg Roger Kluge (GER) Flag of the United States.svg Charles Bradley Huff (USA)
Madison  Països Baixos
Jens Mouris
Peter Schep
 Regne Unit
Robert Hayles
Geraint Thomas
 Rússia
Mikhaïl Ignàtiev
Nikolai Trússov

Femenins[modifica | modifica el codi]

Event Guanyadora Segona Tercera
Sydney
Keirin Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN) Flag of the United States.svg Jennie Reed (USA) Flag of Germany.svg Dana Glöss (GER)
500 m. contrarellotge Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU) Flag of the Netherlands.svg Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat Flag of Belarus.svg Natàl·lia Tsilínskaia (BLR) Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of France.svg Clara Sanchez (FRA)
Velocitat per equips  Austràlia
Anna Meares
Kerrie Meares
 Alemanya
Dana Glöss
Jane Gerisch
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució Flag of Australia.svg Katie Mactier (AUS) Flag of the United Kingdom.svg Wendy Houvenaghel (GBR) Flag of Lithuania.svg Vilija Sereikaitė (LTU)
Puntuació Flag of Australia.svg Katherine Bates (AUS) Flag of Italy.svg Giorgia Bronzini (ITA) Flag of the People's Republic of China.svg Li Yan (CHN)
Scratch Flag of the Netherlands.svg Vera Koedooder (NED) Flag of Germany.svg Charlotte Becker (GER) Flag of Russia.svg Alena Prudnikova (RUS)
Moscou
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of Germany.svg Christin Muche (GER) Flag of Germany.svg Dana Gloss (GER)
500 m. contrarellotge Flag of Cuba.svg Lisandra Guerra (CUB) Flag of Belarus.svg Natàl·lia Tsilínskaia (BLR) Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat Flag of Belarus.svg Natàl·lia Tsilínskaia (BLR) Flag of Cuba.svg Lisandra Guerra (CUB) Flag of Lithuania.svg Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Alemanya
Dana Glöss
Jane Gerisch
 França
Sandie Clair
Virginie Cueff
Persecució Flag of the United Kingdom.svg Wendy Houvenaghel (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Rebecca Romero (GBR) Flag of Germany.svg Larissa Kleinmann (GER)
Puntuació Flag of Italy.svg Giorgia Bronzini (ITA) Flag of Cuba.svg Yoanka González (CUB) Flag of Russia.svg Yulia Arustamova (RUS)
Scratch Flag of Italy.svg Annalisa Cucinotta (ITA) Flag of Ukraine.svg Léssia Kalitovska (UKR) Flag of Cuba.svg Yoanka González (CUB)
Los Angeles
Keirin Flag of Venezuela.svg Daniela Larreal (VEN) Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN) Flag of the United States.svg Jennie Reed (USA)
500 m. contrarellotge Flag of Cuba.svg Lisandra Guerra (CUB) Flag of the Netherlands.svg Willy Kanis (NED) Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN)
Velocitat Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS) Flag of France.svg Clara Sanchez (FRA) Flag of Germany.svg Jane Gerisch (GER)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Austràlia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
 Cuba
Yumari González
Lisandra Guerra
Persecució Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of Germany.svg Verena Jooß (GER) Flag of Colombia.svg María Luisa Calle (COL)
Puntuació Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of Cuba.svg Yoanka González (CUB) Flag of Spain.svg Leire Olaberría (ESP)
Scratch Flag of the United States.svg Sarah Hammer (USA) Flag of the United States.svg Rebecca Quinn (USA) Flag of the Netherlands.svg Adrie Visser (NED)
Manchester
Keirin Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of Russia.svg Oksana Gríxina (RUS) Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN)
500 m. contrarellotge Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of the Netherlands.svg Yvonne Hijgenaar (NED) Flag of the United Kingdom.svg Anna Blyth (GBR)
Velocitat Flag of the United Kingdom.svg Victoria Pendleton (GBR) Flag of the People's Republic of China.svg Guo Shuang (CHN) Flag of Australia.svg Anna Meares (AUS)
Velocitat per equips  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Regne Unit
Anna Blyth
Shanaze Reade
 Austràlia
Kristine Bayley
Anna Meares
Persecució Flag of the United Kingdom.svg Wendy Houvenaghel (GBR) Flag of the United Kingdom.svg Rebecca Romero (GBR) Flag of New Zealand.svg Alison Shanks (NZL)
Puntuació Flag of Cuba.svg Yoanka González (CUB) Flag of Australia.svg Belinda Goss (AUS) Flag of Denmark.svg Mie Bekker Lacota (DEN)
Scratch Flag of the People's Republic of China.svg Jianling Wang (CHN) Flag of Australia.svg Belinda Goss (AUS) Flag of Cuba.svg Yumari González (CUB)

Classificacions[modifica | modifica el codi]

Països[modifica | modifica el codi]

Rang País/Equip Sydney Moscou Los Angeles Manchester Total
1 Països Baixos Països Baixos 99 79 67 97 338
2 Alemanya Alemanya 75 132 59 46 312
3 Regne Unit Regne Unit 50 84 52 117 303
4 Rússia Rússia 90 70 51 66 277
5 Austràlia Austràlia 103 29 53 79 264
6 França França 54 53 91 66 264
7 GBR Scienceinsport.com 38 12 33 60 148
8 República Popular de la Xina Xina 37 22 27 52 138
9 Itàlia Itàlia 42 43 42 2 129
10 Ucraïna Ucraïna 29 45 43 11 128

Masculins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. AUS Shane Perkins - - 8 12 20
2. UKR Andriy Vynokourov - 12 - 1 13
3. NED Theo Bos 12 - - - 12
GBR Chris Hoy - - 12 - 12
NED Teun Mulder - 10 - 2 12

Quilòmetre contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. GBR Chris Hoy 12 - - 12 24
2. FRA François Pervis - - 12 10 22
3. NED Tim Veldt 8 - - 8 16
UKR Yevgen Bolirukh 2 8 - 6 16
5. GER Carsten Bergemann 4 - 10 - 14

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. GBR Craig McLean 12 8 - - 20
2. GBR Ross Edgar 10 - 8 - 18
3. AUS Mark French 7 6 - 3 16
GBR Chris Hoy - - 6 10 16
5. FRA Arnaud Tournant 2 - 12 14

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. RUS Alexander Serov 12 7 - 10 29
2. NED Jens Mouris 7 6 - 7 20
3. FRA Fabien Sanchez 2 - 10 2 14
4. ESP Sergi Escobar - - 7 6 13
5. GER Robert Bartko - 12 - - 12

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Regne Unit Regne Unit 12 12 12 12 48
2. Alemanya Alemanya 6 7 7 10 30
3. França França 5 8 10 - 23
4. Països Baixos Països Baixos 10 10 - - 20
5. Japó Japó 1 6 4 6 17

Persecució per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Rússia Rússia 12 8 8 10 38
2. Ucraïna Ucraïna 8 7 12 - 27
3. Regne Unit Regne Unit - 6 7 12 25
4. Dinamarca Dinamarca 10 2 10 1 23
5. Nova Zelanda Nova Zelanda 5 3 6 6 20

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. BLR Vassil Kirienka 12 6 - - 18
NED Wim Stroetinga 8 - 10 - 18
POL Rafał Ratajczyk - - 6 12 18
4. GBR Russell Hampton - - 12 1 13
5. RUS Ivan Kovaliov - 12 - - 12

Madison[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. Països Baixos Països Baixos 7 12 4 12 35
2. Dinamarca Dinamarca 10 8 12 4 34
3. Rússia Rússia 12 3 8 8 31
4. Argentina Argentina 8 - 7 5 20
5. Regne Unit Regne Unit - 7 - 10 17

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. RUS Mikhaïl Ignàtiev 12 12 - - 24
2. BLR Vassil Kirienka 8 10 - - 18
3. GRE Ioánnis Tamourídis 5 - - 10 15
4. AUS Cameron Meyer - - 12 - 12
RUS Serguei Klímov - - - 12 12


Femenins[modifica | modifica el codi]

Keirin[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. CHN Guo Shuang 12 - 10 8 30
2. GBR Victoria Pendleton - 12 - 12 24
3. RUS Oksana Gríxina 7 4 - 10 21
4. USA Jennie Reed 10 - 8 - 18
5. GER Dana Glöss 8 8 - - 16

500 metres contrarellotge[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. CUB Lisandra Guerra - 12 12 - 24
-. NED Yvonne Hijgenaar 8 6 - 10 24
3. LTU Simona Krupeckaitė 10 8 - - 18
4. BLR Natàl·lia Tsilínskaia 7 10 - - 17
5. CHN Guo Shuang 6 - 8 - 14

Velocitat[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. GBR Victoria Pendleton 10 4 - 12 26
-. AUS Anna Meares 6 - 12 8 26
3. BLR Natàl·lia Tsilínskaia 12 12 - - 24
4. FRA Clara Sanchez 8 - 10 - 18
5. CHN Guo Shuang 5 - - 10 15

Persecució[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. GBR Wendy Houvenaghel 10 12 - 12 34
2. GBR Rebecca Romero - 10 - 10 20
3. NZL Alison Shanks 7 8 - 8 15
-. UKR Liza Bochkariova 5 5 5 - 15
5. FRA Cathy Moncassin - 7 6 - 13

Velocitat per equips[modifica | modifica el codi]

Pos. Equip Syd Mos LAn Man Pts
1. Països Baixos Països Baixos - 12 12 12 36
2. Austràlia Austràlia 12 - 10 8 30
3. Rússia Rússia 6 7 6 5 24
4. França França 8 8 - 7 23
5. Alemanya Alemanya 10 10 2 - 22

Puntuació[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Mos LAn Man Cop Pts
1. CUB Yoanka González - 10 10 12 32
2. ITA Giorgia Bronzini 10 12 2 - 24
3. RUS Yulia Arustamova 7 8 - - 15
4. CHN Li Yan 8 6 - - 14
5. GER Charlotte Baker 6 - 7 - 13

Scratch[modifica | modifica el codi]

Pos. Ciclista Syd Mos LAn Man Pts
1. CUB Yumari González - 7 4 8 19
2. ITA Annalisa Cucinotta - 12 6 - 18
3. RUS Yulia Arustamova 7 - 7 - 14
4. CHN Jianling Wang - - - 12 12
-. USA Sarah Hammer - - 12 - 12
-. NED Vera Koedooder 12 - - - 12

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa del Món de ciclisme en pista de 2006-2007 Modifica l'enllaç a Wikidata