Copa de la UEFA 2002-2003

De Viquipèdia
Dreceres ràpides: navegació, cerca

La Copa de la UEFA 2002-03 fou guanyada pel Porto. Derrotà el Celtic per 3-2 a la final amb un gol al temps extra.

Ronda qualificatòria[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
PFC Litex Lovech Flag of Bulgaria.svg 8-1 Flag of Lithuania.svg FK Atlantas 5-0 3-1
FC Encamp Flag of Andorra.svg 0-13 Flag of Russia.svg FC Zenit Saint Petersburg 0-5 0-8
FC Atyrau Flag of Kazakhstan.svg 0-2 Flag of Slovakia.svg FK Matador Púchov 0-0 0-2
Glentoran FC Flag of Northern Ireland.svg 0-6 Flag of Poland.svg Wisła Kraków 0-2 0-4
FK Pobeda Flag of Macedonia.svg 2-3 Flag of Denmark.svg FC Midtjylland 2-0 0-3(pr)
NK Primorje Flag of Slovenia.svg 6-3 Flag of Armenia.svg Zvartnots Yerevan 6-1 0-2
FK Ventspils Flag of Latvia.svg 3-1 Flag of Switzerland.svg AC Lugano 3-0 0-1
Hapoel Tel Aviv FC Flag of Israel.svg 5-1 Flag of Albania.svg KF Partizani 1-0 4-1
Ferencvárosi TC Flag of Hungary.svg 5-2 Flag of Cyprus.svg AEL Limassol 4-0 1-2
Hajduk Split Flag of Croatia.svg 11-0 Flag of the Faroe Islands.svg GÍ Gøta 3-0 8-0
S.K. Brann Flag of Norway.svg 4-6 Flag of Lithuania.svg FK Sūduva 2-3 2-3
Amica Wronki Flag of Poland.svg 12-2 Flag of Wales.svg Total Network Solutions FC 5-0 7-2
FC København Flag of Denmark.svg 7-2 Flag of Georgia.svg FC Lokomotivi Tbilisi 3-1 4-1
FHK Liepājas Metalurgs Flag of Latvia.svg 2-6 Flag of Austria.svg FC Kärnten 0-2 2-4
FC Vaduz Flag of Liechtenstein.svg 1-1(c) Flag of Scotland.svg Livingston FC 1-1 0-0
Sliema Wanderers FC Flag of Malta.svg 1-5 Flag of Poland.svg Polonia Warszawa 1-3 0-2
Anorthosis Famagusta FC Flag of Cyprus.svg 3-2 Flag of Luxembourg.svg CS Grevenmacher 3-0 0-2
FC Levadia Tallinn (antic) Flag of Estonia.svg 0-4 Flag of Israel.svg Maccabi Tel Aviv FC 0-2 0-2
Leixões Sport Club Flag of Portugal.svg 4-3 Flag of Macedonia.svg FK Belasica Geras Cunev 2-2 2-1
SK Sigma Olomouc Flag of the Czech Republic.svg 3-3(p) Flag of Bosnia and Herzegovina.svg FK Sarajevo 2-1 1-2
FC Zimbru Chişinău Flag of Moldova.svg 5-3 Flag of Sweden.svg IFK Göteborg 3-1 2-2
KÍ Klaksvík Flag of the Faroe Islands.svg 2-3 Flag of Hungary.svg Újpest FC 2-2 0-1
MyPa Flag of Finland.svg 1-2 Flag of Denmark.svg Odense BK 1-0 0-2
FC Dinamo Minsk Flag of Belarus.svg 1-5 Flag of Bulgaria.svg PFC CSKA Sofia 1-4 0-1
FC Dinamo Tbilisi Flag of Georgia.svg 5-1 Flag of Estonia.svg FC TVMK Tallinn 4-1 1-0
Spartak Yerevan Flag of Armenia.svg 0-5 Flag of Switzerland.svg Servette FC 0-2 0-3
Shamrock Rovers FC Flag of Ireland.svg 1-5 Flag of Sweden.svg Djurgårdens IF 1-3 0-2
NK Varteks Flag of Croatia.svg 9-0 Flag of Ireland.svg Dundalk FC 5-0 4-0
FC Gomel Flag of Belarus.svg 5-0 Flag of Finland.svg HJK Helsinki 1-0 4-0
Aberdeen FC Flag of Scotland.svg 1-0 Flag of Moldova.svg FC Nistru Otaci 1-0 0-0
AIK Flag of Sweden.svg 5-1 Flag of Iceland.svg ÍBV Vestmannaeyjar 2-0 3-1
Rapid Bucureşti Flag of Romania.svg 5-1 Flag of Slovenia.svg ND Gorica 2-0 3-1
FC Domagnano Flag of San Marino.svg 0-5 Flag of the Czech Republic.svg FK Viktoria Žižkov 0-2 0-3
FC Kairat Almaty Flag of Kazakhstan.svg 0-5 Flag of Serbia and Montenegro.svg Estrella Roja de Belgrad 0-2 0-3
FC Metalurh Zaporizhzhya Flag of Ukraine.svg 3-0 Flag of Malta.svg Birkirkara FC 3-0 0-0
Bangor City FC Flag of Wales.svg 1-2 Flag of Serbia and Montenegro.svg FK Smederevo 1-0 0-2
Koba Senec Flag of Slovakia.svg 1-5 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg NK Široki Brijeg 1-2 0-3
SK Tirana Flag of Albania.svg 2-3 Flag of Romania.svg FC Naţional Bucureşti 0-1 2-2
FC Avenir Beggen Flag of Luxembourg.svg 1-9 Flag of England.svg Ipswich Town FC 0-1 1-8
Fylkir Flag of Iceland.svg 2-4 Flag of Belgium.svg R.E. Mouscron 1-1 1-3
Stabæk Flag of Norway.svg 5-1 Flag of Northern Ireland.svg Linfield FC 4-0 1-1

Primera ronda[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Paris Saint-Germain FC Flag of France.svg 4-0 Flag of Hungary.svg Újpest FC 3-0 1-0
Sporting Clube de Portugal Flag of Portugal.svg 4-6 Flag of Serbia and Montenegro.svg FK Partizan 1-3 3-3(pr)1
Legia Warszawa Flag of Poland.svg 7-2 Flag of the Netherlands.svg FC Utrecht 4-1 3-1
FC Zimbru Chişinău Flag of Moldova.svg 1-4 Flag of Spain.svg Real Betis 0-2 1-2
Beşiktaş J.K. Flag of Turkey.svg 7-2 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg FK Sarajevo 2-2 5-0
PFC CSKA Moscou Flag of Russia.svg 3-4 Flag of Italy.svg Parma FC 1-1 2-3
PFC Levski Sofia Flag of Bulgaria.svg 5-2 Flag of Denmark.svg Brøndby IF 4-1 1-1
R.S.C. Anderlecht Flag of Belgium.svg (c)2-2 Flag of Norway.svg Stabæk 0-1 2-1
FC Naţional Bucureşti Flag of Romania.svg 3-2 Flag of the Netherlands.svg SC Heerenveen 3-0 0-2
S.S. Lazio Flag of Italy.svg 4-0 Flag of Greece.svg Skoda Xanthi 4-0 0-0
Aberdeen FC Flag of Scotland.svg 0-1 Flag of Germany.svg Hertha BSC Berlin 0-0 0-1
Ipswich Town FC Flag of England.svg 2-1 Flag of Serbia and Montenegro.svg FK Smederevo 1-1 1-0
Maccabi Tel Aviv FC Flag of Israel.svg 2-4 Flag of Portugal.svg Boavista FC 1-0 1-4
AIK Flag of Sweden.svg 4-6 Flag of Turkey.svg Fenerbahçe SK 3-3 1-3
AC Sparta Praha Flag of the Czech Republic.svg 4-0 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg NK Široki Brijeg 3-0 1-0
FK Austria Wien Flag of Austria.svg 5-2 Flag of Ukraine.svg FC Xakhtar Donetsk 5-1 0-1
Denizlispor Flag of Turkey.svg (c)3-3 Flag of France.svg FC Lorient 2-0 1-3
Chelsea FC Flag of England.svg 4-5 Flag of Norway.svg Viking F.K. 2-1 2-4
FC Kärnten Flag of Austria.svg 1-4 Flag of Israel.svg Hapoel Tel Aviv FC 0-4 1-0
VfB Stuttgart Flag of Germany.svg 8-2 Flag of Latvia.svg FK Ventspils 4-1 4-1
Dinamo Zagreb Flag of Croatia.svg 9-1 Flag of Hungary.svg Zalaegerszegi TE 6-0 3-1
FC København Flag of Denmark.svg 1-3 Flag of Sweden.svg Djurgårdens IF 0-0 1-3
FK Viktoria Žižkov Flag of the Czech Republic.svg (c)3-3 Flag of Scotland.svg Rangers FC 2-0 1-3(pr)
Vitesse Arnhem Flag of the Netherlands.svg 2-1 Flag of Romania.svg Rapid Bucureşti 1-1 1-0
Leeds United AFC Flag of England.svg 2-1 Flag of Ukraine.svg FC Metalurh Zaporizhzhya 1-0 1-1
Servette FC Flag of Switzerland.svg 4-4(c) Flag of Poland.svg Amica Wronki 2-3 2-1
SK Sturm Graz Flag of Austria.svg 8-6 Flag of Scotland.svg Livingston FC 5-2 3-4
Ferencvárosi TC Flag of Hungary.svg 5-0 Flag of Turkey.svg Kocaelispor 4-0 1-0
FK Željezničar Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 0-1 Flag of Spain.svg Málaga CF 0-0 0-1
FC Girondins de Bordeaux Flag of France.svg 10-1 Flag of Slovakia.svg FK Matador Púchov 6-0 4-1
FC Slovan Liberec Flag of the Czech Republic.svg 4-2 Flag of Georgia.svg FC Dinamo Tbilisi 3-2 1-0
Leixões Sport Club Flag of Portugal.svg 3-5 Flag of Greece.svg PAOK FC 2-1 1-4
PFC Litex Lovech Flag of Bulgaria.svg 1-3 Flag of Greece.svg Panathinaikos 0-1 1-2(pr)
Estrella Roja de Belgrad Flag of Serbia and Montenegro.svg 2-0 Flag of Italy.svg A.C. ChievoVerona 0-0 2-0
Hajduk Split Flag of Croatia.svg 2-3 Flag of England.svg Fulham FC 0-1 2-2
NK Primorje Flag of Slovenia.svg 1-8 Flag of Poland.svg Wisła Kraków 0-2 1-6
APOEL Flag of Cyprus.svg 3-1 Flag of Austria.svg Grazer AK 2-0 1-1
Celta de Vigo Flag of Spain.svg 2-1 Flag of Denmark.svg Odense BK 2-0 0-1
FC Metalurh Donetsk Flag of Ukraine.svg 2-10 Flag of Germany.svg Werder Bremen 2-2 0-8
Celtic FC Flag of Scotland.svg 10-1 Flag of Lithuania.svg FK Sūduva 8-1 2-0
Futebol Clube do Porto Flag of Portugal.svg 6-2 Flag of Poland.svg Polonia Warszawa 6-0 0-2
FC Gomel Flag of Belarus.svg 1-8 Flag of Germany.svg FC Schalke 04 1-4 0-4
Grasshopper-Club Zürich Flag of Switzerland.svg 4-3 Flag of Russia.svg FC Zenit Saint Petersburg 3-1 1-2
Ankaragücü Flag of Turkey.svg 1-5 Flag of the Basque Country.svg Deportivo Alavés 1-2 0-3
Iraklis Flag of Greece.svg 5-5(c) Flag of Cyprus.svg Anorthosis Famagusta FC 4-2 1-3
FC Midtjylland Flag of Denmark.svg 2-1 Flag of Croatia.svg NK Varteks 1-0 1-1
Blackburn Rovers FC Flag of England.svg (c)4-4 Flag of Bulgaria.svg PFC CSKA Sofia 1-1 3-3
R.E. Mouscron Flag of Belgium.svg 3-7 Flag of the Czech Republic.svg SK Slavia Praha 2-2 1-5

1Aquest partit fou disputat a porta tancada per sanció al FK Partizan.

Segona ronda[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Djurgårdens IF Flag of Sweden.svg 1-3 Flag of France.svg FC Girondins de Bordeaux 0-1 1-2
FK Viktoria Žižkov Flag of the Czech Republic.svg 0-4 Flag of Spain.svg Real Betis 0-1 0-3
Legia Warszawa Flag of Poland.svg 2-3 Flag of Germany.svg FC Schalke 04 2-3 0-0
APOEL Flag of Cyprus.svg 0-5 Flag of Germany.svg Hertha BSC Berlin 0-1 0-4
Ferencvárosi TC Flag of Hungary.svg 0-2 Flag of Germany.svg VfB Stuttgart 0-0 0-2
Málaga CF Flag of Spain.svg 4-2 Flag of Poland.svg Amica Wronki 2-1 2-1
FK Austria Wien Flag of Austria.svg 0-3 Flag of Portugal.svg Futebol Clube do Porto 0-1 0-2
FK Partizan Flag of Serbia and Montenegro.svg 4-6 Flag of the Czech Republic.svg SK Slavia Praha 3-1 1-5(pr)
Leeds United AFC Flag of England.svg 5-1 Flag of Israel.svg Hapoel Tel Aviv FC 1-0 4-1
Fenerbahçe SK Flag of Turkey.svg 2-5 Flag of Greece.svg Panathinaikos 1-1 1-4
R.S.C. Anderlecht Flag of Belgium.svg 6-1 Flag of Denmark.svg FC Midtjylland 3-1 3-0
Ipswich Town FC Flag of England.svg 1-1(p) Flag of the Czech Republic.svg FC Slovan Liberec 1-0 0-1
FC Naţional Bucureşti Flag of Romania.svg 0-3 Flag of France.svg Paris Saint-Germain FC 0-2 0-1
Deportivo Alavés Flag of the Basque Country.svg 1-2 Flag of Turkey.svg Beşiktaş J.K. 1-1 0-1
S.S. Lazio Flag of Italy.svg 2-1 Flag of Serbia and Montenegro.svg Estrella Roja de Belgrad 1-0 1-1
AC Sparta Praha Flag of the Czech Republic.svg 1-2 Flag of Turkey.svg Denizlispor 1-0 0-2
Dinamo Zagreb Flag of Croatia.svg 1-5 Flag of England.svg Fulham FC 0-3 1-2
Celta de Vigo Flag of Spain.svg 4-1 Flag of Norway.svg Viking F.K. 3-0 1-1
PAOK FC Flag of Greece.svg 3-2 Flag of Switzerland.svg Grasshopper-Club Zürich 2-1 1-1
Vitesse Arnhem Flag of the Netherlands.svg 5-4 Flag of Germany.svg Werder Bremen 2-1 3-3
Boavista FC Flag of Portugal.svg 3-1 Flag of Cyprus.svg Anorthosis Famagusta FC 2-1 1-0
SK Sturm Graz Flag of Austria.svg (p)1-1 Flag of Bulgaria.svg PFC Levski Sofia 1-0 0-1
Celtic FC Flag of Scotland.svg 3-0 Flag of England.svg Blackburn Rovers FC 1-0 2-0
Parma FC Flag of Italy.svg 3-5 Flag of Poland.svg Wisła Kraków 2-1 1-4(pr)

Tercera ronda[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Futebol Clube do Porto Flag of Portugal.svg 3-1 Flag of France.svg RC Lens 3-0 0-1
Denizlispor Flag of Turkey.svg 1-0 Flag of France.svg Olympique Lyonnais 0-0 1-0
FC Slovan Liberec Flag of the Czech Republic.svg 2-3 Flag of Greece.svg Panathinaikos 2-2 0-1
FC Girondins de Bordeaux Flag of France.svg 2-4 Flag of Belgium.svg R.S.C. Anderlecht 0-2 2-2
SK Sturm Graz Flag of Austria.svg 2-3 Flag of Italy.svg S.S. Lazio 1-3 1-0
Wisła Kraków Flag of Poland.svg 5-2 Flag of Germany.svg FC Schalke 04 1-1 4-1
PAOK FC Flag of Greece.svg 1-4 Flag of the Czech Republic.svg SK Slavia Praha 1-0 0-4
Beşiktaş J.K. Flag of Turkey.svg 3-1 Flag of Ukraine.svg FC Dynamo Kyiv 3-1 0-0
Celtic FC Flag of Scotland.svg (c)2-2 Flag of Spain.svg Celta de Vigo 1-0 1-2
Club Brugge Flag of Belgium.svg 1-3 Flag of Germany.svg VfB Stuttgart 1-2 0-1
Real Betis Flag of Spain.svg 1-2 Flag of France.svg AJ Auxerre 1-0 0-2
Vitesse Arnhem Flag of the Netherlands.svg 0-2 Flag of England.svg Liverpool FC 0-1 0-1
Málaga CF Flag of Spain.svg 2-1 Flag of England.svg Leeds United AFC 0-0 2-1
AEK Atenes FC Flag of Greece.svg 8-1 Flag of Israel.svg Maccabi Haifa FC 4-0 4-1
Hertha BSC Berlin Flag of Germany.svg 2-1 Flag of England.svg Fulham FC 2-1 0-0
Paris Saint-Germain FC Flag of France.svg 2-2(c) Flag of Portugal.svg Boavista FC 2-1 0-1

Quarta ronda[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Futebol Clube do Porto Flag of Portugal.svg 8-3 Flag of Turkey.svg Denizlispor 6-1 2-2
Panathinaikos Flag of Greece.svg 3-2 Flag of Belgium.svg R.S.C. Anderlecht 3-0 0-2
S.S. Lazio Flag of Italy.svg 5-4 Flag of Poland.svg Wisła Kraków 3-3 2-1
SK Slavia Praha Flag of the Czech Republic.svg 3-4 Flag of Turkey.svg Beşiktaş J.K. 1-0 2-4
Celtic FC Flag of Scotland.svg 5-4 Flag of Germany.svg VfB Stuttgart 3-1 2-3
AJ Auxerre Flag of France.svg 0-3 Flag of England.svg Liverpool FC 0-1 0-2
Málaga CF Flag of Spain.svg 1-0 Flag of Greece.svg AEK Atenes FC 0-0 1-0
Hertha BSC Berlin Flag of Germany.svg 3-3(c) Flag of Portugal.svg Boavista FC 3-2 0-1

Quarts de final[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Futebol Clube do Porto Flag of Portugal.svg 2-1 Flag of Greece.svg Panathinaikos 0-1 2-0(pr)
S.S. Lazio Flag of Italy.svg 3-1 Flag of Turkey.svg Beşiktaş J.K. 1-0 2-1
Celtic FC Flag of Scotland.svg 3-1 Flag of England.svg Liverpool FC 1-1 2-0
Málaga CF Flag of Spain.svg 1-1(p) Flag of Portugal.svg Boavista FC 1-0 0-1

Semifinals[modifica | modifica el codi]

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Futebol Clube do Porto Flag of Portugal.svg 4-1 Flag of Italy.svg S.S. Lazio 4-1 0-0
Celtic FC Flag of Scotland.svg 2-1 Flag of Portugal.svg Boavista FC 1-1 1-0

Final[modifica | modifica el codi]

2003-05-21
20:45
Escòcia Celtic 2 – 3 (pr.) Porto Portugal Estadi Olímpic de Sevilla, Sevilla
Larsson Gol 47' Gol 57' (Resum) Derlei Gol 45' Gol 115'
Alénitxev Gol 54'


Campió de la Copa de la UEFA 2002-03
FC Porto
FC Porto
Primer títol

Enllaços externs[modifica | modifica el codi]

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa de la UEFA 2002-2003