Usuari:PereBot/manteniment Wikidata/Gran Enciclopèdia Catalana

< Usuari:PereBot
De Viquipèdia
Jump to navigation Jump to search

Arxiu anterior: Usuari:PereBot/manteniment Wikidata/Gran Enciclopèdia Catalana/arxiu3

Viquipèdia i Gran Enciclopèdia Catalana[modifica]

Noms diferents[modifica]

  1. Francesc Gilabert de Centelles Riu-sec i de Queralt: Francesc Gilabert de Centelles-Riu-sec i de Queralt; d:Q17301518
  2. Saba Aparcaments: Saba; d:Q17301523
  3. Vicent Noguera i Climent: Vicent Joaquim Noguera i Climent; d:Q17301529
  4. Joan del Valle i Adroer: Joan del Valle; d:Q17301536
  5. Cas nominatiu: nominatiu; d:Q131105
  6. Balma de Son Matge: cova de Son Matge; d:Q17301549
  7. Junta de Fàbriques de Catalunya: Junta de Fàbriques; d:Q17301554
  8. Josep Milà i Pi: Josep Maria Milà i Pi; d:Q17301557
  9. Línia Olot-Girona: Companyia del Ferrocarril d’Olot a Girona; d:Q17301564
  10. Línia Palamós-Girona-Banyoles: Tramvies del Baix Empordà; d:Q17301565
  11. Baltasar Gracián y Morales: Baltasar Gracián; d:Q360512
  12. Barack Obama: Barack Hussein Obama; d:Q76
  13. Tim Berners-Lee: Timothy Berners-Lee; d:Q80
  14. Maria Gay: Maria Pichot i Gironès; d:Q589919
  15. Excursionisme als Països Catalans: excursionisme; d:Q17301608
  16. Febrer: Valentí; d:Q109
  17. Pirineu axial: els Pirineus; d:Q17301638
  18. Sant Esteve de Vila-setrú: Vilacetrú; d:Q17301641
  19. Servei d'Assessorament Lingüístic i Traducció: SALT; d:Q17301653
  20. Cap del Terme (Atzeneta del Maestrat): Cap de Terme; d:Q17301661
  21. Niu Guerrer: Lo Niu Guerrer; d:Q17301663
  22. Guerra de Successió Austríaca: guerra de Successió d’Àustria; d:Q32929
  23. Mas d'Avall: el Mas d’Avall; d:Q17301674
  24. Queirola: la Queirola; d:Q17301677
  25. Pla de la Cañada: Llano de la Cañada; d:Q17301682
  26. Mas del Carbo: el Carbó; d:Q17301683
  27. Jucef Ravaia: Jucef Ravaya; d:Q17301687
  28. L'Hostal: Giminells; d:Q17301691
  29. Pere II Ramon de Montcada i d'Abarca: Montcada; d:Q17301708
  30. Societat Coral Catalunya Nova: Catalunya Nova; d:Q17301715
  31. Inques de Vilcabamba: Tupac Amaru I; d:Q10715354
  32. Cobles Estrampes: cobla; d:Q17301726
  33. Falsa consciència: sociologia del coneixement; d:Q17301735
  34. Beatriu de Pinós: Beatriu de Pinós-Milany i Ballester; d:Q17301741
  35. Joan Llongueres i Badia: Joan Llongueras i Badia; d:Q11927790
  36. Mercavalència: València; d:Q17301751
  37. Nevėžis: Nevėzis; d:Q17301758
  38. Síndic Forà: síndic; d:Q17301761
  39. Síndic de les ciutats i viles reials: síndic; d:Q17301764
  40. Síndic de la Universitat: síndic; d:Q17301765
  41. Guillem Ignasi de Montis i Pont i Vich: Guillem Ignasi Montis i Pont i Vic; d:Q17301777
  42. Unió Sacerdotal de Barcelona: Unió Sacerdotal; d:Q17301780
  43. Comte Mal: el Comte Mal; d:Q17301788
  44. Joan Anton Benach i Olivella: Joan Anton Benach; d:Q16176519
  45. Mà major: ; d:Q17301804
  46. Programa d'Immersió Lingüística: ensenyament; d:Q17301810
  47. Josep Maria de Muller i d'Abadal: marquesat de Muller; d:Q17301556
  48. Escola Normal de Mestres de Balears: ensenyament normal; d:Q17301831
  49. Bonaventura Prats: Bonaventura Prats i Martí; d:Q17301833
  50. Pere I de Santcliment: Santcliment; d:Q17301838
  51. Unitat perifèrica de Beòcia: Beòcia; d:Q8257871
  52. Edmond Brazès: Edmon Brazès; d:Q3047776
  53. Francesc Romaguera: Francesc Romeguera; d:Q17301865
  54. Balandrau: puig de Balandrau; d:Q4850026
  55. Llibertat d'associació: associació; d:Q688503
  56. Levante-EMV: Levante; d:Q1999224
  57. Ianka Kupala: Janka Kupala; d:Q377
  58. Furtun ibn Llop: Llop ibn Muḥammad ibn Llop; d:Q17301898
  59. Capital de la Sardana: ciutat pubilla de la sardana; d:Q17301936
  60. Origen del periodisme: periodisme; d:Q17301939
  61. Santa Maria de Cervià: monestir de Cervià; d:Q17301943
  62. Santa Maria d'Escales: Escales; d:Q17301967
  63. World Wide Web: internet; d:Q466
  64. Sant Genís de Caraüll: Muntanyola; d:Q17301974
  65. Seqüència gregoriana: seqüència; d:Q1147354
  66. Masies de Lludient: Lludient; d:Q17301980
  67. Muses: musa; d:Q66016
  68. Sant Esteve de Granollers de la Plana: Granollers de la Plana; d:Q17302012
  69. Santa Cecília de les Serres: Sant Martí de Llémena; d:Q17302026
  70. Pere de Xèrica: Pere de Xèrica i de Lloria; d:Q17302036
  71. Joan Alfons de Xèrica: Pere de Xèrica i de Lloria; d:Q17302038
  72. Segimon Pujol: Josep Pujol i Juhí; d:Q17302060
  73. Relleu del Rapte de Sant Ignasi a la Santa Cova de Manresa: la Cova de Sant Ignasi; d:Q17302062
  74. Joc de l'auca: auca; d:Q17302064
  75. Santa Maria dels Masos: Càrcer; d:Q17302067
  76. Eduard Nicol i Franciscà: Eduard Nicol; d:Q426552
  77. Josep Corominas i Humbert: Corominas; d:Q17302083
  78. Exposició de Roses de Sant Feliu de Llobregat: Sant Feliu de Llobregat; d:Q17302084
  79. Bàlder: Balder; d:Q131658
  80. Pau de Sanluri: Sardenya; d:Q17302096
  81. Joan Calvet d'Estrella: Joan Cristòfol Calvet d’Estrella; d:Q2032229
  82. Lev Trotski: Lev Trockij; d:Q33391
  83. Goràs: quelet; d:Q5800047
  84. Pere Antoni Serra Bauzà: Pere Serra i Bauzà; d:Q11698852
  85. Rūdolfs Blaumanis: Rudolfs Blaumanis; d:Q1082044
  86. Ramon Balasch i Pinyol: Ramon Pinyol i Balasch; d:Q16941769
  87. Passió de Jesús: relats de la passió; d:Q623306
  88. Joan Ferrandis d'Herèdia: Joan Ferrandis d’Herèdia i Dies de Calataiud; d:Q9011918
  89. Sender: sender de gran recorregut; d:Q628179
  90. Pinturicchio: Il Pinturicchio; d:Q5591
  91. Baltasar de Zúñiga y Guzmán: Baltasar de Zúñiga-Guzmán y Sarmiento de Silva; d:Q525089
  92. Mikhaïl Bulgàkov: Mikhail Afanasjevič Bulgakov; d:Q835
  93. Joan Ramon Folc IV de Cardona: Joan Ramon Folc de Cardona i d’Urgell; d:Q9012039
  94. Eduard Mira i Gonzàlez: Eduard Mira i González; d:Q3048294
  95. Joan Sentís i Sunyer: Joan Sentís; d:Q9012074
  96. Ernest Claes: Ernst Claes; d:Q1356304
  97. Ramon Solé i Valdívia: Ramon Solé; d:Q1442680
  98. John R.R. Tolkien: John Ronald Reuel Tolkien; d:Q892
  99. Masoveria: masover; d:Q2098047
  100. Josep Baralt i Torres: Josep Baralt i Torras; d:Q11928453
  101. Corberes: les Corberes; d:Q1115037
  102. Fiódor Dostoievski: F’odor Mikhajlovič Dostojevskij; d:Q991
  103. Edward Anseele: Eduard Anseele; d:Q984045
  104. Pero Cornel III: Pere Cornell; d:Q3572725
  105. Josep Folc de Cardona i d'Erill: Josep Folc Cardona-Borja i d’Erill; d:Q11928574
  106. Joaquín María López López: Joaquín María López; d:Q1377287
  107. Picanyol: Josep Lluís Martínez i Picanyol; d:Q11699217
  108. Juli Cèsar: Gai Juli Cèsar; d:Q1048
  109. Josep Jordi Llongueres i Galí: Josep Jordi Llongueras i Galí; d:Q11928614
  110. Josep Lluís Bausset i Ciscar: Josep-Lluís Bausset i Ciscar; d:Q11928634
  111. Josep Maria Ainaud de Lasarte: Josep Maria Ainaud i de Lasarte; d:Q11928658
  112. Ignasi Ferrera: Ignasi Ferreres; d:Q16942163
  113. Província de Luxemburg: Luxemburg; d:Q1126
  114. Batedor de braç: batedora; d:Q1934490
  115. Mecklemburg – Pomerània Occidental: Mecklenburg-Pomerània Occidental; d:Q1196
  116. Foment de la Sardana de Rubí: Rubí; d:Q17301709
  117. Francesc d'Assís Tàrrega i Eixea: Francesc Tàrrega i Eixea; d:Q313372
  118. Frédéric Chopin: Fryderyk Franciszek Chopin; d:Q1268
  119. Segre (diari): premsa; d:Q10552566
  120. Alps: els Alps; d:Q1286
  121. Josep Postius i Saura: Josep Postius; d:Q11928865
  122. Josep Puig i Bosch: Hilari d’Arenys de Mar; d:Q11928874
  123. Ribesaltes: Joan Morer; d:Q689466
  124. Túpac Amaru I: Tupac Amaru I; d:Q296269
  125. Josep Tarín Iglesias: Josep Tarín i Iglésias; d:Q11928941
  126. Lenin: Vladimir Il’ič Lenin; d:Q1394
  127. Virgili: Publi Virgili Maró; d:Q1398
  128. Claudi: Claudi I; d:Q1411
  129. Tit Flavi Sabí Vespasià: Tit Flavi Vespasià; d:Q1421
  130. Josep Vidalou: Federació Sardanista del Rosselló; d:Q11928983
  131. Filibusterisme: filibuster; d:Q624036
  132. Museu Picasso de Barcelona: Museu Picasso; d:Q1050032
  133. Robert Oppenheimer: Julius Robert Oppenheimer; d:Q132537
  134. Albert Felip de Baldrich i de Veciana: Albert Felip de Baldric de Veciana; d:Q8193487
  135. Associació de Banquers de Barcelona: Sindicat de Banquers de Barcelona; d:Q17301769
  136. José Cadalso y Vázquez de Andrade: José Cadalso y Vázquez; d:Q919098
  137. Antoni de Capmany de Montpalau i de Surís: Antoni de Capmany de Montpalau i Surís; d:Q2360917
  138. Àdhan: aḏān; d:Q165494
  139. Mahmud Ahmadinejad: Maḥmūd Ahmadinejad; d:Q34448
  140. Máximo Gómez Báez: Máximo Gómez; d:Q558738
  141. Societat Catalana d'Estudis Jurídics: Societat Catalana d’Estudis Jurídics Econòmics i Socials; d:Q9078430
  142. Francesc Milans del Bosch i Arquer: Francesc Milans del Bosch; d:Q3081903
  143. Josep Maria Algué i Sanllehý: Josep M. Algué i Sanllehý; d:Q6293172
  144. Francesc Rovira-Beleta: Francesc Rovira i Beleta; d:Q3081948
  145. Juan Ramón Masoliver Martínez de Oria: Joan Ramon Masoliver i Martínez de Oria; d:Q11929321
  146. Josep Masdevall: Josep Masdevall i Terrades; d:Q17301802
  147. Jofré de Blanes: Jofré de Blanes i de Palau; d:Q3180356
  148. Vsévolod Meierhold: Vsevolod Emil’evič Meyerhold; d:Q165721
  149. Joan Nuix: Joan de Nuix i de Perpinyà; d:Q17301818
  150. Llenguatge: metallenguatge; d:Q315
  151. Julià Gual i Masoller: Julià Gual i Masuller; d:Q11929444
  152. José Luandino Vieira: Luandino Vieira; d:Q558950
  153. Tomàs de Santcliment: Santcliment; d:Q17301822
  154. Shota Rustaveli: Šot’a Rust‘aveli; d:Q132984
  155. Robert d'Aguiló: Robert Bordet; d:Q2557859
  156. Ximena de Barcelona i de Díaz: Ximena de Barcelona; d:Q18417579
  157. Cardenal-Infant Ferran d'Àustria: Ferran d’Àustria; d:Q559041
  158. Pau Font de Rubinat: Pau Font i de Rubinat; d:Q5670855
  159. Hèrnia: trencadura; d:Q133076
  160. CECOT: Confederació Empresarial Comarcal de Terrassa; d:Q17301839
  161. Josep Queraltó: Josep Queraltó i Jorba; d:Q17301842
  162. Sèneca: Luci Anneu Sèneca; d:Q2054
  163. Josep Janés i Olivé: Frederic Mompou i Dencausse; d:Q16943121
  164. Espectre: espectre electromagnètic; d:Q133139
  165. Josep Pla-Narbona: Josep Pla i Narbona; d:Q9013316
  166. Bany termostàtic: bany; d:Q901474
  167. Josep Romagosa i Pros: Joan Romagosa i Pros; d:Q9013345
  168. Ròmul i Rem: Ròmul; d:Q2197
  169. Caterina Casals i Mirambell: Caterina Mirambell; d:Q16187767
  170. Primer Concili de Nicea: concili I de Nicea; d:Q133331
  171. Gaspar de Portolà: Gaspar de Portolà i de Rovira; d:Q461023
  172. Oficina de correus: casa de correus; d:Q35054
  173. Josep Oriol Molgosa i Valls: Jaume Molgosa i Valls; d:Q16943377
  174. Alexandre de Riquer i Ynglada: Alexandre de Riquer i Inglada; d:Q4720922
  175. Registre de Ciutadans del Món: Pierre; d:Q672133
  176. José Antich i Valero: Josep Antich i Valero; d:Q9013540
  177. Tunga penetrans: nigua; d:Q133413
  178. Pilar Parcerisas i Colomer: Pilar Parcerissas; d:Q16943438
  179. Josep Àngel Saiz Meneses: Josep Àngel Sáiz i Meneses; d:Q1706321
  180. Josep Pellicer i Pagès: Josep Maria Pellicer i Pagès; d:Q16943447
  181. Josep Bonaplata i Corriol: Josep Bonaplata; d:Q15925124
  182. Josep Melcior Prat i Solà: Antoni Puig i Blanch; d:Q16943496
  183. Pere Reig i Fiol: Lluís Reig i Bonet; d:Q16943518
  184. Stanislaw Dygat: Stanisław Dygat; d:Q723360
  185. Astrobiologia: exobiologia; d:Q411
  186. L'Alzina (Vilanova de l'Aguda): l’Alzina de Ribelles; d:Q11930043
  187. Metafísica: metafísic; d:Q35277
  188. Antoni Sañez Reguart: Antoni Sáñez i Reguard; d:Q16943588
  189. Joan Santamaria i Monné: Joan Santamaria i Munné; d:Q16943590
  190. Maria de la Mercè d'Orleans: Maria Mercè d’Orleans-Montpensier; d:Q218879
  191. L'Hostal Nou i la Codosa: Vallfogona de Balaguer; d:Q11930138
  192. Ariadna Gil i Giner: Ariadna Gil; d:Q264754
  193. Josep Finestres i Monsalvo: Josep Finestres i de Monsalvo; d:Q9013844
  194. Bislama: beach-la-mar; d:Q35452
  195. Jaciment dels Casots: els Casots; d:Q11032343
  196. Artur Saco del Valle i Flores: Arturo Saco del Valle y Flores; d:Q17205910
  197. La Bruguera (Peratallada): Peratallada; d:Q11930303
  198. Holocaust: l’Holocaust; d:Q2763
  199. La Campana (editorial): Edicions la Campana; d:Q11930320
  200. La Cavallussa: Cavallussa; d:Q11930363
  201. Colònia la Fàbrica: Artesa de Segre; d:Q11930391
  202. Daniel Torres: Daniel Torres i Pérez; d:Q428857
  203. Diccionari de la llengua catalana de l'IEC: Diccionari de la llengua catalana; d:Q11917114
  204. Josep de Ribera: Josep de Ribera i Cucó; d:Q297838
  205. Graziella Pareto: Engràcia Pareto i Homs; d:Q3115895
  206. La Foia: la Foia d’Alcalatén; d:Q11930492
  207. Grupo Godó: Godó; d:Q35710
  208. Lluís Dalmau: Lluís Dalmau i de Baquer; d:Q723863
  209. Diluvi universal: diluvi; d:Q134052
  210. La Gralla: Centre Català de Montevideo; d:Q11930534
  211. Pere Lazaga Sabater: Pedro Lazaga; d:Q2722730
  212. Escorrentia: escolament; d:Q1444790
  213. Crack (droga): crac; d:Q330694
  214. Cir el Jove: Cir de Pèrsia; d:Q297960
  215. Ramon Llisas i Fernàndez: Ramon Llisas i Fernández; d:Q16976888
  216. Hectàrea: ha; d:Q35852
  217. La Móra (Granyanella): Granyanella; d:Q11930638
  218. Estany del Càlic: l’Alguer; d:Q3968023
  219. Kārlis Ulmanis: Karlis Ulmanis; d:Q298041
  220. La Pobla de Ferran: Passanant i Belltall; d:Q11930701
  221. Fona: foner; d:Q199771
  222. García López de Sessé: García López de Sesé; d:Q17302032
  223. Bòsfor: el Bòsfor; d:Q35958
  224. José Luis Guerín: Josep Lluís Guerín; d:Q2086767
  225. Àrctid: àrctids; d:Q15043775
  226. Reacció de metàtesi: metàtesi; d:Q13533728
  227. Cabacés: Cabassers; d:Q1248525
  228. Renaissance und Barock: Heinrich Wölfflin; d:Q17302072
  229. La Ciutat (diari): Xavier Regàs i Castells; d:Q11930978
  230. Benet de Núrsia: Benet; d:Q44265
  231. Fàbrica de paper: papereria; d:Q918088
  232. Riu Bandama: Bandama; d:Q789969
  233. Francisco Javier Ugarte Pagés: Francesc Xavier Ugarte i Pagès; d:Q1248741
  234. Papa Bonifaci VIII: Bonifaci VIII; d:Q134646
  235. Herba adventícia: arvense; d:Q101879
  236. Laura Almerich: Quartet Tarragó; d:Q11931216
  237. Institut Ramon Muntaner: Figueres; d:Q3151800
  238. Malaltia de Kawasaki: malaltia de Kawasaki; d:Q265936
  239. Regió del Carcí: Carcí; d:Q1895719
  240. Francesc de Burguès-Santcliment: Francesc Burguès; d:Q15961902
  241. Aigua dolça: aigües continentals; d:Q102192
  242. Museu d'Art Jaume Morera: Museu d’Art Modern Jaume Morera; d:Q5476145
  243. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro: Cristiano Ronaldo; d:Q11571
  244. Gilabert de Próixita: Gilabert de Pròixida i de Centelles; d:Q1773396
  245. Manel Dueso i Almirall: Manuel Dueso i Almirall; d:Q16191322
  246. Serra d'Albureca: serra de l’Albureca; d:Q5550710
  247. Efraïm de Síria: Efrem; d:Q200608
  248. Partit Carlí de Catalunya: Partit Carlí; d:Q11005267
  249. Dibranqui: dibranquis; d:Q3706877
  250. Col·legi Mare Alberta: Col·legi de la Puresa; d:Q11702288
  251. Hasdai Cresques: Ḥasday Cresques; d:Q528415
  252. Les Salines (Vilafranca del Penedès): Vilafranca del Penedès; d:Q11931680
  253. Les Ventoses: Preixens; d:Q11931751
  254. Companyia militar: companyia; d:Q102538
  255. Alfons el Cast: Alfons I de Catalunya; d:Q299156
  256. Nana-Grébizi: Gribingui; d:Q856227
  257. Yehudà ha-Leví: Yĕhudà ha-Leví; d:Q299200
  258. Museu Comarcal de l'Urgell: Granyanella; d:Q17043703
  259. Joan García Ripollés: Joan Ripollés; d:Q9015549
  260. G8: Grup dels Set; d:Q37143
  261. Nucli atòmic: nucli mirall; d:Q37147
  262. IBM: International Business Machines; d:Q37156
  263. Protoindoeuropeu: indoeuropeu; d:Q37178
  264. Pere Tàpias: Pere Tàpies; d:Q11698914
  265. Fracció de l'Exèrcit Roig: grup Baader-Meinhof; d:Q102734
  266. Motiejus Valančius: Matjejus Valančius; d:Q627106
  267. Mostra estadística: mostra; d:Q49906
  268. Carnaval: carnestoltes; d:Q4618
  269. Anne-Josèphe Théroigne de Méricourt: Théroigne de Méricourt; d:Q266773
  270. Llegat Toda: Eduard Toda i Güell; d:Q11932190
  271. Fluid refrigerant: refrigerant; d:Q266790
  272. Germans de la Penitència de Jesucrist: flagel·lant; d:Q4975709
  273. La Llavinera: Sant Pere Sallavinera; d:Q17182138
  274. Guerra d'Esmalcalda: lliga d’Esmalcalda; d:Q168556
  275. Enric Crous-Vidal: Enric Crous i Vidal; d:Q14619261
  276. Cala Sant Vicenç: necròpolis de la cala de Sant Vicent; d:Q5018268
  277. Hessen-Kassel: landgraviat de Hessen-Kassel; d:Q168651
  278. Pep Cruz: Josep Cruz i Moratones; d:Q15635172
  279. Terrier d'Airedale: terrier; d:Q37617
  280. Plini el Jove: Gai Plini Cecili Segon; d:Q168707
  281. Nicolas de Condorcet: Marie Jean Antoine de Caritat Condorcet; d:Q201477
  282. Llista d'antics municipis de Catalunya: Vic; d:Q11932466
  283. Timbaler del Bruc: Isidre Lluçà i Casanoves; d:Q9081682
  284. Shenouda III: Šenuti III d’Alexandria; d:Q87455
  285. Toresky: Josep Torres i Vilalta; d:Q9088488
  286. Catedral de la Seu d'Urgell: catedral d’Urgell; d:Q951104
  287. Martí l'Humà: Martí I de Catalunya-Aragó; d:Q332681
  288. Gabriel Alomar i Villalonga: Gabriel Alomar i Vilallonga; d:Q3773338
  289. José Luis Coll: José Luis Coll García; d:Q431019
  290. Ferran II de les Dues Sicílies: Ferran II de les Dues Sicílies; d:Q332717
  291. Francesc Domingo Marqués: Francesc Domingo i Marquès; d:Q332725
  292. Alimentació macrobiòtica: macrobiòtica; d:Q3773406
  293. Xóanon: xòanon; d:Q693222
  294. Robert Robert i Casacuberta: Robert Robert; d:Q11703283
  295. Lleó l'Africà: Lleó Africà; d:Q332790
  296. Pere Joan de Santcliment: Pere Joan de Santcliment i de Casa-saja; d:Q16323583
  297. Laios: Lai; d:Q463898
  298. Llista de Creus de Sant Jordi: Creu de Sant Jordi; d:Q11932711
  299. Art hittita: art hitita; d:Q10523720
  300. Llista de centres educatius de Palma: Institut Balear; d:Q11932778
  301. Llista de jaciments arqueològics de Catalunya: cau del Duc; d:Q11932872
  302. Francisco Diago: Francesc Diago; d:Q1086710
  303. Estat de Trujillo: Trujillo; d:Q202068
  304. Herpes genital: herpes; d:Q7476596
  305. Perdicas d'Orèstia: Perdicas; d:Q202113
  306. Joseph Alfred Serret: Alfred Serret; d:Q726415
  307. Foment d'Obres i Construccions S.A.: Foment d’Obres i Construccions; d:Q17339823
  308. ENIAC: Integrador Numèric Electrònic; d:Q169399
  309. Països Catalans: català; d:Q234963
  310. Pablo Picasso: Pablo Ruiz Picasso; d:Q5593
  311. Muro (Mallorca): Muro de Mallorca; d:Q595424
  312. William Degouve de Nuncques: Guillaume Degouve de Nuncques; d:Q1049510
  313. Josep Maria López-Picó: Josep Maria Lopez-Picó; d:Q3184108
  314. Aimeric de Peguilhan: Aimeric de Peghilhan; d:Q5623
  315. Šešupė: Lituània; d:Q5629
  316. Josep d'Ardena: Josep d’Ardena i de Sabastida; d:Q3184131
  317. Jaime Camino Vega de la Iglesia: Jaume Camino Vega de la Iglesia; d:Q4888080
  318. Dalmau VII de Rocabertí: Dalmau de Rocabertí i d’Urgell; d:Q16190376
  319. Pinal: pinals; d:Q1000370
  320. Anton Txékhov: Anton Pavlovič Čekhov; d:Q5685
  321. Llista de monuments del Baix Cinca: l’Almúnia dels Templers; d:Q11933246
  322. Francesc Català-Roca: Francesc Català i Roca; d:Q955980
  323. País Valencià: el País Valencià; d:Q5720
  324. Henri Philippe Pétain: Henri-Philippe-Omer Pétain; d:Q5721
  325. H. P. Lovecraft: Howard Phillips Lovecraft; d:Q169566
  326. Papa Martí V: Martí V; d:Q169612
  327. Oxfam: Oxford Committee for Famine Relief; d:Q267941
  328. Riu Gard: Gard; d:Q497327
  329. Enric II el Jove: Enric d’Anglaterra; d:Q235238
  330. Llista de reusencs: Ricard Vives i Sabaté; d:Q11933448
  331. Miles Franklin: literatura australiana; d:Q984
  332. Josefa Teixidor i Torres: Pepita Teixidor i Torres; d:Q15701783
  333. Papa Teodor I: Teodor I; d:Q104244
  334. Francesc Valls i Galan: Francesc Valls i Galán; d:Q1349459
  335. Llorenç de Rocafort: Llorenç de Vallbona; d:Q11933531
  336. Torre Lloreta: Calonge; d:Q11704638
  337. Geografia del Japó: Japó; d:Q333690
  338. Lactòmetre: lactodensímetre; d:Q3774340
  339. Ana María Matute Ausejo: Anna Maria Matute i Ausejo; d:Q235403
  340. Siemens (unitat): mho; d:Q169893
  341. Carles Gumersind Vidiella i Esteba: Carles Gumersind Vidiella; d:Q8263608
  342. Lluís Juste de Nin: Lluís Nin; d:Q11933625
  343. Lluís Sedó i Guichard: Lluís Alfons Sedó i Guichard; d:Q11933673
  344. Derivació regressiva: derivació; d:Q989162
  345. Domènec Perramon i Torrús: Domènec Perramon i Torrus; d:Q11917656
  346. ADN fòssil: ADN antic; d:Q290447
  347. sense article a cawiki: qüestió dels Tres Capítols; d:Q1284161
  348. Gos cobrador: gos; d:Q39017
  349. Lo Somatent: Lo Sometent; d:Q11933812
  350. Sucrera de Menàrguens: la Sucrera; d:Q11950447
  351. Tribunal de Cassació: cassació; d:Q2398397
  352. Verjurat: verjura; d:Q1513685
  353. Tomás Trénor Palavicino: Tomàs Trènor i Palavicino; d:Q11704553
  354. Museu de la Pell d'Igualada: Museu de la Pell d’Igualada i Comarcal de l’Anoia; d:Q32776
  355. Albert Guillem Hauf i Valls: Albert-Guillem Hauf i Valls; d:Q71951
  356. La Giraba: Giraba; d:Q4135184
  357. Elvira de Hidalgo: Elvira d’Hidalgo; d:Q465195
  358. Podenc: xarnego; d:Q39253
  359. Truita comuna: truita; d:Q2857311
  360. Tomàs de Lorenzana: Tomás de Lorenzana-Butrón e Irauregui; d:Q4856242
  361. Syllabus Errorum: Syllabus; d:Q596420
  362. Merindades de Navarra: merindad; d:Q3054037
  363. Forces fonamentals: interacció; d:Q104934
  364. Xauxa: Salvador Bonavia i Panyella; d:Q6645
  365. Adolfo Marsillach i Soriano: Adolf Marsillach i Soriano; d:Q2824732
  366. Johan Daisne: Herman Thiery; d:Q656476
  367. José Montilla i Aguilera: Josep Montilla i Aguilera; d:Q465464
  368. Maria de Montpeller: Maria I de Montpeller; d:Q268731
  369. Mont Ararat: Ararat; d:Q72303
  370. Gerard de Cremona: Gherardo da Cremona; d:Q367240
  371. Línia Mollerussa-Balaguer: Ferrocarril de Mollerussa a Balaguer; d:Q11934354
  372. Institut Jaume Vicens Vives: Girona; d:Q5970579
  373. Línia Tortosa - la Cava: Ferrocarrils Econòmics SA; d:Q11934358
  374. Línia Palma-Inca-Manacor / sa Pobla: Companyia dels Ferrocarrils de Mallorca; d:Q11934359
  375. Ptolemeu II Filadelf: Ptolemeu II; d:Q39576
  376. Papa Calixt II: Calixt II; d:Q170654
  377. Reforma ortogràfica: Academia de la Llengua Catalana; d:Q662175
  378. Acadèmia Militar de Barcelona: Acadèmia de Matemàtiques de Barcelona; d:Q6101676
  379. Jordi Sànchez i Zaragoza: Jordi Sánchez i Zaragoza; d:Q3807924
  380. Instal·lació constructiva: instal·lació; d:Q10754745
  381. Ausiàs March: Ausiàs Marc; d:Q465675
  382. Hipònax d'Efes: Hipònax; d:Q367377
  383. Novatores: novador; d:Q9050899
  384. Inca Garcilaso de la Vega: Garcilaso de la Vega; d:Q334711
  385. Mariano Salvador Maella Pérez: Marià Salvador Maella i Pérez; d:Q662397
  386. Julià l'Apòstata: Flavi Claudi Julià; d:Q33941
  387. Història colonial d'Amèrica del Nord: Tretze Colònies; d:Q1055643
  388. Julien Offray de La Mettrie: Julien Offroy de La Mettrie; d:Q7068
  389. Pep Duran Esteva: Josep Duran i Esteva; d:Q15920965
  390. Paul Henri Thiry d'Holbach: Paul Heinrich Dietrich Holbach; d:Q7104
  391. Majordom del Regne d'Aragó: majordom; d:Q11934658
  392. Landgraviat de Hessen: landgraviat de Hessen-Darmstadt; d:Q695322
  393. Ovidi: Publi Ovidi Nasó; d:Q7198
  394. Aleksandr Puixkin: Aleksandr Sergejevič Puškin; d:Q7200
  395. Lorenzo Giustiniani: Senén Vila; d:Q203814
  396. Daphnia: puça d’aigua; d:Q269354
  397. Eoacantocèfal: eoacantocèfals; d:Q138313
  398. Alan Turing: Alan Mathison Turing; d:Q7251
  399. Centre Nacional de Supercomputació: Barcelona Supercomputing Center; d:Q1580126
  400. Moscos de Siracusa: Moscos; d:Q957548
  401. Nazisme: nacionalsocialisme; d:Q7310
  402. Piotr Ilitx Txaikovski: P’otr Iljič Čajkovskij; d:Q7315
  403. Vitruvi: Marc Vitruvi Pol·lió; d:Q47163
  404. Manuel Borgunyó i Pla: Manuel Borguñó; d:Q11934929
  405. Vladímir Korolenko: Vladimir Galaktionovič Korolenko; d:Q335064
  406. Pasqual Calbó i Caldés: Pasqual Calbo i Caldés; d:Q2890984
  407. La Divina Comèdia: Divina Comèdia; d:Q40185
  408. Pere Navarro (militar): Pedro Navarro; d:Q728342
  409. Anne-Louis Girodet de Roussy-Trioson: Girodet-Trioson; d:Q433434
  410. John Updike: John Hoyer Updike; d:Q105756
  411. Abbas I el Gran: ‘Abbas I de Pèrsia; d:Q171349
  412. Marata (les Franqueses del Vallès): les Franqueses del Vallès; d:Q11935067
  413. Francisco Javier de Burgos y del Olmo: Francisco Javier de Burgos; d:Q3087826
  414. Maria del Mar Bonet: Maria del Mar Bonet i Verdaguer; d:Q237042
  415. Riu Ardecha: Ardecha; d:Q640263
  416. August Strindberg: Johan August Strindberg; d:Q7724
  417. Associació Wagneriana de Barcelona: Associació Wagneriana; d:Q11906998
  418. Lady Godiva: Godiva; d:Q106077
  419. Ètica mèdica: ètica; d:Q237151
  420. Mare de Déu de la Pertusa: Àger; d:Q11935338
  421. Súrya: Sūrya; d:Q204418
  422. Metro de Barcelona: Gran Metropolità de Barcelona SA; d:Q237189
  423. Blas Villate y de la Hera: Blas de Villate y la Hera; d:Q973424
  424. Carretó pòrtic: carretó; d:Q2105015
  425. Josep Ponsatí: Josep Ponsatí i Terrades; d:Q11928863
  426. Maria Carme Junyent Figueras: Carme Junyent i Figueras; d:Q11935427
  427. Tolosa de Llenguadoc: Tolosa; d:Q7880
  428. Maria Gràcia Bassa i Rocas: Maria Gràcia Bassa; d:Q11935444
  429. José Manuel Blecua Teixeiro: José Manuel Blecua Teijeiro; d:Q3186408
  430. Josep Espriu i Castelló: cooperativa; d:Q17047276
  431. Coves dels Hams: coves des Hams; d:Q40697
  432. El Niño: corrent del Niño; d:Q7939
  433. Marià Alegre d'Aparici i d'Amat: baró de Castellet; d:Q11935572
  434. Marià Borrell i de Miralpeix: Marià Borrell; d:Q11935576
  435. Calamar gegant: calamars gegant; d:Q204646
  436. Vladimir de Semir i Zivojnovic: Vladimir de Semir; d:Q4890476
  437. Mathieu Crickboom: Matthieu Crickboom; d:Q1908638
  438. Marta Rojals: Marta Rojals i del Álamo; d:Q11935658
  439. Martí I de Ribagorça: Martí d’Aragó-Gurrea i Sarmiento de Castilla; d:Q11935688
  440. Juan Marsé: Joan Marsé i Carbó; d:Q460109
  441. Carme Elias i Boada: Carme Elias; d:Q3776476
  442. Nefritis: pielonefritis; d:Q401402
  443. Dvinà Occidental: Dvina Occidental; d:Q8197
  444. Terenci: Publi Terenci Àfer; d:Q172048
  445. Edicions Tres i Quatre: Tres i Quatre; d:Q11917998
  446. Epopeia de Guilgameix: poema de Gilgameš; d:Q8272
  447. Mahabharata: Mahābhārata; d:Q8276
  448. Corona d'Aragó: corona catalanoaragonesa; d:Q204920
  449. Altiplà de Mato Grosso: Planalto do Mato Grosso; d:Q1908889
  450. Museu Tèxtil i d'Indumentària: Museu Tèxtil i d’Indumentària de Barcelona; d:Q4890779
  451. Manel Chrysoloras: Manuel Crisoloras; d:Q434356
  452. Haile Selassie: Haile Selassie I d’Etiòpia; d:Q41178
  453. Constantí I el Gran: Constantí I; d:Q8413
  454. Societat: estratificació social; d:Q8425
  455. Teognis de Mègara: Teognis; d:Q336115
  456. Partit Tory: Tory Party; d:Q499956
  457. Hugo Chávez: Hugo Rafael Chávez Frías; d:Q8440
  458. Rutili Claudi Namacià: Claudi Rutili Namacià; d:Q705919
  459. Francesc Andreví i Castellar: Francesc Andreví; d:Q2072834
  460. Grandesa d'Espanya: grandesa; d:Q3907844
  461. Cima da Conegliano: Giambattista Cima; d:Q8453
  462. Riu Alier: Alier; d:Q2464
  463. Conservatori Municipal de Música de Barcelona: Conservatori Superior de Música de Barcelona; d:Q4890917
  464. Jaume d'Aragó i d'Anjou: Jaume d’Aragó; d:Q2466099
  465. Masia del Pagès: Masia del Francès; d:Q11936081
  466. Papa Silvestre II: Silvestre II; d:Q172383
  467. Ortre: Gerió; d:Q336230
  468. Aixoka: Aśoka; d:Q8589
  469. Papa Teodor II: Teodor II; d:Q172432
  470. Longitud d'ona: ona associada; d:Q41364
  471. Concili de Constantinoble II: concili II de Constantinoble; d:Q205227
  472. Rafel Marquina i Audouard: Rafael Marquina i Audouard; d:Q4891057
  473. Mateu Lluís Símon i Delitala: Mateu Lluís Simon i Delitala; d:Q11936190
  474. Les Torres: la Seu d’Urgell; d:Q4891090
  475. Lluís Albert i Rivas: Lluís Albert i Ribas; d:Q16163289
  476. Concha Piquer: Concepció Piquer; d:Q270830
  477. Restauració Meiji: època Meiji; d:Q8707
  478. Hortsavinyà: Tordera; d:Q4891143
  479. Andalusos: andalús; d:Q3777040
  480. Maça de Liçana (llinatge): Maça; d:Q11936287
  481. Plutarc de Queronea: Plutarc; d:Q41523
  482. Batalla de Breitenfeld (1631): batalles de Breitenfeld; d:Q205379
  483. Galè: Claudi Galè; d:Q8778
  484. Abat Oliba: Oliba; d:Q1974868
  485. Sext Aureli Properci: Properci; d:Q8827
  486. Melcior Ferrer i Bruguera: Melcior Ferrer i de Bruguera; d:Q11936398
  487. Anastasi II de Bizanci: Anastasi II; d:Q41620
  488. Karakum: desert de Karakum; d:Q172702
  489. Troškūnai: Kovarskas; d:Q1024671
  490. A Contra Vent Editors: A Contra Vent; d:Q11903652
  491. Sit negre: sit; d:Q205491
  492. Zoè Porfirogènita: Zoè; d:Q41659
  493. Jaume March II: Jaume Marc; d:Q4891384
  494. Ató de Vic: Ató; d:Q4072199
  495. Antoni Bulbena i Tosell: Antoni Bulbena i Tusell; d:Q8201043
  496. Salvador Luria: Salvador Edward Luria; d:Q205667
  497. Emirat de Granada: regne de Granada; d:Q238445
  498. Antoni Altadill i Teixidó: Antoni Altadill; d:Q8201121
  499. Antoni Barata i Matas: Antoni Barata; d:Q8201132
  500. Paul Broca: Pierre Paul Broca; d:Q311276
  501. Oriol Pi de Cabanyes i Almirall: Oriol Pi de Cabanyes; d:Q9053104
  502. Aigües: Aigües de Busot; d:Q618657
  503. Plana Novella: Olivella; d:Q6464461
  504. Francesc Xavier Lamuela García: Xavier Lamuela; d:Q3548111
  505. Acadèmia Militar dels Estats Units: West Point; d:Q9219
  506. Francesc de Montcada: Francesc de Montcada i de Montcada; d:Q2270219
  507. Antonio Franco Estadella: Antoni Franco i Estadella; d:Q8201230
  508. Joan Oncina: Joan Oncina i Espí; d:Q3187749
  509. Guils del Cantó: Montferrer i Castellbò; d:Q9282616
  510. Xarcuteria: embotit; d:Q16000061
  511. Òc (revista): Oc; d:Q13411445
  512. Miquel Ferrando de la Càrcel: Miquel Ferrando de la Cárcel; d:Q11936903
  513. Rafael Rivelles Guillem: Rafael Rivelles i Guillén; d:Q3417273
  514. Miquel Saperas i Auví: Miquel Saperas i Auvi; d:Q11936966
  515. Miró de Tost: Arnau de Tost; d:Q11937045
  516. Agnès Armengol i Altayó: Agnès Armengol de Badia; d:Q11904302
  517. Maria Mercè Marçal i Serra: Maria-Mercè Marçal i Serra; d:Q3089747
  518. Pere Fernández: Pedro Fernández; d:Q12199254
  519. Rard: el Rard; d:Q2401654
  520. Sinop: Sinope; d:Q599416
  521. Cas Dreyfus: afer Dreyfus; d:Q173457
  522. Moleta del Remei: poblat ibèric de la Moleta del Remei; d:Q11937229
  523. Elisabet II del Regne Unit: Elisabet II d’Anglaterra; d:Q9682
  524. Aigua Xelida: Aigua-xellida; d:Q11904489
  525. Manolo Martínez Hugué: Manuel Martínez i Hugué; d:Q1385979
  526. Núria Pompeia Vilaplana i Boixons: Gran Enciclopèdia Catalana; d:Q12264965
  527. Zona tropical: regions tropicals; d:Q42530
  528. Monestir de Sant Benet de Montserrat: Sant Benet de Montserrat; d:Q11937325
  529. Monestir de Santa Maria de Riudaura: monestir de Ridaura; d:Q11937336
  530. Reforma Protestant: Reforma; d:Q12562
  531. Al-Humaydí: Abū ‘Abd Allāh Muḥamad Ḥumaydī; d:Q11904623
  532. El Coscollet: lo Coscollet; d:Q5351076
  533. Montorroio: batòlit; d:Q11937485
  534. Cassià Maria Just i Riba: Cassià Just i Riba; d:Q4892374
  535. Tatià: Tacià; d:Q272087
  536. Montpol: Montpolt; d:Q11937502
  537. Montse Amenós i García: Isidre Prunés i Magrans; d:Q11937507
  538. Albert Abril: Albert Abril i Pons; d:Q11904754
  539. La Seu d'Urgell: catedral d’Urgell; d:Q673412
  540. Papa Alexandre VI: Alexandre VI; d:Q108316
  541. Farena: Mont-ral; d:Q4892448
  542. Domènec Terradellas: Domènec Miquel Terradelles; d:Q960294
  543. Bigas Luna: Josep Joan Bigas i Luna; d:Q468785
  544. Història del periodisme: periodisme; d:Q1517385
  545. Alcotas: Las Alcotas; d:Q11904845
  546. Aleta (castells): fer l’aleta; d:Q11904887
  547. Dmitri Medvédev: Dmitri Anatoljevič Medvedev; d:Q23530
  548. Organització Europea per a la Recerca Nuclear: Centre Europeu per a la Recerca Nuclear; d:Q42944
  549. Joan Pujol i García: Joan Pujol i Garcia; d:Q403394
  550. Paret: mur; d:Q42948
  551. Moviment Rialles de Catalunya: Rialles; d:Q11937742
  552. Selecciones Ilustradas: historieta il·lustrada; d:Q4892634
  553. Tomàs Barris Ballestín: Tomàs Barris; d:Q4892646
  554. Joaquim Capdevila i Gaya: Joaquim Maria Capdevila i Gaya; d:Q17147994
  555. Llibre dels Nombres: Nombres; d:Q43099
  556. Alqueria Jordà: l’Alquerieta de Jordà; d:Q11905130
  557. Eusebio Sempere Juan: Eusebi Sempere i Juan; d:Q993400
  558. Aneto: pic d’Aneto; d:Q10954882
  559. Club Balonmano Granollers: Club Handbol Granollers; d:Q796816
  560. Julián Gorkín: Julià Gómez i Garcia-Ribera; d:Q633010
  561. Palau Reial de Vilafranca del Penedès: Vilafranca del Penedès; d:Q9054409
  562. Joaquim Vayreda i Vila: Marià Vayreda i Vila; d:Q4892881
  563. República de Gènova: Francesc Gilabert de Centelles-Riu-sec i de Queralt; d:Q174306
  564. Amat Elderic d'Orís: Amat Elderic; d:Q11905270
  565. Hòstia: santíssim sagrament; d:Q207104
  566. Ava de Cerdanya: Ava; d:Q4827396
  567. Parc Nacional de Yellowstone: parc nacional; d:Q351
  568. Benicalaf: Benicalaf de les Valls; d:Q764273
  569. La Voss del Trópico: Jordi Farràs i Clusella; d:Q5155216
  570. Dionís Cassi Longí: Cassi Longí; d:Q436634
  571. Juanjo Puigcorbé: Joan Josep Puigcorbé i Benaiges; d:Q731554
  572. Andreua Fornells i Vilar: Andrea Fornells; d:Q11905483
  573. Anticrist: l’Anticrist; d:Q174546
  574. Andreu-Avel·lí Artís i Tomàs: Andreu Avel·lí Artís i Tomàs; d:Q11905492
  575. Desplaçament cap al roig: desplaçament cap al vermell; d:Q76250
  576. Andreu Cazurro i Terrats: Andreu Cazurro; d:Q11905502
  577. Zoològic: parc zoològic; d:Q43501
  578. Andreu Sempere: Andreu Sentpere; d:Q11905534
  579. Confederació Espanyola d'Organitzacions Empresarials: Confederación Española de Organizaciones Empresariales; d:Q393165
  580. Monestir de Sant Daniel de Girona: monestir de Sant Daniel; d:Q4893249
  581. Simònides de Ceos: Simònides; d:Q273003
  582. Eubacteri: bacteris; d:Q10876
  583. Anselm Barba i Balanzó: Anselm Barba i Barraco; d:Q11905692
  584. Unitat perifèrica de Ftiòtida: Ftiòtida; d:Q207554
  585. Abbàs Hilmí I d'Egipte: ‘Abbās Hilmī I d’Egipte; d:Q305882
  586. Emili Pujol i Villarrubí: Emili Pujol i Vilarrubí; d:Q957563
  587. Anton Busquets i Punset: Antoni Busquets i Punset; d:Q11905765
  588. Tip i Coll: José Luis Coll García; d:Q9087789
  589. Jurament de fidelitat: fidelitat; d:Q1813294
  590. Monema: morfema; d:Q1944382
  591. Antoni Llena i Font: Antoni Llena; d:Q11905872
  592. Ibn al-Hàytham: òptica; d:Q11104
  593. Nicolau Tous i Mirapeix: Nicolau Tous i Soler; d:Q11938728
  594. Godofreu de Bouillon: Jofré de Bouillon; d:Q76721
  595. Base química: base; d:Q11193
  596. Antoni de Cardona-Anglesola i Centelles: Antoni de Cardona-Anglesola i de Centelles; d:Q11906007
  597. Le Parisien: Le Parisien libéré; d:Q142348
  598. Corneli Nepot: Corneli Nepos; d:Q109594
  599. Homilies d'Organyà: les Homilies d’Organyà; d:Q154800
  600. Vicente Moreno González: Vicente González Moreno; d:Q3320878
  601. Bel·les: bel·le; d:Q2894941
  602. Brama: Brahmā; d:Q11389
  603. Joan Maria Mundó i Freixes: Joan Maria Mundó i Freixas; d:Q15736007
  604. Wladimir Köppen: Vladimir Peter Köppen; d:Q76991
  605. Nullus sucumbere vel superari possit qui illum in bello detulerit: cavalleria; d:Q11939031
  606. Tomàs Alcoverro i Muntané: Tomàs Alcoverro i Muntaner; d:Q9088232
  607. Reforma agrària: agrària. Reforma; d:Q208128
  608. Radiació gamma: raig gamma; d:Q11523
  609. Marc Anneu Sèneca: Luci Anneu Sèneca; d:Q273671
  610. Michel-Jean Amelot: Michel Amelot; d:Q2759896
  611. Les Bordes (el Pont de Suert): el Pont de Suert; d:Q17181970
  612. La Cardosa: Cervera; d:Q17182009
  613. Jeroni Nadal i Morey: Jeroni Nadal; d:Q1125690
  614. Les Casetes (Vallirana): Vallirana; d:Q17182012
  615. Ferran (Estaràs): Estaràs; d:Q17182069
  616. Joc de cartes: carta; d:Q142714
  617. Alfons Pons Ezquerra: Alfons Pons i Esquerra; d:Q732566
  618. Pont Golden Gate: Golden Gate; d:Q44440
  619. Llagunes (Soriguera): Soriguera; d:Q17182133
  620. Martorell de la Selva: Maçanet de la Selva; d:Q17182184
  621. Andreu Febrer: Andreu Febrer i Callís; d:Q3616238
  622. Procés isocor: isocor; d:Q208388
  623. Arnau Roger I de Pallars Sobirà: Arnau Roger I de Pallars; d:Q11906605
  624. Ball cerdà: la Seu d’Urgell; d:Q11907689
  625. Hipàtia: Hipàcia; d:Q11903
  626. Papa Gregori VII: Gregori VII; d:Q133063
  627. Quint Cecili Metel (cònsol): Metel; d:Q929498
  628. Llista de bisbes d'Elna-Perpinyà: bisbat d’Elna; d:Q3256028
  629. Orquestra Maravella: Creu de Sant Jordi; d:Q11939568
  630. Abat Pierre: Pierre; d:Q306933
  631. Jordi Bosch i Palacios: Jordi Bosch; d:Q4894494
  632. Jean Henri Dunant: Jean-Henri Dunant; d:Q12091
  633. Édouard Bourciez: Édouard Eugène Bourciez; d:Q274236
  634. Clorur de mercuri (II): clorur de mercuri (II); d:Q143200
  635. Països Baixos austríacs: els Països Baixos Austríacs; d:Q700283
  636. Lluïsa Forrellad: Lluïsa Forrellad i Miquel; d:Q9023360
  637. Menstruació: climateri; d:Q12171
  638. Moviment nabí: nabí; d:Q503708
  639. Lo verdader catalá: Lo Verdader Català; d:Q9023414
  640. Astruc Bonafeu: Šělomó ben Reuben Bonafed; d:Q11907057
  641. Arc (arquitectura): llinda; d:Q12277
  642. Poble Nou de Sant Rafel: el Poblenou de Sant Rafael; d:Q3813424
  643. Santi Santamaria i Puig: Jaume Santamaria i Puig; d:Q929866
  644. Regne de Cuix: regne de Kuš; d:Q241790
  645. Montcarles: Montecarlo; d:Q45240
  646. Pantà de Graus: Tavascan; d:Q11940027
  647. Partit Republicà d'Esquerra: Consell Nacional de la Democràcia Catalana; d:Q9056448
  648. Partit Valencianista d'Esquerra: Esquerra Valenciana; d:Q9056462
  649. Quim Torra: Joaquim Torra i Pla; d:Q1945815
  650. Paper Kraft: paper ‘kraft’; d:Q11940064
  651. Aurora Picornell Femenies: Aurora Picornell i Femenias; d:Q11907297
  652. Rock català: ‘rock’ català; d:Q3813661
  653. Francesc Torralba: Francesc Torralba i Roselló; d:Q15446321
  654. Parc de la Torreblanca: la Torreblanca; d:Q11940178
  655. Parc dels Búnquers de Montellà i Martinet: Parc dels Búnquers de Martinet; d:Q11940185
  656. Carmen Amaya: Carme Amaya i Amaya; d:Q242023
  657. Sant Pere de Ponts: monestir de Ponts; d:Q5648759
  658. Quàntum de sang: quàntum; d:Q4927888
  659. Infant d'Espanya: infant; d:Q11317651
  660. Maksim Gorki: Maksim Gor’kij; d:Q12706
  661. Ignasi Iglésias i Pujadas: Ignasi Iglésias i Pujades; d:Q3813814
  662. Premi Joaquim Ruyra de narrativa juvenil: premi Joaquim Ruyra; d:Q11700299
  663. Guifré el Pilós: Guifré I de Barcelona; d:Q504283
  664. Abd-Al·lah ibn Muhàmmad ibn Abd-ar-Rahman: ‘Abd Allah I de Còrdova; d:Q307680
  665. Prudenci Bertrana i Comte: Prudenci Bertrana; d:Q3322361
  666. Dinastia Grimaldi: Grimaldi; d:Q668182
  667. Laly Soldevila: Eulàlia Soldevila i Vall; d:Q4895256
  668. Península Ibèrica: Espanya; d:Q12837
  669. Explosiu: explosió; d:Q12870
  670. Tractat de Wad-Ras: guerra d’Àfrica; d:Q9089641
  671. Aladí i la llàntia meravellosa: Aladí; d:Q209515
  672. Melcior Rodríguez de Alcántara i Elias: Melcior Rodríguez d’Alcàntara i Eliass; d:Q6009474
  673. Joan de Rocatallada: Joan de Peratallada; d:Q2273936
  674. Ernst Gombrich: Ernst Hans Gombrich; d:Q78504
  675. Montmagastre: Artesa de Segre; d:Q17183414
  676. Victor Franz Hess: Viktor Franz Hess; d:Q78520
  677. Guerra civil a Catalunya: col·lectivització; d:Q14993524
  678. Mènades: mènada; d:Q209599
  679. Gòtic català: art gòtic català; d:Q4895430
  680. Martell de fuster: martell; d:Q3945253
  681. Eduardo López de Ochoa: Eduard López de Ochoa i Portuondo; d:Q45934
  682. Salvador Jàfer i Sanxis: Salvador Jàfer i Sanchis; d:Q12399506
  683. Carles Sabater i Hernàndez: Carles Sabater i Hernández; d:Q3781585
  684. Knockout: knock-out; d:Q668642
  685. Pere Albert: cavalleria; d:Q11940899
  686. Gaziel: Agustí Calvet i Pascual; d:Q4895929
  687. Pere Salsas i Trillas: Pere Salses i Trilles; d:Q11941052
  688. Òxid d'alumini: alúmina; d:Q177342
  689. Sala hipòstila: hipòstil; d:Q1324228
  690. Pere Vergés i Farrés: Pere Vergés i Farnés; d:Q11941072
  691. Bífora: coronella; d:Q1291476
  692. Pere d'Alcàntara Penya i Nicolau: Pere d’Alcàntara Peña i Nicolau; d:Q11941085
  693. Fisòstom: fisòstoms; d:Q7189775
  694. Arxiu General de Simancas: Archivo General de Simancas; d:Q537883
  695. Rayy: Rey; d:Q636188
  696. Sanluri: Sardenya; d:Q13656
  697. La Quadra d'Agulladolç: Agulladolç; d:Q17184174
  698. Pesca a l'encesa: a l’encesa; d:Q11941321
  699. Rocamora (Argençola): Rocamora d’Argençola; d:Q17184216
  700. Rosana Pastor: Rosanna Pastor i Muñoz; d:Q1750494
  701. Competició esportiva: campionat; d:Q1816033
  702. Sant Jordi de Muller: Muller; d:Q17184242
  703. Hebreus: hebreu; d:Q570868
  704. Sant Pere del Bosc: Lloret de Mar; d:Q17184261
  705. Bartomeu Rubí Catany: Bartomeu Rubí; d:Q11908614
  706. Ivan Bunin: Ivan Aleksejevič Bunin; d:Q46602
  707. Falcó grifó: grifó; d:Q177688
  708. Mercabarna: Mercat Central d’Abasts de Barcelona SA; d:Q6010405
  709. Estatut d'Autonomia de Catalunya de 1932: Estatut de Catalunya del 1932; d:Q4896294
  710. Menopausa: climateri; d:Q177708
  711. Tudela de Segre: Artesa de Segre; d:Q17184315
  712. Vallcanera: Sils; d:Q17184321
  713. Vernet (Artesa de Segre): Artesa de Segre; d:Q17184333
  714. Vilamajor (Cabanabona): Vilamajor d’Agramunt; d:Q17184337
  715. Palau-solità i Plegamans: Plegamans; d:Q13926
  716. Pic de la Mainera: caos; d:Q11941533
  717. Voltor comú: voltor; d:Q177856
  718. Àhmad Xah Durrani: Aḥmad Shāh Durrānī; d:Q46798
  719. Leo Baekeland: Leo Hendrik Baekeland; d:Q243442
  720. Nacho Duato: Ignacio Duato Barcia; d:Q931574
  721. Projecció azimutal estereogràfica: projecció estereogràfica; d:Q866099
  722. Antoni Muntadas: Antoni Muntadas-Prim i Fàbregas; d:Q2406301
  723. Partit Separatista Revolucionari Català: Partit Separatista Revolucionari de Catalunya; d:Q15972293
  724. Uta-Napixtim: Utnapištim; d:Q767983
  725. Narcís-Jordi Aragó i Masó: Narcís-Jordi Aragó i Massó; d:Q16168967
  726. Codi Morse: alfabet Morse; d:Q79897
  727. Bernat Hug de Rocabertí: Bernat Hug de Rocabertí i d’Erill; d:Q11909147
  728. Quadricicle: quad; d:Q210988
  729. Extracció líquid-líquid: extracció; d:Q866399
  730. Bestiari popular català: bestiari festiu; d:Q11909230
  731. Línia Sant Feliu de Guíxols - Girona: Companyia del Ferrocarril de Sant Feliu de Guíxols a Girona SA; d:Q3815559
  732. Juan Antonio Bayona: Joan Antoni García i Bayona; d:Q932019
  733. Kenzaburō Ōe: Kenzaburo Oe; d:Q80095
  734. Jaume Balmes i Urpià: Jaume Llucià Balmes i Urpià; d:Q2439397
  735. Kostas Vàrnalis: Kostas Varnalis; d:Q375036
  736. Tâmega: Támega; d:Q14608
  737. X Window System: X-Window; d:Q178481
  738. Ferran d'Antequera: Ferran I de Catalunya-Aragó; d:Q47412
  739. Ramon Archs i Serra: Ramon Archs; d:Q16169338
  740. Pompeu Audivert i Mir: Pompeu Audivert; d:Q11942273
  741. Pont de Ferro: Tordera; d:Q11942304
  742. Willebrord Snel van Royen: Snel; d:Q244152
  743. Francesc Palou: Francesc Palou i Amengual; d:Q2636220
  744. Pau de Passarowitz: tractat de Passarowitz; d:Q211395
  745. Bernat I de Vilamarí: Bernat de Vilamarí; d:Q11680208
  746. Unitat de mesura: patró; d:Q47574
  747. Nepticúlid: nepticúlids; d:Q244254
  748. Propiorecepció: cenestèsia; d:Q1129066
  749. Borda del Cuquerlo: Cal Cuquerlo; d:Q11909746
  750. Nòrica: Nòric; d:Q131434
  751. Jaume Serra i Cau: Jaume Serra; d:Q1771969
  752. Raymond de Sauvetat: Raimon; d:Q80556
  753. Arbre de mitjana: mitjana; d:Q2144942
  754. Palau del Marquès de Llió: Josep Francesc de Móra i Catà; d:Q3816124
  755. Bagaudes: bagauda; d:Q799867
  756. Emili Castellanos: Emili Castellanos i Vila; d:Q11919142
  757. Àfars: àfar; d:Q211720
  758. Antoni Viladomat i Manalt: Antoni Viladomat i Manald; d:Q4111128
  759. Atonalisme: atonalitat; d:Q211745
  760. El Forn: les Cases del Forn; d:Q24379
  761. Brisa de raïm: brisa; d:Q11909998
  762. Tais: tai; d:Q703353
  763. Usatge: ús; d:Q9092046
  764. Renaixença: Lo Catalanisme; d:Q703472
  765. Antonio Gala: Antonio Gala Velasco; d:Q3750903
  766. Terra Alta: la Terra Alta; d:Q15376
  767. Acfred I de Carcassona: Acfred I; d:Q2604056
  768. Paulí Massip i Roca: Paulí Masip i Roca; d:Q375879
  769. Jaume el Conqueridor: Jaume I de Catalunya-Aragó; d:Q212052
  770. Orient Pròxim: Pròxim Orient; d:Q48214
  771. Joan de Joanes: Joan Macip i Navarro; d:Q11287651
  772. Josep-Lluís Carod-Rovira: Josep Lluís Carod-Rovira; d:Q3055462
  773. Luis Gordillo: Luis Rodríguez Gordillo; d:Q3751089
  774. Hanna-Barbera: Joseph Roland Barbera; d:Q736464
  775. Cercle de quintes: cicle de les quintes; d:Q212320
  776. Mossàrabs: mossàrab; d:Q671082
  777. Ahura Mazda: Ahura Mazdā; d:Q179575
  778. Riu Kama: Kama; d:Q79082
  779. Actinomicetal: actinomicetals; d:Q343452
  780. Dionís l'Areopagita: Dionís Areopagita; d:Q310686
  781. Carpocapsa: cuc de les pomes; d:Q45262
  782. Presoner de guerra: convencions de Ginebra; d:Q179637
  783. França metropolitana: França; d:Q212429
  784. Riu Gallegos: río Gallegos; d:Q474602
  785. La Pèrdua del Nen Jesús al Temple: Claude Vignon; d:Q245230
  786. Festival de Jazz Terrassa: jazz; d:Q8961524
  787. Lacertili: llangardaix; d:Q15879
  788. Prejudici: a priori; d:Q179742
  789. Vapor Llonch: Feliu Llonch i Mates; d:Q9092642
  790. Cal Nosa i Cal Rata: Cal Rata; d:Q11910694
  791. Al-Kindí: Abū Yūsuf Ya’qūb ibn Isḥāq al-Kindī; d:Q179759
  792. El Molinar: es Molinar; d:Q11681338
  793. Leonid Andréiev: Leonid Nikolajevič Andrejev; d:Q310866
  794. Arnau Roger II de Pallars Sobirà: Arnau Roger II de Pallars; d:Q16170607
  795. Puig de Fàtima: puig de na Fàtima; d:Q11943582
  796. Muhàmmad ibn Llop: Muḥammad ibn Llop; d:Q10985413
  797. Aleksandr Ostrovski: Aleksandr Nikolajevič Ostrovskij; d:Q171976
  798. Euqueri de Lió: Lerins; d:Q671419
  799. Dick Fosbury: Richard Fosbury; d:Q310989
  800. Jalal Talabani: Ğalāl al-Talabānī; d:Q57306
  801. Pinar de Campoverde: El Pinar de Campoverde; d:Q5291816
  802. Charles-Augustin de Coulomb: Charles Augustin de Coulomb; d:Q81716
  803. Província d'Imperia: Imperia; d:Q16186
  804. Sadomasoquisme: masoquisme; d:Q2211650
  805. Murasaki Shikibu: Shibiku Murasaki; d:Q81731
  806. Antoni Lliteres i Carrió: Antoni Lliteres i Carrión; d:Q606020
  807. Nikolai Semiónov: Nikolaj Nikolajevič Sem’onov; d:Q48990
  808. Luis Antonio García Navarro: Luis Antonio Garcia Navarro; d:Q606087
  809. Canó obús: obús; d:Q180126
  810. Esplai: centre d’esplai; d:Q3751900
  811. Document RFC: RFC; d:Q212971
  812. Calamar: calamars; d:Q81900
  813. El Tormo (Cirat): el Tormo de Cirat; d:Q17022976
  814. Crema pastissera: crema; d:Q2048003
  815. Lucrezia Bori: Lucrècia Borja i González; d:Q933915
  816. Vicente Aranda Ezquerra: Vicenç Aranda i Ezquerra; d:Q704576
  817. Banc Hispano Colonial: Banc Hispanocolonial; d:Q8241246
  818. Lord Edward FitzGerald: Edward Fitzgerald; d:Q2605222
  819. Francesc Tramulles i Roig: Francesc Tremulles i Roig; d:Q8962217
  820. Isabel de Josa: Isabel d’Orrit; d:Q16203947
  821. Conferència de Nacions Sense Estat d'Europa Occidental: Conferència de Nacions Sense Estat de l’Europa Occidental; d:Q3686577
  822. Quaderns d'Arquitectura i Urbanisme: Cuadernos de Arquitectura; d:Q11944160
  823. Quaderns Crema: Edicions dels Quaderns Crema; d:Q11944162
  824. Projectil: balística; d:Q49393
  825. Oberland bernès: Berna; d:Q475403
  826. Riu Alagón: Alagón; d:Q16663
  827. Teresa Claramunt i Creus: Teresa Claramunt; d:Q3326248
  828. Xavier Bonfill i Trias: Xavier Bonfill; d:Q2834742
  829. Pierre de Marivaux: Pierre Carlet de Chamblain de Marivaux; d:Q49478
  830. Jordi Colomer i Calsina: Jordi Colomer; d:Q2376014
  831. Navàs: baga Negra; d:Q16724
  832. Mireia Vidal-Conte: premi Miquel de Palol; d:Q15647092
  833. Sublim: Nicolas Boileau-Despréaux; d:Q999803
  834. Lluís Antoni d'Espanya: Lluís Antoni de Borbó; d:Q2343300
  835. Manel Forcano i Aparicio: Manuel Forcano i Aparicio; d:Q1687954
  836. Rafael Sastre des Puigderrós: Rafael Sastre del Puigderròs; d:Q11944459
  837. Muhàmmad Àbduh: Muḥammad ‘Abduh; d:Q311826
  838. Ramaderia bovina: ramaderia; d:Q11944517
  839. Agustina d'Aragó: Agustina Saragossa i Domènec; d:Q718272
  840. Ramon Dalmau I de Rocabertí: Ramon Dalmau de Rocabertí i de Safortesa; d:Q11944581
  841. Ramon Ruiz Amado: Ramon Ruiz Amado i de Contreras; d:Q11289264
  842. Darío de Regoyos: Santos Darío de Regoyos y Valdés; d:Q1837855
  843. Jaume Ministral Masià: Jaume Ministral i Massià; d:Q9011122
  844. Arxipreste de Talavera: Arcipreste de Talavera; d:Q1393409
  845. Catedral de Barcelona: Frederic-Pau Verrié i Faget; d:Q17155
  846. Diario de Palma: El Diario de Palma; d:Q17023778
  847. Daimler-Benz: Daimler-Benz AG; d:Q541477
  848. Escaire: cartabó; d:Q3392302
  849. Lliure examen: Syllabus; d:Q1852208
  850. Llei Orgànica General del Sistema Educatiu: Llei Orgànica d’Ordenació General del Sistema Educatiu; d:Q3326778
  851. Plini el Vell: Gai Plini Segon; d:Q82778
  852. Joan Escalas i Feliu: Joan Escalas; d:Q15614817
  853. Espai euclidià: espai d’Euclides; d:Q17295
  854. Espasme muscular: espasme; d:Q574360
  855. Staatsoper Hamburg: teatre d’òpera; d:Q705453
  856. Guerau de Liost: Jaume Bofill i Mates; d:Q3163067
  857. Francesc d'Assís Planas Doria: Francesc d’Assís Planas i Dòria; d:Q16335814
  858. Francisco Madrid: Francesc Madrid i Alier; d:Q3818461
  859. Pedro Martínez de la Rosa: Pere Martínez de la Rosa; d:Q82924
  860. Alfons el Magnànim: Alfons IV de Catalunya; d:Q312304
  861. Inestabilitat (meteorologia): inestabilitat atmosfèrica; d:Q5915638
  862. Fets de maig del 1937: fets de Maig; d:Q1885246
  863. Ignasi Ferrés i Iquino: Ignasi F. Iquino; d:Q1393799
  864. J.B. Priestley: John Boynton Priestley; d:Q443528
  865. Víktor Xklovski: Viktor Borisovič Šklovskij; d:Q312467
  866. Freqüència modulada: modulació; d:Q181417
  867. Congrés Nacional Africà: African National Congress; d:Q83162
  868. Cronicó de Moissac: Cronicó d’Aniana; d:Q2966761
  869. Eusebi de Vercelli: canònica; d:Q181489
  870. Galceran de Requesens i Joan de Soler: Galceran de Requesens i Joan; d:Q8963336
  871. Rendibilitat empresarial: rendibilitat; d:Q11945243
  872. Dolce stil nuovo: Stil Novo; d:Q542036
  873. Electró-volt: electronvolt; d:Q83327
  874. Abdó Terrades i Poli: Abdó Terradas i Pulí; d:Q3753351
  875. Guerres de religió a França: guerres de Religió; d:Q673175
  876. Gesta Comitum Barchinonensium: Gesta comitum Barcinonensium et regum Aragonum; d:Q3065243
  877. Bernard Baruch: Bernard Mannes Baruch; d:Q181662
  878. Leopoldo Alas: Leopoldo Alas y Ureña; d:Q312747
  879. Estríldid: estríldids; d:Q214462
  880. Nacionalisme valencià: valencianisme; d:Q607708
  881. Revolta Forana: revolta dels Forans; d:Q11945454
  882. Pseudo-Dionís l'Aeropagita: Dionís Areopagita; d:Q312816
  883. Casa Blanca (La Pobla de Vallbona): la Casablanca; d:Q11912693
  884. Litologia: petrologia; d:Q6538759
  885. David Mackay: David-John Mackay Goodchild; d:Q3753485
  886. Gauche Divine: La Gauche Divine; d:Q8963618
  887. Riera de Blanes: Blanes; d:Q11945572
  888. Àhmad ibn Tulun: Aḥmad ibn Ṭūlūn; d:Q374374
  889. Riera de Vallmanya (Maresme): Vallmanya; d:Q11945626
  890. Síndic General de les Valls d'Andorra: síndic; d:Q6571687
  891. Casals Catalans: casal; d:Q11912890
  892. Ángeles Santos Torroella: Àngels Santos i Torroella; d:Q2574020
  893. Enrique García Asensio: Enric Garcia i Asensio; d:Q1230559
  894. Herman Boerhaave: Hermann Boerhaave; d:Q313093
  895. Riu de Valarties: arriu de Valarties; d:Q11945748
  896. Eulogio Despujol y Dusay: Eulogi Despujol i Dusay; d:Q3360558
  897. Robafaves Llibres SCCL: Creu de Sant Jordi; d:Q11945775
  898. Llinatge dels Banyuls: Dalmau de Banyuls; d:Q3065664
  899. Juan Antonio Bardem: Juan Antonio Bardem Muñoz; d:Q542529
  900. Lluís de Requesens i Zúñiga: Lluís de Requesens i de Zúñiga; d:Q182094
  901. Premi Ciutat de Barcelona: premis Ciutat de Barcelona; d:Q9062240
  902. Juan-Eduardo Cirlot Laporta: Joan Eduard Cirlot i Laporta; d:Q3295089
  903. Divina gràcia: gràcia; d:Q3852175
  904. Esbart dansaire: esbart; d:Q11919687
  905. Castell del Castell de Vilamalefa: castell de Vilamalefa; d:Q11913143
  906. Lluís del Milà: Lluís del Milà i Eixarc; d:Q706495
  907. Joan Margarit i Pau: Joan Margarit i de Pau; d:Q3131387
  908. Benito Pablo Juárez García: Benito Juárez García; d:Q182276
  909. Moviment d'Esquerra Nacionalista: Nacionalistes d’Esquerra; d:Q3328020
  910. Cas Català-Illetes: Cas Català; d:Q8341529
  911. Xunzi: filosofia xinesa; d:Q216072
  912. Giuseppe Chiesa Baratti: Giuseppe Chiesa Barati; d:Q8964169
  913. La Safra: Safra; d:Q2115676
  914. Control biològic de plagues: control biològic; d:Q116890
  915. Cels Gomis i Mestre: Cels Gomis i Mestres; d:Q11913405
  916. La Prenyanosa: Cervera; d:Q9062590
  917. Romà Vallès: Romà Vallès i Simplicio; d:Q11946185
  918. Centre Excursionista Els Blaus: Centre Excursionista els Blaus de Sarrià; d:Q11913445
  919. Mary Santpere: Maria Santpere i Hernáez; d:Q3754320
  920. Raciovitalisme: José Ortega y Gasset; d:Q9066825
  921. Jordi Pagans i Monsalvatje: Jordi Pagans i Montsalvatge; d:Q6277487
  922. Trescador: casa apiari; d:Q3393905
  923. Constant de Dirac: constant reduïda de Planck; d:Q2115969
  924. Comanxes: comanxe; d:Q117133
  925. Luci Flavi Dextre: Nummi Emilià Dextre; d:Q2312613
  926. Llista de comtes d'Empúries: comtat d’Empúries; d:Q3688903
  927. Chiruca: xiruca; d:Q11913692
  928. Colúbrid: colobra; d:Q182751
  929. Turó del Carmel: muntanya Pelada; d:Q8538595
  930. Antoni Baiges: Antoni Bages; d:Q16173555
  931. Muhàmmad Alí Paixà: Muḥammad ‘Alī; d:Q182781
  932. Joventut Obrera Cristiana: JOC; d:Q707083
  933. Naïf: art naïf; d:Q281108
  934. Carlos Pazos: Carles Pazos i Moya; d:Q182821
  935. Procediment sumaríssim: sumaríssim; d:Q9062980
  936. Jean Gerson: Joan Gerson; d:Q281179
  937. Odette Pinto: Odette Pinto i Gassó; d:Q969320
  938. Joaquim Llucia i Olivet: Joaquim Llucià i Olivet; d:Q16861868
  939. Josep Vives i Llull: Joan Vives i Llull; d:Q16861874
  940. Antoni Ros-Marbà: Antoni Ros i Marbà; d:Q2640572
  941. Albert Ràfols-Casamada: Albert Ràfols i Casamada; d:Q2607849
  942. Castell de Sant Martí de Centelles: castell de Centelles; d:Q8342260
  943. Abbas III: ‘Abbas III de Pèrsia; d:Q281336
  944. Gran Metropolità de Barcelona: Gran Metropolità de Barcelona SA; d:Q8964886
  945. Maruxa Vilalta: Maruxa Vilalta i Soteras; d:Q3296029
  946. Salvador Ortiga Torres: Àngel Gimeno i Gil; d:Q11946783
  947. Granja-Escola de Fortianell: Fortianell; d:Q8964965
  948. Meròpid: meròpids; d:Q183147
  949. Thermalia: Thermàlia; d:Q3820398
  950. Enrique de Villena: Enric de Villena i de Castella; d:Q281456
  951. Sant Andreu de Clarà (Castellar de la Ribera): Clarà; d:Q11946904
  952. Sant Antoni del Tossal: Alàs i Cerc; d:Q11946927
  953. Mikhaïl Fokín: Michel Fokine; d:Q314312
  954. Sant Esteve (Castellciutat): la Seu d’Urgell; d:Q11946991
  955. Otó II del Sacre Imperi: Otó II; d:Q150512
  956. Sant Esteve de Viacamp: Viacamp; d:Q11947015
  957. Sant Feliu d'Estiula: les Llosses; d:Q11947027
  958. Rafel Escalas Bestard: Rafael Escalas i Bestard; d:Q511085
  959. Sant Joan de Palau-saverdera: Palau-saverdera; d:Q11947125
  960. Noni Marcel: literatura llatina; d:Q183420
  961. Joan García Junceda i Supervia: Joan Junceda; d:Q1690753
  962. Sant Julià de Rabós: Rabós; d:Q11947156
  963. Sant Llorenç de Selmella: el Pont d’Armentera; d:Q11947177
  964. Museu Valencià de la Il·lustració i de la Modernitat: Museu Valencià de la Il·lustració i la Modernitat; d:Q7883975
  965. Philip Johnson: Philip Cortelyou Johnson; d:Q183528
  966. Batalla de Tébar: pineda de Tèvar; d:Q8244468
  967. Juan Lorenzo Palmireno: Llorenç Palmireno; d:Q5950713
  968. Vacuòmetre: vacuòmetre de McLeod; d:Q3553151
  969. Llista de colls de Lladurs: coll de Marina; d:Q11914504
  970. José Manuel Lara Bosch: Josep Manuel Lara i Bosch; d:Q6475044
  971. Llengües romàniques: romanística; d:Q19814
  972. Jorge Fernández Díaz: Jordi Fernández i Díaz; d:Q1297890
  973. Santa Maria de la Tossa de Montbui: Santa Maria de la Tossa; d:Q11947623
  974. Escala d'huracans de Saffir-Simpson: escala de Saffir-Simpson; d:Q205801
  975. John Cabot: Giovanni Caboto; d:Q85642
  976. Santuari de Nostra Senyora de Vida: Cistella; d:Q11947700
  977. Companyia del Ferrocarril de Sant Feliu de Guíxols a Girona: Companyia del Ferrocarril de Sant Feliu de Guíxols a Girona SA; d:Q11914941
  978. Bartomeu Barceló i Tortellà: Bartomeu Barceló i Tortella; d:Q16174785
  979. Saqueig de Gibraltar (1361): Bernat de Cabrera; d:Q11947735
  980. Municipi de Kalvarija: Kalvarija; d:Q1461987
  981. Gil de Roma: Egidio Romano; d:Q380647
  982. Cultura occidental: civilització occidental; d:Q478958
  983. Partit Socialista de Mallorca-Entesa: Partit Socialista de Mallorca; d:Q1232624
  984. Santuari Virgen de la Estrella: Mosquerola; d:Q10997522
  985. Marsis: mars; d:Q1265446
  986. Rainis: Janis Rainis; d:Q348001
  987. Franc francès: franc; d:Q184172
  988. Gaspar Melchor de Jovellanos: Gaspar Melchor María de Jovellanos y Ramírez; d:Q282498
  989. Montserrat Caballé i Folch: Montserrat Caballé i Folc; d:Q151435
  990. Joan Giraud d'Astros: Joan-Giraud Astròs; d:Q3166100
  991. Gran Aliança: Gran Aliança de l’Haia; d:Q1953731
  992. Pere Miquel Marquès: Pere Miquel Marquès i Garcia; d:Q577477
  993. Sefes: Pimec-Sefes; d:Q11948016
  994. Segalers: la Seu d’Urgell; d:Q11948020
  995. Segle XX a Catalunya: col·lectivització; d:Q11948032
  996. Segon setge de Girona de 1808: Raimon Caldagués; d:Q11948046
  997. Seguici Festiu de Reus: Aleix; d:Q11948068
  998. Centre Internacional Escarré per a les Minories Ètniques i Nacionals: Centre Internacional Escarré per a les Minories Ètniques i Nacionalitats; d:Q8343604
  999. Aule Gabini (cònsol): Aulus Gabini; d:Q315456
  1000. Jeroni Boscana Mulet: Jeroni Boscana; d:Q3821673
  1001. Revolta de les Comunitats de Castella: les Comunitats de Castella; d:Q151663
  1002. Llop ibn Muhàmmad: Llop ibn Muḥammad ibn Llop; d:Q3264624
  1003. Partit Nacional (Sud-àfrica): apartheid; d:Q740718
  1004. Menandre d'Atenes: Menandre; d:Q118992
  1005. Jean-Martin Charcot: Josep Coll i Martí; d:Q20710
  1006. Mestre en Gai Saber: Josep Lladó i Pascual; d:Q9031949
  1007. Paleolític superior: paleolític; d:Q479505
  1008. Juan de Herrera: Juan Bautista de Herrera; d:Q363914
  1009. sense article a cawiki: mas; d:Q1757518
  1010. Pere el Venerable de Cluny: Pere el Venerable; d:Q643487
  1011. Olof Palme: Sven Olof Joachim Palme; d:Q53713
  1012. Rocamora Teatre: Els Rocamora; d:Q14930526
  1013. Conferència Bilderberg: grup Bilderberg; d:Q184937
  1014. Manuel Viola i Gamón: Manuel Viola; d:Q742009
  1015. Panedes: Penedes; d:Q3920516
  1016. Carrera professional: carrera; d:Q282049
  1017. Esfirènid: esfirènids; d:Q15618709
  1018. Antoni Josep Cavanilles i Palop: Antoni Josep Cabanilles i Palop; d:Q545430
  1019. Joana d'Aragó i de Navarra: Joana d’Aragó; d:Q774835
  1020. Lliri groc: lliri; d:Q21173
  1021. Pasqua de Resurrecció: Pasqua; d:Q21196
  1022. Urinari: orinador; d:Q152285
  1023. Enric Heras i Sicars: Enric Heras; d:Q5722866
  1024. L'Estrada (Agullana): Agullana; d:Q11752225
  1025. Línia Reus-Salou: Societat del Tramvia Econòmic de Reus a Salou; d:Q250662
  1026. Període: funció periòdica; d:Q2642727
  1027. Saxicola: bitxac; d:Q906092
  1028. Joana d'Aragó i d'Armanyac: Joana d’Aragó; d:Q283528
  1029. Pere Miquel Carbonell i Soler: Pere Miquel Carbonell i de Soler; d:Q545716
  1030. Joan Lluís Vives i March: Joan Lluís Vives i Marc; d:Q316357
  1031. Garrot vil: garrot; d:Q840649
  1032. Alfredo Stroessner Matiauda: Alfredo Stroessner; d:Q152534
  1033. Benejam: Marí Benejam i Ferrer; d:Q8246242
  1034. La Plana (Alcover): Alcover; d:Q11752460
  1035. Masters & Johnson: William H. Masters; d:Q1758260
  1036. Luci Anneu Flor: Luci Anneu Florus; d:Q316483
  1037. Francesc Belda i Asensio: baronia de Casanova; d:Q16176265
  1038. Ràdio Mallorca: radiodifusió; d:Q9065637
  1039. Parc del Centre del Poblenou: el Parc Central del Poblenou; d:Q9055592
  1040. Vedanta: Vedānta; d:Q2512051
  1041. Estatut d'Autonomia de Catalunya de 1979: Estatut d’Autonomia de Catalunya del 1979; d:Q1266900
  1042. Dalmau V de Rocabertí: Dalmau de Rocabertí; d:Q11916508
  1043. Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu: Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu; d:Q3331363
  1044. Vicky Peña: Victòria Peña i Carulla; d:Q447791
  1045. Darró: Adarró; d:Q11916633
  1046. Seró: Artesa de Segre; d:Q11949486
  1047. Setge de Ceuta (1309): Eimeric de Bellveí; d:Q11949527
  1048. Escola francoflamenca: música flamenca; d:Q185858
  1049. Setmanari Reus: Reus; d:Q11949584
  1050. Pere Pau Montaña i Placeta: Pere Pau Muntanya i Placeta; d:Q2840088
  1051. Sant Silvestre de Valleta: Llançà; d:Q17094207
  1052. Capet (peix): escatós; d:Q1463936
  1053. Història de Catalunya: col·lectivització; d:Q1516481
  1054. Èsquines d'Atenes: Èsquines; d:Q317089
  1055. Sant Vicent Ferrer: Vicent Ferrer; d:Q317131
  1056. Convent de Sant Domènec (Girona): Sant Domènec de Girona; d:Q13981422
  1057. Última Hora: La Última Hora; d:Q9099031
  1058. Diari de Vich: Diari de Vic; d:Q11917105
  1059. Diccionari d'escriptors catalans: Memorias para ayudar a formar un diccionario crítico de los escritores catalanes, y dar alguna idea de la antigua y moderna literatura de Catalunya; d:Q11917113
  1060. Víborg: Vyborg; d:Q14657
  1061. Societat Filharmònica de Barcelona: concert; d:Q11950013
  1062. Societat Maonesa de Cultura: Societat Maonesa; d:Q11950014
  1063. Bernat I de Claramunt: Bernat de Claramunt; d:Q16177094
  1064. Societat de Beneficència de Naturals de Catalunya: Creu de Sant Jordi; d:Q11950028
  1065. Àkans: àkan; d:Q415693
  1066. Francisco Hernández de Toledo: Francisco Hernández; d:Q940017
  1067. Ramón de Baños: Ramon de Baños i Martínez; d:Q9066551
  1068. Top End: Terra d’Arnhem; d:Q14211167
  1069. Manuel Valdés Blasco: Manuel Valdés; d:Q546947
  1070. Carles Fages de Climent: Carles Fages de Climent i Climent de Contreras; d:Q2939069
  1071. Quint Fulvi Flac (cònsol segle III aC): gens Fúlvia; d:Q710851
  1072. Supercomputador: supercomputació; d:Q121117
  1073. Ducat de Medina-Sidonia: ducat de Medina Sidonia; d:Q678177
  1074. Dolça de So: Dolça I de Pallars Jussà; d:Q11917614
  1075. Escac: escac!; d:Q842046
  1076. Eugeni de Savoia: Eugeni de Savoia-Soissons; d:Q152428
  1077. Teòcrit de Siracusa: Teòcrit; d:Q219484
  1078. Domènec Sanllehy i Alrich: Domènec Joan Sanllehy i Alrich; d:Q11917661
  1079. Història de Sardenya: Sardenya; d:Q1516605
  1080. Manuel Ainaud i Sánchez: Manuel Ainaud i Sànchez; d:Q3915740
  1081. La Haia: l’Haia; d:Q36600
  1082. Isidoro de Antillón: Isidoro de Antillón y Marzo; d:Q5921254
  1083. Francesco Giovanni Anerio: Giovanni Francesco Anerio; d:Q711181
  1084. Serra Calderona: serra de la Calderona; d:Q55824
  1085. Fernando Krahn: Fernando Krahn Parada; d:Q3824157
  1086. Aleksandr Kuprín: Aleksandr Ivanovič Kuprin; d:Q271457
  1087. Pomar de Cinca: Pomar; d:Q6082322
  1088. Sant Andreu d'Eixalada: monestir d’Eixalada; d:Q9034354
  1089. Riu Éssera: l’Éssera; d:Q23155
  1090. Editorial Aymà: Societat Anònima Editora Aymà; d:Q11918017
  1091. Trabucaires de Solsona: trabucaire; d:Q17301732
  1092. Editorial Gustavo Gili: Editorial Gustau Gili; d:Q11918024
  1093. Eduard Alcoy i Lázaro: Eduard Alcoy i Làzaro; d:Q11918037
  1094. Vasilis Steriadis: literatura grega; d:Q3562221
  1095. Jaume Biscarri i Bossom de Saga: Jaume Biscarri i Bossom; d:Q16177951
  1096. Taronja Blanca: taronja; d:Q11950919
  1097. Sant Joan de Bergús: Bergús; d:Q11920526
  1098. Luci Juni Moderat Columel·la: Luci Juni Columel·la; d:Q318317
  1099. Xarxa informàtica: xarxa d’ordinadors; d:Q1301371
  1100. Jeroni Jacint Espinosa: Jeroni Jacint Espinosa i Lleó; d:Q3496858
  1101. Jordi Paquimeres: Geórgios Paquimeres; d:Q318365
  1102. Ciuret: Siuret; d:Q8346548
  1103. El Coll del Guix: Colldelguix; d:Q11918266
  1104. Carl Otto Nicolai: Otto Nicolai; d:Q154602
  1105. Mouscron: Mouskron; d:Q220145
  1106. Llibertinatge: la Il·lustració; d:Q744443
  1107. Abd-ar-Rahman ibn Abd-Al·lah al-Ghafiqí: ‘Abd al-Raḥmān ibn ‘Abd Allāh al-Ḡāfiqī; d:Q220228
  1108. El Pedrís: Pedrís; d:Q11918432
  1109. El Port Nou: es Port Nou; d:Q11918470
  1110. Emili Vendrell (fill): Emili Vendrell i Ibars; d:Q15621300
  1111. Antífanes d'Argos: Antífanes; d:Q4775095
  1112. Radiofar: VOR; d:Q908488
  1113. Palestina: Israel; d:Q23792
  1114. MicroBank: Banc d’Europa; d:Q3661077
  1115. Pèire Bèc: Pèire Bec; d:Q974114
  1116. Estat de trànsit: trànsit; d:Q17300664
  1117. Teodor Bonaplata i Sistachs: Teodor Bonaplata; d:Q11951490
  1118. Roger Mas: Roger Mas i Solé; d:Q1629629
  1119. Gueorgui Dimitrov: Georgy Dimitrov; d:Q155074
  1120. Arturo Pérez-Reverte Gutiérrez: Arturo Pérez-Reverte; d:Q155106
  1121. Basse-Kotto: Baixa Kotto; d:Q810484
  1122. Stanley Morison: Stanley Arthur Morison; d:Q384501
  1123. Terra d'escudella: Televisión Española; d:Q11951625
  1124. Lo Mont: Mont de Marsan; d:Q188033
  1125. Fèlix Ferrer i Galceran: Feliu Ferrer i Galzeran; d:Q8961166
  1126. Al-Hurr ibn Abd-ar-Rahman ath-Thaqafí: al Ḥurr ibn ‘Abd al-Raḥmān Al-Ṭaqafī; d:Q286370
  1127. Capbussament: cabussament; d:Q5988006
  1128. L'Avenç (1881-1893): Emili Guanyavents i Jané; d:Q3202750
  1129. Coca de Mataró: la Coca de Mataró; d:Q8347362
  1130. Àngel Planells i Cruañas: Àngel Planells i Cruanyes; d:Q3825385
  1131. Pere Alberc i Vila: Pere Alberc i Ferrament; d:Q7167729
  1132. Organització Todt: Fritz Todt; d:Q155433
  1133. Tipografia de L'Avenç: L’Avenç; d:Q11951928
  1134. Estació de l'any: estació; d:Q24384
  1135. El Vilar (Canillo): el Vilar de Canillo; d:Q24411
  1136. Joan 't Serclaes de Tilly: Jan ’T Serclaes de Tilly; d:Q155534
  1137. Luis Martínez de Galinsoga y de la Serna: afer Galinsoga; d:Q11689899
  1138. Segudet: Cegudet; d:Q24499
  1139. Ramon Berenguer IV: Ramon Berenguer IV de Barcelona; d:Q319439
  1140. Annette von Droste-Hülshoff: Annette Droste-Hülshoff; d:Q57307
  1141. L'Aldosa de la Massana: l’Aldosa de la Maçana; d:Q24540
  1142. Tomàs Prats Figuerola: Tomàs Prats; d:Q11952097
  1143. Streptococcus pneumoniae: pneumococ; d:Q221179
  1144. Metall de d'Arcet: metall de Darcet; d:Q909312
  1145. Mals usos: jova; d:Q4171096
  1146. Illa de Cebu: Cebu; d:Q6447129
  1147. Enrique Estévez Ochoa: Enrique Ochoa; d:Q11919388
  1148. Tallarol de casquet: tallarol; d:Q188446
  1149. Juberri: Juverri; d:Q24625
  1150. Certers: Serters; d:Q24630
  1151. Artaxerxes II de Pèrsia: Artaxerxes II; d:Q188472
  1152. Il·lustre Col·legi d'Advocats de Barcelona: Col·legi d’Advocats de Barcelona; d:Q8347714
  1153. Auvinyà: Aubinyà; d:Q24650
  1154. Alexander Agassiz: Alexandre Agassiz; d:Q122968
  1155. Flora Tristán: Flora Tristan; d:Q254068
  1156. Ferran Sor i Muntades: Josep Ferran Sorts i Muntades; d:Q254110
  1157. Defensa antiaèria: antiaeri; d:Q843941
  1158. Dic sec: varador; d:Q811177
  1159. Charles-Auguste de Bériot: Charles Auguste de Bériot; d:Q385217
  1160. Enric Huguet: Enric Huguet i Muixí; d:Q17031372
  1161. Àhmad Yassín: Aḥmad Ismā’īl Yāsīn; d:Q188653
  1162. Ermita de la Mare de Déu de Montiel: santuari de Montiel; d:Q11919608
  1163. Antoni Pitxot: Antoni Pichot i Soler; d:Q4776190
  1164. Ernest Ibàñez Neach: Ernest Ibáñez i Neach; d:Q11919627
  1165. Mare de Déu d'Urgell: catedral d’Urgell; d:Q549134
  1166. Esbart Dansaire de Sant Joan Despí: Sant Joan Despí; d:Q11919683
  1167. Ramon Bordes: Companyia de la Quietud; d:Q16179527
  1168. Julija Beniuševičiutė-Zymantienė: Julija Žemaitė; d:Q287069
  1169. Iakub Kolas: Jakub Kolas; d:Q483709
  1170. Escola Municipal de Mallorquí de Manacor: Escola Municipal de Mallorquí; d:Q11919751
  1171. Escola Santa Anna: ensenyament; d:Q11919757
  1172. Riu Tocantins: Tocantins; d:Q156054
  1173. Escola de Bibliotecàries: Ferran Valls i Taberner; d:Q11919771
  1174. Escola de Montserrat: escola musical de Montserrat; d:Q11919774
  1175. Nicolas Boileau-Despreaux: Nicolas Boileau-Despréaux; d:Q188857
  1176. Familiar (automòbil): brec; d:Q188886
  1177. Enrique Rambal Sacía: Enrique Rambal Sacia; d:Q3826145
  1178. ATP sintetasa: ATPsintetasa; d:Q299093
  1179. Fenomen del regel: regel; d:Q909865
  1180. Agadez: Agadèz; d:Q320049
  1181. Theatrum Orbis Terrarum: Abraham Ortelius; d:Q1368633
  1182. Aizoàcia: aïzoàcia; d:Q156219
  1183. Josep Maria Beà: Josep Maria Beà i Font; d:Q6279273
  1184. Catalans: català; d:Q244504
  1185. Al-Àndalus: Al-Andalus; d:Q123559
  1186. Flavi Gracià: Gracià; d:Q189108
  1187. Estat laic: laïcisme; d:Q859563
  1188. Metre quadrat: metre; d:Q25343
  1189. Franc suís: franc; d:Q25344
  1190. Diferència de potencial: tensió; d:Q25428
  1191. Transports de Barcelona: Gran Metropolità de Barcelona SA; d:Q11953004
  1192. Climent VII d'Avinyó: Climent VII; d:Q320371
  1193. Deuteromicet: deuteromicets; d:Q648056
  1194. Eduardo Torroja Miret: Eduard Torroja i Miret; d:Q517006
  1195. François-Alphonse Forel: François Alphonse Forel; d:Q123896
  1196. Englantina d'or: englantina; d:Q11919266
  1197. La Caixa: Banc d’Europa; d:Q287753
  1198. Helena Blavatski: Jelena Petrovna Blavatskij; d:Q189454
  1199. Pixeconill: pixaconill; d:Q1434668
  1200. Truncació: hipocorístic; d:Q11953239
  1201. Ernesto Cesàro: Ernesto Cesaro; d:Q353422
  1202. Amadeo Gabino: Amadeu Gabino; d:Q451736
  1203. Guerson ben Salomó: Abū-l-‘Abbās al-Far#gm;ānī; d:Q3761313
  1204. Diwan (literatura): divan; d:Q1991869
  1205. Víctor Pérez i Pallarés: Víctor Pérez i Pallarès; d:Q16999646
  1206. Espai d'interès natural: Pla d’Espais d’Interès Natural; d:Q11920609
  1207. Dissociació química: dissociació; d:Q189673
  1208. Agustí Rigalt i Cortiella: Rigalt; d:Q16999660
  1209. Josep Maria Ros i Vila: Cardedeu; d:Q16999664
  1210. Servus Dei: Servusdei; d:Q4416756
  1211. Martí Joan Torrents i Brunet: Damià Torrents i Brunet; d:Q16999678
  1212. Rafel Tur i Costa: Rafael Tur i Costa; d:Q16999679
  1213. Perejaume: Pere Jaume Borrell i Guinart; d:Q550154
  1214. Planta biennal: biennal; d:Q189774
  1215. Bonaventura Frigola i Frigola: Bonaventura Frígola i Frígola; d:Q8250709
  1216. Estació d'Aigües de Ribes: Campelles; d:Q11920761
  1217. Yoshihito: Yoshihito I del Japó; d:Q157052
  1218. Sulpici Pontich: Sulpici Pontic; d:Q15623556
  1219. Xarxa punt a punt: protocol punt a punt; d:Q681349
  1220. Mosca blanca del tabac: mosca blanca; d:Q1303946
  1221. Olga Sacharoff: Olga Nicolajevna Sacharoff; d:Q2581909
  1222. Metropolità: arquebisbe metropolità; d:Q189854
  1223. Medoc: Medòc; d:Q1435049
  1224. Turó de la Creueta del Coll: turó de la Rovira; d:Q11953626
  1225. Abbàs Hilmí II d'Egipte: ‘Abbās Hilmī II d’Egipte; d:Q157159
  1226. Michael Spence: A.Michael Spence; d:Q157245
  1227. Rafael Alemany Ferrer: Caplletra; d:Q17000003
  1228. Microscopi electrònic de rastreig: microscopi electrònic; d:Q321095
  1229. Estret de les Aigües: estret de les Aigües de Bellús; d:Q11921074
  1230. El Putxet: el Puget; d:Q11003612
  1231. Literatura mesopotàmica: literatures mesopotàmiques; d:Q419584
  1232. Josep Carreras i Coll: Josep Maria Carreras i Coll; d:Q485165
  1233. Miquel Parets i Alaver: Miquel Parets; d:Q3729205
  1234. Joaquim Budesca Català: Guerra Civil Espanyola; d:Q16181061
  1235. Unió Catalana de Federacions Esportives: Unió de Federacions Esportives Catalanes; d:Q11954004
  1236. Venjança Catalana: la Venjança Catalana; d:Q3434336
  1237. Sam Abrams: D. Sam Abrams; d:Q5203812
  1238. Papa Gregori IX: Gregori IX; d:Q124831
  1239. Joseph Barbera: Joseph Roland Barbera; d:Q190373
  1240. Josep Pausas i Coll: Francesc Pausas i Coll; d:Q17000379
  1241. Serra d'Aubenç: serra d´ Aubenç; d:Q11948366
  1242. Eximèn Peres Roís de Corella i de Santacoloma: Eiximèn Peres Roís de Corella i de Santacoloma; d:Q11921383
  1243. Abaqa: Abāqā; d:Q223239
  1244. Hostal: fonda; d:Q256020
  1245. Vall de Castellbò: la Vall de Castellbò; d:Q11954241
  1246. Alfabet fenici: fenici; d:Q26752
  1247. Siluriforme: siluriformes; d:Q59576
  1248. Febre d'Or: la Febre d’Or; d:Q11921637
  1249. Jaume Juez i Castellà: Xirinius; d:Q5925117
  1250. Convent de Santa Clara de Barcelona: Santa Clara de Barcelona; d:Q17197331
  1251. Unitat perifèrica de Fòcida: Fòcida; d:Q26915
  1252. Vergós: Cervera; d:Q11954473
  1253. Toni Clapés i Casals: Toni Clapés; d:Q967638
  1254. Anna Maria Moix i Meseguer: Anna Maria Moix i Messeguer; d:Q2844993
  1255. Abu-Yahya Muhàmmad ibn Alí ibn Abi-Imran at-Tinmalalí: Abū Yaḥyà Muḥammad ibn ‘Alī ibn Abī ‘Imrān al-Tinmalālī; d:Q321883
  1256. Filosofia jueva: literatura hebraica; d:Q837795
  1257. Ciprian Desporrins: Çubran Desporrins; d:Q3008891
  1258. Educació diferenciada: escola diferenciada; d:Q1075597
  1259. Càbila: cabila; d:Q4516258
  1260. José Camarón Boronat: Josep Camaron i Bonanat; d:Q3500467
  1261. Ferrando d'Ahones: Ferran d’Aunés; d:Q11921866
  1262. Ferrocarril Metropolità de Barcelona: Gran Metropolità de Barcelona SA; d:Q11921881
  1263. Escola Catalana de la Festa: Centre de Promoció de la Cultura Popular i Tradicional; d:Q11921911
  1264. André Félibien: André Félibien des Avaux; d:Q518705
  1265. Angra Mainyu: Ahrimān; d:Q223805
  1266. Tecnologia de muntatge superficial: circuit imprès; d:Q191042
  1267. Bejaïa: Bugia; d:Q59975
  1268. Benet XIII d'Avinyó: Benet XIII; d:Q310371
  1269. Comtat d'Arenberg: ducat d’Arenberg; d:Q551530
  1270. Caprimúlgid: caprimúlgids; d:Q27244
  1271. Montcada (Horta Nord): Montcada de l’Horta; d:Q1010291
  1272. Cristòfol de Virués: Cristòfor de Virués; d:Q1140501
  1273. Artur Pomar Salamanca: Artur Pomar; d:Q715401
  1274. La Argentinita: Joan Junyer i Pascual-Fibla; d:Q518796
  1275. Vinculació de Mallorca i Menorca al bisbat de Girona: Servusdei; d:Q11954842
  1276. Biblioteca Nacional d'Alemanya: Deutsche Bücherei; d:Q27302
  1277. Escola Universitària Alberta Giménez: Col·legi de la Puresa; d:Q5761712
  1278. Viola d'or i d'argent: viola; d:Q11954869
  1279. Fira de l'Avet: Espinelves; d:Q11922111
  1280. Fires i mercats de la Seu d'Urgell: la Seu d’Urgell; d:Q11922115
  1281. António Ramalho Eanes: António dos Santos Ramalho Eanes; d:Q60114
  1282. Visca l'amor!: Valeri Fuster; d:Q11954900
  1283. Poll del cabell: llémena; d:Q27358
  1284. Volcà del Puig Astrol: puig Astrol; d:Q11954946
  1285. Volcà del Puig de la Garsa: puig de la Garsa; d:Q11954948
  1286. Convent de Sant Doménec (València): Sant Domènec de València; d:Q8350474
  1287. Rossinyol bord: rossinyol bastard; d:Q650114
  1288. Bernat II de Cabrera: Bernat de Cabrera; d:Q16182181
  1289. François de Neufville de Villeroy: François de Neufville; d:Q453571
  1290. Escut de Palau-solità i Plegamans: Plegamans; d:Q17300641
  1291. Eulàlia Valldosera i Guilera: Eulàlia Valldosera; d:Q11921230
  1292. Ria de Foz: Barreiros; d:Q9071577
  1293. Frederic II del Sacre Imperi Romanogermànic: Frederic II de Sicília; d:Q130221
  1294. Associació de mestres Rosa Sensat: Rosa Sensat; d:Q15952985
  1295. Jaime Gil de Biedma: Jaime Gil de Biedma Alba; d:Q978013
  1296. Xavier Garcia i Soler: Creu de Sant Jordi; d:Q11955304
  1297. Cànyoles: riu Cànyoles; d:Q9071740
  1298. Bigó de Tolosa: Bigó I de Tolosa; d:Q814318
  1299. L'Arenal: s’Arenal; d:Q355580
  1300. Mūša: Mūsa; d:Q1142038
  1301. Cosme Indicopleustes: Cosme l’Indicopleustes; d:Q355633
  1302. Sant Pere de les Puel·les: Sant Pere de les Puelles; d:Q11693387
  1303. Francesc Perich i Escosa: Francesc Perich; d:Q11922807
  1304. Francesc Sardà i Ladico: Francesc Sardà i Làdico; d:Q11922837
  1305. Columbiforme: columbiformes; d:Q28078
  1306. Francesc de Remolins: Francesc de Remolins i Pardines; d:Q2518507
  1307. Tele/Estel: Tele-estel; d:Q16739851
  1308. Interval intergenèsic: intergenèsic; d:Q11926797
  1309. Caucs: cauc; d:Q168549
  1310. Projecció estereogràfica polar: projecció estereogràfica; d:Q978547
  1311. Leopoldo O'Donnell: batalla de Tetuan; d:Q454265
  1312. Aeroport de Girona - Costa Brava: aeroport de Girona-Costa Brava; d:Q1142410
  1313. Friedrich-Rudolf Stallmann: baró de König; d:Q11923100
  1314. Ònia Farga i Pellicer: Onia Farga i Pellicer; d:Q11955884
  1315. Ottaviano Petrucci: Ottaviano dei Petrucci; d:Q458014
  1316. Trần Văn Trà: Tran van Tra; d:Q3206845
  1317. Museu Municipal de l'Estampació de Premià de Mar: Museu de l’Estampació de Premià de Mar; d:Q6745892
  1318. Cabuts: nan; d:Q10972966
  1319. Constitució Espanyola de 1978: Constitució del 1978; d:Q847664
  1320. Cogito, ergo sum: ergo sum cogito; d:Q192325
  1321. Emberízid: emberízids; d:Q28486
  1322. Hospital de la Santa Creu de Barcelona: Guillem Abiell; d:Q683875
  1323. Carme Montoriol i Puig: Carme Monturiol i Puig; d:Q16543597
  1324. Francesc Villalonga Fàbregues: Francesc Villalonga i Fàbregas; d:Q17297262
  1325. Escansió: Xavier Ribalta i Secanell; d:Q8777589
  1326. Cal·límac de Cirene: Cal·límac; d:Q192417
  1327. Rafael Dalmau (Editor): Rafael Dalmau i Ferreres; d:Q17300809
  1328. Garri Kaspàrov: Garri Kasparov; d:Q28614
  1329. Sant Mateu d'Albarca: Sant Mateu d’Aubarca; d:Q618455
  1330. Església de Sant Feliu de Girona: Sant Feliu de Girona; d:Q9007068
  1331. Guilgameix: poema de Gilgameš; d:Q159709
  1332. Cristòfor Despuig: Cristòfor Despuig i Pinyol; d:Q8351762
  1333. Subcontractació: subcontractar; d:Q61515
  1334. Estació d'Aguilar de Segarra: l’Estació; d:Q651382
  1335. Vilanova de Raò: Vilanova de Raó; d:Q1110142
  1336. Gai Vel·lei Patercle: Vel·lei Patercle; d:Q316098
  1337. Michael Tippett: Michael Kemp Tippett; d:Q356499
  1338. Bous de Costitx: toros de Costitx; d:Q3993756
  1339. Divisió Blava: División Azul; d:Q159901
  1340. Maître: mestre-sala; d:Q1634473
  1341. Ya'aqob ben Mahir ibn Tibbōn: Ya‘aqob ben Mahir ibn Ṭibbōn; d:Q1372350
  1342. Mundial Film: Anton Giménez i Riba; d:Q17301920
  1343. Paraboloide: paraboloide de revolució; d:Q192768
  1344. Tren Maglev: tren magnetolevitant; d:Q160047
  1345. Riu Ripoll: el Ripoll; d:Q1765692
  1346. Oposició (política): oposició extraparlamentària; d:Q192852
  1347. Belfort (talaia): beffroi; d:Q815448
  1348. Gaspar de Berart i de Cortada: Gaspar de Berard i de Cortiada; d:Q11923839
  1349. Salvador Juanpere i Huguet: Salvador Juanpere; d:Q9073037
  1350. Joana d'Aragó i d'Enríquez: Joana d’Aragó; d:Q1077646
  1351. Pausànias (geògraf): Pausànies; d:Q192931
  1352. Papa Honori III: Honori III; d:Q160182
  1353. Sajolida silvestre: sajolida de bosc; d:Q160186
  1354. Mestre Robert: Rupert de Nola; d:Q3437000
  1355. Gegants de Montblanc: Montblanc; d:Q11923919
  1356. Cosme I de Mèdici: Cosme I de Toscana; d:Q48547
  1357. Infanteria: infanteria lleugera; d:Q29171
  1358. Serra dels Avalls: serra de les Avalls; d:Q11948808
  1359. Acadèmia platònica: Acadèmia; d:Q193093
  1360. Eduardo Palanca Asensi: Eduard Palanca i Asensi; d:Q2880077
  1361. Arnau Mir de Tost: Arnau de Tost; d:Q2880145
  1362. Mambéré-Kadéï: Mambéré-Kadeï; d:Q848567
  1363. Ges: riu Ges; d:Q11924155
  1364. Kémo: Kemo; d:Q848572
  1365. Haut-Mbomou: Alta M’Bomou; d:Q848578
  1366. Mbomou: M’Bomou; d:Q848582
  1367. Haute-Kotto: Alta Kotto; d:Q848596
  1368. Kaba: Ka‘ba; d:Q29466
  1369. Avió de caça: caça; d:Q127771
  1370. Amparo Iturbi Báguena: Empar Iturbi i Bàguena; d:Q4748065
  1371. Diplomàtic: agent diplomàtic; d:Q193391
  1372. Hidrobàtid: hidrobàtids; d:Q193404
  1373. Miquel de Pinós i de Rocabertí: marquesat d’Alentorn; d:Q15725446
  1374. Antonio da Sangallo el Jove: Antonio da Sangallo; d:Q357276
  1375. Gorg d'en Perxistó: gorg Negre; d:Q11924503
  1376. Papa Innocenci III: Innocenci III; d:Q128076
  1377. Boizenburg d'Elba: Boizenburg; d:Q160879
  1378. Xuruppak: Šuruppak; d:Q392725
  1379. Kavarskas: Kovarskas; d:Q2356376
  1380. Vila-rubla: Guils del Cantó; d:Q9368733
  1381. Peristèdid: peristèdids; d:Q687649
  1382. Tauleta d'argila: tauleta cuneïforme; d:Q1570005
  1383. Quintilià: Marc Fabi Quintilià; d:Q193769
  1384. Cadells: robuster; d:Q8254728
  1385. Alí Bey al-Kabir: ‘Alī Bey; d:Q261691
  1386. Guigó de Girona: Guiu; d:Q11924860
  1387. Enquadernació en rústica: en rústica; d:Q193934
  1388. Cercle d'Agermanament Occitano-Català: Cercle d’Agermanament Occitanocatalà; d:Q2946472
  1389. Enric II d'Empúries: Enric d’Aragó i de Pimentel; d:Q370930
  1390. Valencianisme: Joventut Valencianista; d:Q11072959
  1391. Semites: semita; d:Q62928
  1392. Sentfores (Vic): la Guixa; d:Q6125022
  1393. Ramon Folc V de Cardona: Ramon Folc de Cardona; d:Q3929582
  1394. Emili Sala i Francés: Emili Sala i Francès; d:Q521733
  1395. Gurn: el Gurn; d:Q11925007
  1396. Museu Etnològic del Montseny: gabella; d:Q11938052
  1397. Berenguela Alonso de Molina: Berenguera Alfonso; d:Q16165131
  1398. Gàver: Estaràs; d:Q11925061
  1399. Hermann Gorter: Herman Gorter; d:Q325191
  1400. Benció: Benció I d’Empúries-Rosselló; d:Q816735
  1401. Fort dels Banys: el Fort dels Banys; d:Q3077748
  1402. Consell Internacional de Museus: International Council of Museums; d:Q653054
  1403. Garona: la Garona; d:Q5077
  1404. Oriol Vergés: Oriol Vergés i Mundó; d:Q17037077
  1405. Šakiai: Sakiai; d:Q390969
  1406. La Gaceta de Cataluña: Gaceta de Cataluña; d:Q16512842
  1407. Ricardo Tormo Blaya: Ricard Tormo; d:Q1336560
  1408. Estany Gento: els Jous; d:Q5968870
  1409. Dalmau I de Banyuls: Dalmau de Banyuls; d:Q3012520
  1410. Josep Maria Arnavat Vilaró: Josep Maria Arnavat; d:Q16170654
  1411. Mahdí: mahdī; d:Q784387
  1412. Noh: ; d:Q226887
  1413. Lo Gay Saber: Lo Gai Saber; d:Q8218969
  1414. René Waldeck-Rousseau: Pierre-Marie-Ernest Waldeck-Rousseau; d:Q358452
  1415. Múscul piramidal de la pelvis: múscul piramidal; d:Q1144893
  1416. Congelació d'aliments: congelació; d:Q751728
  1417. Dídac Montfar Sorts i Cellers: Dídac Montfar-Sorts i Cellers; d:Q3045526
  1418. sense article a cawiki: acoblament de Russell-Saunders; d:Q1570979
  1419. Vescomtat de Rocabertí: Ponç I d’Empúries; d:Q15726760
  1420. Joan Roget: Roget; d:Q11041006
  1421. Pepe Rubianes: José Rubianes Alegret; d:Q1669432
  1422. Reus Deportiu: Reus Esportiu; d:Q194884
  1423. Història de la música catalana: ‘rock’ català; d:Q11925936
  1424. Història de les inundacions de Girona: Girona; d:Q11925944
  1425. Andreas Libavius: Andreas Libau; d:Q31161
  1426. Federico Mayor Zaragoza: Frederic Mayor i Zaragoza; d:Q457158
  1427. Illa Tiburón: Tiburón; d:Q1141154
  1428. Francisco Ibáñez Talavera: Francesc Ibáñez i Talavera; d:Q981460
  1429. Igualada Hoquei Club: Igualada HC; d:Q3111432
  1430. Joseph Flaugier: Josep Bernat Flaugier; d:Q5667423
  1431. Martín Chirino: Martín Chirino López; d:Q1276527
  1432. Revolta dels angelets de la terra: Manuel Descatllar i Dessoler; d:Q2849394
  1433. Domingo Valls: Domènec Valls; d:Q195196
  1434. Hug de Cardona i Gandia: Hug de Cardona i de Gandia; d:Q11926165
  1435. Hèctor Moret i Coso: Hèctor Moret i Cosso; d:Q11926230
  1436. Phoenicurus: cotxa; d:Q240088
  1437. I Congrés d'Història del País Valencià: Primer Congrés d’Història del País Valencià; d:Q11926295
  1438. Ia & Batiste: Josep Maria Clua i Soba; d:Q11926302
  1439. Reacció de neutralització: neutralització; d:Q337120
  1440. Gaieta: Cortes de Pallars; d:Q9092926
  1441. Serguei Iessenin: Sergej Aleksandrovič Jesenin; d:Q31628
  1442. Ramon I de Montcada: Ramon de Montcada; d:Q949212
  1443. Maestrat: el Maestrat; d:Q588841
  1444. Joan Antoni Poch i Goicoetxea: Maria Àngels Gardella i Quer; d:Q11927590
  1445. Incident de la kabila d'Anghera: guerra d’Àfrica; d:Q11926600
  1446. Braç Militar de Catalunya: braç militar; d:Q5733522
  1447. Ričardas Gavelis: Ricardas Gavelis; d:Q7339157
  1448. Cuca fera: la Cuca Fera; d:Q17300642
  1449. Llobregós: el Llobregós; d:Q17300652
  1450. Verdiell: verdiella; d:Q17300670
  1451. Anselm Viola i Valentí: Anselm Viola; d:Q17300689
  1452. Revolta dels faïdits: faïdit; d:Q17300692
  1453. Lluís Maria de Puig i Olivé: Lluís Maria de Puig i Oliver; d:Q1866967
  1454. Pere de Carcassona: Pere I de Carcassona; d:Q17300697
  1455. Veïnat de Diana: Diana; d:Q17300717
  1456. Toni Ibàñez: Antoni Ibañez i Ros; d:Q17300725
  1457. Agustí Sales i Alcalà: Tomàs Agustí Sales i Alcalà; d:Q17300728
  1458. Ponç I de Cabrera: Ponç de Cabrera; d:Q17300732
  1459. La Corona de Aragón: La Corona; d:Q5963008
  1460. Murtra: murta; d:Q6122027
  1461. Salvador Vidal Rosell: Salvador Vidal i Rossell; d:Q17300753
  1462. Francesc Tarafa: Francesc Tarafa i Savall; d:Q5864726
  1463. Grup Cultural de la Joventut Catalana: Grup Cultural de Joventut Catalana; d:Q17300760
  1464. Valeri Mas i Casas: Valeri Mas; d:Q17300770
  1465. Josep Lluís Sureda i Carrión: Josep Lluís Sureda i Carrion; d:Q17300776
  1466. Manel de la Matta Sastre: Manuel de la Matta i Sastre; d:Q17300777
  1467. Clàxon: botzina; d:Q1146163
  1468. Josep Antoni Muntadas i Campeny: L’Espanya Industrial; d:Q16481602
  1469. Joan-Antoni Maragall i Noble: Joan Anton Maragall i Noble; d:Q17300807
  1470. Ponç de Saguàrdia: Ponç de Saguàrdia i de Saportella; d:Q17300819
  1471. La Cot: Sant Miquel Sacot; d:Q17300821
  1472. Isabel de Requesens i Enríquez: Requesens; d:Q11926873
  1473. Sant Pere del Romaní: Sant Pere de Romaní; d:Q17300843
  1474. Sant Jordi de Faió: Sant Jordi; d:Q17300849
  1475. Minves de gener: minves del gener; d:Q17300850
  1476. Llista de mestres de capella de Santa Maria del Mar de Barcelona: Ramon Aleix i Batlle; d:Q17300858
  1477. Associació de Sociolingüistes de Llengua Catalana: Grup Català de Sociolingüística; d:Q17300862
  1478. Isidre Pòlit i Boixareu: Isidre Pòlit i Buxareu; d:Q11926915
  1479. Manolo García: Manuel García García-Pérez; d:Q2883481
  1480. Cap del Pinar (Son Servera): cap des Pinar; d:Q17300901
  1481. Montsec d'Estall: el Montsec d’Estall; d:Q17300918
  1482. Pies Fundacions: les Pies Fundacions; d:Q17300926
  1483. Santuari de Rocaprevera: Rocaprevera; d:Q17300928
  1484. Pelai Negre i Pastell: Pelagi Negre i Pastell; d:Q17300942
  1485. Joan Hernández Mora: Joan Hernández i Móra; d:Q17300950
  1486. Cucafera de Tortosa: la Cuca Fera; d:Q17300953
  1487. Pere Valls i Duran: Pere Valls; d:Q17300963
  1488. Sèrra d'Arenho: serra d’Arenho; d:Q17300965
  1489. Josep Prades i Gallent: Josep Prades; d:Q3571185
  1490. Tectosilicat: tectosilicats; d:Q1277475
  1491. Avenc de Son Pou: son Pou; d:Q17301038
  1492. Carlos Güell de Sentmenat: Carles Güell i de Sentmenat; d:Q11680532
  1493. Jakob Fugger: Fugger; d:Q65103
  1494. Coll de la Batalla (Escorca): coll de sa Batalla; d:Q17301077
  1495. IES Ramon Llull: Institut Balear; d:Q17301097
  1496. Vilaró: el Vilaró; d:Q11954794
  1497. Ahmad-Khan Bahadur: Aḥmad Khān Bahādūr; d:Q196546
  1498. Miquel Thomàs de Taixequet i Fluixà: Miquel Tomàs de Taixequet i Fluixà; d:Q17301151
  1499. Lluís Martí i Ximenis: Lluís Martí i Xamena; d:Q17301154
  1500. Família Navagero: Navagero; d:Q17301172
  1501. Jaume Bachs i Rosés: Jaume Bachs i Roses; d:Q11927233
  1502. Francesc de Paula Roqué i Feliu: Francesc de Paula Roqué; d:Q17301194
  1503. Sant Tirs: Pinell de Solsonès; d:Q17301195
  1504. L'Ascensió (Pinell de Solsonès): Pinell de Solsonès; d:Q17301198
  1505. Sant Romà (Pinell de Solsonès): Pinell de Solsonès; d:Q17301199
  1506. Expedició Reial: l’Expedició Reial; d:Q8847057
  1507. Fets de Peracamps: accions de Peracamps; d:Q17301210
  1508. Longí Navàs i Ferrer: Longí Navàs; d:Q3571428
  1509. Tineid: arna; d:Q17301227
  1510. Nicolau Factor: Pere Nicolau Factor i Estanya; d:Q2293488
  1511. Protasi de Cuixà: Protasi; d:Q17301248
  1512. Aiscondel: Aiscondel SA; d:Q17301254
  1513. Força de treball: treball; d:Q17301257
  1514. Plácido Domingo: Plácido Domingo Embil; d:Q130853
  1515. Torrent de la Cansalada: torrent de la Font de la Cansalada; d:Q17301291
  1516. Roc d'Olzinelles i Miquel: Roc d’Olzinelles i de Miquel; d:Q17301336
  1517. Serra del Buixcarró: serra de Buixcarró; d:Q17301368
  1518. Arxius Nacionals d'Andorra: Arxiu Històric Nacional d’Andorra; d:Q17301374
  1519. Premi Conrad Saló: Conrad Saló i Ramell; d:Q17301387
  1520. Galceran Albanell i Durall: Galceran Albanell; d:Q17301388
  1521. Aule Gel·li: Aulus Gel·li; d:Q294800
  1522. Reial Societat Arqueològica Tarraconense: Societat Arqueològica Tarraconense; d:Q17301412
  1523. Jaume Fuster: Jaume Fuster i Guillemó; d:Q9011113
  1524. Papa Damas I: Damas; d:Q130997
  1525. Font de Son Reus: font de Ferrutxelles; d:Q17301441
  1526. Societat Teosòfica: teosofia; d:Q327625
  1527. Pep Coll: Josep Coll i Martí; d:Q3899349
  1528. Bíblia Farhi: Bíblia de Farḥi; d:Q17301470
  1529. José Santés y Murgui: Josep Santés i Murgui; d:Q17301481

Noms amb partícules diferents[modifica]

  1. Damià Huguet Roig: Damià Huguet i Roig; d:Q17301538
  2. Jeroni Pou Magraner: Jeroni Pou i Magraner; d:Q9011538
  3. Bernat Riera (mercedari): Bernat de Riera; d:Q17301918
  4. Gil Roger Duval: Gil Roger y Duval; d:Q2916919
  5. Josep Masats Safont: Josep Masats i Safont; d:Q17302102
  6. Joan Antoni Güell i López: Joan Antoni de Güell i López; d:Q9011812
  7. Joan Company Florit: Joan Company i Florit; d:Q11927683
  8. Carles Camps Mundó: Carles Camps i Mundó; d:Q16941860
  9. Eduard Pons Prades: Eduard Pons i Prades; d:Q3048297
  10. Josep Manaut Viglietti: Josep Manaut i Viglietti; d:Q11928653
  11. Josep Maria Mallol Suazo: Josep Maria Mallol i Suazo; d:Q11928714
  12. Josep Taronjí Cortès: Josep Taronjí i Cortès; d:Q11928944
  13. Josep O'Callaghan Martínez: Josep O’Callaghan i Martínez; d:Q2295214
  14. Salvador Martínez Cubells: Salvador Martínez i Cubells; d:Q1771035
  15. Francesc Carreras Reura: Francesc Carreras i Reura; d:Q8962327
  16. Rafael Nogueras Oller: Rafael Nogueras i Oller; d:Q952336
  17. Aleix Vidal-Quadras Roca: Aleix Vidal-Quadras i Roca; d:Q2066569
  18. Miquel Colom Mateu: Miquel Colom i Mateu; d:Q16189592
  19. Josep Maria Quadrado Nieto: Josep Maria Quadrado i Nieto; d:Q1706308
  20. Antoni Cunill Cabanellas: Antoni Cunill i Cabanellas; d:Q16190257
  21. Baruch Spinoza: Baruch de Spinoza; d:Q35802
  22. Alfons Roig Izquierdo: Alfons Roig i Izquierdo; d:Q8195107
  23. Jaume Ramon Mercader del Río: Jaume Ramon Mercader i del Río; d:Q298380
  24. Maria Mercader Fordada: Maria Mercader i Fordada; d:Q265621
  25. Ramon Martí d'Eixalà: Ramon Martí i d’Eixalà; d:Q11701999
  26. Francesc Gurri Serra: Francesc Gurri i Serra; d:Q11922765
  27. Sílvia Pérez Cruz: Sílvia Pérez i Cruz; d:Q9081084
  28. Club Natació Barcelona: Club de Natació Barcelona; d:Q856354
  29. Josep Garcia Robles: Josep Garcia i Robles; d:Q15733099
  30. Maria Lluïsa Serra Belabre: Maria Lluïsa Serra i Belabre; d:Q5997289
  31. Jesús Blasco Monterde: Jesús Blasco i Monterde; d:Q2265602
  32. Santiago Calatrava Valls: Santiago Calatrava i Valls; d:Q168482
  33. Brian Schmidt: Brian P. Schmidt; d:Q201452
  34. José Agustín Goytisolo i Gay: José Agustín Goytisolo Gay; d:Q1708911
  35. Escala Twaddell: escala de Twaddell; d:Q7857400
  36. Santiago Mataix Soler: Santiago Mataix i Soler; d:Q11703589
  37. Lluís Llongueras Batlle: Lluís Llongueras i Batlle; d:Q2790994
  38. Francesc Tosquelles Llauradó: Francesc Tosquelles i Llauradó; d:Q3085937
  39. Dolors Miquel Abellà: Dolors Miquel i Abellà; d:Q497293
  40. David M. Raup: David Raup; d:Q530461
  41. Josep Guix Lladó: Josep Guix i Lladó; d:Q11928603
  42. Pep Valsalobre Palacios: Pep Valsalobre i Palacios; d:Q16947464
  43. José María de Urquinaona Bidot: José María de Urquinaona y Bidot; d:Q3119407
  44. Ferran Adrià Acosta: Ferran Adrià i Acosta; d:Q170317
  45. Pau Porta Bussoms: Pau Porta i Bussoms; d:Q530953
  46. Francesc Hernández Sanz: Francesc Hernández i Sanz; d:Q1252009
  47. Manuel Azaña Díaz: Manuel Azaña y Díaz; d:Q203708
  48. Rita Barberà Nolla: Rita Barberà i Nolla; d:Q433210
  49. Manuel Morales i Pareja: Manuel Morales Pareja; d:Q11934974
  50. Antoni Gelabert Massot: Antoni Gelabert i Massot; d:Q597312
  51. Torre de Marata: Torre Marata; d:Q9088914
  52. Carles Riera Pujal: Carles Riera i Pujal; d:Q11912426
  53. Ricard Zamora Martínez: Ricard Zamora i Martínez; d:Q296337
  54. Luis Goytisolo i Gay: Luis Goytisolo Gay; d:Q1876447
  55. Diego Velázquez: Diego de Velázquez; d:Q297
  56. Rosa Maria Calaf Solé: Rosa Maria Calaf i Solé; d:Q4170777
  57. Carme Chacón Piqueras: Carme Chacón i Piqueras; d:Q138416
  58. Joan Tusquets Terrats: Joan Tusquets i Terrats; d:Q3187804
  59. Miquel Duran Portas: Miquel Duran i Portas; d:Q4990315
  60. Joan de Casanova: Joan Casanova; d:Q3810816
  61. Vicent Blasco Ibáñez: Vicent Blasco i Ibáñez; d:Q219646
  62. Albert Coma Estadella: Albert Coma i Estadella; d:Q11904759
  63. Ceferí Olivé Cabré: Ceferí Olivé i Cabré; d:Q5057237
  64. Bartomeu de Robió: Bartomeu Robió; d:Q535383
  65. Nicanor Vázquez Ubach: Nicanor Vázquez i Ubach; d:Q11938676
  66. Sebastià Juan Arbó: Sebastià Juan i Arbó; d:Q175204
  67. Andreu Buenafuente Moreno: Andreu Buenafuente i Moreno; d:Q503459
  68. Pau Ballester i Convalia: Pau de Ballester i Convalia; d:Q11940536
  69. Bernat López Piquer: Bernat López i Piquer; d:Q3813639
  70. Caterina Valriu Llinàs: Caterina Valriu i Llinàs; d:Q11913276
  71. Nèstor Luján Fernández: Nèstor Luján i Fernández; d:Q472059
  72. Damià Jaume Guardiola: Damià Jaume i Guardiola; d:Q16190390
  73. Pere Roig Noguera: Pere Roig i Noguera; d:Q11941046
  74. Samuel Gili Gaya: Samuel Gili i Gaya; d:Q603811
  75. Esther Tusquets Guillén: Esther Tusquets i Guillén; d:Q538708
  76. Albert Sánchez Piñol: Albert Sánchez i Piñol; d:Q540695
  77. Francesc Marsà Gómez: Francesc Marsà i Gómez; d:Q8962485
  78. Rafael Ram de Viu Pueyo: Rafael Ram de Viu y Pueyo; d:Q11944448
  79. Rafael Sala Marco: Rafael Sala i Marco; d:Q11944456
  80. Ramon Sunyer Clarà: Ramon Sunyer i Clarà; d:Q11944649
  81. Eugeni Fornells Juncosa: Eugeni Fornells i Juncosa; d:Q15483737
  82. Cap de Martí: cap Martí; d:Q11912094
  83. Francisco Ortego Vereda: Francisco Ortego y Vereda; d:Q3064843
  84. Gabriel Ferraté Pascual: Gabriel Ferraté i Pascual; d:Q8963283
  85. Alexandre de Grau Figueras: Alexandre de Grau i Figueras; d:Q16860420
  86. Escala Brix: escala de Brix; d:Q836941
  87. Riera Verneda: riera de Verneda; d:Q11945565
  88. Laureà López Rodó: Laureà López i Rodó; d:Q3327848
  89. Simó Gómez Polo: Simó Gómez i Polo; d:Q477106
  90. Germinal Esgleas Jaume: Germinal Esgleas i Jaume; d:Q3393513
  91. Rodolf Sirera Turó: Rodolf Sirera i Turó; d:Q11946122
  92. Celestí Martí Salvat: Celestí Martí i Salvat; d:Q11913379
  93. Rosa Novell Clausells: Rosa Novell i Clausells; d:Q11946288
  94. Joan Ferrer Miró: Joan Ferrer i Miró; d:Q11684914
  95. Maria Barceló Crespí: Maria Barceló i Crespí; d:Q16174725
  96. George Marshall: George C Marshall; d:Q151414
  97. Sebastià Gelabert Riera: Sebastià Gelabert i Riera; d:Q11947967
  98. Cristòfol Triay Humbert: Cristòfol Triay i Humbert; d:Q11916141
  99. Carles Santos Ventura: Carles Santos i Ventura; d:Q1041656
  100. Albert Mestres i Emilió: Albert Mestres Emilió; d:Q18634299
  101. Àlex Crivillé Tapias: Àlex Crivillé i Tapias; d:Q249447
  102. Maria Antònia Oliver Cabrer: Maria Antònia Oliver i Cabrer; d:Q13457151
  103. Biel Mesquida Amengual: Biel Mesquida i Amengual; d:Q8247736
  104. Frank Marshall King: Frank Marshall i King; d:Q4283267
  105. Bonaventura Puig Perucho: Bonaventura Puig i Perucho; d:Q11909617
  106. Eduard Arranz Bravo: Eduard Arranz i Bravo; d:Q3825183
  107. Joan Guinjoan Gispert: Joan Guinjoan i Gispert; d:Q3038778
  108. Arantxa Sánchez Vicario: Arantxa Sánchez i Vicario; d:Q188080
  109. Ernest Martínez Izquierdo: Ernest Martínez i Izquierdo; d:Q11919629
  110. Francesc Candel Tortajada: Francesc Candel i Tortajada; d:Q16513764
  111. Bonastruc ça Porta: Bonastruc de Porta; d:Q355455
  112. Consol Pastor Martínez: Consol Pastor i Martínez; d:Q11915379
  113. Ildefonso Díez de Rivera i Muro: Ildefonso Díez de Rivera y Muro; d:Q2090099
  114. Carme Riera Guilera: Carme Riera i Guilera; d:Q451764
  115. Antoni Ferrandis Monrabal: Antoni Ferrandis i Monrabal; d:Q2745700
  116. Manuel Castells Oliván: Manuel Castells i Oliván; d:Q310161
  117. Joan Crespí Fiol: Joan Crespí i Fiol; d:Q2712954
  118. Juan Goytisolo i Gay: Juan Goytisolo Gay; d:Q353762
  119. Ferran Sáez Mateu: Ferran Sáez i Mateu; d:Q11921856
  120. Josep Maria Xiró Taltabull: Josep Maria Xiró i Taltabull; d:Q15952418
  121. Fina Miralles Nobell: Fina Miralles i Nobell; d:Q11922094
  122. Càstor Pérez Diz: Càstor Pérez i Diz; d:Q551635
  123. Jaume Grau Casas: Jaume Grau i Casas; d:Q551916
  124. Castell de Sant'Angelo: castell Sant’Angelo; d:Q486382
  125. Ramon Vila Capdevila: Ramon Vila i Capdevila; d:Q977916
  126. Víctor Mora Pujadas: Víctor Mora i Pujadas; d:Q552433
  127. Olga Xirinacs Díaz: Olga Xirinacs i Díaz; d:Q6745815
  128. Carme Aranegui Gascó: Carme Aranegui i Gascó; d:Q5664652
  129. Josep Iturbi Bàguena: Josep Iturbi i Bàguena; d:Q1372097
  130. Gaspar Zabala y Zamora: Gaspar Zabala i Zamora; d:Q11923840
  131. Antonio Chavarrías i Ocreña: Antonio Chavarrías Ocreña; d:Q5698049
  132. Pere Caro Sureda: Pere Caro i Sureda; d:Q717699
  133. Domingo Cardenal Gandasegui: Domingo Cardenal y Gandasegui; d:Q16185075
  134. Jaume Peyrí Rocamora: Jaume Peyrí i Rocamora; d:Q11927334
  135. Jaume Pérez Montaner: Jaume Pérez i Montaner; d:Q11927348
  136. Xavier Amorós Solà: Xavier Amorós i Solà; d:Q3570594
  137. Segundo Matilla i Marina: Segundo Matilla y Marina; d:Q9075696
  138. Joan Pons Álvarez: Joan Pons i Álvarez; d:Q261304
  139. Joan Roca Vinent: Joan Roca i Vinent; d:Q17300778
  140. Juan José Rocha i García: Juan José Rocha García; d:Q523573
  141. Isidor Marí Mayans: Isidor Marí i Mayans; d:Q11926900
  142. Antoni Victory Taltavull: Antoni Victory i Taltavull; d:Q17301070
  143. Pere Solbes Mira: Pere Solbes i Mira; d:Q458323
  144. Francesc Rodríguez Pusat: Francesc Rodríguez i Pusat; d:Q17301080
  145. Francesc López Fabra: Francesc López i Fabra; d:Q17301146
  146. Llei de Normalització Lingüística de les Illes Balears: llei de Normalització Lingüística a les Illes Balears; d:Q17301234
  147. Pere Morey Servera: Pere Morey i Servera; d:Q17301428
  148. Escala Balling: escala de Balling; d:Q17301501

Errors i articles no trobats[modifica]

  1. Viquipèdia: Pàgina no disponible; d:Q52
  2. Humanisme a Mallorca: Pàgina no disponible; d:Q17301779
  3. Ètica periodística: Pàgina no disponible; d:Q17302021
  4. Joana Raspall i Juanola: Error o títol no determinat; d:Q5931584
  5. Lola Anglada: Pàgina no disponible; d:Q459343
  6. Andreu Alfaro i Hernández: Pàgina no disponible; d:Q328704
  7. Josep Puiggarí i Llobet: Error o títol no determinat; d:Q17094160
  8. Berenguer d'Anoia: Pàgina no disponible; d:Q3638494
  9. Eduard Aunós Pérez: Pàgina no disponible; d:Q460199
  10. Juli Soler i Santaló: Pàgina no disponible; d:Q11929396
  11. Josep Iglésies i Guizard: Error o títol no determinat; d:Q16943117
  12. Diego Abad de Santillán: Pàgina no disponible; d:Q952737
  13. Josep Oriol Anguera de Sojo: Pàgina no disponible; d:Q9014642
  14. Fals (Bages): Error o títol no determinat; d:Q17182067
  15. Mikhaïl Vrúbel: Pàgina no disponible; d:Q215100
  16. Miquel Barceló Artigues: Pàgina no disponible; d:Q561930
  17. José María Albiñana Sanz: Pàgina no disponible; d:Q3543885
  18. Maria Barrientos i Llopis: Pàgina no disponible; d:Q4888169
  19. Miquel Adlert i Noguerol: Pàgina no disponible; d:Q3315734
  20. Papa Benet XII: Pàgina no disponible; d:Q170389
  21. Pere Ardiaca i Martí: Pàgina no disponible; d:Q4889041
  22. Emilio Attard Alonso: Pàgina no disponible; d:Q596748
  23. Solvòlisi: Pàgina no disponible; d:Q2628534
  24. Arturo Ballester Marco: Pàgina no disponible; d:Q4801700
  25. Manuel Balasch i Recort: Pàgina no disponible; d:Q11934919
  26. Valentí Almirall i Llozer: Pàgina no disponible; d:Q2628811
  27. Bonaventura Carles Aribau: Pàgina no disponible; d:Q892124
  28. Renovación Española: Pàgina no disponible; d:Q1508640
  29. Antoni Maria Alcover i Sureda: Pàgina no disponible; d:Q597732
  30. Joan Altisent i Ceardi: Pàgina no disponible; d:Q565447
  31. Rehabilitació (dret): Pàgina no disponible; d:Q15606106
  32. Ramon Aleix i Batlle: Pàgina no disponible; d:Q14918224
  33. Alexandre Font i Pla: Pàgina no disponible; d:Q16942619
  34. Miquel Poal i Aregall: Pàgina no disponible; d:Q11936949
  35. Isaac Albéniz i Pascual: Pàgina no disponible; d:Q185812
  36. Hàl·lux: Pàgina no disponible; d:Q763775
  37. Mariano Benlliure Gil: Pàgina no disponible; d:Q2402329
  38. Xavier Benguerel i Godó: Pàgina no disponible; d:Q1714220
  39. Jörg Immendorff: Pàgina no disponible; d:Q75858
  40. Jordi Arquer i Saltor: Pàgina no disponible; d:Q4893424
  41. Wilhelm Busch: Pàgina no disponible; d:Q109540
  42. Pau Audouard i Deglaire: Pàgina no disponible; d:Q3026181
  43. Segon: Pàgina no disponible; d:Q11574
  44. Tomàs Aguiló i Forteza: Pàgina no disponible; d:Q1125747
  45. Fontscaldes: Error o títol no determinat; d:Q17182075
  46. La Força (Ponts): Error o títol no determinat; d:Q17182076
  47. Franciac: Error o títol no determinat; d:Q17182078
  48. Pailebot: Pàgina no disponible; d:Q11939774
  49. Pont: Pàgina no disponible; d:Q12280
  50. Ipso facto: Pàgina no disponible; d:Q138653
  51. Joan Amorós i Andreu: Pàgina no disponible; d:Q3813897
  52. Sext Aureli Víctor: Pàgina no disponible; d:Q275606
  53. Francesc Bellmunt i Moreno: Pàgina no disponible; d:Q4895914
  54. Pere de Montpezat: Pàgina no disponible; d:Q11941098
  55. Josep Amich i Bert: Pàgina no disponible; d:Q15621741
  56. Dionís Baixeras i Verdaguer: Pàgina no disponible; d:Q3028747
  57. Psicometria: Pàgina no disponible; d:Q506132
  58. Lluís Bagaria i Bou: Pàgina no disponible; d:Q504959
  59. Amploia: Pàgina no disponible; d:Q506823
  60. Concepció Badia i Millàs: Pàgina no disponible; d:Q3325109
  61. Papa Benet VII: Pàgina no disponible; d:Q179697
  62. Puig de Coma d'Olla: Pàgina no disponible; d:Q11943573
  63. Alceu de Mitilene: Pàgina no disponible; d:Q212872
  64. Manuel Ballester Boix: Pàgina no disponible; d:Q3503534
  65. Johan Ferrández d'Heredia: Pàgina no disponible; d:Q538040
  66. Ramon d'Abadal i de Vinyals: Pàgina no disponible; d:Q2606700
  67. Josep Benlliure i Gil: Pàgina no disponible; d:Q2668142
  68. Correfoc: Pàgina no disponible; d:Q2180970
  69. Federico Beltrán Massés: Pàgina no disponible; d:Q2083024
  70. Josep Maria Bayarri i Hurtado: Pàgina no disponible; d:Q3066150
  71. Josep Lluís Albinyana i Olmos: Pàgina no disponible; d:Q3131802
  72. Façana: Pàgina no disponible; d:Q183061
  73. Munició: Pàgina no disponible; d:Q185785
  74. Francesc Agustín i Grande: Pàgina no disponible; d:Q3823482
  75. Lleonard Balada i Ibañez: Pàgina no disponible; d:Q712049
  76. Papa Adrià VI: Pàgina no disponible; d:Q57087
  77. Néstor Almendros: Pàgina no disponible; d:Q155423
  78. Lluís Bertran: Pàgina no disponible; d:Q941886
  79. Víctor Balaguer i Cirera: Pàgina no disponible; d:Q713246
  80. Josep Maria Benet i Jornet: Pàgina no disponible; d:Q1008502
  81. Metaner: Pàgina no disponible; d:Q15247
  82. Carlos Barral i Agesta: Pàgina no disponible; d:Q1042738
  83. Vicent Asencio i Ruano: Pàgina no disponible; d:Q2747059
  84. Khmers rojos: Pàgina no disponible; d:Q191764
  85. Isabel de Sabran: Pàgina no disponible; d:Q2289061
  86. Francesc de Paula Cuello i Prats: Pàgina no disponible; d:Q11922909
  87. Francesc de Paula Baldelló i Benosa: Pàgina no disponible; d:Q11922911
  88. Heliògraf Campbell–Stokes: Pàgina no disponible; d:Q3173889
  89. Purisme (lingüística): Pàgina no disponible; d:Q192227
  90. Àlcim Ecdidi Avit: Pàgina no disponible; d:Q225201
  91. Gavatx: Pàgina no disponible; d:Q586118
  92. Baquílides: Pàgina no disponible; d:Q310681
  93. Enric III d'Anglaterra: Pàgina no disponible; d:Q160311
  94. Víctor Català: Pàgina no disponible; d:Q2914475
  95. Maria Àngels Anglada i d'Abadal: Pàgina no disponible; d:Q456914
  96. Ter: Pàgina no disponible; d:Q31482
  97. Joan Esteve: Pàgina no disponible; d:Q17300851
  98. Hermen Anglada i Camarasa: Pàgina no disponible; d:Q1343042

Noms iguals[modifica]

  1. Gasòmetre (aparell): gasòmetre; d:Q17301504
  2. Fundació Bíblica Catalana: Fundació Bíblica Catalana; d:Q17301506
  3. Duraloy: duraloy; d:Q17301510
  4. Duralinox: duralinox; d:Q17301512
  5. Tombac: tombac; d:Q17301514
  6. Melcior de Palau i Boscà: Melcior de Palau i Boscà; d:Q17301516
  7. Escola Superior dels Bells Oficis: Escola Superior dels Bells Oficis; d:Q17301519
  8. Japó: Japó; d:Q17
  9. Rescissió per lesió: rescissió per lesió; d:Q17301524
  10. Narcís Girbal i Barceló: Narcís Girbal i Barceló; d:Q17301525
  11. Vedet: vedet; d:Q3178518
  12. Joaquim Martínez: Joaquim Martínez; d:Q17301528
  13. Ramon de Sanç i de Barutell: Ramon de Sanç i de Barutell; d:Q17301531
  14. Josep Antoni Sombiela i Mestre: Josep Antoni Sombiela i Mestre; d:Q17301532
  15. Junta Suprema de Govern del Regne de València: Junta Suprema de Govern del Regne de València; d:Q17301533
  16. Estats Units d'Amèrica: Estats Units d’Amèrica; d:Q30
  17. Vicent Tomàs Traver: Vicent Tomàs Traver; d:Q17301535
  18. Joan Amade: Joan Amade; d:Q11927586
  19. Ramón de Llano y Chávarri: Ramón de Llano y Chávarri; d:Q17301542
  20. Junta Auxiliar Consultiva de Barcelona: Junta Auxiliar Consultiva de Barcelona; d:Q17301543
  21. Joan Martí i Miralles: Joan Martí i Miralles; d:Q17301544
  22. Institut Industrial de Catalunya: Institut Industrial de Catalunya; d:Q17301546
  23. Joan Arús i Colomer: Joan Arús i Colomer; d:Q11927596
  24. Xavier Gosé i Rovira: Xavier Gosé i Rovira; d:Q9011246
  25. Felicitat: felicitat; d:Q8
  26. Joan Ballester i Canals: Joan Ballester i Canals; d:Q11927603
  27. Gonococ: gonococ; d:Q131129
  28. Tramvia o Ferrocarril Econòmic de Manresa a Berga: Tramvia o Ferrocarril Econòmic de Manresa a Berga; d:Q17301570
  29. Associació de Periodistes de Barcelona: Associació de Periodistes de Barcelona; d:Q17301572
  30. Casa Bima: Casa Bima; d:Q17301573
  31. Pastanaga: pastanaga; d:Q81
  32. Aixada: aixada; d:Q131154
  33. Solidaridad Obrera (diari): Solidaridad Obrera; d:Q3178510
  34. Província de Tarragona: província de Tarragona; d:Q98392
  35. Editorial Barcanova: Editorial Barcanova; d:Q17301593
  36. París: París; d:Q90
  37. Estrep (enginyeria): estrep; d:Q17301598
  38. Presó preventiva: presó preventiva; d:Q17301600
  39. Ramon Torroja i Valls: Ramon Torroja i Valls; d:Q17301601
  40. Oceà Pacífic: oceà Pacífic; d:Q98
  41. Joan Calvo i Morató: Joan Calvo i Morató; d:Q11927651
  42. Soldadura: soldadura; d:Q131172
  43. René Metras i Mavet: René Metras i Mavet; d:Q17301606
  44. Antoni Gusart i Vila: Antoni Gusart i Vila; d:Q17301607
  45. Joan Carles Panyó i Figaró: Joan Carles Panyó i Figaró; d:Q11927658
  46. La Pineda (Terrassa): la Pineda; d:Q17301611
  47. La pell de brau: La pell de brau; d:Q17301612
  48. El Tremat: el Tremat; d:Q17301614
  49. Cap Negre (País Valencià): cap Negre; d:Q17301615
  50. Carles de Banyuls i Comte: Carles de Banyuls i Comte; d:Q16187504
  51. Serra del Coto: serra del Coto; d:Q17301617
  52. Vibracionisme: vibracionisme; d:Q17301619
  53. Àngel Ferran i Coromines: Àngel Ferran i Coromines; d:Q17301621
  54. Patzeria: patzeria; d:Q17301622
  55. Joan Clapés i Corbera: Joan Clapés i Corbera; d:Q11927672
  56. Eduard Recasens i Mercadé: Eduard Recasens i Mercadé; d:Q17301625
  57. Jaume Marcet i Riba: Jaume Marcet i Riba; d:Q17301630
  58. Peneplà: peneplà; d:Q163967
  59. Governació d'Oriola: governació d’Oriola; d:Q17301635
  60. Joan Corominas i Vila: Joan Corominas i Vila; d:Q11927684
  61. Josep Mas i Torre: Josep Mas i Torre; d:Q17301640
  62. Francesc Serra i Dimas: Francesc Serra i Dimas; d:Q17301642
  63. Algebelí: Algebelí; d:Q17301644
  64. Josep de Calassanç: Josep de Calassanç; d:Q360589
  65. Antena: antena; d:Q131214
  66. Joan Duch i Agulló: Joan Duch i Agulló; d:Q11927695
  67. La Llosa de la Plana: la Llosa de la Plana; d:Q1900688
  68. Joaquim Figuerola i Fernández: Joaquim Figuerola i Fernández; d:Q17301651
  69. Josep Roura i Estrada: Josep Roura i Estrada; d:Q17301654
  70. Riera de Maldanell: riera de Maldanell; d:Q17301660
  71. Pere Créixams i Picó: Pere Créixams i Picó; d:Q3375262
  72. Joan Francesc Chia i Alba: Joan Francesc Chia i Alba; d:Q11927712
  73. Benigama: Benigama; d:Q17301667
  74. Anya: Anya; d:Q17301668
  75. Turó de ses Abelles: turó de ses Abelles; d:Q17301670
  76. Sant Cristòfol de Monteugues: Sant Cristòfol de Monteugues; d:Q17301671
  77. Serra del Rontonar: serra del Rontonar; d:Q17301672
  78. Evaporita: evaporita; d:Q491689
  79. Les Crevades: les Crevades; d:Q17301676
  80. Josep Caro i Sureda: Josep Caro i Sureda; d:Q16187567
  81. Riera d'en Malla: riera d’en Malla; d:Q17301685
  82. Lluís Descatllar i Desbac: Lluís Descatllar i Desbac; d:Q17301688
  83. Marià Martínez i Cuenca: Marià Martínez i Cuenca; d:Q17301690
  84. Los Cantos: Los Cantos; d:Q17301693
  85. Aluder: aluder; d:Q17301697
  86. La Font de la Reina (Capellades): la Font de la Reina; d:Q17301698
  87. Lumbago: lumbago; d:Q852163
  88. Sant Feliu de la Garriga: Sant Feliu de la Garriga; d:Q17301700
  89. Radi metàl·lic: radi metàl·lic; d:Q17301701
  90. Ponç Guillem de Torroella: Ponç Guillem de Torroella; d:Q17301702
  91. Fet (poble): Fet; d:Q17301705
  92. Jaume Carrera i Pujal: Jaume Carrera i Pujal; d:Q16187599
  93. El Chornaler: El Chornaler; d:Q17301713
  94. Maria Rius i Camps: Maria Rius i Camps; d:Q17301719
  95. Ramon Busquets: Ramon Busquets; d:Q17301720
  96. Societat de Biologia de Barcelona: Societat de Biologia de Barcelona; d:Q17301723
  97. Josep Maria Carreras i Dexeus: Josep Maria Carreras i Dexeus; d:Q16187612
  98. Croanques: Croanques; d:Q17301727
  99. Joan Jubí: Joan Jubí; d:Q11927776
  100. Barcana: barcana; d:Q17301730
  101. Andorra: Andorra; d:Q228
  102. Joan Lacomba i Guillot: Joan Lacomba i Guillot; d:Q11927781
  103. Joan Llacuna i Carbonell: Joan Llacuna i Carbonell; d:Q11927782
  104. Joan Lloert: Joan Lloert; d:Q11927788
  105. Marià Carreras i Vila: Marià Carreras i Vila; d:Q16187636
  106. Centre de Recuperació i d'Investigacions Submarines: Centre de Recuperació i d’Investigacions Submarines; d:Q17301749
  107. Conferència Episcopal Tarraconense: Conferència Episcopal Tarraconense; d:Q17301752
  108. Torre Valentina: Torre Valentina; d:Q17301753
  109. Eladi Homs i Oller: Eladi Homs i Oller; d:Q17301755
  110. Castellbarri: Castellbarri; d:Q17301756
  111. Eduard Castellet i Díaz de Cossío: Eduard Castellet i Díaz de Cossío; d:Q16188014
  112. Prohom: prohom; d:Q17301760
  113. Síndic Personer: síndic personer; d:Q17301763
  114. Vojislav Koštunica: Vojislav Koštunica; d:Q33031
  115. Foment de la Producció Nacional: Foment de la Producció Nacional; d:Q17301548
  116. Carme Parreño i Gibert: Carme Parreño i Gibert; d:Q17301771
  117. Jurat (administració): jurat; d:Q17301772
  118. Joan Martí i Trenchs: Joan Martí i Trenchs; d:Q11927822
  119. Laura Albéniz: Laura Albéniz; d:Q17301783
  120. Antoni Briva i Miravent: Antoni Briva i Miravent; d:Q17301784
  121. Whisky: whisky; d:Q281
  122. Cosme Damià Hortolà: Cosme Damià Hortolà; d:Q17301786
  123. Joan Mercader i Riba: Joan Mercader i Riba; d:Q11927839
  124. Herbers: Herbers; d:Q1769760
  125. Ignasi Lacaba i Vila: Ignasi Lacaba i Vila; d:Q17301795
  126. Mateu Morral i Roca: Mateu Morral i Roca; d:Q3047716
  127. Francesc Martí i Viladamor: Francesc Martí i Viladamor; d:Q17301797
  128. Josep Martí (abat): Josep Martí; d:Q17301798
  129. Antoni Viadera i Surreu: Antoni Viadera i Surreu; d:Q17301553
  130. Claude Monet: Claude Monet; d:Q296
  131. El Bullidor: el Bullidor; d:Q17301801
  132. Francisco Alejandro Lersundi y Ormaechea: Francisco Alejandro Lersundi y Ormaechea; d:Q1442090
  133. El Greco: El Greco; d:Q301
  134. Francesc Mirambell i Giol: Francesc Mirambell i Giol; d:Q17301806
  135. Joan Vinyoli i Pladevall: Joan Vinyoli i Pladevall; d:Q2916655
  136. Gabriel Miró: Gabriel Miró; d:Q17301811
  137. Joan Moreira i Ramos: Joan Moreira i Ramos; d:Q11927860
  138. Vicenç Mitjavila i Fisonell: Vicenç Mitjavila i Fisonell; d:Q17301813
  139. Joan Francesc Molinas i Sicart: Joan Francesc Molinas i Sicart; d:Q17301814
  140. Joan Lluís de Montcada: Joan Lluís de Montcada; d:Q17301815
  141. Jakob Balde: Jakob Balde; d:Q65850
  142. Berenguer d'Oms i de Santapau: Berenguer d’Oms i de Santapau; d:Q17301819
  143. Maria Josepa Massanés i Dalmau: Maria Josepa Massanés i Dalmau; d:Q3604796
  144. Francesc Orriols: Francesc Orriols; d:Q17301821
  145. Joan O'Neill i Rossinyol: Joan O’Neill i Rossinyol; d:Q11927870
  146. Banc de Crèdit Balear: Banc de Crèdit Balear; d:Q17301823
  147. Manuel Salas i Sureda: Manuel Salas i Sureda; d:Q17301825
  148. Francesc Piguillem i Verdacer: Francesc Piguillem i Verdacer; d:Q17301827
  149. Institut Balear: Institut Balear; d:Q17301829
  150. Joaquim Pla (jesuïta): Joaquim Pla; d:Q17301830
  151. Jeroni Munyós: Jeroni Munyós; d:Q9011532
  152. Quanta Cura: Quanta cura; d:Q606264
  153. Antoni Regàs-Borrell i Berenguer: Antoni Regàs-Borrell i Berenguer; d:Q17301844
  154. Ricardo Carballo Calero: Ricardo Carballo Calero; d:Q3047766
  155. Joan Planella i Rodríguez: Joan Planella i Rodríguez; d:Q11927895
  156. Joan Pons i Massaveu: Joan Pons i Massaveu; d:Q11927897
  157. Lesmes Reventós: Lesmes Reventós; d:Q17301850
  158. Bernat Ribera: Bernat Ribera; d:Q17301852
  159. Merli: Merli; d:Q3572061
  160. Alexander Gottlieb Baumgarten: Alexander Gottlieb Baumgarten; d:Q76517
  161. Joan Puntí i Collell: Joan Puntí i Collell; d:Q11927907
  162. Francesc Roca i Hernández: Francesc Roca i Hernández; d:Q17301862
  163. Francesc Ros: Francesc Ros; d:Q17301867
  164. Musicologia: musicologia; d:Q164204
  165. Joan Lluís Vileta: Joan Lluís Vileta; d:Q17301871
  166. Josep Maluquer i Salvador: Josep Maluquer i Salvador; d:Q17301873
  167. Guillem Rubió: Guillem Rubió; d:Q17301877
  168. Antoni Sadó i Croixent: Antoni Sadó i Croixent; d:Q17301882
  169. Assumpció Casals i Rovira: Assumpció Casals i Rovira; d:Q16187771
  170. Joan Sallarès i Pla: Joan Sallarès i Pla; d:Q11927932
  171. Pere Serra i Postius: Pere Serra i Postius; d:Q17301886
  172. Francesc Martorell i Peña: Francesc Martorell i Peña; d:Q17301888
  173. Paul Radin: Paul Radin; d:Q557443
  174. Josep de Taverner i d'Ardena: Josep de Taverner i d’Ardena; d:Q17301893
  175. Pere Garau i Canyelles: Pere Garau i Canyelles; d:Q11698566
  176. Francesc Tagell: Francesc Tagell; d:Q17301895
  177. Joan Serra i Vilamitjana: Joan Serra i Vilamitjana; d:Q11927944
  178. Ramon de Tàrrega: Ramon de Tàrrega; d:Q17301900
  179. Agustí Torres: Agustí Torres; d:Q17301901
  180. Joan Roca i Fontané: Joan Roca i Fontané; d:Q622991
  181. Antoni Vila i Camps: Antoni Vila i Camps; d:Q17301904
  182. Antoni Viladamor: Antoni Viladamor; d:Q17301905
  183. Ot de Montcada i de Pinós: Ot de Montcada i de Pinós; d:Q17301907
  184. Gastó de Montcada i de Lloria: Gastó de Montcada i de Lloria; d:Q17301908
  185. Joan Teixidor i Comes: Joan Teixidor i Comes; d:Q11927957
  186. Antoni Peyrí i Aulèstia: Antoni Peyrí i Aulèstia; d:Q17301911
  187. Pere de Montcada i de Lloria: Pere de Montcada i de Lloria; d:Q17301912
  188. Francesc d'Assís Masferrer i Arquimbau: Francesc d’Assís Masferrer i Arquimbau; d:Q17301913
  189. Ignasi Casanovas i Camprubí: Ignasi Casanovas i Camprubí; d:Q16187803
  190. Arxiu hospitalari: arxiu hospitalari; d:Q17301917
  191. Vicenç Ferrer i Moncho: Vicenç Ferrer i Moncho; d:Q2720160
  192. Cafissada: cafissada; d:Q17301922
  193. Josep Burgaya i Riera: Josep Burgaya i Riera; d:Q17301925
  194. Badia de Guillola: badia de Guillola; d:Q17301926
  195. Josep Marín i Sospedra: Josep Marín i Sospedra; d:Q950695
  196. Vicent Ferrer (Abat de Poblet): Vicent Ferrer; d:Q17301928
  197. Guillem d'Agulló: Guillem d’Agulló; d:Q17301930
  198. Alcorà: Alcorà; d:Q428
  199. Joan Vila i Cinca: Joan Vila i Cinca; d:Q11927981
  200. Josep Maria Casas i de Muller: Josep Maria Casas i de Muller; d:Q16187823
  201. Pere Mata i Fontanet: Pere Mata i Fontanet; d:Q11698616
  202. Sant Joan de Mataplana: Sant Joan de Mataplana; d:Q17301946
  203. Gabriel Casas i Galobardes: Gabriel Casas i Galobardes; d:Q16187835
  204. Aixovar funerari: aixovar funerari; d:Q17301949
  205. Caixa de Crèdit Comunal: Caixa de Crèdit Comunal; d:Q17301951
  206. Francesc Alegre: Francesc Alegre; d:Q17301956
  207. Wolfgang Pauli: Wolfgang Pauli; d:Q65989
  208. Rosemarie Trockel: Rosemarie Trockel; d:Q65990
  209. Francesc Josep Estorch i Siqués: Francesc Josep Estorch i Siqués; d:Q17301960
  210. Nas (Bellver de Cerdanya): Nas; d:Q17301964
  211. Lluís Casassas i Simó: Lluís Casassas i Simó; d:Q16187853
  212. Caraüll: Caraüll; d:Q17301971
  213. Joan de Palomar: Joan de Palomar; d:Q11928025
  214. Joan de Socarrats: Joan de Socarrats; d:Q11928030
  215. Esteve Caseponce: Esteve Caseponce; d:Q16187871
  216. Vegueria de Tortosa: vegueria de Tortosa; d:Q17301985
  217. Vicent Miquel i Diego: Vicent Miquel i Diego; d:Q17301990
  218. Montserrat Carulla i Ventura: Montserrat Carulla i Ventura; d:Q4516605
  219. Anus: anus; d:Q497
  220. Joanet: Joanet; d:Q11928052
  221. Mallorquinisme: mallorquinisme; d:Q11207158
  222. Émile Zola: Émile Zola; d:Q504
  223. Martí Miret i Queraltó: Martí Miret i Queraltó; d:Q17302009
  224. Joan Sallent i Prat: Joan Sallent i Prat; d:Q17302010
  225. Pasqual Bailon Savall: Pasqual Bailon Savall; d:Q11698261
  226. Àkhila II: Àkhila II; d:Q393730
  227. Joan Pere Fontanella: Joan Pere Fontanella; d:Q5931528
  228. Ricard Vives i Ballvé: Ricard Vives i Ballvé; d:Q17302025
  229. Francesc de Paula Xercavins i Rius: Francesc de Paula Xercavins i Rius; d:Q17302028
  230. Josep Maria Martí i Martí: Josep Maria Martí i Martí; d:Q17302030
  231. Joaquim Company i Soler: Joaquim Company i Soler; d:Q11928080
  232. Josep Carles Rius i Baró: Josep Carles Rius i Baró; d:Q17302033
  233. Guillem August Tell i Lafont: Guillem August Tell i Lafont; d:Q5407251
  234. Joaquim Escrivà de Romaní i Fernández de Córdoba: Joaquim Escrivà de Romaní i Fernández de Córdoba; d:Q11928090
  235. Màrius Aguilar i Diana: Màrius Aguilar i Diana; d:Q17302043
  236. Jornal: jornal; d:Q17301594
  237. Joaquim Furnó i Abad: Joaquim Furnó i Abad; d:Q11928094
  238. Joan Tolosa i Noguera: Joan Tolosa i Noguera; d:Q17302048
  239. Joaquim Gay de Montellà i Ferrer-Vidal: Joaquim Gay de Montellà i Ferrer-Vidal; d:Q11928097
  240. Joaquim Icart i Leonila: Joaquim Icart i Leonila; d:Q11928099
  241. Joaquim Manuel de Moner i de Siscar: Joaquim Manuel de Moner i de Siscar; d:Q11928103
  242. Joaquim Maria Sanromà: Joaquim Maria Sanromà; d:Q11928106
  243. Sant Miquel d'Hortmoier: Sant Miquel d’Hortmoier; d:Q17302065
  244. Antoni Ballester i Nolla: Antoni Ballester i Nolla; d:Q17302069
  245. Alcoholímetre: alcoholímetre; d:Q754230
  246. Lluís Ferrer i Puigdemont: Lluís Ferrer i Puigdemont; d:Q17302074
  247. Malaquita: malaquita; d:Q164411
  248. Festival Jardins de Cap Roig: Festival Jardins de Cap Roig; d:Q17302076
  249. Dia: dia; d:Q573
  250. Joaquim Santasusagna i Vallès: Joaquim Santasusagna i Vallès; d:Q11928126
  251. Any: any; d:Q577
  252. Ramon Erra i Macià: Ramon Erra i Macià; d:Q17302086
  253. Berenguer d'Empúries: Berenguer d’Empúries; d:Q17302088
  254. Manuel Trens i Ribas: Manuel Trens i Ribas; d:Q17302089
  255. Joaquim de Camps i Arboix: Joaquim de Camps i Arboix; d:Q11928139
  256. Jaume Ferrús i Estopà: Jaume Ferrús i Estopà; d:Q17302093
  257. Josep Maria Vidal-Quadras i Villavecchia: Josep Maria Vidal-Quadras i Villavecchia; d:Q17302098
  258. Josep Clariana i Alguer: Josep Clariana i Alguer; d:Q17302100
  259. Enric Fité i Sala: Enric Fité i Sala; d:Q17302104
  260. Joan Carbó i Rovira: Joan Carbó i Rovira; d:Q2916955
  261. Joan Alsina i Arús: Joan Alsina i Arús; d:Q9011809
  262. Joan Baptista Culla i Clarà: Joan Baptista Culla i Clarà; d:Q9011822
  263. Volga: Volga; d:Q626
  264. Joan Baptista Guivernau i Sans: Joan Baptista Guivernau i Sans; d:Q9011828
  265. Sandàlia: sandàlia; d:Q131704
  266. Estoll: Estoll; d:Q11010682
  267. Frederic Alfonso i Orfila: Frederic Alfonso i Orfila; d:Q16941692
  268. Disputa de Tortosa: disputa de Tortosa; d:Q2916989
  269. Guerra d'Àfrica: guerra d’Àfrica; d:Q1540737
  270. Tabla: tabla; d:Q213100
  271. Sant Petersburg: Sant Petersburg; d:Q656
  272. Josep Castells i Guardiola: Josep Castells i Guardiola; d:Q16188052
  273. Francesc Vallverdú i Canes: Francesc Vallverdú i Canes; d:Q3080854
  274. Cuereta: cuereta; d:Q230042
  275. Joan Cadevall i Diars: Joan Cadevall i Diars; d:Q9011870
  276. Joan Capri: Joan Capri; d:Q9011874
  277. Eduard Castells i Roca: Eduard Castells i Roca; d:Q16188067
  278. Ramon Maria Castelltort i Miralda: Ramon Maria Castelltort i Miralda; d:Q16188071
  279. Joan Colomines i Puig: Joan Colomines i Puig; d:Q9011887
  280. Pere Costa i Cases: Pere Costa i Cases; d:Q11698865
  281. Cromel: cromel; d:Q2622142
  282. Joncadella: Joncadella; d:Q11928259
  283. Francesc Balart: Francesc Balart; d:Q16941765
  284. Autoaprenentatge: autoaprenentatge; d:Q207650
  285. Homofòbia: homofòbia; d:Q33487
  286. Josep Colominas i Roca: Josep Colominas i Roca; d:Q17301624
  287. Pere Nicolau: Pere Nicolau; d:Q11698899
  288. Sublimació: sublimació; d:Q131800
  289. Jordi Bruguera i Talleda: Jordi Bruguera i Talleda; d:Q11928282
  290. Joan Gay i Planella: Joan Gay i Planella; d:Q9011933
  291. Joan Grau (escultor): Joan Grau; d:Q9011936
  292. Jordi Costa i Roca: Jordi Costa i Roca; d:Q11928289
  293. Jordi Cots i Moner: Jordi Cots i Moner; d:Q11928290
  294. Vytautas Landsbergis: Vytautas Landsbergis; d:Q164582
  295. Joan Güell i Ferrer: Joan Güell i Ferrer; d:Q9011945
  296. Jordi Gumí i Cardona: Jordi Gumí i Cardona; d:Q11928308
  297. Buc (nàutica): buc; d:Q426745
  298. Leonardo da Vinci: Leonardo da Vinci; d:Q762
  299. Elies Rogent i Amat: Elies Rogent i Amat; d:Q721659
  300. Jordi Masó i Rahola: Jordi Masó i Rahola; d:Q11928325
  301. La Publicitat: La Publicitat; d:Q3212039
  302. Joan Barat i Creus: Joan Barat i Creus; d:Q16941840
  303. Jordi Petit i Fontserè: Jordi Petit i Fontserè; d:Q11928342
  304. Josep Bartolí i Guiu: Josep Bartolí i Guiu; d:Q3184089
  305. Joan Oliu i Pich: Joan Oliu i Pich; d:Q9011994
  306. Eveli Bulbena i Estrany: Eveli Bulbena i Estrany; d:Q16941853
  307. Josep Burgas i Burgas: Josep Burgas i Burgas; d:Q16941855
  308. Anna Ricci i Giraudo: Anna Ricci i Giraudo; d:Q15401768
  309. Isidre Gomà i Tomàs: Isidre Gomà i Tomàs; d:Q918317
  310. Líban: Líban; d:Q822
  311. Serra del Cavall Bernat: serra del Cavall Bernat; d:Q16188216
  312. Dnièster: Dnièster; d:Q131210
  313. Joan Puig i Ferreter: Joan Puig i Ferreter; d:Q9012032
  314. James Bond: James Bond; d:Q844
  315. Joan Draper i Fossas: Joan Draper i Fossas; d:Q11927693
  316. Raül Romeva i Rueda: Raül Romeva i Rueda; d:Q2065232
  317. Las Eisiás de Taiac: Las Eisiás de Taiac; d:Q426834
  318. Joan Roig i Soler: Joan Roig i Soler; d:Q9012056
  319. Esperanto: esperanto; d:Q143
  320. Marcel Reich-Ranicki: Marcel Reich-Ranicki; d:Q33637
  321. Joan Sol i Ortega: Joan Sol i Ortega; d:Q9012079
  322. Entrenament: entrenament; d:Q918385
  323. Joan Faus i Esteve: Joan Faus i Esteve; d:Q11927699
  324. Josep Antoni de Castellarnau i de Magrinyà: Josep Antoni de Castellarnau i de Magrinyà; d:Q11928436
  325. Psitacosi: psitacosi; d:Q164727
  326. Josep Baborés i Homs: Josep Baborés i Homs; d:Q11928443
  327. Joan Vergés i Calduch: Joan Vergés i Calduch; d:Q9012093
  328. Esteve Fàbregas i Barri: Esteve Fàbregas i Barri; d:Q16941950
  329. Joan Vilatobà i Fígols: Joan Vilatobà i Fígols; d:Q9012098
  330. Sòcrates: Sòcrates; d:Q913
  331. Josep Bertran i Ros: Josep Bertran i Ros; d:Q11928466
  332. Temprança: temprança; d:Q1147795
  333. Joanot Colom: Joanot Colom; d:Q9012118
  334. Josep Grases i Riera: Josep Grases i Riera; d:Q6292377
  335. Josep Brunet i Bellet: Josep Brunet i Bellet; d:Q11928482
  336. Josep Campabadal i Calvet: Josep Campabadal i Calvet; d:Q11928486
  337. Josep Canal i Roquet: Josep Canal i Roquet; d:Q11928489
  338. Josep Cardona i Furró: Josep Cardona i Furró; d:Q11928495
  339. Josep Maria de Casacuberta i Roger: Josep Maria de Casacuberta i Roger; d:Q3184115
  340. Francisco Manuel de Melo: Francisco Manuel de Melo; d:Q426142
  341. Joaquim Malats i Miarons: Joaquim Malats i Miarons; d:Q9012150
  342. Joaquim Molins i Amat: Joaquim Molins i Amat; d:Q9012163
  343. Josep Coll i Ligora: Josep Coll i Ligora; d:Q11928521
  344. Reu: reu; d:Q3310538
  345. Joaquim Renart i Garcia: Joaquim Renart i Garcia; d:Q9012171
  346. Tomsk: Tomsk; d:Q976
  347. Pere Felip Monlau i Roca: Pere Felip Monlau i Roca; d:Q3375267
  348. Josep Cotanda: Josep Cotanda; d:Q11928536
  349. Baden-Württemberg: Baden-Württemberg; d:Q985
  350. Alfaquí: alfaquí; d:Q1999841
  351. Menarquia: menarquia; d:Q492514
  352. Josep Elias i de Molins: Josep Elias i de Molins; d:Q11928547
  353. Josep Ferrer i Vidal: Josep Ferrer i Vidal; d:Q11928571
  354. Josep Fiter i Inglès: Josep Fiter i Inglès; d:Q11928572
  355. Joaquim Sunyer i de Miró: Joaquim Sunyer i de Miró; d:Q1392811
  356. Josep Frexas: Josep Frexas; d:Q11928582
  357. Josep Gimeno i Navarro: Josep Gimeno i Navarro; d:Q11928594
  358. Somàlia: Somàlia; d:Q1045
  359. Sudan: Sudan; d:Q1049
  360. Montserrat Palau i Martí: Montserrat Palau i Martí; d:Q17301679
  361. Arc de Sant Martí: arc de sant Martí; d:Q1052
  362. George Edmund Street: George Edmund Street; d:Q5538851
  363. Rosa Fabregat i Armengol: Rosa Fabregat i Armengol; d:Q16942126
  364. Josep Lleonart i Maragall: Josep Lleonart i Maragall; d:Q11928623
  365. Sebastià Farnés i Badó: Sebastià Farnés i Badó; d:Q16942132
  366. Josep Mach i Escriu: Josep Mach i Escriu; d:Q11928644
  367. Limburg (Bèlgica): Limburg; d:Q1095
  368. Farad: farad; d:Q131255
  369. Josep Manso i Solà: Josep Manso i Solà; d:Q11928654
  370. Joan Dotras i Vila: Joan Dotras i Vila; d:Q3276984
  371. Josep Maria Boix i Selva: Josep Maria Boix i Selva; d:Q11928665
  372. Flandes Oriental: Flandes Oriental; d:Q1114
  373. Maurici Fius i Palà: Maurici Fius i Palà; d:Q16942172
  374. Brabant Flamenc: Brabant Flamenc; d:Q1118
  375. Brabant Való: Brabant Való; d:Q1122
  376. Domènec Font i Morgades: Domènec Font i Morgades; d:Q16942185
  377. Josep Maria Cornet i Mas: Josep Maria Cornet i Mas; d:Q11928682
  378. Josep Maria Dexeus i Trias de Bes: Josep Maria Dexeus i Trias de Bes; d:Q11928684
  379. Alessandro Malaspina: Alessandro Malaspina; d:Q459906
  380. Josep Maria Lamaña i Coll: Josep Maria Lamaña i Coll; d:Q11928708
  381. Saturn (planeta): Saturn; d:Q193
  382. Josep Maria Llorens i Ventura: Josep Maria Llorens i Ventura; d:Q11928712
  383. Juli Coll i Claramunt: Juli Coll i Claramunt; d:Q4888087
  384. Josep Maria Marcet i Coll: Josep Maria Marcet i Coll; d:Q11928716
  385. Josep Maria Marquès i Puig: Josep Maria Marquès i Puig; d:Q11928717
  386. Joan Huguet i Rotger: Joan Huguet i Rotger; d:Q11927747
  387. Borgonya: Borgonya; d:Q1173
  388. Josep Maria Miquel i Vergés: Josep Maria Miquel i Vergés; d:Q11928728
  389. William Hanna: William Hanna; d:Q263324
  390. Josep Maria Planas i Casals: Josep Maria Planas i Casals; d:Q11928733
  391. Josep Maria Pla i Mateu: Josep Maria Pla i Mateu; d:Q11928734
  392. Josep Maria Pous: Josep Maria Pous; d:Q11928736
  393. Josep Maria Puig i Salellas: Josep Maria Puig i Salellas; d:Q11928739
  394. Josep Guardiola i Sala: Josep Guardiola i Sala; d:Q164038
  395. Albarà: albarà; d:Q1508518
  396. Josep Maria Rovira i Brull: Josep Maria Rovira i Brull; d:Q11928747
  397. Josep Maria Sans i Travé: Josep Maria Sans i Travé; d:Q11928755
  398. Josep Maria Tallada i Paulí: Josep Maria Tallada i Paulí; d:Q11928758
  399. Josep Maria Trias i Peitx: Josep Maria Trias i Peitx; d:Q11928760
  400. Josep Maria Tous i Maroto: Josep Maria Tous i Maroto; d:Q11928763
  401. Joan-Baptista Chèza: Joan-Baptista Chèza; d:Q16188608
  402. Josep Maria Xarrié i Rovira: Josep Maria Xarrié i Rovira; d:Q11928771
  403. Josep Martí i Folguera: Josep Martí i Folguera; d:Q11928786
  404. Josep Massot (religiós): Josep Massot; d:Q11928792
  405. Josep Masllovet i Sanmiquel: Josep Masllovet i Sanmiquel; d:Q11928793
  406. Alexander Pope: Alexander Pope; d:Q164047
  407. Giulio Cesare Cortese: Giulio Cesare Cortese; d:Q3769565
  408. El gat i la rata: el gat i la rata; d:Q656619
  409. Josep Miracle i Montserrat: Josep Miracle i Montserrat; d:Q11928814
  410. Josep Monegal i Nogués: Josep Monegal i Nogués; d:Q11928818
  411. Josep Montserrat i Portella: Josep Montserrat i Portella; d:Q11928821
  412. Juli Marial i Tey: Juli Marial i Tey; d:Q11044088
  413. Xavier Valls i Subirà: Xavier Valls i Subirà; d:Q328956
  414. Josep Nogué i Roca: Josep Nogué i Roca; d:Q11928834
  415. Fiscorn: fiscorn; d:Q591109
  416. Blaise Pascal: Blaise Pascal; d:Q1290
  417. Chicago: Chicago; d:Q1297
  418. Josep Perarnau i Espelt: Josep Perarnau i Espelt; d:Q11928852
  419. Bou embolat: bou embolat; d:Q1770779
  420. Andreu Robles: Andreu Robles; d:Q2917663
  421. Josep Ponç i Maçana: Josep Ponç i Maçana; d:Q11928864
  422. Tomàs Garcés i Miravet: Tomàs Garcés i Miravet; d:Q2917669
  423. Josep Pratmarsó i Parera: Josep Pratmarsó i Parera; d:Q11928870
  424. Morabatí: morabatí; d:Q17301724
  425. Josep Puig i Pujades: Josep Puig i Pujades; d:Q11928875
  426. Josep Puigvert i Arnaus: Josep Puigvert i Arnaus; d:Q11928878
  427. Bronze: bronze; d:Q34095
  428. Josep Punsola i Vallespí: Josep Punsola i Vallespí; d:Q11928880
  429. Motllura: motllura; d:Q1770806
  430. Jaume Claramunt i Mesa: Jaume Claramunt i Mesa; d:Q16188729
  431. Grenlàndia: Grenlàndia; d:Q223
  432. Josep Maria Claret i Huch: Josep Maria Claret i Huch; d:Q16188733
  433. Pittsburgh: Pittsburgh; d:Q1342
  434. Albert Bastardas i Sampere: Albert Bastardas i Sampere; d:Q8193345
  435. Mill: mill; d:Q165196
  436. Elias Holl: Elias Holl; d:Q66894
  437. Enric Guiter: Enric Guiter; d:Q1605860
  438. Josep Serra i Bonal: Josep Serra i Bonal; d:Q11928924
  439. Josep Serra i Llimona: Josep Serra i Llimona; d:Q11928929
  440. Josep Soler i Palet: Josep Soler i Palet; d:Q11928935
  441. Cabanabona: Cabanabona; d:Q1770856
  442. Josep Solsona i Duran: Josep Solsona i Duran; d:Q11928939
  443. Cultura dels castros: cultura dels castros; d:Q1049966
  444. Josep Tharrats i Vilà: Josep Tharrats i Vilà; d:Q11928948
  445. Paulí de Nola: Paulí de Nola; d:Q132473
  446. Josep Tomàs i Salvany: Josep Tomàs i Salvany; d:Q11928954
  447. Josep Valls i Taberner: Josep Valls i Taberner; d:Q11928969
  448. Manuel de Pedrolo i Molina: Manuel de Pedrolo i Molina; d:Q427403
  449. Automòbil: automòbil; d:Q1420
  450. Marc Ulpi Trajà: Marc Ulpi Trajà; d:Q1425
  451. Editorial Torre: Editorial Torre; d:Q3047662
  452. Enric Climent i Viñas: Enric Climent i Viñas; d:Q16188822
  453. Zeus: Zeus; d:Q34201
  454. Joan Margarit i Consarnau: Joan Margarit i Consarnau; d:Q2917787
  455. Cerverí de Girona: Cerverí de Girona; d:Q984476
  456. Entença (nissaga): Entença; d:Q3573161
  457. Alzinoia: alzinoia; d:Q820657
  458. Jordi Carbonell i Tries: Jordi Carbonell i Tries; d:Q9012662
  459. Cebu (ciutat): Cebu; d:Q1467
  460. Inequació: inequació; d:Q165309
  461. Joan Maluquer i Viladot: Joan Maluquer i Viladot; d:Q11927797
  462. Josep Gras i Granollers: Josep Gras i Granollers; d:Q2917825
  463. Quezon City: Quezon City; d:Q1475
  464. Jaume Clotet i Fabrés: Jaume Clotet i Fabrés; d:Q16188872
  465. De iure: de iure; d:Q132555
  466. Robert Brasillach: Robert Brasillach; d:Q1488
  467. Mississipí: Mississipí; d:Q1494
  468. Piscina: piscina; d:Q1501
  469. Pelegrí Clavé i Roqué: Pelegrí Clavé i Roqué; d:Q361959
  470. Jordi Bonet i Armengol: Jordi Bonet i Armengol; d:Q361964
  471. José Enrique de Olano y Loyzaga: José Enrique de Olano y Loyzaga; d:Q11929075
  472. Emili Coca i Collado: Emili Coca i Collado; d:Q16188917
  473. Pactisme: pactisme; d:Q2065915
  474. Missa: missa; d:Q132612
  475. Almívar de llet: almívar de llet; d:Q917761
  476. Iowa: Iowa; d:Q1546
  477. Joan Baptista Codina i Formosa: Joan Baptista Codina i Formosa; d:Q16188945
  478. Ara (diari): Ara; d:Q558617
  479. Tabac: tabac; d:Q1566
  480. José López Montenegro: José López Montenegro; d:Q11929122
  481. Francesc Permanyer i Tuyets: Francesc Permanyer i Tuyets; d:Q5867047
  482. Francesc Alió i Brea: Francesc Alió i Brea; d:Q3081790
  483. Graèllsia: graèllsia; d:Q1508943
  484. Pere Coll i Rigau: Pere Coll i Rigau; d:Q16189017
  485. Francesc Garriga i Barata: Francesc Garriga i Barata; d:Q16942692
  486. Agni: Agni; d:Q394867
  487. Antoni Ginebreda: Antoni Ginebreda; d:Q16942715
  488. Carretera: carretera; d:Q34442
  489. Kornelia Ender: Kornelia Ender; d:Q165516
  490. Catàleg raonat: catàleg raonat; d:Q1050259
  491. Societat Catalana de Terminologia: Societat Catalana de Terminologia; d:Q9078436
  492. Salmòdia: salmòdia; d:Q820922
  493. Fusta: fusta; d:Q287
  494. Juan Dolz del Castellar: Juan Dolz del Castellar; d:Q11929280
  495. Marc Palmés i Giró: Marc Palmés i Giró; d:Q17301792
  496. Voleibol: voleibol; d:Q1734
  497. Madonna: Madonna; d:Q1744
  498. Pornografia: pornografia; d:Q291
  499. Mègaron: mègaron; d:Q657117
  500. Compromís de Casp: compromís de Casp; d:Q1541862
  501. Hematopoesi: hematopoesi; d:Q919283
  502. Bartomeu Ferrà i Perelló: Bartomeu Ferrà i Perelló; d:Q13107497
  503. Artur Masriera i Colomer: Artur Masriera i Colomer; d:Q7636731
  504. Abast efectiu: abast efectiu; d:Q8193795
  505. Juli Borrell i Pla: Juli Borrell i Pla; d:Q11929357
  506. Rafael Gay de Montellà: Rafael Gay de Montellà; d:Q15697678
  507. Joan Abelló i Prat: Joan Abelló i Prat; d:Q2885405
  508. Serrat de Pinyana: serrat de Pinyana; d:Q11949026
  509. Lobaye: Lobaye; d:Q821037
  510. Ponç III d'Empúries: Ponç III d’Empúries; d:Q11700023
  511. Eutanàsia: eutanàsia; d:Q100159
  512. Josep Antoni González i Casanova: Josep Antoni González i Casanova; d:Q9013059
  513. Joan Narach: Joan Narach; d:Q11927863
  514. Carles Pau i Espanyol: Carles Pau i Espanyol; d:Q2328400
  515. Julià Grau i Santos: Julià Grau i Santos; d:Q11929440
  516. Joan Nogués i Pon: Joan Nogués i Pon; d:Q11927868
  517. Dislèxia: dislèxia; d:Q132971
  518. Vicenç Albert Ballester i Camps: Vicenç Albert Ballester i Camps; d:Q5381431
  519. Hidrometal·lúrgia: hidrometal·lúrgia; d:Q1640302
  520. Josep Dunyach i Sala: Josep Dunyach i Sala; d:Q9013106
  521. Junta de Seguretat Interior de Catalunya: Junta de Seguretat Interior de Catalunya; d:Q11929472
  522. Adjectiu: adjectiu; d:Q34698
  523. Just Calveyrach: Just Calveyrach; d:Q11929487
  524. Just Manuel Casero i Madrid: Just Manuel Casero i Madrid; d:Q11929489
  525. Vlaams Belang: Vlaams Belang; d:Q682990
  526. Josep Sánchez de Toledo i Codina: Josep Sánchez de Toledo i Codina; d:Q17285444
  527. Josep Laporte i Salas: Josep Laporte i Salas; d:Q9013147
  528. Emfiteusi: emfiteusi; d:Q690076
  529. Parchim: Parchim; d:Q559010
  530. Justí Guitart i Viladerbò: Justí Guitart i Viladerbò; d:Q11929508
  531. Giovanni Francesco Romanelli: Giovanni Francesco Romanelli; d:Q2983846
  532. Solidaritat d'Obrers de Catalunya: Solidaritat d’Obrers de Catalunya; d:Q9078711
  533. Josep Lozano i Lerma: Josep Lozano i Lerma; d:Q9013180
  534. Josep Maria Barnadas i Mestres: Josep Maria Barnadas i Mestres; d:Q9013189
  535. Antonio Pacinotti: Antonio Pacinotti; d:Q460747
  536. Josep Maria Fargas i Falp: Josep Maria Fargas i Falp; d:Q9013199
  537. Josep Maria Figueras i Bassols: Josep Maria Figueras i Bassols; d:Q9013201
  538. Polígon industrial: polígon industrial; d:Q329683
  539. Josep Maria Garrut i Romà: Josep Maria Garrut i Romà; d:Q9013205
  540. Aaró ha-Leví: Aaró ha-Leví; d:Q2820057
  541. Friedrich Engels: Friedrich Engels; d:Q34787
  542. Josep Maria Millàs-Raurell: Josep Maria Millàs-Raurell; d:Q9013223
  543. Domènec Guansé i Salesas: Domènec Guansé i Salesas; d:Q16943089
  544. Antanas Smetona: Antanas Smetona; d:Q296950
  545. Josep Maria Solé i Sabaté: Josep Maria Solé i Sabaté; d:Q9013241
  546. Josep Maria Tamburini i Dalmau: Josep Maria Tamburini i Dalmau; d:Q9013244
  547. Renall: Renall; d:Q17301847
  548. Antoni Isern i Arnau: Antoni Isern i Arnau; d:Q16943118
  549. Radiobiologia: radiobiologia; d:Q690200
  550. Penella: Penella; d:Q2918435
  551. Josep Alemany i Borràs: Josep Alemany i Borràs; d:Q16943143
  552. Nicolau Cotoner i d'Olesa: Nicolau Cotoner i d’Olesa; d:Q526376
  553. Josep Oliu i Creus: Josep Oliu i Creus; d:Q9013289
  554. Josep Fàbrega i Selva: Josep Fàbrega i Selva; d:Q16943147
  555. Josep Granger i París: Josep Granger i París; d:Q16943148
  556. Josep Ros i Artigas: Josep Ros i Artigas; d:Q16943151
  557. André Bazin: André Bazin; d:Q362544
  558. Miquel Joseph i Mayol: Miquel Joseph i Mayol; d:Q16943153
  559. Wuppertal: Wuppertal; d:Q2107
  560. Pere Calders i Rossinyol: Pere Calders i Rossinyol; d:Q3049533
  561. Adolf Hitler: Adolf Hitler; d:Q352
  562. Blai Ametller i Rotllan: Blai Ametller i Rotllan; d:Q2918475
  563. Unió Obrera Balear: Unió Obrera Balear; d:Q17301859
  564. Asiento: asiento; d:Q730037
  565. Alta traïció: alta traïció; d:Q329821
  566. Mayta Cápac: Mayta Cápac; d:Q165987
  567. Josep Serra i Massana: Josep Serra i Massana; d:Q9013361
  568. Josep Sol i Padrís: Josep Sol i Padrís; d:Q9013372
  569. Segona Guerra Mundial: Segona Guerra Mundial; d:Q362
  570. Josep Torras i Sampol: Josep Torras i Sampol; d:Q9013380
  571. Agoràcrit de Paros: Agoràcrit de Paros; d:Q395404
  572. Josep Xirau i Palau: Josep Xirau i Palau; d:Q9013395
  573. Llengua flexional: llengua flexional; d:Q6064285
  574. Manuel Colomer i Llopis: Manuel Colomer i Llopis; d:Q16189599
  575. Cresques Abraham: Cresques Abraham; d:Q329893
  576. Societat Catalana d'Economia: Societat Catalana d’Economia; d:Q5638314
  577. Epíleg: epíleg; d:Q1771692
  578. Mirella Freni: Mirella Freni; d:Q231600
  579. Himen: himen; d:Q1640627
  580. Manuel Cardona i Castro: Manuel Cardona i Castro; d:Q67765
  581. Victòria dels Àngels: Victòria dels Àngels; d:Q231608
  582. Juan Donoso Cortés: Juan Donoso Cortés; d:Q723141
  583. Rellotge: rellotge; d:Q376
  584. Enric Mirambell i Belloc: Enric Mirambell i Belloc; d:Q17205461
  585. Narcís Blanch i Illa: Narcís Blanch i Illa; d:Q17205463
  586. Miquel Oliva i Prat: Miquel Oliva i Prat; d:Q17205466
  587. Germà Colón i Domènech: Germà Colón i Domènech; d:Q690395
  588. Txema Martínez Inglés: Txema Martínez Inglés; d:Q16943324
  589. Pink Floyd: Pink Floyd; d:Q2306
  590. Francesc de Borja Moll i Casasnovas: Francesc de Borja Moll i Casasnovas; d:Q690437
  591. Hernando de Talavera: Hernando de Talavera; d:Q559368
  592. Antoni Molins i Sirera: Antoni Molins i Sirera; d:Q16943378
  593. Joan Baptista Siurana i d'Ossó: Joan Baptista Siurana i d’Ossó; d:Q17301891
  594. Universitat Politècnica de Catalunya: Universitat Politècnica de Catalunya; d:Q1640731
  595. Jaume Conesa: Jaume Conesa; d:Q16189737
  596. Antoni Navarro i Grauger: Antoni Navarro i Grauger; d:Q16943413
  597. Josep Antoni Martí: Josep Antoni Martí; d:Q1706294
  598. Joventuts Socialistes Unificades de Catalunya: Joventuts Socialistes Unificades de Catalunya; d:Q2918712
  599. Amics dels Museus de Catalunya: Amics dels Museus de Catalunya; d:Q16165941
  600. Jaume Novellas i de Molins: Jaume Novellas i de Molins; d:Q16943426
  601. Consell d'Espanya: Consell d’Espanya; d:Q16189768
  602. Joan Solé i Pla: Joan Solé i Pla; d:Q11927948
  603. L'Espanya Industrial: L’Espanya Industrial; d:Q11687650
  604. Consenci: Consenci; d:Q16189775
  605. Rafael Patxot i Jubert: Rafael Patxot i Jubert; d:Q16943440
  606. Climent Peix i Armengou: Climent Peix i Armengou; d:Q16943443
  607. Bonaventura Pelegrí i Torné: Bonaventura Pelegrí i Torné; d:Q16943445
  608. Pere Joan Girona i Trius: Pere Joan Girona i Trius; d:Q16943449
  609. Pere Prat i Gaballí: Pere Prat i Gaballí; d:Q16943453
  610. Pere Salom i Morera: Pere Salom i Morera; d:Q16943454
  611. Joaquim Pla i Cargol: Joaquim Pla i Cargol; d:Q16943458
  612. Joan Planas i Congost: Joan Planas i Congost; d:Q16943462
  613. Escriptura cuneïforme: escriptura cuneïforme; d:Q401
  614. Josep Montserrat i Torrents: Josep Montserrat i Torrents; d:Q477995
  615. Eduard Conte: Eduard Conte; d:Q16189808
  616. Manuel Bonet i Muixí: Manuel Bonet i Muixí; d:Q6018792
  617. Granollers de Rocacorba: Granollers de Rocacorba; d:Q16550261
  618. Tarota: tarota; d:Q2394487
  619. Josep Maria Prous i Vila: Josep Maria Prous i Vila; d:Q16943499
  620. Adolf Joarizti i Lasarte: Adolf Joarizti i Lasarte; d:Q5802380
  621. Anglonormand: anglonormand; d:Q35214
  622. Antoni Puig i Lucà: Antoni Puig i Lucà; d:Q16943513
  623. Carles Rahola i Llorens: Carles Rahola i Llorens; d:Q16943515
  624. Ramon Fontanilles i Junyent: Ramon Fontanilles i Junyent; d:Q16943516
  625. Reixeta: reixeta; d:Q1739165
  626. Joventut Socialista de Catalunya: Joventut Socialista de Catalunya; d:Q952742
  627. Fidel Riu i Dalmau: Fidel Riu i Dalmau; d:Q16943533
  628. Josep Roig i Raventós: Josep Roig i Raventós; d:Q16943540
  629. Joaquim Romaguera i Ramió: Joaquim Romaguera i Ramió; d:Q16943541
  630. Expropiació: expropiació; d:Q166332
  631. L'Amic de les Arts: L’Amic de les Arts; d:Q11930049
  632. Jeroni Rossell i Montfar: Jeroni Rossell i Montfar; d:Q16943554
  633. Josep Maria Rovira i Artigues: Josep Maria Rovira i Artigues; d:Q16943559
  634. L'Ascensió (Camprodon): l’Ascensió; d:Q11930063
  635. Dirigible: dirigible; d:Q133585
  636. Joan de Sagarra i Devesa: Joan de Sagarra i Devesa; d:Q16943576
  637. Joan Sallarès i Castells: Joan Sallarès i Castells; d:Q16943579
  638. Octavi Saltor i Soler: Octavi Saltor i Soler; d:Q16943581
  639. Salvador Llanas i Rabassa: Salvador Llanas i Rabassa; d:Q16943582
  640. Bonaventura Sanromà i Quer: Bonaventura Sanromà i Quer; d:Q16943589
  641. Cartoixa de Montalegre: cartoixa de Montalegre; d:Q5576444
  642. Francesc Cors: Francesc Cors; d:Q16189930
  643. Emir: emir; d:Q166382
  644. Jordi Savall i Bernadet: Jordi Savall i Bernadet; d:Q317182
  645. Bartomeu Rosselló-Pòrcel: Bartomeu Rosselló-Pòrcel; d:Q2886135
  646. L'Espill (revista): L’Espill; d:Q11930105
  647. Despreniment de retina: despreniment de retina; d:Q625164
  648. Saltiri (llibre): saltiri; d:Q956165
  649. Joan Vilagrasa i Ibarz: Joan Vilagrasa i Ibarz; d:Q11927984
  650. Manuel Pérez i Vila: Manuel Pérez i Vila; d:Q6752813
  651. Erich Honecker: Erich Honecker; d:Q2607
  652. Estípit (botànica): estípit; d:Q2034231
  653. Josep Estadella i Arnó: Josep Estadella i Arnó; d:Q9013825
  654. Pagès: pagès; d:Q131512
  655. Friedrich Ebert: Friedrich Ebert; d:Q2646
  656. Pompeu Crehuet i Pardas: Pompeu Crehuet i Pardas; d:Q16190039
  657. Capbreu: capbreu; d:Q2001500
  658. Eduard Criado i Aguirre: Eduard Criado i Aguirre; d:Q16190082
  659. Plataforma per la Llengua: Plataforma per la llengua; d:Q1641096
  660. La Artejuela: La Artejuela; d:Q11930255
  661. Associació Europea de Lliure Comerç: Associació Europea de Lliure Comerç; d:Q166546
  662. Sants Sagrera i Anglada: Sants Sagrera i Anglada; d:Q17205913
  663. Josep Caixal i Estradé: Josep Caixal i Estradé; d:Q330398
  664. Miquel dels Sants: Miquel dels Sants; d:Q920226
  665. La Bauma de Trona: la Bauma de Trona; d:Q11930281
  666. Afrodita: Afrodita; d:Q35500
  667. Antoni Rovira i Trias: Antoni Rovira i Trias; d:Q428717
  668. Energia: energia; d:Q11379
  669. Philipp Otto Runge: Philipp Otto Runge; d:Q166585
  670. Cucanya: cucanya; d:Q2755259
  671. El Be Negre: El Be Negre; d:Q13634244
  672. Sant Joan Lohitzune: Sant Joan Lohitzune; d:Q232135
  673. Califa: califa; d:Q65997
  674. Enric Miralles i Moya: Enric Miralles i Moya; d:Q723669
  675. Perla de caverna: perla de caverna; d:Q2984666
  676. Bernat de Cruïlles i de Peratallada: Bernat de Cruïlles i de Peratallada; d:Q16190171
  677. Miquel Crusafont i Sabater: Miquel Crusafont i Sabater; d:Q16190174
  678. La Nau: La Nau; d:Q11687717
  679. Fèlix Escalas i Chamení: Fèlix Escalas i Chamení; d:Q12389109
  680. Harmònium: harmònium; d:Q213461
  681. Marià Cubí i Soler: Marià Cubí i Soler; d:Q16190218
  682. Friburg de Brisgòvia: Friburg de Brisgòvia; d:Q2833
  683. Bellvís: Bellvís; d:Q1772309
  684. Louis Léopold Boilly: Louis Léopold Boilly; d:Q715909
  685. Artedó: Artedó; d:Q11799337
  686. Rafael Font de Móra i Llorens: Rafael Font de Móra i Llorens; d:Q11944413
  687. El Periódico de Catalunya: El Periódico de Catalunya; d:Q35638
  688. Pulgarcito: Pulgarcito; d:Q3410744
  689. Pere Menal i Brufal: Pere Menal i Brufal; d:Q17301983
  690. La Covil (Campelles): la Covil; d:Q11930430
  691. Felip Curtoys i Valls: Felip Curtoys i Valls; d:Q16190273
  692. Glacera: glacera; d:Q35666
  693. Miquel Carreras i Costajussà: MIquel Carreras i Costajussà; d:Q16976735
  694. Marià Fonts i Fortuny: Marià Fonts i Fortuny; d:Q16976741
  695. Guillem Forteza i Valentí: Guillem Forteza i Valentí; d:Q16976743
  696. Anorgàsmia: anorgàsmia; d:Q1772397
  697. Egagròpila: egagròpila; d:Q527229
  698. Lluís Carreras i Mas: Lluís Carreras i Mas; d:Q16976772
  699. Josep Ignasi Dalmau i de Baquer: Josep Ignasi Dalmau i de Baquer; d:Q16190357
  700. Rafael Dalmau i Ferreres: Rafael Dalmau i Ferreres; d:Q16190362
  701. Marmota: marmota; d:Q131567
  702. Grècia Central: Grècia Central; d:Q199580
  703. Geodèsica: geodèsica; d:Q213488
  704. Vicent Marzà i Duch: Vicent Marzà i Duch; d:Q16976802
  705. Antoni Strubell i Trueta: Antoni Strubell i Trueta; d:Q560037
  706. La Gramalla: La Gramalla; d:Q11930536
  707. Rafael Moragas i Maseras: Rafael Moragas i Maseras; d:Q16976815
  708. Antoni Oller i Biosca: Antoni Oller i Biosca; d:Q17206193
  709. El Pi de les Tres Branques: El Pi De Les Tres Branques; d:Q17302004
  710. Boise: Boise; d:Q35775
  711. La Justícia Humana: La Justícia Humana; d:Q11930560
  712. Bartomeu Oliver i Gazà: Bartomeu Oliver i Gazà; d:Q16976840
  713. Antoni Ramon Pasqual i Fleixes: Antoni Ramon Pasqual i Fleixes; d:Q16976845
  714. Jordi Solé i Tura: Jordi Solé i Tura; d:Q527326
  715. Josep Espasa i Anguera: Josep Espasa i Anguera; d:Q4889455
  716. Biblioteconomia: biblioteconomia; d:Q199655
  717. Relicte: relicte; d:Q1248233
  718. Enric Gelpí i Vintró: Enric Gelpí i Vintró; d:Q16976883
  719. Ramon Marinel·lo i Capdevila: Ramon Marinel·lo i Capdevila; d:Q16976891
  720. Víctor Moré i Verdaguer: Víctor Moré i Verdaguer; d:Q16976895
  721. La Monzona: La Monzona; d:Q11930628
  722. Josep Ramisa i Vallcorba: Josep Ramisa i Vallcorba; d:Q16976907
  723. Ramon Subirat i Codorniu: Ramon Subirat i Codorniu; d:Q16976921
  724. Pere Urgellès i Marquès: Pere Urgellès i Marquès; d:Q16976925
  725. Lluís Vermell i Busquets: Lluís Vermell i Busquets; d:Q16976927
  726. Margarida Xirgu i Subirà: Margarida Xirgu i Subirà; d:Q296806
  727. Llengua criolla: llengua criolla; d:Q33289
  728. La Pineda (Vila-seca): la Pineda; d:Q11930683
  729. Verificació: verificació; d:Q953429
  730. Bases de Manresa: Bases de Manresa; d:Q2886750
  731. La Recompensa del Trabajo: La Recompensa del Trabajo; d:Q11930728
  732. Imma Monsó i Fornell: Imma Monsó i Fornell; d:Q2919535
  733. Cèsar Martinell i Brunet: Cèsar Martinell i Brunet; d:Q1150065
  734. La Riera (Vilafermosa): la Riera; d:Q11930738
  735. Montserrat Abelló i Soler: Montserrat Abelló i Soler; d:Q724083
  736. Josep Maria Esquerdo i Zaragoza: Josep Maria Esquerdo i Zaragoza; d:Q9014392
  737. Josep Maria Vallès i Casadevall: Josep Maria Vallès i Casadevall; d:Q4893887
  738. Foc: foc; d:Q3196
  739. Ernest Delamont: Ernest Delamont; d:Q16190591
  740. La Rovira (Camprodon): la Rovira; d:Q11930763
  741. Lluís Delfau: Lluís Delfau; d:Q16190604
  742. La Sala (Foixà): la Sala; d:Q11930775
  743. Xapata: xapata; d:Q246703
  744. Gorguja: Gorguja; d:Q1805483
  745. Egidio Romualdo Duni: Egidio Romualdo Duni; d:Q953519
  746. Ricard Simó i Bach: Ricard Simó i Bach; d:Q17302046
  747. Anselm Dempere: Anselm Dempere; d:Q16190658
  748. La Soledat: la Soledat; d:Q11930828
  749. Alfred Figueras i Sanmartí: Alfred Figueras i Sanmartí; d:Q8195284
  750. Trompetes: trompetes; d:Q134360
  751. Jordi Puntí i Garriga: Jordi Puntí i Garriga; d:Q15633629
  752. Joaquim Jordà i Català: Joaquim Jordà i Català; d:Q352306
  753. Warnemünde: Warnemünde; d:Q311849
  754. Alnico: alnico; d:Q658684
  755. Joan-Daniel Bezsonoff i Montalat: Joan-Daniel Bezsonoff i Montalat; d:Q2657533
  756. Forabord: forabord; d:Q789774
  757. Santiago Dexeus i Font: Santiago Dexeus i Font; d:Q16190735
  758. Ilmenau (Elba): Ilmenau; d:Q3346
  759. Miguel Almereyda: Miguel Almereyda; d:Q3312920
  760. Joaquim Pi i Margall: Joaquim Pi i Margall; d:Q11928113
  761. La Valldan (Berga): la Valldan; d:Q11930924
  762. La Vaquerissa: la Vaquerissa; d:Q11930928
  763. Gregori Maians i Siscar: Gregori Maians i Siscar; d:Q3116338
  764. Ducat d'Aosta: ducat d’Aosta; d:Q429367
  765. Yukio Mishima: Yukio Mishima; d:Q134456
  766. La Veu del Montserrat: La Veu del Montserrat; d:Q11930938
  767. Joanot Martorell: Joanot Martorell; d:Q363836
  768. La Vila (Pinell de Solsonès): la Vila; d:Q11930946
  769. Lluís Dalmau i de Baquer: Lluís Dalmau i de Baquer; d:Q17302071
  770. Virolet: Virolet; d:Q6163788
  771. Dessuadora: dessuadora; d:Q920929
  772. Enneàgon: enneàgon; d:Q200042
  773. Glockenspiel: glockenspiel; d:Q626035
  774. Mireia Barrera: Mireia Barrera; d:Q17302078
  775. Consell Català del Llibre Infantil i Juvenil: Consell Català del Llibre Infantil i Juvenil; d:Q17302080
  776. Josep Antoni Coderch i de Sentmenat: Josep Antoni Coderch i de Sentmenat; d:Q953734
  777. Joaquim Vallmajó i Sala: Joaquim Vallmajó i Sala; d:Q11928129
  778. Rosa Leveroni i Valls: Rosa Leveroni i Valls; d:Q5639562
  779. Joaquim Ventalló i Vergés: Joaquim Ventalló i Vergés; d:Q11928132
  780. José Pérez Gil: José Pérez Gil; d:Q9014688
  781. Jordi Carbonell i de Ballester: Jordi Carbonell i de Ballester; d:Q593330
  782. Biografia: biografia; d:Q36279
  783. Eusebi Dalmau: Eusebi Dalmau; d:Q17302091
  784. Joaquima Santamaria i Ventura: Joaquima Santamaria i Ventura; d:Q11928143
  785. Francisco Gómez de Sandoval-Rojas y de Borja: Francisco Gómez de Sandoval-Rojas y de Borja; d:Q691678
  786. Lluís Esteve i Cruañas: Lluís Esteve i Cruañas; d:Q11933605
  787. Giordano Bruno: Giordano Bruno; d:Q36330
  788. Josep Roig i Bergadà: Josep Roig i Bergadà; d:Q9014767
  789. Jordi Castellanos i Vila: Jordi Castellanos i Vila; d:Q16187988
  790. Julio Camba: Julio Camba; d:Q593405
  791. Sàpiens: Sàpiens; d:Q3509762
  792. Pàtria Nova: Pàtria Nova; d:Q3411463
  793. Pere Niçard: Pere Niçard; d:Q1216012
  794. Pere Claver i Sobocano: Pere Claver i Sobocano; d:Q167458
  795. Campolivar: Campolivar; d:Q8261159
  796. Ferran Patxot i Ferrer: Ferran Patxot i Ferrer; d:Q953896
  797. Piló: piló; d:Q331317
  798. Šiauliai: Šiauliai; d:Q134712
  799. Rafael Rodríguez Méndez: Rafael Rodríguez Méndez; d:Q11701823
  800. Domènec Juncadella i Ballbé: Domènec Juncadella i Ballbé; d:Q16191046
  801. Serra de la Demanda: serra de La Demanda; d:Q1543751
  802. Jaume Domènec: Jaume Domènec; d:Q16191049
  803. Laude: laude; d:Q11931211
  804. Pau Abad i Piera: Pau Abad i Piera; d:Q16158297
  805. Francesc Palau i Quer: Francesc Palau i Quer; d:Q921193
  806. Adriaen Brouwer: Adriaen Brouwer; d:Q364139
  807. Le Cri Socialiste: Le Cri Socialiste; d:Q11931251
  808. Le Cri Catalan: Le Cri Catalan; d:Q11931252
  809. Le Roussillon: Le Roussillon; d:Q11931256
  810. Comtat de Torrefiel: comtat de Torrefiel; d:Q16551550
  811. Escoda: escoda; d:Q233094
  812. Leandre Ardèvol i Sardà: Leandre Ardèvol i Sardà; d:Q11931271
  813. Leandre Cristòfol i Peralba: Leandre Cristòfol i Peralba; d:Q11931272
  814. Leandre Amigó i Batllori: Leandre Amigó i Batllori; d:Q11931273
  815. Campanar: campanar; d:Q200334
  816. Leandre Roura i Garriga: Leandre Roura i Garriga; d:Q11931279
  817. Ramon Anglasell i Serrano: Ramon Anglasell i Serrano; d:Q11944558
  818. Antístrofa: antístrofa; d:Q16879256
  819. Mil·lenni: mil·lenni; d:Q36507
  820. Neutralització (fonètica): neutralització; d:Q1412778
  821. Escapolita: escapolita; d:Q429754
  822. Klaus Barbie: Klaus Barbie; d:Q77088
  823. Maria Gaetana Agnesi: Maria Gaetana Agnesi; d:Q200392
  824. Períbol: períbol; d:Q2002633
  825. Ramon Bordas i Estragués: Ramon Bordas i Estragués; d:Q11944568
  826. Leonci Quera i Tísner: Leonci Quera i Tísner; d:Q11931351
  827. Joan Brotat i Vilanova: Joan Brotat i Vilanova; d:Q4886254
  828. Joventut Nacionalista de Catalunya: Joventut Nacionalista de Catalunya; d:Q9015026
  829. Bangui: Bangui; d:Q3832
  830. Josep Morató i Grau: Josep Morató i Grau; d:Q15699711
  831. Ursí: Ursí; d:Q298769
  832. Mariano José de Larra y Sánchez de Castro: Mariano José de Larra y Sánchez de Castro; d:Q298773
  833. Blasfèmia: blasfèmia; d:Q200481
  834. Maria de Molina: Maria de Molina; d:Q266025
  835. Joan Duch i Arqués: Joan Duch i Arqués; d:Q16191302
  836. Albert II de Bèlgica: Albert II de Bèlgica; d:Q3911
  837. Maruja Torres: Maruja Torres; d:Q266073
  838. Crim de guerra: crim de guerra; d:Q135010
  839. Rosset: rosset; d:Q1544041
  840. Bernat Metge: Bernat Metge; d:Q823146
  841. Serafí Maria de Soto i Ab-Ach: Serafí Maria de Soto i Ab-Ach; d:Q2035566
  842. Ca n'Aguilera: Ca n’Aguilera; d:Q5803891
  843. Botifler: botifler; d:Q69492
  844. García Álvarez de Toledo y Pimentel-Osorio: García Álvarez de Toledo y Pimentel-Osorio; d:Q2428789
  845. Ònix: ònix; d:Q180884
  846. Jan van Eyck: Jan van Eyck; d:Q102272
  847. Francesc Macià i Llussà: Francesc Macià i Llussà; d:Q1806213
  848. Crisopras: crisopras; d:Q429960
  849. Rogel·li Duocastella i Rosell: Rogel·li Duocastella i Rosell; d:Q16191387
  850. Santiago Lluís Dupuy de Lôme: Santiago Lluís Dupuy de Lôme; d:Q16191400
  851. Les Destres: les Destres; d:Q11931562
  852. Rafael Duran i Benet: Rafael Duran i Benet; d:Q16191408
  853. Riu: riu; d:Q4022
  854. Joan Massagué i Solé: Joan Massagué i Solé; d:Q462775
  855. Duke Ellington: Duke Ellington; d:Q4030
  856. Salvador Escamilla i Gómez: Salvador Escamilla i Gómez; d:Q5672896
  857. Cap de Salou: cap de Salou; d:Q5738435
  858. Joan Bialet i Massé: Joan Bialet i Massé; d:Q9015259
  859. Serra dels Esgavellats: serra dels Esgavellats; d:Q17301025
  860. Amoníac: amoníac; d:Q4087
  861. Joan Fuster i Ortells: Joan Fuster i Ortells; d:Q561147
  862. Pasqual Scanu: Pasqual Scanu; d:Q3182588
  863. Elias James Corey: Elias James Corey; d:Q135171
  864. Manuel Fuxà i Leal: Manuel Fuxà i Leal; d:Q4493323
  865. Wolfenbüttel: Wolfenbüttel; d:Q4122
  866. Raimon: Raimon; d:Q3051570
  867. Zenòbia Camprubí i Aymar: Zenòbia Camprubí i Aymar; d:Q3346493
  868. Lorelei: Lorelei; d:Q4168
  869. Robert De Niro: Robert De Niro; d:Q36949
  870. Harz: Harz; d:Q4186
  871. Macrobiòtica: macrobiòtica; d:Q1163963
  872. Ante Pavelić: Ante Pavelić; d:Q36965
  873. Harriet Beecher Stowe: Harriet Beecher Stowe; d:Q102513
  874. Pineda (bosc): pineda; d:Q1740919
  875. Antonio Saura Atarés: Antonio Saura Atarés; d:Q528511
  876. Najat El Hachmi: Najat El Hachmi; d:Q2396294
  877. Pelicans: pelicans; d:Q5784257
  878. Espacialisme: espacialisme; d:Q2297997
  879. Lucio Muñoz Martínez: Lucio Muñoz Martínez; d:Q168080
  880. Sangha-Mbaéré: Sangha-Mbaéré; d:Q856237
  881. Joan Eixemeno: Joan Eixemeno; d:Q16191662
  882. Ausberg: ausberg; d:Q659631
  883. Partit Democràtic (Espanya): Partit Democràtic; d:Q4280
  884. Pere Rameil: Pere Rameil; d:Q3386748
  885. Obra Cultural de l'Alguer: Obra Cultural de l’Alguer; d:Q11939197
  886. Surinam: Surinam; d:Q730
  887. Panchatantra: Panchatantra; d:Q233780
  888. Banc Atlàntic: Banc Atlàntic; d:Q4854073
  889. Agrupació Courbet: Agrupació Courbet; d:Q3117372
  890. Jaume Safont: Jaume Safont; d:Q6164807
  891. Antoni Cerdà i Lloscos: Antoni Cerdà i Lloscos; d:Q2756936
  892. Joan Baptista Humet i Climent: Joan Baptista Humet i Climent; d:Q579639
  893. Emily Dickinson: Emily Dickinson; d:Q4441
  894. Sind: Sind; d:Q37211
  895. Joaquim Nin i Castellanos: Joaquim Nin i Castellanos; d:Q2658653
  896. Jesús i Maria: Jesús i Maria; d:Q17182099
  897. Joan Vallhonrat i Sadurní: Joan Vallhonrat i Sadurní; d:Q16912758
  898. Xavier Ribalta i Secanell: Xavier Ribalta i Secanell; d:Q5214585
  899. TERMCAT: TERMCAT; d:Q9081220
  900. Lió (Banyoles): Lió; d:Q11932038
  901. Pissarra (tauler): pissarra; d:Q235585
  902. Andreu I d'Hongria: Andreu I d’Hongria; d:Q299400
  903. Isba: isba; d:Q1249686
  904. Béroul: Béroul; d:Q4506
  905. Botxica: Botxica; d:Q3772830
  906. Miquel Porter i Moix: Miquel Porter i Moix; d:Q1937828
  907. Jocs Florals: jocs florals; d:Q1249702
  908. Lira (instrument musical): lira; d:Q201129
  909. Odó I de Tolosa: Odó I de Tolosa; d:Q1380805
  910. Ràpel: ràpel; d:Q332231
  911. Fòrmica: fòrmica; d:Q1846692
  912. Saint Christopher i Nevis: Saint Christopher i Nevis; d:Q763
  913. Sarah Bernhardt: Sarah Bernhardt; d:Q4605
  914. Joan Moles i Ormella: Joan Moles i Ormella; d:Q9015811
  915. Marlene Dietrich: Marlene Dietrich; d:Q4612
  916. Arthur Young: Arthur Young; d:Q561670
  917. Llavanera (Pardines): Llavanera; d:Q11932180
  918. Llaés: Llaés; d:Q11932186
  919. Manuel Palau i Boix: Manuel Palau i Boix; d:Q1348129
  920. Bronze de fòsfor: bronze de fòsfor; d:Q2232867
  921. Colònia industrial: colònia industrial; d:Q627236
  922. Desiderio da Settignano: Desiderio da Settignano; d:Q954917
  923. Jordi Mir i Parache: Jordi Mir i Parache; d:Q11928327
  924. Gabriel Siscar i Siscar: Gabriel Siscar i Siscar; d:Q3740206
  925. Lo Regionalista: Lo Regionalista; d:Q11933793
  926. Cantonigròs: Cantonigròs; d:Q8262228
  927. Margalef: Margalef; d:Q1020512
  928. Antic règim: Antic Règim; d:Q234081
  929. Boira: boira; d:Q37477
  930. Lletó: Lletó; d:Q11932267
  931. Llevant (revista): Llevant; d:Q11932270
  932. François Hollande: François Hollande; d:Q157
  933. Viella: Viella; d:Q3347060
  934. Lleó Fontova i Planes: Lleó Fontova i Planes; d:Q11932282
  935. Llibre de les bèsties: Llibre de les bèsties; d:Q11932302
  936. Llibres Turmeda: Llibres Turmeda; d:Q11932309
  937. Llibres de l'Óssa Menor: Llibres de l’Óssa Menor; d:Q11932313
  938. Llibres del Mall: Llibres del Mall; d:Q11932314
  939. Can Castell (Pinell de Solsonès): Can Castell; d:Q17301117
  940. Lliga Catalana (partit): Lliga Catalana; d:Q11932320
  941. José Guerrero: José Guerrero; d:Q1643179
  942. Ramon Casas i Carbó: Ramon Casas i Carbó; d:Q725681
  943. Ecologisme: ecologisme; d:Q2855609
  944. Josep Oller i Roca: Josep Oller i Roca; d:Q725704
  945. Xenofont d'Efes: Xenofont d’Efes; d:Q463564
  946. Josep Serra i Estruch: Josep Serra i Estruch; d:Q16945873
  947. Ramon de Siscar i de Montoliu: Ramon de Siscar i de Montoliu; d:Q16945876
  948. Manuel Milà i Fontanals: Manuel Milà i Fontanals; d:Q2626280
  949. Abat: abat; d:Q103163
  950. Francesc d'Olesa i Santmartí: Francesc d’Olesa i Santmartí; d:Q11922901
  951. Aixec de béns: aixec de béns; d:Q8196872
  952. Juan Valera y Alcalá Galiano: Juan Valera y Alcalá Galiano; d:Q463630
  953. Sodalitium Pianum: Sodalitium Pianum; d:Q1970963
  954. Montelaimar: Montelaimar; d:Q234270
  955. Auca: auca; d:Q758568
  956. Gaietà Ripoll i Pla: Gaietà Ripoll i Pla; d:Q3773239
  957. Sebastià Sorribas i Roig: Sebastià Sorribas i Roig; d:Q16946003
  958. Tomàs Sucona i Vallès: Tomàs Sucona i Vallès; d:Q16946005
  959. Joan Texidor i Cós: Joan Texidor i Cós; d:Q16946023
  960. Helios Gómez: Helios Gómez; d:Q2724714
  961. Aliatge: aliatge; d:Q37756
  962. Oleòmetre: oleòmetre; d:Q11939309
  963. Xilè: xilè; d:Q208366
  964. Jaume Vicens i Vives: Jaume Vicens i Vives; d:Q267171
  965. Àlter ego: àlter ego; d:Q201662
  966. Motel: motel; d:Q216212
  967. Lluís Tintoré i Mercader: Lluís Tintoré i Mercader; d:Q16946120
  968. Carles Torner i Pifarré: Carles Torner i Pifarré; d:Q16946128
  969. Ricard Torrents i Bertrana: Ricard Torrents i Bertrana; d:Q16946130
  970. Pere Antoni Torres i Jordi: Pere Antoni Torres i Jordi; d:Q16946133
  971. Joan Torres i Oliva: Joan Torres i Oliva; d:Q16946135
  972. Ourense: Ourense; d:Q99151
  973. Benet Casablancas i Domingo: Benet Casablancas i Domingo; d:Q4887524
  974. Vila-seca: Vila-seca; d:Q508754
  975. Triangle (instrument musical): triangle; d:Q201735
  976. Lluís Maria Xirinacs i Damians: Lluís Maria Xirinacs i Damians; d:Q1381410
  977. Mesopausa: mesopausa; d:Q623451
  978. Giacomo Matteotti: Giacomo Matteotti; d:Q267304
  979. Rubiol: rubiol; d:Q11703349
  980. Joan Josep d'Àustria: Joan Josep d’Àustria; d:Q442594
  981. Ponç V d'Empúries: Ponç V d’Empúries; d:Q1774697
  982. Maria Barbal i Farré: Maria Barbal i Farré; d:Q431213
  983. Jordi Bonet i Godó: Jordi Bonet i Godó; d:Q3183742
  984. Jordi Nadal i Oller: Jordi Nadal i Oller; d:Q3183753
  985. Distanàsia: distanàsia; d:Q3314827
  986. David Smith: David Smith; d:Q726169
  987. Mercè Rodoreda i Gurguí: Mercè Rodoreda i Gurguí; d:Q234663
  988. Carro: carro; d:Q234668
  989. Microprocessador: microprocessador; d:Q5297
  990. Santbernat: santbernat; d:Q38090
  991. Miquel Ventura i Balanyà: Miquel Ventura i Balanyà; d:Q2856146
  992. Jean-Baptiste Pigalle: Jean-Baptiste Pigalle; d:Q529623
  993. Vescomtat de Narbona: vescomtat de Narbona; d:Q2004191
  994. Joan Maragall i Gorina: Joan Maragall i Gorina; d:Q562402
  995. Eveli Dòria i Bonaplata: Eveli Dòria i Bonaplata; d:Q16941947
  996. Guillem IX d'Aquitània: Guillem IX d’Aquitània; d:Q5351
  997. Beisbol: beisbol; d:Q5369
  998. Rufí d'Aquileia: Rufí d’Aquileia; d:Q365835
  999. Jocs Olímpics: Jocs Olímpics; d:Q5389
  1000. Benet Ferrer: Benet Ferrer; d:Q17044762
  1001. Polarímetre: polarímetre; d:Q693545
  1002. Lluís Bonifaç i Massó: Lluís Bonifaç i Massó; d:Q333100
  1003. Himàlaia: Himàlaia; d:Q5451
  1004. Miquel dels Sants Gros i Pujol: Miquel dels Sants Gros i Pujol; d:Q17044813
  1005. Karl Abraham: Karl Abraham; d:Q71027
  1006. Calila i Dimna: Calila i Dimna; d:Q12064127
  1007. Francesco Mario Pagano: Francesco Mario Pagano; d:Q1086848
  1008. Megaduc: megaduc; d:Q136578
  1009. Alexandre Cirici i Pellicer: Alexandre Cirici i Pellicer; d:Q2037162
  1010. Batalla de Llucmajor: batalla de Llucmajor; d:Q2889149
  1011. Annie Besant: Annie Besant; d:Q464318
  1012. Andrea del Sarto: Andrea del Sarto; d:Q5571
  1013. Guillaume François Le Trosne: Guillaume François Le Trosne; d:Q955848
  1014. Salvador Dalí i Domènech: Salvador Dalí i Domènech; d:Q5577
  1015. Marcel Martí i Badenes: Marcel Martí i Badenes; d:Q3773898
  1016. Serraperera: Serraperera; d:Q11703767
  1017. Michelangelo Buonarroti: Michelangelo Buonarroti; d:Q5592
  1018. Hipòlit Lázaro i Higueras: Hipòlit Lázaro i Higueras; d:Q4888051
  1019. Visió beatífica: visió beatífica; d:Q2463224
  1020. Josep Soler i Sardà: Josep Soler i Sardà; d:Q3184122
  1021. Enrique Jardiel Poncela: Enrique Jardiel Poncela; d:Q726529
  1022. Justo Molinero Calero: Justo Molinero Calero; d:Q9016849
  1023. Gasoli: gasoli; d:Q38423
  1024. Microcefàlia: microcefàlia; d:Q431643
  1025. Sal de Maddrell: sal de Maddrell; d:Q3249706
  1026. Golf de Sant Llorenç: golf de Sant Llorenç; d:Q169523
  1027. Pneumàtic: pneumàtic; d:Q169545
  1028. Romano Prodi: Romano Prodi; d:Q38484
  1029. Ouham: Ouham; d:Q726620
  1030. Al-Amārna: Al-Amārna; d:Q5736
  1031. Santiago Hernández Ruiz: Santiago Hernández Ruiz; d:Q11015789
  1032. Mantellina (roba): mantellina; d:Q1480322
  1033. Pius Font i Quer: Pius Font i Quer; d:Q2987664
  1034. Nombre (gramàtica): nombre; d:Q104083
  1035. Andalusia: Andalusia; d:Q5783
  1036. Isidre Vilaró i Codina: Isidre Vilaró i Codina; d:Q16947483
  1037. Violant d'Aragó (reina de Nàpols): Violant d’Aragó; d:Q235174
  1038. Agustí Cabruja i Auguet: Agustí Cabruja i Auguet; d:Q399030
  1039. Còrdova: Còrdova; d:Q5818
  1040. Josep Renau i Berenguer: Josep Renau i Berenguer; d:Q727329
  1041. Josep Maria Rius i Ortigosa: Josep Maria Rius i Ortigosa; d:Q5936847
  1042. Ignasi Agustí i Peypoch: Ignasi Agustí i Peypoch; d:Q2627280
  1043. Josep Maria Sert i Badia: Josep Maria Sert i Badia; d:Q956114
  1044. Chichén Itzá: Chichén Itzá; d:Q5859
  1045. Lisi: lisi; d:Q1218293
  1046. Sónar: Sónar; d:Q1513769
  1047. La Beguda Alta: la Beguda Alta; d:Q6461180
  1048. Orgasme: orgasme; d:Q5887
  1049. Eusebi Güell i Bacigalupi: Eusebi Güell i Bacigalupi; d:Q464640
  1050. Gelea reial: gelea reial; d:Q202501
  1051. Mount Cabot: mount Cabot; d:Q6919942
  1052. Orant: orant; d:Q366348
  1053. Comissió del Mercat de les Telecomunicacions: Comissió del Mercat de les Telecomunicacions; d:Q8460592
  1054. Caixa d'impremta: caixa d’impremta; d:Q1644327
  1055. Quint Curci Ruf: Quint Curci Ruf; d:Q5959
  1056. Setge d'El Álamo: setge d’El Álamo; d:Q235344
  1057. Quim Monzó: Quim Monzó; d:Q333653
  1058. Conreu: conreu; d:Q235352
  1059. Nicolau Manent i Puig: Nicolau Manent i Puig; d:Q9049950
  1060. Lloçol: lloçol; d:Q11933539
  1061. Francesc Coll i Guitart: Francesc Coll i Guitart; d:Q1349477
  1062. Llucià Colomines: Llucià Colomines; d:Q11933552
  1063. Puritanisme: puritanisme; d:Q137073
  1064. Lluminària (artifici): lluminària; d:Q11933568
  1065. Lluís Benejam i Agell: Lluís Benejam i Agell; d:Q11933578
  1066. Lluís Capdevila i Vilallonga: Lluís Capdevila i Vilallonga; d:Q11933583
  1067. Lluís Busquets i Grabulosa: Lluís Busquets i Grabulosa; d:Q11933584
  1068. Lluís Cabello i Ibáñez: Lluís Cabello i Ibáñez; d:Q11933586
  1069. Calassanç (Osca): Calassanç; d:Q890775
  1070. Lluís Elias i Bracons: Lluís Elias i Bracons; d:Q11933600
  1071. Lluís Espinalt i Padró: Lluís Espinalt i Padró; d:Q11933603
  1072. Lluís Ferrer-Vidal i Soler: Lluís Ferrer-Vidal i Soler; d:Q11933608
  1073. Patena: patena; d:Q1044124
  1074. Adelaida de Carcassona: Adelaida de Carcassona; d:Q16160685
  1075. Lluís Gallart i Garcia: Lluís Gallart i Garcia; d:Q11933615
  1076. Lluís Jover i Nonell: Lluís Jover i Nonell; d:Q11933621
  1077. Lluís Jordà i Cardona: Lluís Jordà i Cardona; d:Q11933622
  1078. Escalada: escalada; d:Q22857
  1079. Lluís Maria Pastor i Rodríguez: Lluís Maria Pastor i Rodríguez; d:Q11933631
  1080. Lluís Marquet i Ferigle: Lluís Marquet i Ferigle; d:Q11933633
  1081. Lluís Montané i Mollfulleda: Lluís Montané i Mollfulleda; d:Q11933646
  1082. Martí de Riquer i Morera: Martí de Riquer i Morera; d:Q726995
  1083. Prússia: Prússia; d:Q38872
  1084. Lluís Puiggarí i Pastor: Lluís Puiggarí i Pastor; d:Q11933662
  1085. Boter: boter; d:Q38883
  1086. Arnal Ballester i Arbonès: Arnal Ballester i Arbonès; d:Q4888548
  1087. Jean Victor Moreau: Jean Victor Moreau; d:Q333806
  1088. Lluís Terricabres i Molera: Lluís Terricabres i Molera; d:Q11933680
  1089. Lluís Valeri i Sahís: Lluís Valeri i Sahís; d:Q11933685
  1090. Lluís Trepat i Padró: Lluís Trepat i Padró; d:Q11933686
  1091. Miquel Duran i Tortajada: Miquel Duran i Tortajada; d:Q3315736
  1092. Domènec Sert i Rius: Domènec Sert i Rius; d:Q11917660
  1093. Horaci: Horaci; d:Q6197
  1094. Lo Mestre Tites: Lo Mestre Tites; d:Q11933763
  1095. Liberalisme: liberalisme; d:Q6216
  1096. Francesc Santponç i Roca: Francesc Santponç i Roca; d:Q432205
  1097. Òscar Cadiach i Puig: Òscar Cadiach i Puig; d:Q11955896
  1098. Advocat de la ciutat: advocat de la ciutat; d:Q16160855
  1099. Síndrome de Turner: síndrome de Turner; d:Q202849
  1100. Sàhara Occidental: Sàhara Occidental; d:Q6250
  1101. Antoni de Bofarull i de Brocà: Antoni de Bofarull i de Brocà; d:Q2857082
  1102. Antoni Rovira i Virgili: Antoni Rovira i Virgili; d:Q2857084
  1103. Naveta des Tudons: naveta des Tudons; d:Q1972356
  1104. Salardú: Salardú; d:Q596102
  1105. Joan Brudieu: Joan Brudieu; d:Q4894403
  1106. Port de Barcelona: port de Barcelona; d:Q1349796
  1107. Ziggurat: ziggurat; d:Q170153
  1108. John Owen: John Owen; d:Q268474
  1109. Duc blanc: duc blanc; d:Q170177
  1110. Ruf Fest Aviè: Ruf Fest Aviè; d:Q366793
  1111. Indianapolis: Indianapolis; d:Q6346
  1112. Gerardus Mercator: Gerardus Mercator; d:Q6353
  1113. Llorenç Balsach i Peig: Llorenç Balsach i Peig; d:Q5407779
  1114. Activitat òptica: activitat òptica; d:Q530648
  1115. Es Cubells: es Cubells; d:Q1366394
  1116. Tomàs Vicent Tosca i Mascó: Tomàs Vicent Tosca i Mascó; d:Q11704554
  1117. Ramon Xaudaró i Fàbregas: Ramon Xaudaró i Fàbregas; d:Q5413113
  1118. Reposapeus: reposapeus; d:Q3545350
  1119. Port-of-Spain: Port-of-Spain; d:Q39178
  1120. Àguila marcenca: àguila marcenca; d:Q170251
  1121. Plàcid Vidal i Rosich: Plàcid Vidal i Rosich; d:Q16947474
  1122. Josep Lladó i Pascual: Josep Lladó i Pascual; d:Q11928622
  1123. Antoni Vila (jesuïta): Antoni Vila; d:Q16947479
  1124. Andreas Vesal: Andreas Vesal; d:Q170267
  1125. Rafael del Riego: Rafael del Riego; d:Q203036
  1126. Aristot: Aristot; d:Q629021
  1127. Xavier Viura i Rius: Xavier Viura i Rius; d:Q16947489
  1128. Jeroni Zanné i Rodríguez: Jeroni Zanné i Rodríguez; d:Q16947490
  1129. Joan Baptista Comes: Joan Baptista Comes; d:Q1710371
  1130. Valerià Weyler i Nicolau: Valerià Weyler i Nicolau; d:Q732892
  1131. Sebastià Badia i Cerdà: Sebastià Badia i Cerdà; d:Q16947501
  1132. Ignasi Mallol i Casanovas: Ignasi Mallol i Casanovas; d:Q16947504
  1133. Manuel Carbonell i Villar: Manuel Carbonell i Villar; d:Q16184947
  1134. Felip Masó i de Falp: Felip Masó i de Falp; d:Q16947511
  1135. David Mallet: David Mallet; d:Q137534
  1136. Renata de França: Renata de França; d:Q235841
  1137. Augustin Hannicote: Augustin Hannicote; d:Q16947531
  1138. Pasqual Agramunt: Pasqual Agramunt; d:Q16161105
  1139. Santiago Rusiñol i Prats: Santiago Rusiñol i Prats; d:Q366930
  1140. Boksburg: Boksburg; d:Q891229
  1141. Xavier Cugat i Mingall: Xavier Cugat i Mingall; d:Q334180
  1142. El Propagador de la libertad: El Propagador de la Libertad; d:Q15735143
  1143. Juan Fernández de Navarrete: Juan Fernández de Navarrete; d:Q1710465
  1144. Revòlver: revòlver; d:Q170382
  1145. Trempó: trempó; d:Q11704720
  1146. Joan Coromines i Vigneaux: Joan Coromines i Vigneaux; d:Q137659
  1147. Perigús: Perigús; d:Q6588
  1148. Mosquetó: mosquetó; d:Q1118628
  1149. Henry Taube: Henry Taube; d:Q235983
  1150. Joan Peiró i Belis: Joan Peiró i Belis; d:Q3054042
  1151. Absis: absis; d:Q170463
  1152. Alicia Alonso: Alicia Alonso; d:Q236013
  1153. Joan March i Ordinas: Joan March i Ordinas; d:Q1710580
  1154. Francesc Pujols i Morgades: Francesc Pujols i Morgades; d:Q367098
  1155. Surrealisme: surrealisme; d:Q39427
  1156. Carbonitzador: carbonitzador; d:Q11912278
  1157. Flandes Occidental: Flandes Occidental; d:Q1113
  1158. Crotona: Crotona; d:Q6681
  1159. Werner Heisenberg: Werner Heisenberg; d:Q40904
  1160. Antoniucci Volti: Antoniucci Volti; d:Q2857531
  1161. Universitat Catalana d'Estiu: Universitat Catalana d’Estiu; d:Q11704901
  1162. Paul Nash: Paul Nash; d:Q727643
  1163. Antoni Castells i Oliveres: Antoni Castells i Oliveres; d:Q950599
  1164. Ramon Carnicer i Batlle: Ramon Carnicer i Batlle; d:Q1350076
  1165. Joan Veny i Clar: Joan Veny i Clar; d:Q3179626
  1166. Pere Marsili: Pere Marsili; d:Q4889221
  1167. Donatisme: donatisme; d:Q203204
  1168. Joaquim Carreras i Artau: Joaquim Carreras i Artau; d:Q1284773
  1169. Congelació: congelació; d:Q1350326
  1170. Macadam: macadam; d:Q301766
  1171. Miquel Crusafont i Pairó: Miquel Crusafont i Pairó; d:Q957131
  1172. Cronògraf: cronògraf; d:Q1088223
  1173. Els Pallaresos: els Pallaresos; d:Q596705
  1174. Almud: almud; d:Q137958
  1175. Vicenç Caraltó i Salvà: Vicenç Caraltó i Salvà; d:Q11705067
  1176. Frederic Pujulà i Vallès: Frederic Pujulà i Vallès; d:Q3087087
  1177. Pau Padró i Cañellas: Pau Padró i Cañellas; d:Q957197
  1178. Melle (Baixa Saxònia): Melle; d:Q6954
  1179. Miguel Fleta: Miguel Fleta; d:Q727853
  1180. Tete Montoliu: Tete Montoliu; d:Q727862
  1181. Tessali de Tralles: Tessali de Tralles; d:Q3523937
  1182. Carme Laforet i Díaz: Carme Laforet i Díaz; d:Q269123
  1183. Oriol Riba i Arderiu: Oriol Riba i Arderiu; d:Q957253
  1184. L'Aranyó: l’Aranyó; d:Q9018185
  1185. Eduard Mendoza i Garriga: Eduard Mendoza i Garriga; d:Q72541
  1186. Josep Pintat i Solans: Josep Pintat i Solans; d:Q72546
  1187. Carles Riba i Bracons: Carles Riba i Bracons; d:Q2595695
  1188. Platinoide: platinoide; d:Q3906418
  1189. Sindicat Democràtic d'Estudiants de la Universitat de Barcelona: Sindicat Democràtic d’Estudiants de la Universitat de Barcelona; d:Q4889465
  1190. Magí Lladós i Rius: Magí Lladós i Rius; d:Q11934588
  1191. Enclavament lingüístic: enclavament lingüístic; d:Q957314
  1192. Sant Carles de Peralta: Sant Carles de Peralta; d:Q1612675
  1193. Vall: vall; d:Q39816
  1194. Las Virtudes (Villena): Las Virtudes; d:Q5970837
  1195. Hedonisme: hedonisme; d:Q7064
  1196. Microorganisme: microorganisme; d:Q39833
  1197. Fundació Josep Irla: Fundació Josep Irla; d:Q11923270
  1198. Cantallops: Cantallops; d:Q7086
  1199. Bono (Ribagorça): Bono; d:Q11049921
  1200. Àlex Rigola: Àlex Rigola; d:Q4894539
  1201. Àkhila I: Àkhila I; d:Q334791
  1202. Malacara: Malacara; d:Q11934671
  1203. Comanegra: Comanegra; d:Q4889555
  1204. Etologia: etologia; d:Q7155
  1205. Futbol Club Barcelona: Futbol Club Barcelona; d:Q7156
  1206. Malgrat (Cervera): Malgrat; d:Q11934709
  1207. Josep Maria Ventura i Casas: Josep Maria Ventura i Casas; d:Q7161
  1208. Naguib Mahfuz: Naguib Mahfuz; d:Q7176
  1209. Almansor: Almansor; d:Q334861
  1210. Alena: alena; d:Q400406
  1211. Barxeta: Barxeta; d:Q597015
  1212. Simone de Beauvoir: Simone de Beauvoir; d:Q7197
  1213. Otoscopi: otoscopi; d:Q203821
  1214. Xavier Vinader i Sánchez: Xavier Vinader i Sánchez; d:Q11705391
  1215. Sòfocles: Sòfocles; d:Q7235
  1216. Judeocatalà: judeocatalà; d:Q1711179
  1217. Unicorn: unicorn; d:Q7246
  1218. Molėtai: Molėtai; d:Q957530
  1219. Ventura Pons i Sala: Ventura Pons i Sala; d:Q2399329
  1220. Julien Green: Julien Green; d:Q334952
  1221. Visaginas: Visaginas; d:Q203892
  1222. Bàdminton: bàdminton; d:Q7291
  1223. Josep Lluís Pellicer i Fenyé: Josep Lluís Pellicer i Fenyé; d:Q597124
  1224. Hipòstasi (filosofia): hipòstasi; d:Q651118
  1225. Cristòfor Colom: Cristòfor Colom; d:Q7322
  1226. Joan Antoni Samaranch i Torelló: Joan Antoni Samaranch i Torelló; d:Q171166
  1227. Unió Valenciana: Unió Valenciana; d:Q3087523
  1228. Àngel Casas i Mas: Àngel Casas i Mas; d:Q11705514
  1229. El·lipse: el·lipse; d:Q40112
  1230. Noucentisme: Noucentisme; d:Q1580216
  1231. Anserall: Anserall; d:Q10951865
  1232. Manuel Alcàntara i Gusart: Manuel Alcàntara i Gusart; d:Q11934911
  1233. Albarrasí: Albarrasí; d:Q695488
  1234. Andreu Marçal de Sax: Andreu Marçal de Sax; d:Q8199365
  1235. William Henry Beveridge: William Henry Beveridge; d:Q335049
  1236. Manuel Bertran i Oriola: Manuel Bertran i Oriola; d:Q11934925
  1237. Alfred Hitchcock: Alfred Hitchcock; d:Q7374
  1238. Manuel Cabero i Vernedas: Manuel Cabero i Vernedas; d:Q11934934
  1239. Panegíric: panegíric; d:Q591055
  1240. Manuel Cubeles i Solé: Manuel Cubeles i Solé; d:Q11934945
  1241. Manuel Desvalls i de Vergós: Manuel Desvalls i de Vergós; d:Q11934947
  1242. Programari: programari; d:Q7397
  1243. La Pobla de Fontova: la Pobla de Fontova; d:Q4136196
  1244. Carles Llobet i Busquets: Carles Llobet i Busquets; d:Q11912406
  1245. Àcid desoxiribonucleic: àcid desoxiribonucleic; d:Q7430
  1246. Manuel Planas i Casals: Manuel Planas i Casals; d:Q11934985
  1247. Manuel Rocamora i Rivera: Manuel Rocamora i Rivera; d:Q11934991
  1248. Manuel Rocamora i Vidal: Manuel Rocamora i Vidal; d:Q11934993
  1249. Manuel Valldeperes i Jaquetot: Manuel Valldeperes i Jaquetot; d:Q11935020
  1250. Manuel de Lasarte i Rodríguez-Cardoso: Manuel de Lasarte i Rodríguez-Cardoso; d:Q11935031
  1251. Manuel Pardiñas: Manuel Pardiñas; d:Q3775801
  1252. Manuel de Montoliu i de Togores: Manuel de Montoliu i de Togores; d:Q11935034
  1253. Antoni Fiter i Rossell: Antoni Fiter i Rossell; d:Q597309
  1254. Josep Maria Jujol i Gibert: Josep Maria Jujol i Gibert; d:Q925005
  1255. Mar Catalana: mar Catalana; d:Q11935054
  1256. Marco Boschini: Marco Boschini; d:Q662866
  1257. Beatriu d'Aragó: Beatriu d’Aragó; d:Q236886
  1258. Sebastòpol: Sebastòpol; d:Q7525
  1259. Volínia: Volínia; d:Q7530
  1260. Ventosa (zoologia): ventosa; d:Q2923890
  1261. Jesús Moncada i Estruga: Jesús Moncada i Estruga; d:Q1613179
  1262. Marijampolė: Marijampolė; d:Q1351046
  1263. Baltasar de Saiol: Baltasar de Saiol; d:Q11907754
  1264. Salvador Díaz Mirón: Salvador Díaz Mirón; d:Q3775886
  1265. Anàbasi: Anàbasi; d:Q73112
  1266. Josep Torres i Clavé: Josep Torres i Clavé; d:Q957853
  1267. Presó: presó; d:Q40357
  1268. Vladimir Jankélévitch: Vladimir Jankélévitch; d:Q728489
  1269. Carles Sentís i Anfruns: Carles Sentís i Anfruns; d:Q2939463
  1270. Marcos António da Fonseca Portugal: Marcos António da Fonseca Portugal; d:Q957869
  1271. Enclavament: enclavament; d:Q171441
  1272. Carles Sindreu i Pons: Carles Sindreu i Pons; d:Q11912435
  1273. Josep Quer i Martínez: Josep Quer i Martínez; d:Q957879
  1274. Rupit: Rupit; d:Q7380413
  1275. Companyia Transatlàntica: Companyia Transatlàntica; d:Q4890064
  1276. Hug I d'Empúries: Hug I d’Empúries; d:Q2072026
  1277. Josep Fontana i Lázaro: Josep Fontana i Lázaro; d:Q3087837
  1278. Modernisme (filosofia): modernisme; d:Q368119
  1279. Bisbat d'Eivissa: bisbat d’Eivissa; d:Q869631
  1280. Major (nàutica): major; d:Q1121807
  1281. Marcelo Expósito: Marcelo Expósito; d:Q11935262
  1282. Miguel José de Azanza: Miguel José de Azanza; d:Q2603694
  1283. Constitució: constitució; d:Q7755
  1284. Antoni Estruch i Bros: Antoni Estruch i Bros; d:Q16860433
  1285. Laïcisme: laïcisme; d:Q728697
  1286. Bigorra: Bigorra; d:Q859779
  1287. Margarida (Planes): Margarida; d:Q11935391
  1288. Margarida Sans i Jordi: Margarida Sans i Jordi; d:Q11935394
  1289. Francesc d'Assís Ubach i Vinyeta: Francesc d’Assís Ubach i Vinyeta; d:Q17047212
  1290. Broncoscòpia: broncoscòpia; d:Q237232
  1291. Johannes de Sacrobosco: Johannes de Sacrobosco; d:Q433841
  1292. Exxon Valdez: Exxon Valdez; d:Q335541
  1293. Maria Antònia Salvà i Ripoll: Maria Antònia Salvà i Ripoll; d:Q11935420
  1294. Esquelet: esquelet; d:Q7881
  1295. Maria Dolors Orriols i Monset: Maria Dolors Orriols i Monset; d:Q11935434
  1296. Selva Escura: selva Escura; d:Q11948137
  1297. Josep Maria Pou i Serra: Josep Maria Pou i Serra; d:Q728797
  1298. Lluita de classes: lluita de classes; d:Q1744607
  1299. Maria Rosa Virós i Galtier: Maria Rosa Virós i Galtier; d:Q11935478
  1300. Allau: allau; d:Q7935
  1301. Maria Teresa Vernet i Real: Maria Teresa Vernet i Real; d:Q11935490
  1302. Estafisàgria: estafisàgria; d:Q163934
  1303. Maria del Pilar Maspons i Labrós: Maria del Pilar Maspons i Labrós; d:Q11935506
  1304. Pòlder: pòlder; d:Q106259
  1305. Maria Àngels Gardella i Quer: Maria Àngels Gardella i Quer; d:Q11935510
  1306. Lluís Companys i Jover: Lluís Companys i Jover; d:Q7981
  1307. Joan Fontcuberta i Villà: Joan Fontcuberta i Villà; d:Q3088175
  1308. Alfred Dreyfus: Alfred Dreyfus; d:Q171826
  1309. Manuel Carrasco i Formiguera: Manuel Carrasco i Formiguera; d:Q3088183
  1310. Marina Subirats i Martori: Marina Subirats i Martori; d:Q11935544
  1311. Lluís Llach i Grande: Lluís Llach i Grande; d:Q7999
  1312. Josep Tarradellas i Joan: Josep Tarradellas i Joan; d:Q8005
  1313. Avicenna: Avicenna; d:Q8011
  1314. Artur Mas i Gavarró: Artur Mas i Gavarró; d:Q8015
  1315. Nelson Mandela: Nelson Mandela; d:Q8023
  1316. Marià Garcia i Mas: Marià Garcia i Mas; d:Q11935583
  1317. Antoni Morell i Mora: Antoni Morell i Mora; d:Q597857
  1318. Marià Flotats i Comabella: Marià Flotats i Comabella; d:Q11935586
  1319. Marià Foix i Prats: Marià Foix i Prats; d:Q11935587
  1320. Marià Llavanera i Miralles: Marià Llavanera i Miralles; d:Q11935588
  1321. Marià Maspons i Labrós: Marià Maspons i Labrós; d:Q11935591
  1322. Marià Rubió i Tudurí: Marià Rubió i Tudurí; d:Q11935595
  1323. Joaquim Gomis i Serdañons: Joaquim Gomis i Serdañons; d:Q3776378
  1324. Corporació Metropolitana de Barcelona: Corporació Metropolitana de Barcelona; d:Q15966076
  1325. Ariel (revista): Ariel; d:Q8204269
  1326. Marta Estrada i Miyares: Marta Estrada i Miyares; d:Q11935647
  1327. Pogradec: Pogradec; d:Q73639
  1328. Javier Tusell Gómez: Javier Tusell Gómez; d:Q434095
  1329. Josep Maria Castellet i Díaz de Cossío: Josep Maria Castellet i Díaz de Cossío; d:Q2367411
  1330. Martirià Font i Coll: Martirià Font i Coll; d:Q11935669
  1331. Martí Batlle: Martí Batlle; d:Q11935674
  1332. Martí Cama i Prats: Martí Cama i Prats; d:Q11935677
  1333. Martí Dot i Parellada: Martí Dot i Parellada; d:Q11935680
  1334. Anna Murià i Romaní: Anna Murià i Romaní; d:Q8200129
  1335. Martí Genís i Aguilar: Martí Genís i Aguilar; d:Q11935685
  1336. Martí Jampy: Martí Jampy; d:Q11935689
  1337. Martí Maiol: Martí Maiol; d:Q11935691
  1338. Virginia Woolf: Virginia Woolf; d:Q40909
  1339. Antoni Puigvert i Romaguera: Antoni Puigvert i Romaguera; d:Q597971
  1340. Sant Joan de Peu de Port: Sant Joan de Peu de Port; d:Q270294
  1341. Miquel López: Miquel López; d:Q597976
  1342. PH: pH; d:Q40936
  1343. Emili Grau i Sala: Emili Grau i Sala; d:Q958441
  1344. Acta Única Europea: Acta Única Europea; d:Q622649
  1345. Domènec Sugrañes i Gras: Domènec Sugrañes i Gras; d:Q958447
  1346. Institució Catalana d'Història Natural: Institució Catalana d’Història Natural; d:Q1843224
  1347. Mas Busqueta: Mas Busqueta; d:Q11935777
  1348. Bart Jan Bok: Bart Jan Bok; d:Q434224
  1349. El Ciervo: El Ciervo; d:Q15402337
  1350. Granímetre: granímetre; d:Q3776589
  1351. Harold Pinter: Harold Pinter; d:Q41042
  1352. Mas Soms: Mas Soms; d:Q11935837
  1353. Andalán: Andalán; d:Q958559
  1354. Mas Suardell: Mas Suardell; d:Q11935840
  1355. Mas Tupiner: Mas Tupiner; d:Q11935844
  1356. Jazz: jazz; d:Q8341
  1357. Clarinet: clarinet; d:Q8343
  1358. La Torre de Buira: la Torre de Buira; d:Q41126
  1359. La sardana de les monges: La sardana de les monges; d:Q9019560
  1360. Felip III de França: Felip III de França; d:Q172203
  1361. Josep Tenas i Alivés: Josep Tenas i Alivés; d:Q11928946
  1362. Gaspard de Coligny: Gaspard de Coligny; d:Q204975
  1363. Tim Burton: Tim Burton; d:Q56008
  1364. Mas de Sant Pau: Mas de Sant Pau; d:Q11935926
  1365. Mas de l'Albardaner: Mas de l’Albardaner; d:Q11935937
  1366. Droga: droga; d:Q8386
  1367. Masturbació: masturbació; d:Q8396
  1368. Mas de la Creu (Masdenverge): Mas de la Creu; d:Q11935950
  1369. Mas de la Gruta: Mas de la Gruta; d:Q11935952
  1370. Fel·lació