Usuari:PereBot/enllaços a pàgines de desambiguació/arxiu1

De Viquipèdia
Jump to navigation Jump to search

Articles que enllacen a pàgines de desambiguació i que no tenen plantilla de polisèmia. No hi surten les pàgines que tenen una plantilla de polisèmia encara que tinguin enllaços a desambiguacions dins del cos de l'article ni les redireccions. Les pàgines de desambiguació que tenen (desambiguació) al títol tampoc s'analitzen.

La llista s'actualitza amb el programa Usuari:PereBot/robot enllaços a desambiguacions.

Pàgines de desambiguació[modifica]

  1. 12 Angry Men
    1. Hume Cronyn
  2. 2 de 8
    1. Colla Vella dels Xiquets de Valls
    2. Castellers de Vilafranca
    3. XXIII Concurs de castells de Tarragona
    4. XVI Concurs de castells de Tarragona
    5. XXI Concurs de castells de Tarragona
    6. Diada de Santa Tecla
    7. Cronologia de la història dels castells
    8. Llista de taules de puntuacions de concursos de castells
  3. 3 de 9
    1. Llista de taules de puntuacions de concursos de castells
  4. 3DO
    1. Rockstar North
    2. Doom
    3. Llista de videojocs simuladors de vol
    4. BattleTanx
    5. Jurassic Park Interactive
    6. Left Field Productions
    7. Naughty Dog
    8. Myst
  5. 4 de 9
    1. Colla Vella dels Xiquets de Valls
    2. Minyons de Terrassa
    3. Llista de taules de puntuacions de concursos de castells
  6. A Night At The Opera
    1. Brian May
  7. A1
    1. Take That
    2. Jive Records
    3. Stadio Mario Rigamonti
  8. A2
    1. Claudi Martí-Salazar
    2. Mas Tupiner
    3. Rebato
    4. Mercat de Sant Ildefons
    5. Camp-Rodó
  9. Aa
    1. Herford
    2. Sega Game Gear
    3. K-pop
    4. Comtat de Guînes
  10. Abar
    1. Camerun
    2. Bhatnair
  11. Abd-al-Màlik
    1. Sadun al-Ruayni
    2. Emirat de Gibraltar
    3. Calaf
    4. Batalla d'Albesa
    5. Conquesta musulmana del Magrib
  12. Abdi
    1. Qaplan I Giray
  13. Abducció
    1. Múscul
    2. Fibra muscular
  14. Abella
    1. Pedres dures
  15. Abellot
    1. Trèvol
    2. Borinot moro
  16. Aberració
    1. Equinocci (coordenades celestes)
    2. Coma (òptica)
  17. Ablació
    1. Androgen
    2. Fatou Keïta
  18. Abrasió
    1. Pintura (material)
    2. Vall glacial
    3. Policarbonat
    4. Kevlar
    5. Olea laurifolia
    6. Mescla asfàltica
    7. Acrilonitril butadiè estirè
  19. Abraçada
    1. L'abraçada
  20. Absolut
    1. Tot
  21. Abstracció
    1. Substantiu
    2. Herència (programació)
    3. Lluís Marsans i Julià
    4. Història de l'arquitectura
    5. Friedrich Schelling
    6. Físic
    7. Formalisme (art)
    8. Jean Piaget
    9. Nicolas de Staël
    10. Hard edge
    11. Manuel Safont Castelló
    12. Teoria Queer
    13. Virtualització
    14. Joseph Campbell
    15. Mariano Brull Caballero
    16. Dogmàtica jurídica
    17. Llaunes de sopa Campbell's
    18. Llenguatge de programació d'alt nivell
    19. Josep Maria Codina Corona
    20. De Stijl
    21. Bronzes de Benín
    22. Matemàtica pura
    23. Sosaku hanga
    24. Record
    25. Història de l'escultura
    26. David Keirsey
    27. Escriptura lliure
    28. Andrew Wyeth
    29. Roger Bissière
    30. Registre Nacional de Llocs Històrics
  22. Abusir
    1. Saqqara
    2. Medicina en l'Antic Egipte
  23. Acadèmia de Ciències
    1. Història de Barcelona
    2. Recercador
  24. Acadèmia de Medicina
    1. Manuel Patricio Rodríguez Sitches
  25. Acanthus
    1. Acantàcia
  26. ACC
    1. Michael Jordan
    2. Llista de sigles de tres lletres
  27. Accent
    1. Seri
    2. Ach Gott, vom Himmel sieh darein, BWV 2
  28. Acció Valenciana
    1. Pancatalanisme
    2. Catalanisme
    3. L'Avenç (1881-1893)
    4. GOL (setmanari)
    5. Llevant (revista)
    6. Plantilla:Premsa històrica en català
    7. Llista de premsa en català
  29. ACE
    1. Llista de sigles de tres lletres
  30. Acoblament
    1. Màquina
    2. Música industrial
    3. Muntatge flotant
  31. Acragas
    1. Agrigent
    2. Vall dels Temples
    3. Guerra de Sicília (600 aC-265 aC)
    4. Batalla de Messene
    5. Batalla de Catana (397 aC)
  32. Acre
    1. Tribu Karuk
  33. ACT
    1. Esbjörn Svensson
    2. Llista de sigles de tres lletres
  34. Acta
    1. Norma jurídica
    2. Capità (esport)
  35. Acte
    1. August De Boeck
  36. Activitat
    1. Esport
    2. Trastorn desintegratiu infantil
  37. Acton
    1. Montérégie
    2. Ealing
    3. Una educació
  38. AD
    1. DC Comics
  39. Ada
    1. Llista de sigles de tres lletres
  40. Adadnirari
    1. Shattuara I
    2. Wasashatta
  41. Adalbert d'Alsàcia
    1. Comtat d'Alsàcia
    2. Eticó I
    3. Hugobèrtides
    4. Ducat d'Alta Lorena
    5. Balduí V de Flandes
    6. Goteló II el Gandul
  42. Adalberó
    1. Ducat de Lorena
    2. Arquebisbat de Bremen
  43. Adalelm
    1. Comtat d'Autun
    2. Wormsgau
    3. Teodoric I d'Autun
    4. Teuduí d'Autun
  44. Adams
    1. Fritil·lària
    2. Illes Auckland
    3. Elefant nan
  45. Adamsville
    1. Andover (Ohio)
  46. Adaptador
    1. Història de la música en el cinema
    2. Interruptor DIP
    3. IPod Classic
  47. Addison
    1. Itasca (Illinois)
    2. Wood Dale
  48. Adelaida
    1. Adelaide United FC
    2. Antiga Casa de Welf
  49. Administració
    1. Entitat local menor
    2. Ministeri d'afers exteriors
    3. Diputació de Castelló
    4. Cop d'Estat de 1964 al Brasil
    5. Prebost
    6. Expedient de Regulació d'Ocupació
    7. Ndola
    8. Guerra colonial portuguesa
    9. ESCP Europe
    10. Max Rudolf
    11. Butlletí Oficial del Principat d'Astúries
  50. Adobat
    1. Pergamí
    2. Polifenol
    3. Khash
    4. Carn fumada
    5. Cua de porc
    6. Amanida de patates
    7. Intoxicació per mercuri
  51. Adonis
    1. (2101) Adonis
  52. ADR
    1. Codi ISIN
    2. Llista de sigles de tres lletres
  53. Adrar
    1. Tuaregs
    2. Gudala
    3. Lamtuna
    4. Shinkit
    5. Majabat al Koubra
    6. Tassili
    7. In Aménas
  54. Adrianopolis
    1. Imperi de Trebisonda
  55. Adéu
    1. Pierre Rapsat
  56. Adéu a les armes
    1. Novel·la de guerra
  57. AES
    1. Llista de sigles de tres lletres
  58. Aethusa
    1. Apiàcia
  59. Àfar
    1. Somàlia
    2. Vall baixa de l'Awash
    3. Front d'Alliberament Oromo
    4. Unió Democràtica Àfar
  60. AFI
    1. Amorgós
    2. Comtat de Wicklow
    3. Lesbos
    4. Lutró
    5. Gorja d'Hàgia Irini
    6. Matt Skiba
    7. Llista de sigles de tres lletres
    8. Llengües totonaques
    9. Llengües yokuts
  61. AFM
    1. Llista de sigles de tres lletres
  62. Africà
    1. Lo Temple de la Glòria
  63. Afroditòpolis
    1. Nomós
    2. Llista dels principals llocs de l'antic Egipte
    3. Qaw al-Kebir
  64. Agar
    1. Xèlah
    2. Pou de Lahai-Roí
    3. Isaac
    4. Esclavitud
    5. Naegleria fowleri
    6. Llista de personatges bíblics
    7. Solidificació
    8. Ahar (ruïnes)
    9. Additiu alimentari
    10. Patologia clínica
    11. Agència de Malwa Occidental
    12. Burkholderial
    13. Goma (substància)
    14. Pseudomonas
    15. Blunt (Dakota del Sud)
    16. Gettysburg (Dakota del Sud)
    17. Onida
    18. Espessidor
    19. Mongeta azuki
    20. Micropropagació
    21. Cultiu tissular de plantes
    22. Cal·lus
    23. Agar CLED
    24. Moraxella
    25. Otomicosi
    26. Geografia d'Indonèsia
  65. Agave
    1. Coahuiltecos
    2. Jardin des plantes
    3. Bergerocactus
  66. Agent
    1. Medi ambient
    2. Epidemiologia
    3. Responsabilitat internacional estatal
    4. Venda en descobert
    5. Mànager
  67. Aglutinant
    1. Ido
    2. Pigment
    3. Jan van Eyck
    4. Pintura (material)
    5. Mecanització
    6. Tinta flexogràfica
    7. Paiute del nord
    8. Kawaiisu
    9. Xoixon
    10. Tubar
    11. Cáhita
  68. Agnès
    1. Comtat de Belfort
    2. Rodolf de Suàbia
    3. Pirna
  69. Agostini
    1. René Goscinny
  70. Agregat
    1. Fahri Korutürk
  71. Agrícola
    1. Maià de Montcal
    2. Vila-sacra
    3. Vall-llobrega
    4. Coll de Nargó
    5. Juneda
    6. Castelló de la Plana
    7. Daimús
    8. Revolució Industrial
    9. Tenerife
    10. Britània
    11. Frejús
    12. Brassicàcia
    13. Venuci
    14. Música de Nigèria
    15. Aule Didi Gal
    16. Màrtirs de Dyrrhachium
    17. Bellestar (Montferrer i Castellbò)
    18. La Guancha
    19. Oliva de Mérida
    20. Caravia
    21. Piràmide (arquitectura)
    22. Les Torres
    23. Horta de Lleida
    24. Plana d'Urgell
    25. Oba de Benín
    26. Ecotoxicologia
    27. Sac
    28. Torre del Fang
    29. Serra de la Barcella
    30. José Guerra Lozano
    31. Museu del Prat
    32. Estaó
    33. Història d'Anglaterra
    34. Geografia del Regne Unit
    35. Mussol de lloriguera
    36. Aspidiotus
    37. Llagosta del desert
    38. Història de la ciència a Catalunya
    39. Spodoptera frugiperda
    40. Crisòpid
  72. Agró
    1. Reserva natural de Srebârna
    2. Voltor del Nou Món
    3. Agamia agami
  73. Aguilera
    1. Llista de noms de plantes de Catalunya
    2. Pere Regalado
    3. Parc Natural de les Sierras de Cazorla, Segura i Las Villas
  74. Aguirre
    1. Nou Cinema Alemany
    2. Juan Antonio de Zaratiegui
  75. Agulla
    1. Hemofòbia
    2. Disc d'acetat
  76. Agustins
    1. Anselmo Polanco Fontecha
    2. Downpatrick
    3. Mohill
    4. Alberto Villalba Muñoz
  77. Agut
    1. Resposta en freqüència
  78. Agència
    1. Bajaur
    2. Mia Rose
    3. Teoria del curs de vida
  79. Agència Tributària
    1. Vicent Rambla Momplet
    2. Estatut d'Autonomia d'Aragó (1982)
    3. Estatut d'Autonomia d'Aragó
    4. Plaça de la Muntanyeta
    5. Cas CDEIB
    6. Sonia Castedo Ramos
    7. Carlos Fabra Carreras
    8. Cas Pretòria
    9. Branca valenciana del cas Gürtel
    10. Francisco Martínez Capdevila
  80. Ahar
    1. Dungarpur
    2. Bedla
    3. Pixkínida
  81. Ahmad ibn Muhammad
    1. Muhammad ibn Mahmud
  82. Ahmadabad
    1. Aeroport Internacional Imam Khomeini
  83. Ahmet Paixà
    1. Çapanoğlu
  84. AI
    1. Olint
    2. Llista d'artistes J-pop
    3. Les Reines d'Amarna
    4. Llista de personatges històrics d'òpera
  85. Ain
    1. Llista de monosíl·labs en català
    2. Critèrium del Dauphiné 2013
  86. Aix
    1. Georges Simenon
    2. Revolta del comte d'Urgell
    3. Riu Loira
    4. Adam de la Halle
    5. Joseph Fesch
    6. Ignasi Carbó i Florensa
    7. Pic de Midi d'Ossau
  87. Aixa
    1. Marwan I
  88. Aja
    1. Dahomey
  89. Ajax
    1. Flickr
  90. Ajuda
    1. Jerónimo Francisco de Lima
  91. Akira
    1. Ghost in the Shell
    2. Katsuhiro Otomo
  92. Akron
    1. Sojourner Truth
    2. Richard Smalley
    3. Entrepà d'hamburguesa en pa de motllo rodó
    4. Willard van Orman Quine
    5. Reamstown
    6. Subotica
  93. Akrotiri
    1. Regne Unit
    2. Suda (illot)
    3. Kidonia (província)
    4. Unitat perifèrica de Khanià
    5. Districtes de Xipre
    6. Limassol
    7. Khristos Dumas
  94. Al-Ahly
    1. Club de Fútbol Pachuca
    2. Plantilles de la Copa d'Àfrica de Nacions 1992
    3. Campionat del Món de Clubs d'handbol
  95. Al-Arabi
    1. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 1982
    2. Lliga de Campions aràbiga de futbol
    3. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 2006
    4. Iván Hurtado
    5. Tony Popovic
    6. Matthew Špiranović
  96. Al-Basra
    1. Bulugguín ibn Ziri
    2. Jàwhar as-Siqil·lí
    3. Alí II ibn Úmar
    4. Hasan II ibn al-Kasim Gannun
  97. Al-Bayda
    1. Al-Mutawàkil II
  98. Al-Djazair
    1. Banu Àssad
    2. Muixaixa
  99. Al-Hilal
    1. Ladislau Kubala Stecz
    2. Salaheddine Bassir
    3. Mário Jorge Lobo Zagallo
    4. Giovanni Silva de Oliveira
    5. Christian Wilhelmsson
    6. Thiago Neves Augusto
  100. Al-Ittihad
    1. Akrabi
    2. Mutiu Adepoju
    3. Supercopa asiàtica de futbol
    4. Plantilla 2013 del Coritiba Foot Ball Club
    5. Patrick M'Boma
    6. Magno Alves de Araújo
  101. Al-Kantara
    1. Lod
  102. Al-Madain
    1. Sayf-ad-Dawla (hamdànida)
    2. Sadaka ibn Mansur
    3. Al-Mansur (abbàssida)
    4. Al-Muttaqí (abbàssida)
    5. Dubays ibn Sadaka
    6. Guerra civil dels abbàsides
  103. Al-Mudayna
    1. Sirte
  104. Al-Muharraq
    1. 84è Esquadró de la RAF
    2. Història de Qatar
    3. Llista de ciutats de Bahrain
  105. Al-Nasawi
    1. Xirvanxah
  106. Al-Nasr
    1. Hugo Porfírio
    2. Jorge Luis Delgado Rueda
  107. Al-Rashid
    1. Ak Sunkur II
    2. Al-Mústarxid (abbàssida)
    3. Història de l'Aràbia Saudita
  108. Al-Wahda
    1. Awule Quaye
  109. Al-Walid
    1. Abu-Uqba al-Jarrah ibn Abd-Al·lah al-Hakamí
  110. Ala
    1. Efecte terra
    2. Llista de sigles de tres lletres
    3. Adèfag
    4. Art tibetà
    5. Pilatus PC-6
    6. Pilota de golf
    7. Figura (heràldica)
    8. Igbos
    9. Diamant de Bichenov
  111. Alabastre
    1. Basílica de Sant Pau Extramurs
    2. Estàtua orant del bisbe Barrientos
    3. Pedres dures
    4. Eborària
  112. Alamo
    1. Whitechapel
    2. Llista de reserves índies dels Estats Units
  113. Alan de Bretanya
    1. Llista de governants de Bretanya
  114. Alarma
    1. Rellotge de polsera
    2. Batalla de Schellenberg
    3. Temporitzador
    4. Revelador d'informació
    5. Gos senyal
    6. Batalla d'Holowczyn
  115. Alauita
    1. Front Polisario
    2. Príncep Moulay Rachid
    3. Dinastia sadita
    4. Palau El Badi
    5. Akansus
    6. Escut del Marroc
    7. Salé
    8. Xiisme
    9. Alides
    10. Dhammiyya
    11. Muhammed ibn Arafa
    12. Germans Musulmans
    13. Sandjak d'Alexandreta
    14. Alevis
    15. Corrents de l'islam
    16. Imam xiïta
    17. Safita
    18. Sus al-Aksa
    19. Llista de religions i tradicions espirituals
    20. Latakia
    21. Ibn Zaydan
    22. Fortalesa de Salah al-Din
    23. Samandağ
    24. Kasr al-Kabir
  116. Alba
    1. Hugin i Munin
    2. Marca d'Ivrea
    3. Marquesat de Cortemilia
    4. Marquesat de Gorzegno
    5. Arduí Glaber
  117. Albalat
    1. Jaume Sarroca
    2. Pere de Boïl i d'Aragó
  118. Albeck
    1. Llista d'estats del Sacre Imperi (A)
    2. Comtat de Sulz
  119. Albera
    1. Sant Martí de Baussitges
  120. Albert de Saxònia
    1. Frisó occidental
  121. Albert II d'Habsburg
    1. Llista de Reis de Bohèmia
    2. Sundgau
    3. Casimir IV Jagelló
    4. Rodolf IV d'Habsburg
    5. Albert IV d'Habsburg
  122. Albert Riera
    1. Manacor
    2. Reial Club Deportiu Mallorca
    3. Temporada 2006-2007 del RCD Espanyol
    4. Temporada 2005-2006 del RCD Espanyol
    5. Temporada 2007-2008 del RCD Espanyol
    6. Lliga de Campions de la UEFA 2008-09
    7. Temporada 2008-2009 del RCD Espanyol
    8. Copa de la UEFA 2006-2007
    9. Final de la Copa de la UEFA 2007
    10. Jay Spearing
    11. Martí Crespí Pascual
    12. Copa Catalunya de futbol masculina 2005-2006
  123. Albi
    1. Consell General del Tarn
    2. Llista de parçans d'Occitània
    3. Caríssima d'Albi
    4. Ramon Roger Trencavell
    5. Roger IV de Carcassona
    6. Escena rural
    7. Marciana de Mauritània
    8. Maxime Jacob
    9. Llista d'atletes dels Països Catalans
    10. René-Louis Lafforgue
    11. Comarques d'Occitània
  124. Albion
    1. El Rei Lear
    2. Dark Age of Camelot
    3. Banon (formatge)
    4. Conneaut
  125. Albon
    1. Andance
    2. Andancette
    3. Beausemblant
    4. Fay-le-Clos
    5. Guigó I d'Albon
    6. Guigó II d'Albon
  126. Albret
    1. Llista de parçans d'Occitània
    2. Comarques d'Occitània
  127. Albugo
    1. Oomicet
    2. Peronosporals
    3. Albugo candida
  128. Albéniz
    1. Josep Martí i Cristià
    2. Festa de l'Estany
  129. Albí
    1. Pèl-roig
    2. Ice Age 3: L'origen dels dinosaures
    3. Salif Keïta (músic)
    4. E.T. (cançó)
  130. Alcalà
    1. Valle del Cauca
    2. Diego de Mazariegos
    3. José María Cos y Macho
    4. Francisco Correa de Arauxo
  131. Alcatraz
    1. American Indian Movement
    2. Espies atòmics
  132. Alció
    1. Alcíone (filla d'Èol)
    2. Ceix
    3. Neògnat
    4. Aethusa (mitologia)
  133. Alcolea
    1. Ugíjar
    2. Láujar de Andarax
    3. Pedro Agustín Girón
    4. XIV Brigada Internacional
    5. Batalla del Pont d'Alcolea (1808)
  134. Alcàsser
    1. Alcassaba
    2. Reial Alcàsser de Madrid
  135. Alcántara
    1. Comanadores d'Alcántara
    2. Ban dels alcaldes de Móstoles
    3. Història d'Extremadura
  136. Alegre
    1. Campionat capixaba
    2. Canal Super3
  137. Aleksei Fiódorov
    1. Campionat d'escacs de Bielorússia
    2. Orde de Lenin
    3. Partisans Soviètics
  138. Ales
    1. Abella fustera
    2. Història de Sardenya
  139. Aleta
    1. Tauró dormidor banyut
    2. Sopa d'aleta de tauró
    3. Elasmosaure
    4. Peix pinya
    5. Equip de busseig
    6. Aletes de busseig
    7. Clidastes
    8. Modalitats del windsurf
  140. Alexander
    1. Rory McCann
    2. Selenicereus anthonyanus
  141. Alexandra
    1. Herodes el gran
    2. Herodians
    3. Aristòbul II de Judea
    4. Ash Fork
    5. Bagdad (Arizona)
    6. Black Canyon City
    7. Camp Verde
    8. Chino Valley
    9. Clarkdale
    10. Cordes Lakes
    11. Cottonwood (Arizona)
    12. Cottonwood-Verde Village
    13. Dewey-Humboldt
    14. Jerome (Arizona)
    15. Lake Montezuma
    16. Mayer (Arizona)
    17. Paulden
    18. Peeples Valley
    19. Peoria (Arizona)
    20. Prescott (Arizona)
    21. Prescott Valley
    22. Sedona
    23. Seligman (Arizona)
    24. Spring Valley (Arizona)
    25. Big Park
    26. Wickenburg
    27. Wilhoit
    28. Williamson (Arizona)
    29. Yarnell
    30. Arcosanti
    31. Yavapai-Prescott
    32. Plantilla:Comtat Yavapai
    33. Nació Yavapai-Apatxe
  142. Alexandròpolis
    1. Llista de carreteres europees de classe A
  143. Alfara
    1. Francesc Belda i Asensio
  144. Alfeu
    1. Oceànit
    2. Cleantes de Corint
    3. Íam
    4. Guillem I d'Acaia
  145. Alfons
    1. Genealogia dels Borbons
    2. Francisco Manuel da Silva
  146. Alfred
    1. Llista d'òperes per compositor
    2. Rhodri Mawr
  147. Ali
    1. Úmar ibn al-Khattab
    2. Ali (nom)
    3. Sayyid Ghulam Husayn Khan Tabatabai
  148. Aliança
    1. Fitosociologia
    2. Cappont
    3. Història del Pakistan
    4. Llista de ciutats de Lituània
  149. Aliança Democràtica
    1. Ciutat del Cap
    2. Plantilla:Agost 6
    3. Eleccions regionals de Sardenya de 1994
    4. Charles Émile Altorffer
    5. Charles Frey
    6. Eleccions regionals de Trentino-Tirol del Sud de 1993
    7. Eleccions legislatives italianes de 1994
    8. Federació dels Verds
  150. Aliança Liberal
    1. Mariano Aguilar Navarro
  151. Aliança Nacional
    1. Campània
    2. Història d'Anglaterra
  152. Aliança Popular
    1. Juan de Arespacochaga y de Felipe
    2. Eleccions municipals a Pamplona
    3. José María Nasarre de Letosa Conde
    4. Santiago Udina i Martorell
  153. Aliats
    1. Hearts of Iron
    2. Sahara (pel·lícula de 1943)
  154. Alida
    1. Yahya ibn Zayd
  155. Alipur
    1. 1811
    2. Jind
    3. Kaljani
  156. Aliè
    1. Càstig per danys informàtics
  157. All de bruixa
    1. Llista de noms de plantes de Catalunya
    2. Intoxicació per mercuri
  158. Allen
    1. Geneta aquàtica
  159. Allendale
    1. AMD64
  160. Allende
    1. Carlos Lavin Acevedo
  161. Allentown
    1. Llista de comtats de Nova Jersey
  162. Alliance
    1. Llista de llibres de la Dragonlance
  163. Allison
    1. F-86 Sabre
  164. Almagro
    1. Almagro (Castella-La Manxa)
    2. Jorge Lavelli
    3. Julián Romea Yanguas
    4. Albergínia d'Almagro
    5. Història de Castella - la Manxa
  165. Almodóvar
    1. Andy Warhol
    2. Estació d'Autobusos de València
    3. Carmelites descalços
    4. Aluche
  166. Alone
    1. Pablo Neruda
    2. Guardamar del Segura
    3. Bee Gees
    4. Ciutat fenícia de la Fonteta
  167. Alonso
    1. Nelson Piquet Jr.
  168. Alonso Rodríguez
    1. Catedral de Sevilla
  169. Alpha
    1. Manel Solàs
    2. Silicon Graphics
    3. Asia (grup)
  170. Altai
    1. República de l'Altai
    2. Geografia de la Xina
    3. Geografia de Rússia
  171. Alteració
    1. Gaita
    2. Claude Debussy
    3. Escala musical
    4. Displàsia de maluc canina
    5. Do major
    6. Historiografia física
    7. Diagrama de Pourbaix
  172. Altona
    1. Johann Adolf Scheibe
    2. Siegfried Wilhelm Dehn
    3. Schnelsen
    4. Joseph Sittard
    5. Christian Friedrich Endter
  173. Altura
    1. Altura (magnitud)
    2. Alps Bernesos
  174. Alva
    1. Castro Daire
    2. Comtat de Crook (Wyoming)
  175. Amadoc
    1. Cersobleptes I
    2. Caridem d'Eubea
  176. Amalgama
    1. Metall pesant
    2. William Crookes
  177. Amaltea
    1. Edward Barnard
    2. Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff
    3. Exploració de Júpiter
  178. Amara
    1. Caràbid
    2. Riu Urumea
    3. Erdialdea
    4. Aiete
  179. Amaravati
    1. Dharanikota
  180. Amarna
    1. Akhnaten
    2. Les Reines d'Amarna
    3. KV23
  181. Amaya
    1. Cantàbria
    2. Leovigild
    3. Ducat de Cantàbria
    4. Ordoni I d'Astúries
    5. Senat de Cantàbria
    6. Jesús Guridi Bidaola
    7. Sotresgudo
    8. Ibn al-Kitt
    9. Monges calatraves
    10. Temporada 1964-1965 del Liceu
    11. Història de Cantàbria
  182. Amazon
    1. Tears of Pearls
    2. Bitcoin
    3. Mario Party: Island Tour
    4. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
    5. Jeffrey Bezos
  183. Amazones
    1. Ecologisme
    2. Manaus
    3. Pirahã
    4. Gallet de roca de la Guaiana
    5. Paraponera clavata
    6. Trogon ramonianus
    7. Dendrocolaptes certhia
    8. La dona i el monstre
    9. Lurocalis semitorquatus
    10. Pedro Mendinueta i Múzquiz
  184. Amboise
    1. 1519
    2. Carles I d'Orleans
    3. Castell d'Amboise
  185. Ambrose
    1. Poderosa Afrodita
  186. Amedi
    1. Gurgum
    2. Xinamu
    3. Qurkhi
  187. Amen
    1. Daron Malakian
    2. This Is Menace
    3. Llista de noms jeroglífics dels déus egipcis
    4. Panteó egipci
    5. Bernhard Lichtenberg
  188. Ament
    1. Fagàcia
    2. Quercus depressipes
    3. Hamamèlid
  189. American Basketball Association
    1. Brooklyn Nets
    2. Dennis Rodman
    3. Rellotge de tir
  190. American Idiot
    1. American Idiot (cançó)
  191. Amfíloc
    1. Amfiarau
    2. Alcmeó (mitologia)
    3. Oracle d'Amfíloc
  192. Amherst
    1. Lynn Margulis
    2. Richard D. Wolff
  193. Amityville
    1. 1958
  194. Amon Amarth
    1. Llista de festivals de heavy metal
    2. Folk metal
    3. Opeth
    4. Guerra dels Æsir–Vanir
  195. Amortidor
    1. Alcalinitat
    2. Suspensió (automoció)
    3. Antoni Elías i Deix
    4. Muntatge flotant
    5. Morgan Motor Company
    6. Projecte Orió (propulsió nuclear)
    7. Oscil·lador harmònic
  196. Amplificador
    1. Polímetre
    2. Germani
    3. Gramòfon
    4. Soroll
    5. Producte de guany-amplada de banda
    6. Klystron
    7. Biònica
    8. William Shockley
    9. Fibra òptica
    10. Walther Hermann Nernst
    11. Edgar Douglas Adrian
    12. Blumfeld
    13. Nucli magnètic
    14. Amplificador de guitarra
    15. Audiòfon
    16. HTPC
    17. Dolby Pro Logic
    18. Radiotransmissor
    19. Oscil·lador
    20. Instrument musical electrònic
    21. Electrònica analògica
    22. Detector d'ionització de flama
    23. Fender
    24. Magnetòfon de filferro
    25. Analitzador de xarxa
    26. Pont de Wheatstone
    27. Freqüència intermèdia
    28. Freqüencímetre
    29. Processament analògic del senyal
    30. Comptador de centelleig
    31. Interruptor chopper
    32. Deacy Amp
    33. Dispositiu electrònic
    34. Transcripció genètica
    35. Perminphy
    36. Tètrode de feix dirigit
    37. EL84
    38. EL90
    39. EF86
    40. Megafonia
    41. Glenn Branca
  197. Ampolla
    1. Recopa d'Europa de futbol 1984-85
    2. Obreampolles
    3. Ampolla de cervesa
    4. Steinieform
    5. Deixalles marines
  198. Ampolleta
    1. Rellotge de sorra
    2. Botella (envàs)
  199. Amr
    1. Al-Abna
  200. Amrapur
    1. Agència de Kathiawar
    2. Agència de Kathiawar Occidental
  201. Amélie
    1. Alexandre Louet
  202. América Futebol Clube
    1. Fábio Júnior
  203. An-Nàssir
    1. Damasc
    2. Nusrat al-Din Abu Bakr
  204. Ana
    1. Ana Belén
  205. Anabasis
    1. Üsküdar
    2. Estepa desèrtica
    3. Tirebolu
    4. Angiosperm Phylogeny Website
  206. Analògic
    1. Arxiu sonor
    2. Anàleg funcional
    3. 1G
  207. Anamnesi
    1. Epilèpsia
  208. Anastàsia
    1. Thalía
    2. Bassià (cèsar)
    3. Kelsey Grammer
  209. Anat
    1. Baal
    2. El
    3. Shuhi
  210. Anatoli
    1. Guerres romano-sassànides
    2. Municipis de Grècia
  211. Ancyra
    1. Danixmend Ghazi
    2. Divriği
  212. Ancó
    1. Cordovà
  213. Andersen
    1. Pere J. Puértolas
    2. Ivana Brlić-Mažuranić
  214. Andhra
    1. Presidència de Bombai
    2. Províncies Centrals
    3. Districte d'Aurangabad (Maharashtra)
    4. Telangana
    5. Paithan
    6. Ujjain
  215. Andi
    1. Andis
    2. Bagolal
    3. Llengües caucàsiques del nord-est
  216. Andròmeda
    1. Julien Tiersot
    2. Llista de gèneres de plantes
    3. Pierre Corneille
  217. Anell
    1. Esporangi
    2. Anell de Giges
    3. Völundr
  218. Angina
    1. Nikolai Rimski-Kórsakov
    2. Prolapse mitral
    3. Herba sabonera
    4. Nikolai Iejov
  219. Angora
    1. Rampla Juniors Fútbol Club
    2. Fibra tèxtil
    3. Moher (llana)
    4. Manufactura tèxtil
  220. Anjou
    1. Bretons
    2. Irlandesos
    3. Hug de Pinós
    4. Fèlix i Adaucte
    5. Hugues de Payns
  221. Anonymous
    1. Festival de la Cançó d'Eurovisió 2007
    2. Salvem el món
    3. Andorra al Festival d'Eurovisió
    4. Sistema Integrat d'Interceptació de Telecomunicacions
    5. Moviment 15-M
  222. Ansars
    1. Uthman ibn Affan
    2. Sayyid Abd al-Rahman ibn al-Mahdi
    3. Talha ibn Ubayd-Al·lah
    4. Sadiq al-Mahdi
  223. Antagonista
    1. A la recerca de l'arca perduda
    2. Resident Evil: Afterlife
    3. Agon
    4. Fals vampir americà
  224. Antares
    1. Sírius
    2. Grandària dels cossos celestes
    3. Llista d'empreses privades de vol espacial
    4. Llista d'estrelles en el Catàleg Hipparcos
  225. Antea
    1. Mera (filla de Pretos)
  226. Antietam
    1. Robert Toombs
    2. Ambrose Powell Hill
    3. Yo La Tengo
    4. Pont de Burnside
  227. Antigua
    1. Huracà Hugo
    2. Huracà Baker (1950)
    3. Ànec arbori de les Antilles
    4. Mungo Park
    5. Baldwin Spencer
  228. Antiguitat
    1. Arqueologia
    2. Boxa
    3. Blat
    4. Filosofia
    5. Geografia
    6. Illes Balears
    7. Música
    8. Mamífer
    9. Religió
    10. Capitalisme
    11. Zinc
    12. Turquia
    13. Fenicis
    14. Arquimedes
    15. Fenícia
    16. Antàrtida
    17. Magan
    18. Segona Guerra Púnica
    19. Titus Livi
    20. Arma
    21. Varsòvia
    22. Edat antiga
    23. Les set meravelles del món
    24. Imperi Persa
    25. Aritmètica
    26. Anatomia
    27. Nigèria
    28. Plantilla:Article juny 5
    29. Jean Baptiste Joseph Fourier
    30. Verdura
    31. Creu del Sud
    32. Túnel
    33. Nicolas Poussin
    34. Tuberculosi
    35. Història de la pintura a Creta
    36. Mitologia nòrdica
    37. Riu Groc
    38. Britània
    39. Heura
    40. Vitrall
    41. Hoplita
    42. Període hel·lenístic
    43. Antiguitat clàssica
    44. Autoritat d'Antiguitats d'Israel
    45. Daina
    46. Taígetos
    47. Catafracta
    48. Anàlisi matemàtica
    49. Académie des Beaux-Arts de l'Institut de France
    50. Polèmica dels Antics i els Moderns
    51. Tirania
    52. Pictes
    53. Henry James
    54. Història de l'arquitectura
    55. Roba
    56. Terrissa
    57. Dama d'Eivissa
    58. Vides paral·leles
    59. Civilització
    60. Banya d'Àfrica
    61. Macrobiòtica
    62. Anselm Feuerbach
    63. Calaix
    64. Teoria dels humors
    65. Canal navegable
    66. Tintura
    67. Teoria de la literatura
    68. Fonoll marí
    69. Pal·ladianisme
    70. Donatello
    71. Materialisme
    72. Necròpolis de Gizeh
    73. Falconeria
    74. Michael Ventris
    75. Javier Sanz
    76. Calcedònia (mineral)
    77. Saqueig
    78. Elements clàssics
    79. Electricitat estàtica
    80. Fíbula de Praeneste
    81. Pirateria marítima
    82. Història de les Illes Balears
    83. Vermelló
    84. Jardí anglès
    85. Loteria
    86. Arc de Triomf de l'Étoile
    87. Història de la física
    88. Azd
    89. Jardí penjant
    90. Llenç
    91. Juan de Juni
    92. Jean Fouquet
    93. Museu J. Paul Getty
    94. Jean Paul Getty
    95. Jacques-Germain Soufflot
    96. Tondo
    97. Fatalisme
    98. Polígon construïble
    99. Art antic
    100. Evangeli apòcrif de Joan
    101. Alta crítica
    102. Hisop
    103. Llista d'animals venuts als mercats catalans
    104. Cultura de Romania
    105. Teoria d'equacions
    106. Text masorètic
    107. Llista d'obres de Donatello
    108. Escultura del Renaixement
    109. Història vertadera
    110. Pa sense llevat
    111. Toro Farnese
    112. Acadèmia de França a Roma
    113. Escultura etrusca
    114. Cantimplora
    115. Escultura romana
    116. Esclavitud a l'antiga Grècia
    117. Agricultura a l'antiga Grècia
    118. Cotilla
    119. Timeu (diàleg)
    120. Transcripció dels romanistes
    121. Kumgangsan
    122. Trompeta
    123. Quinta essència
    124. Dàlmata (gos)
    125. Geografia de Grècia
    126. Raïm (fruit)
    127. Història de l'escultura
    128. Escultura gòtica
    129. Les cendres de Foción recollides per la seva vídua
    130. Espills de prínceps
    131. Museu Arqueològic d'Eivissa i Formentera
    132. Museu de Soldadets de Plom l'Iber
    133. Birlotxo
    134. Mare de Déu amb l'Infant i Sant Joanet
    135. Cnèmida
    136. Cultura islàmica
    137. Gos molós
    138. Catedral d'Amalfi
    139. Pottoka
    140. Romanç d'Alexandre
    141. Exèrcit cartaginès
    142. Giovanni Battista Lusieri
    143. Ciències ocultes
    144. Gruta de Bédeilhac
    145. Nu femení (Antoni Esplugas)
    146. Història de Moldàvia
    147. Història de Kosovo
    148. Història dels bascos
    149. Vestigi
    150. Colonització grega
    151. Història del País Basc
    152. Gat de vaixell
    153. Història de l'Antàrtida
  229. Antioquia
    1. Edat antiga
    2. Diodot Trifó
    3. Antiguitat clàssica
    4. Església Ortodoxa de Xipre
    5. Aule Licini Arquies
    6. Filaretos Bracamios
    7. Ciril d'Alexandria
    8. Benjamí de Tudela
    9. Casals Catalans
    10. Tiberi Claudi Pompeià
    11. Natzarens (sobrenom)
    12. Art de l'antiga Grècia
    13. Comtat d'Edessa
    14. Al-Bara
    15. Al-Àdid (fatimita)
    16. Gregori Bochada
    17. Al-Battaní
    18. Còdex Alexandrinus
    19. Krak dels Cavallers
    20. Segona Croada
    21. Concili de Jerusalem
    22. Història de Síria
    23. Silas
    24. Àgab
    25. Església Catòlica Siríaca
    26. Romà de Cesarea
    27. Monestir de la Murta
    28. Julià i Basilissa
    29. Cels, Marcionil·la, Antoni, Anastasi i companys
    30. Martí de Lleó
    31. Nusaybin
    32. Batalla de Ctesifont
    33. Bartomeu del Mont Carmel
    34. Fritigern
    35. Guerra gòtica (376-382)
    36. Bertrand de Blanchefort
    37. Maximí de Trèveris
    38. Apol·linar de Ravenna
    39. Guerres romano-sassànides
    40. Guerres Pàrtiques
    41. Fulqueri de Chartres
    42. Sam'al
    43. Imperi de Palmira
    44. Monotelisme
    45. Salih ibn Mirdas
    46. Cursa de carros
    47. Terratrèmol d'Alep de 1138
    48. Era (cronologia)
    49. Roger II de Montgommery
    50. Procopi el Gran
    51. Art hel·lenístic
    52. Història dels jueus
    53. Història de Colòmbia
    54. Emberà
    55. Persecució de Dioclecià
    56. Transport a Colòmbia
    57. Senat Bizantí
    58. Llengües de Colòmbia
    59. Llengua no classificada
    60. Llengües chocó
    61. Patriarcat de Venècia
    62. Pedro Mendinueta i Múzquiz
  230. Antístia
    1. Llista de lleis romanes
  231. Antoni Alemany
    1. Gonellisme
  232. Antoni Esteve
    1. Divisió territorial de Catalunya de 1936
    2. Josep Guitart i Santasusana
  233. Antoni Marí
    1. Joan Descals i Esquius
  234. Antoni Nadal
    1. Roberto Mosquera i Castell
  235. Antoni Vidal
    1. (13260) Sabadell
    2. Llista d'asteroides (13001-14000)
    3. Joan Carreras i Dagàs
  236. Antonio Ruiz
    1. Unión Deportiva Las Palmas
    2. Aurora Pons
    3. Llista de governadors de Querétaro
  237. Antwerp
    1. Cantons de Bèlgica
  238. Antígona
    1. Mark Rothko
    2. La Thébaïde, ou les Frères ennemis
  239. Anya-Anya
    1. Acords d'Addis Abeba
  240. Anzali
    1. Ahmad Xah Qajar
    2. Partit Comunista de l'Iran
  241. Anàfora
    1. Processament de llenguatge natural
    2. Meliponicultura
    3. Luís Pimentel
    4. Interfícies d'Usuari de Llenguatge Natural
    5. Operació retòrica
    6. Catàfora
  242. Anàlisi
    1. Compilador
    2. Diagnosi
    3. Metodologia
    4. Kujarge
  243. Anàlisi qualitativa
    1. Espectroscòpia
  244. Anàlisi quantitativa
    1. Fritz Pregl
    2. August Karl Rosiwal
    3. Anàlisi bivariada
  245. Apache
    1. Lakota
    2. YaST
    3. MySQL
    4. PHP-Nuke
    5. Servidor
    6. Servidor web
    7. PlanetMath
    8. LAMP
    9. Apache Software Foundation
    10. Openbravo
    11. WAMP
    12. XAMPP
    13. Llista de videojocs de Commodore 64
    14. Cherokee (servidor web)
    15. Bugzilla
    16. Grails
    17. Webmin
    18. Dokuwiki
    19. OsCommerce
    20. ZoneMinder
    21. Kmkey
    22. Llista de comtats d'Oklahoma
    23. Excedent cognitiu
    24. Història del còmic a Espanya
    25. Wigwam
    26. Llicència Apache
    27. Història del programari lliure i de font oberta
    28. MoinMoin
    29. Just Dance (joc)
  246. Aparell
    1. Sant Bartomeu de Fraguerau
  247. Aparellament
    1. Canari (ocell)
    2. Amploia
    3. Ratpenat llengut de Geoffroy
    4. Diprion pini
    5. Cebidichthys violaceus
  248. Aplicació
    1. Operació ternària
  249. Aplàsia
    1. Anèmia de Fanconi
    2. Malaltia degenerativa
    3. Malformació congènita
  250. Apol·lodot
    1. Lisímac (militar)
  251. Apol·lònia
    1. Pausànies d'Apol·lònia
  252. APP
    1. Malaltia d'Alzheimer
    2. Cromosoma 21
    3. Beta amiloide
    4. Llista de sigles de tres lletres
  253. Apus
    1. Triangle Austral
    2. Beta Apodis
    3. Llista d'estrelles variables
  254. Apòfisi
    1. Pi roig
    2. Buprèstid
    3. Brànquia
    4. Axis (os)
    5. Osteocondrosi
    6. Araneus
    7. Músculs intertranversals
  255. Aqraba
    1. Muhàmmad ibn Abi Hudhayfa
  256. Aqua Augusta
    1. Piscina mirabilis
  257. Aquari
    1. Constel·lacions xineses
    2. Districte d'Ards
    3. Anabàntid
    4. Osfronèmid
    5. Cabomba
    6. Molsa de Java
    7. Umbra krameri
  258. Aqueu
    1. Cambilos
    2. Xutos
    3. Creüsa (filla d'Erecteu)
    4. Seleuc III Ceraune
    5. Andròmacos (pare d'Aqueos)
    6. Selge
    7. Àtal I de Pèrgam
    8. Lagores
    9. Laodice del Pont
    10. Logbasis
    11. Nicòmac (ambaixador)
    12. Apama (reina selèucida)
    13. Mitridates II del Pont
    14. Nicànor (assassí)
    15. Prúsies I
    16. Tiboetes
  259. Aquila
    1. Setanta deixebles
    2. Llista de llocs d'enterrament de sants
    3. Hieraaetus
    4. Llista d'ocells de la Península Ibèrica
  260. Ara
    1. Kap
    2. Bel Olid
    3. Llista de mitjans de comunicació dels Països Catalans
    4. Marató d'Empúries
  261. Arad
    1. Pál Teleki (futbolista)
  262. Arahal
    1. Castell de la Solana
  263. Arak
    1. Efecte Ouzo
  264. Aral
    1. Mar d'Aral
  265. Aran
    1. Comarques d'Occitània
  266. Aranyó
    1. Sisteró
    2. Alta-riba (Estaràs)
    3. Llinatge dels Alta-riba
  267. Arbon
    1. Megève
    2. Sant Gal
    3. Llocs palafítics prehistòrics al voltant dels Alps
  268. Arboç
    1. 1908
    2. 15 d'abril
  269. Arc
    1. Emperador (Horta Nord)
    2. Imposta
    3. Estació d'Autobusos de València
    4. Porta Maggiore
    5. Cal Xicorrei
    6. Església de Sant Jaume Apòstol (Oriola)
    7. Torre d'en Dolça
    8. Aqüeducte dels Arcs
    9. Lag ba-Ómer
    10. Teodoro Valdovinos
    11. Martín Andreas Udbye
    12. Torre de la Plaça de Benifaió
    13. Gerard Tonning
    14. Volkmar Andreae
    15. Friedrich Theil
    16. Otakar Ševčík
    17. Carl Thiessen
    18. Desiré Thomassin
    19. Conrad Ansorge
    20. Kurt Atterberg
    21. Jan Brandts-Buys
    22. Rafaele Terziani
    23. Flonzaley Quartet
  270. Arca
    1. Ramon de Penyafort
    2. Anell de casament
    3. Arqueta amatòria
    4. Encuirar
  271. Arcade
    1. Cruis'n USA
    2. Capcom
    3. Mario Kart
    4. Amidar
    5. Virtua Fighter
    6. Polybius (videojoc)
    7. Bloody Roar
  272. Arcadia
    1. Llista de videojocs de NES
    2. Isabel I d'Acaia
    3. Duran Duran
    4. Dugesia arcadia
    5. Trevor Nunn
    6. Municipis de Grècia
  273. Arcola
    1. Graziano Battistini
    2. Renzo Novatore
  274. Arcos
    1. Planes de la Baronia
    2. Casa de Medinaceli
    3. Arcos de la Frontera
    4. Albalate del Arzobispo
    5. Abd-ar-Rahman I ad-Dàkhil
    6. Abu-l-Qàssim Àhmad ibn Hussayn ibn Qassi
    7. Abbad ibn Muhàmmad al-Mútadid
    8. Emirat de Mértola
    9. Ascanio Filomarino
  275. Arcs
    1. Castell de Xàtiva
    2. Llotja del Cànem
    3. Anna de Baviera
    4. The Ruins
  276. Arcó
    1. Banc (moble)
  277. Ardenes
    1. Batalles del Marne
    2. Paul Rivet
  278. Arena
    1. Prat de Comte
    2. Futbol platja
    3. Maians (illa)
    4. Pete Trewavas
    5. Lee Van Cleef
    6. Coeficient de fricció
    7. Àrid (mineria)
    8. Illa Ducie
    9. Torre d'Ambigats
    10. Kino (conjunt britànic)
  279. Arenal
    1. Llista d'artistes amb obra al Museu Víctor Balaguer
  280. Arenaria
    1. Arenària de flor gran
    2. Minuàrtia
    3. Angiosperm Phylogeny Website
  281. Arenberg
    1. Liechtenstein
    2. Waldeck
    3. Fabian Cancellara
    4. Cercle Electoral del Rin
    5. Comtat del Lauraguès
    6. Plantilla:Estats de la Confederació del Rin
    7. Comtat de Berg
    8. Comtat d'Arenberg
    9. Regne de Saxònia
    10. Regne de Westfàlia
    11. Regne de Baviera
    12. Mediatització i Secularització
  282. Les Arenes
    1. Campionat de Catalunya de futbol 1903-1904
  283. Arenys
    1. Sebastià Figuerola i Escusa
    2. El Tot Mataró
  284. Arenària
    1. Parc Natural de Sierra de Huétor
  285. Aresta
    1. Diamant
    2. Poàcia
    3. Formatge de Maó
    4. Convent de Sant Agustí (Torroella de Montgrí)
    5. Triedre
    6. Coixinet de fricció
    7. Radi metàl·lic
    8. Església parroquial del Salvador (Requena)
  286. Argandab
    1. Bust (Sistan)
    2. Lashkargah
  287. Argelaga
    1. Xorret de Catí
    2. Figura (heràldica)
    3. Oiz
  288. Argent
    1. Alcalinoterri
    2. Aquità
    3. Comtat de Güell
    4. Hàbit cristal·lí
    5. Markleeville
    6. Taíno
    7. José María Varela Silvari
    8. Benet Traver García
  289. Argos
    1. Acastos
    2. Gazi Evrenos
    3. Batalla de Coronea (394 aC)
    4. Gimnesis
    5. Estil geomètric
    6. Electra (Sòfocles)
    7. Clash of the Titans (pel·lícula del 2010)
    8. Batalla de Gítion
    9. Les suplicants
    10. Règul d'Arle
    11. Prometeu encadenat
    12. François de Troy
    13. Démocrite amoureux
  290. Arguilers
    1. La Llania (Toralla)
    2. Llau de la Llacuna
    3. Seix Curt
  291. Argun
    1. VDV
    2. Història de Txetxènia
  292. Argyle
    1. Gneu Juli Agrícola
    2. Cerons
  293. Ari
    1. Ioga
    2. Alan Moore
    3. Heliocles I de Bactriana
    4. Naqsh-e Rostam
    5. Turan (país)
  294. Ària
    1. Aram Khatxaturian
    2. Llista de termes italians en música
    3. Firework
    4. Anton Raaff
    5. El gran viatge de la família Mozart
  295. Ariaspes
    1. Llista de trilobits
  296. Ariel
    1. Llista de mutants de Marvel
    2. Scott Trial
    3. Motocròs de les Nacions
    4. X-DuckX
    5. Programari wiki
    6. Need for Speed: Most Wanted (videojoc del 2012)
  297. Aris
    1. Cultura d'Andrónovo
    2. Història d'Àsia Central
    3. Història de les Maldives
    4. Municipis de Grècia
  298. Arish
    1. Guerra del Yom Kippur
    2. Iskandar (Xibànides)
  299. Aristodem
    1. Aristodem d'Esparta
  300. Aristònim
    1. Ateneu d'Esparta
  301. Arjona
    1. Carlos de Vargas y Cerveto
    2. Llista de gèneres de plantes
    3. Angiosperm Phylogeny Website
  302. Arlington
    1. Edmond Hoyle
  303. Armageddon
    1. Meguidó
  304. Armat
    1. El Bedorc
  305. Armenia
    1. Catifa
    2. Corporación Deportes Quindío
    3. Oghuz
    4. Rodion Sxedrín
    5. George Deukmejian
    6. Festival de la Cançó d'Eurovisió Júnior 2012
    7. Negació del genocidi armeni
    8. Rutes E0x
  306. Armilla
    1. Pelfa
  307. Armstrong
    1. Chick Webb
    2. Paul Barbarin
  308. Army of Two
    1. Llista de videojocs de PlayStation 3
  309. Armènia Menor
    1. 1282
    2. Malatya
    3. Kaykhusraw II
    4. Khanirabbat
    5. Raban
    6. Orbelian (Armènia)
  310. Arna
    1. Transflutrina
    2. Hepiàlid
    3. Còssid
    4. Drepànid
    5. Samia cynthia
    6. Achomawis
    7. Quercus myrtifolia
  311. Arna de la roba
    1. Tineoïdeu
  312. Arnau
    1. Història d'Andorra
    2. Setge de Menerba
  313. Aroostook
    1. Patatera
  314. Arques
    1. Armari
    2. Comtat d'Arques
    3. Comtat de Tancarville
    4. Carles de Mayenne
    5. Guillem d'Arques
    6. Joan I, delfí d'Alvèrnia
    7. Francesc de Montpensier
  315. Arre
    1. Atarrabia
    2. Arsat
  316. Arrel
    1. Fulla
    2. Càrex
    3. Browningia
    4. Vincetoxicum
  317. Arribes
    1. Lleonat
  318. Arrià
    1. Hermes de Narbona
    2. Germeri de Tolosa
    3. Indo-Escita
    4. Rotari
    5. Apraca
  319. Ars
    1. Vescomtat de Pallars
    2. La Farga de Moles
    3. Bescaran
    4. Refugi Ras de Conques
    5. Georges Detreille
    6. François Achille Bazaine
  320. Arsenal
    1. Ports púnics de Cartago
    2. Kapudan paixà
    3. Nicklas Bendtner
    4. Jermaine Pennant
    5. Temporada 2011-2012 del Nàstic
    6. Yusuf Khan Ridwi
    7. Carlos Antonio López
    8. Roland-Michel de la Galissionère
    9. Sylvain Wiltord
    10. Fiódor Matvéievitx Apraksin
    11. Batalla de Cartago (149 aC)
  321. Arsi
    1. Front d'Alliberament de Somàlia Occidental
    2. Ogaden
    3. Província de Shoa
  322. Arsinoe
    1. Sotades de Maronea
  323. Arta
    1. Musa Çelebi
    2. Municipis de Grècia
  324. Artaserse
    1. Llista d'òperes per compositor
    2. Llista d'àries de concert, cançons i cànons de Wolfgang Amadeus Mozart
    3. El gran viatge de la família Mozart
  325. Artaxerxes
    1. Fossilització de la prenonímia
    2. Sardes
    3. Passaport
    4. Thomas Arne
    5. Esdres
    6. Idaspe
  326. Artaxes
    1. Artaz
  327. Artefacte
    1. Paradoxa de Fermi
    2. Emelgem
    3. Shadowrun (videojoc del 2007)
    4. Prospecció superficial
    5. Langenbek
    6. Registre Nacional de Llocs Històrics
  328. Artèria ilíaca
    1. Urèter
    2. Arteriopatia perifèrica
    3. Llista d'artèries del cos humà
  329. Arthur
    1. Globus d'Or al millor actor secundari
    2. Stabat Mater (Browne)
    3. BAFTA a la millor música
    4. BAFTA al millor actor secundari
    5. Filmografia d'Alfred Hitchcock
    6. Dudley Moore
    7. Globus d'Or a la millor cançó original
    8. Oscar a la millor cançó original
    9. John Gielgud
    10. Geraldine Fitzgerald
  330. Artificial
    1. Robot Rex
  331. Artigas
    1. UNESCO
  332. Artigues
    1. Miquel Pujadó i García
  333. Artista del Poble de l'URSS
    1. Sofia Rotaru
    2. Grigori Kózintsev
  334. Artèria arcuada
    1. Columna renal
    2. Artèria interlobular del ronyó
    3. Arteriola interlobel·lar del ronyó
  335. Arzen
    1. Principat de Sasun
  336. Arç
    1. Montenartró
    2. Blanca de l'arç
    3. Juan Alcaraz
    4. Pablo Auger
    5. Geografia de Rússia
  337. Arístees
    1. Arimaspes
  338. As
    1. Renierita
    2. Juan Luis Hens Lorite
  339. As You Like It
    1. Raoul Walsh
    2. Edith Evans
  340. Asa
    1. Mitologia
    2. Barcelona Acció Musical
    3. Osorkon I
  341. Asante
    1. Ghana
  342. ASC
    1. 30 d'octubre
    2. Estació Espacial Internacional
    3. Plantilla:Article espacial 02
    4. Pezizal
    5. Llista de sigles de tres lletres
  343. Ash-Sharqiyah
    1. Masira
  344. Ashford
    1. John Wallis
  345. Ashland
    1. Phoenix (Oregon)
  346. Ashley
    1. John Walter Beardsley Tewksbury
    2. Wilkes-Barre
  347. Ashta
    1. Districte de Sholapur
  348. Ashur
    1. Assíria
    2. Tukultininurta I
    3. Erishum I
    4. Aixurnadinahhe II
    5. Ada'usch
    6. Asshur
    7. Fills de Noè
  349. Ashuruballit
    1. Eriba-Adad I
    2. Enlilnirari
    3. Aixurnadinahhe II
  350. Asi
    1. Llista de sigles de tres lletres
  351. Askari
    1. Campanya de l'Àfrica Oriental
    2. Segona Guerra Italo-Etíop
  352. Askatasuna
    1. Herri Batasuna
    2. Euskal Herritarrok
    3. Llista d'organitzacions terroristes segons la Unió Europea
    4. Esquerra abertzale
    5. Autodeterminaziorako Bilgunea
    6. Abertzale Sozialisten Batasuna
  353. Aspe
    1. Gastó VII de Montcada i de Bearn
    2. Juan Martinez de Irujo Goñi
    3. Augusto Ibáñez Sacristán
    4. Yves Salaberry
    5. Batalla de Luchana
  354. Aspecte
    1. Calmuc
    2. Àcid glutàmic
    3. Telicitat
    4. Petrografia
  355. Aspen
    1. Martha Graham
  356. Aspre
    1. Ignacio Villa
  357. Assassins
    1. Maarat an-Numan
    2. Masyaf
  358. Assetjament
    1. Cartell de crida i cerca
    2. Jim Stockwell
    3. Ciberassetjament
    4. Trauma psíquic
  359. Astarabad
    1. Abd Allah ibn Ibrahim
    2. Ali Murad Khan Zand
    3. Ghiyath al-Din Baysonghor
    4. Xah Mahmud
    5. Ala al-Dawla Abd Allah
    6. Muhàmmad Sadik Khan Zand
  360. Asteri
    1. Sarpèdon (fill d'Europa)
  361. Asti
    1. Güelfs i gibel·lins
    2. Alessandria
    3. Llista de les ciutats més grans d'Itàlia
    4. Angelo Sodano
    5. Tòfona blanca
    6. Ettore Desderi
  362. Astoria
    1. Riu Columbia
    2. A Momentary Lapse of Reason
    3. Christopher Walken
  363. Astro
    1. 4K
  364. Astro Boy
    1. Segle XXII
  365. Astruc
    1. Llista de noms de plantes de Catalunya
  366. Asturià
    1. Astúries
    2. Maria Barbal i Farré
    3. Iniciativa Internacionalista - La Solidaritat entre els Pobles
    4. Plugim
    5. Història d'Astúries
  367. At
    1. ATX
  368. Atac
    1. Cop de puny
    2. De la guerra
    3. Agenèsia del cos callós
  369. Atalanta
    1. (36) Atalante
    2. Ezequiel Iván Lavezzi
    3. Davide Biondini
  370. Atalaya
    1. Províncies del Perú
    2. Llista de gèneres de plantes
  371. Atano III
    1. Néstor Basterretxea Arzadun
  372. Athena
    1. Llista de videojocs de Famicom
    2. Acadèmia platònica
    3. Sertab Erener
    4. Saint Seiya: The Lost Canvas
  373. Athens
    1. Fage
  374. Athribis
    1. Anedjty
    2. Assarhaddon
  375. Àtia
    1. Octàvia Major
  376. Àtic
    1. Polimnest d'Esparta
    2. Luci Tul·li
    3. Ascensor
    4. Pis (construcció)
    5. Porta Maggiore
  377. Atkinson
    1. Motor Duratec de Ford
    2. Toyota Camry
  378. Atlantic City
    1. Monopoly
    2. Copa Federació de tennis
    3. Susan Sarandon
    4. Dawid Janowski
    5. The Monster Ball Tour
    6. Born This Way (cançó)
  379. Atles
    1. Percy Jackson & the Olympians
    2. Chalcides minutus
    3. Agostino Codazzi
  380. Atlàntic
    1. Llengües àlgiques
    2. HMS Royal Oak (08)
    3. Macroarawak
    4. Sumos
    5. Almadrava
    6. EPICA
    7. Joseph Le Brix
  381. Atmakur
    1. Districte de Nalgonda
    2. Districte de Warangal
  382. Atocha
    1. 11 de març
    2. 2004
    3. Indalecio Prieto
    4. Bosc dels Absents
    5. Museu Reina Sofia
    6. Bandera de Santa Eulàlia
    7. Llista d'atemptats d'ETA
    8. Simón de Rojas
    9. Las Delicias
    10. Pacífico
    11. Arganzuela
    12. Organització politicoadministrativa de Madrid
    13. Legazpi (Madrid)
    14. Adelfas
    15. Entrevías
  383. Atri
    1. Fundació Joan Miró
    2. Vil·la romana de Torre Llauder
    3. Casa dels Dofins
    4. Santa María de Wamba
  384. Atta
    1. Formiga
    2. Atta insularis
    3. Atta laevigata
  385. Attica
    1. Oscar Melcior Schoebel
    2. Miracle econòmic grec
  386. Attigny
    1. Cantó d'Attigny
    2. Borgonya Transjurana
  387. Atzeneta
    1. Rellotge patró peu
    2. Constança d'Alagón i Romeu
  388. Aubry
    1. Volkslied
  389. AUC
    1. Cònsol romà
    2. Tribú de la plebs
    3. Magistratura curul
    4. Llei Cúria
    5. Pons Sublicius
    6. Llista de sigles de tres lletres
    7. Conflicte armat colombià
  390. Audiència
    1. Periodisme digital
    2. Baltasar de Zúñiga y Guzmán
    3. Regàlia i insígnies papals
    4. Periodisme postindustrial
  391. Aue
    1. Llista de districtes rurals alemanys
    2. Futbol a Alemanya
    3. Fußballclub Erzgebirge Aue
  392. Augusta
    1. Llista de gèneres de plantes
    2. Rachel Nichols
  393. Aula
    1. Lingüística aplicada
    2. Alumne
  394. Aumale
    1. Adelaida I d'Alençon
    2. Casa de Lorena
    3. Diana de Poitiers
    4. Batalla de Kortrijk
    5. Carles Amadeu de Savoia-Nemours
    6. Anna d'Aumale
  395. Aura
    1. Orb (Fotografia)
    2. Visori d'A Buerda
  396. Aure
    1. Ardeuil-et-Montfauxelles
    2. Liry
    3. Manre
    4. Marvaux-Vieux
    5. Gratreuil
    6. Sommepy-Tahure
  397. Auri
    1. Guillem de Monells
  398. Auriga
    1. Carceres
    2. Triangle hivernal
    3. Periandre (tragèdia)
  399. Ausoni
    1. Aquileia
    2. Carpe diem
    3. Eutropi (metge)
    4. Naumàquia
  400. Austral
    1. Puerto Montt
    2. Cavall xilè
  401. Austria
    1. Ailanthus altissima
    2. Copa de la UEFA 1996-1997
    3. Julius Schlosser
  402. Autodefensa
    1. Eduard Kokoiti
    2. Bloc negre
  403. Automàtica
    1. Enginyeria
    2. Gabriel Ferraté Pascual
    3. Cibernètica
    4. Dodge Journey
    5. Hyundai Veracruz
    6. Bomba de calor
  404. Autonomia
    1. Sant Sadurní de l'Heura
    2. Sant Antoni de Calonge
    3. Competències bàsiques
    4. Competència d’autonomia i iniciativa personal
    5. Camp d'aviació
    6. Aimé Césaire
    7. Llibertat individual
    8. Associació Lliure de Sindicats d'Alemanya
    9. Simko
    10. Projectes telemàtics
    11. Pacient
    12. Paternalisme
    13. Treball per projectes
    14. Suzerania
    15. Heteronomia
    16. Nació Miskita
  405. Autonomisme
    1. Ramón Emeterio Betances Alacán
    2. Libertà Civica
  406. Autun
    1. París-Niça 1970
    2. París-Niça 1971
    3. París-Niça 1972
  407. Ava
    1. Història de Birmània
  408. Avalon
    1. Literatura gal·lesa
    2. Cançó de gel i de foc
    3. Armin Mueller-Stahl
    4. Avallon
    5. Alan Stivell
    6. Hug de Lincoln
    7. Guerra de navegadors
    8. Joan II del Vienès
  409. Avaluació externa
    1. Avaluació curricular
    2. Política educativa
  410. Avatar
    1. Vixnu
    2. Festival de Cinema d'Alacant
    3. Tsugumi Ōba
    4. Gangnam Style
    5. Mario Golf: World Tour
    6. Nirguna Brahman
    7. Ocho apellidos vascos
    8. Programari del sistema de Nintendo 3DS
  411. Avelino
    1. Bertran Carbonell
  412. Avellaneda
    1. El ingenioso hidalgo Don Quijote de La Mancha
    2. Futbol a l'Argentina
    3. Selecció de futbol de l'Uruguai
    4. Gabriel Alejandro Milito
    5. Corporación Deportiva América
    6. Marcelo Ojeda
    7. Hugo Leonardo Pérez
    8. Campionat Sud-americà de futbol 1916
    9. Christian Lionel Díaz
    10. Adolfo Alfredo Pedernera
    11. Félix Loustau
    12. Amadeo Raúl Carrizo
    13. Arsenio Pastor Erico
    14. José María Gatica
    15. Temporada 2011-2012 del FC Barcelona
    16. Casa de Juntes de Guernica
    17. Héctor Casimiro Yazalde
    18. Ricardo Elbio Pavoni Cúneo
    19. José María Castro
  413. Avery
    1. Llista de personatges en els llibres de Harry Potter
    2. Experiment de Griffith
  414. Avit
    1. Aquitània al segle IV
    2. Tonanci Ferriol
  415. Avon
    1. Fórmula 1
    2. Tàmesi
    3. Canal de distribució
    4. Étienne Bézout
    5. Salma Hayek
    6. Rugby (Anglaterra)
    7. Kachuga kachuga
    8. Edmé-Louis Daubenton
    9. John Carlovitz Ames
  416. Ax
    1. Acs
  417. Axis
    1. Vèrtebra cervical
    2. Cérvol
    3. Calau
    4. Axis (gènere)
    5. Esquelet humà
    6. Jharkhand
    7. Múscul oblic inferior del cap
    8. Múscul recte posterior major del cap
  418. Axpe
    1. Anboto
  419. Ayacucho
    1. Història de Bolívia
    2. Juan Luis Cipriani
  420. Ayala
    1. Kuartango
    2. Artziniega
    3. Guadamur
    4. Llop Iníguez
    5. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
    6. Cosme Damià Hortolà
  421. Àybak
    1. Mamelucs
  422. Ayer
    1. Art conceptual
  423. Ayeyarwady
    1. Pathein
    2. Mingun
    3. Kathar
    4. Cicló Nargis
    5. Innwa
    6. Districte de Bhamo
    7. Bhamo
    8. Chindwin
  424. Ayn
    1. Siríac
  425. Aznar
    1. Zuberoa
    2. Ènnec I de Pamplona
    3. Bernardo del Carpio
  426. Aïllament
    1. Exclusió social
    2. Centrifugació diferencial
    3. Bricolatge
    4. Psiquiatria repressiva a la Unió Soviètica
  427. Aïllant
    1. Control actiu de soroll
    2. Jordi Pascual i Gainza
    3. Efecte triboelèctric
  428. B2
    1. Escurçonera de nap
    2. Cofactor enzimàtic
  429. Ba
    1. Iang-Tsé
  430. Bab
    1. Maku
    2. Profeta
    3. Alí an-Naqí
    4. Muhammad Husayn Bushrui
    5. Helen Hayes
  431. Baba
    1. Camerun
    2. Província de Los Ríos
  432. Babi
    1. Maat
    2. Abbas Akasi
    3. Psicòstasi
  433. Babinski
    1. Cianocobalamina
  434. Bac
    1. Fährkanal
  435. Bacora
    1. Llista de peixos de la mar Mediterrània
    2. Cymatogaster aggregata
    3. Nealotus tripes
    4. Peprilus simillimus
  436. Bacus
    1. Acoetes
    2. Beguda
    3. Museu Municipal. El Castell-Ecomuseu Urbà
    4. Tirs (símbol)
  437. Badaga
    1. Llengües dravídiques
    2. Dodabetta
  438. Baden
    1. Confederació del Rin
    2. Emili Carles de Leiningen
    3. Franz Xaver Winterhalter
    4. Batalla de Schellenberg
    5. Frederic de Baden
    6. Diedrich Westermann
    7. Confederació d'Alemanya del Nord
    8. Segon Congrés de Rastatt
    9. Conradin Kreutzer
    10. Fridolí de Säckingen
    11. Gustau IV Adolf de Suècia
    12. Joan Reinhard II de Hanau-Lichtenberg
    13. Johann Melchior Molter
    14. Frantisek Martin Pechatschek
    15. Johann Caspar Ferdinand Fischer
    16. Ferran Maximilià de Baden-Baden
    17. Lluïsa Cristina de Savoia-Carignan
    18. Caterina Úrsula de Hohenzollern-Hechingen
    19. Maria Krudner
    20. Comtat d'Aargau
    21. Comtat de Lenzburg
    22. Kraichgau
    23. Ufgau
    24. Ernest Reyer
    25. Klettgau
    26. Hegau
    27. Comtat de Nellenburg
    28. Comtat de Tengen
    29. August Ferdinand Riccius
    30. Bertold I de Caríntia
    31. Elisabet de Gorízia-Tirol
    32. Història dels Països Catalans
    33. Constantin Fehrenbach
    34. Ottmar Hitzfeld
    35. Guerra de Successió a Catalunya
    36. Cas dels catalans
    37. Kazushi Ono
    38. Joseph Le Brix
    39. Manuel Manrique de Lara i Berry
  439. Badis
    1. Abd-Al·lah al-Ghàlib
    2. Hammudita
    3. Emirat d'Al-Mariyya
    4. Maribel Verdú
    5. Al-Mamun ibn Àhmad
  440. Badja
    1. Abu-Yazid Màkhlad ibn Kaydad an-Nukkarí
    2. Al-Mansur (fatimita)
  441. Bagh
    1. Jardí persa
    2. Districte de Balaghat
    3. Districte de Bhandara
    4. Gandavi
  442. Baghmati
    1. Katmandú
    2. Tirhut
  443. Baguirmi
    1. Baggara
    2. Sultanat de Bornu
    3. Llista de colònies europees a l'Àfrica
    4. Muhammad al-Amin al-Kanemi
    5. Sultanat d'Ouadai
    6. Gustav Nachtigal
    7. Llista de les dinasties musulmanes sunnites
    8. Llista dels imperis i dinasties musulmanes
  444. Bah
    1. Bhadawar
  445. Bahadır Giray
    1. Khanat de Crimea
  446. Bahia
    1. Museu de Cultures del Món
    2. Parc Nacional del Monte Pascoal
    3. Zambo
    4. Llengua no classificada
    5. Llista de gèneres de plantes
  447. Bahr al-Ghazal
    1. República Centreafricana
    2. Història de la República Centreafricana
  448. Baiazet
    1. Ahmet I
  449. Baiges
    1. Satpura
  450. Baijnath
    1. Almora
    2. Kumaon
    3. Districte de Kumaon
  451. Bailey
    1. Leptospermum petersonii
  452. Bailleul
    1. Estaimpuis
    2. Gaston Billotte
    3. Raymond Collishaw
    4. Oostnieuwkerke
  453. Bais
    1. Isauli
    2. Kanauj
  454. Baix
    1. La valquíria
    2. Missa glagolítica
    3. Javier Busto
    4. Adele
    5. Amphispiza bilineata
    6. Wendelin Weißheimer
    7. Carl Friedrich Weinmüller
    8. Helvetios
    9. Poblat ibèric murat Los Villares
    10. 3 Inches of Blood
    11. Llista de músics calongins
    12. Carl Theodor Theus
    13. Johann Baptist Ellmenreich
    14. Francesco Lucini
    15. Irie Révoltés
    16. Luigi Madoglio
    17. Simfonia núm. 43 (Haydn)
    18. Ramastons
  455. Baix Segre
    1. Segrià
    2. Genó
  456. Baka
    1. Camerun
    2. Gabon
    3. Dinastia IV d'Egipte
    4. Història del Camerun
  457. Bakr
    1. Isa ben Xaikh ben al-Salil
    2. Bakr (nom)
    3. Banu Kalb
    4. Rabia
  458. Bala Hisar
    1. Golkonda
  459. Balaghat
    1. Muntanyes Balaghat
    2. Osmanabad
  460. Balancí
    1. Cadira
    2. Transmissió mecànica
    3. Caixa de canvis
    4. Pati (espai de joc)
    5. Eix longitudinal
    6. Escúter
  461. Balanç
    1. Palanquejament
    2. Balanç hídric
    3. Preamplificador
  462. Balboa
    1. Hard edge
    2. Teito
    3. Palloza
    4. Ambasmestas
  463. Baldufa
    1. Io-io
  464. Baldwin
    1. Chasmanthium
    2. Dichanthelium
    3. Chaenactideae
    4. Perityleae
    5. Gibson
  465. Balear
    1. Francesc Antich Oliver
    2. Detectiu Conan
    3. Regionalisme i nacionalisme a Espanya
  466. Baleswar
    1. Backergunge
  467. Balik
    1. Nur-ad-Din Mahmud
  468. Ballester
    1. Infanteria
    2. Daguer
    3. Corts de Tarragona-Montblanc-Tortosa (1370)
    4. Corts de Lleida (1440)
    5. Llista d'ocells d'Andorra
    6. Llista d'ocells de Mònaco
    7. Oliver de Termes
  469. Balma
    1. Sant Jaume (la Granja d'Escarp)
    2. Soala de Casteràs
  470. Balrampur
    1. Bhinga
    2. Districte de Gonda
    3. Districte de Balrampur
    4. Principat de Gonda
    5. Tulsipur
  471. Balsan
    1. Principat de Balsan
    2. Agència dels Estats del Panjab
    3. Sirmoor
  472. Balutxistan
    1. Mar d'Aràbia
    2. Gaznèvides
    3. Capoeta capoeta
    4. Triplophysa brahui
    5. Gujars
    6. Brahuis
    7. Història de la civilització islàmica
    8. Bela (Pakistan)
    9. Serralada Brahui
    10. Abellerol verd
    11. Cornulaca monacantha
    12. Canal del Desert
    13. Gwadar
    14. Hab
    15. Iraq ajamita
    16. Hinglaj
    17. Jacobabad
    18. Kachhi
    19. Kharan
    20. Lakhi
    21. Districte de Loralai
    22. Loralai
    23. Principat de Makran
    24. Muloh
    25. Riu Muloh
    26. Nari
    27. Pab
    28. Pishin Lora
    29. Porali
    30. Districte de Quetta
    31. Divisió de Quetta
    32. Quetta
    33. Rakshan
    34. Sarawan
    35. Sardar
    36. Kalhora
    37. Muntanyes Sulayman
    38. Ursus thibetanus gedrosianus
    39. Regió irano-turaniana
    40. Chlamydotis
    41. Aaata
    42. Tortuga de Horsfield
    43. Ratel
    44. Malik Shams al-Din Ali ibn Masud
    45. Indo-Escita
    46. Història de l'Iran
    47. Illa Zalzala
  473. Balàfia
    1. Plantilla:Barris Lleida
    2. Paeria de Lleida
    3. Francesc Xavier Martínez i Juan
    4. Partida de Guindàvols
  474. Ban
    1. Banovina de Croàcia
    2. Mali Ston
    3. Relació estructura-activitat quantitativa
    4. Miquel el Valent
    5. Conflicte de les selfactines
    6. Aiguats de la conca del Segre de 1982
    7. Josip Jelačić
    8. Visita de Benet XVI a Barcelona
    9. Història de Bòsnia i Hercegovina
  475. Bana
    1. Camerun
  476. Banavasi
    1. Bankapura
    2. Districte de Dharwar
    3. Halsi
    4. Hangal
    5. Districte de South Kanara
  477. Banc
    1. Col·legi Mare Alberta
    2. Companyia Perpètua de les Índies
    3. Oficina de correus
    4. Goldman Sachs
    5. Capital Tier 1
    6. Generació perduda ( 1980-1995 )
    7. Riksdaler suec
    8. Federació de la Banca Local a Catalunya
  478. Banc Central
    1. Alberto Alcocer Torra
    2. Alberto Cortina Alcocer
    3. Christian Noyer
  479. Banc de llavors
    1. Slow Food
    2. Jardí Botànic de Sóller
  480. Bancal
    1. El Soleràs
    2. Melonera
  481. Bancroft
    1. Betafita
    2. Cavour (Dakota del Sud)
    3. Iroquois (Dakota del Sud)
    4. Willow Lake
    5. Yale (Dakota del Sud)
  482. Banda
    1. Josep Pons (compositor)
    2. Victorino Echevarría López
    3. Mokele mbembe
    4. Germàn Álvarez Beigbeder
    5. Santiago Tejera y Ossavarry
    6. Carl Friedrich Ebers
    7. José Franco y Ribate
  483. Bandar
    1. Districte de Chittagong
  484. Bandera de San José
    1. Departament de San José
  485. Bandera negra
    1. Gran Premi d'Aragó de motociclisme de 2010
  486. Banganga
    1. Dholpur
    2. Bharatpur
    3. Residència de Jaipur
    4. Goler
    5. Mangrol (Rajasthan)
  487. Bangor
    1. Derick Thomson
    2. Partit Verd d'Irlanda del Nord
    3. Sant Gal
    4. Orde de Sant Columbà
    5. Celtic Media Festival
    6. Ely (Anglaterra)
  488. Baniyas
    1. Guerra del Yom Kippur
  489. Banner
    1. Awk
    2. Ping
    3. Mount
    4. Netstat
    5. Chmod
    6. Ps (UNIX)
    7. Plantilla:Ordres UNIX
    8. Pidof
    9. Kill (Unix)
    10. Killall
    11. Pkill
    12. Pstree
    13. Top (Unix)
    14. Time (Unix)
    15. Bg (Unix)
    16. Fg (Unix)
    17. Wait
    18. Sleep
    19. Jobs
    20. Exit
    21. Nice (Unix)
    22. Watch
    23. Cron (Unix)
    24. At (Unix)
    25. Rm
    26. Sudo
    27. Ifconfig
    28. Tr (Unix)
    29. Ls (Unix)
    30. Man (Unix)
    31. Info (Unix)
    32. Fsck
    33. Mkdir
    34. Cd (ordre)
    35. Grep (ordre)
    36. Chown
    37. Uname
    38. Cat (Unix)
    39. Split (Unix)
    40. Chgrp
    41. Ln (Unix)
    42. Du
    43. Cksum
    44. Cmp
    45. Cp
    46. Dd
    47. Df (Unix)
    48. File (ordre)
    49. Lsof
    50. Mv
    51. Traceroute
    52. Vi (UNIX)
    53. Pwd
    54. W (UNIX)
    55. Wc
    56. Chroot
  490. Banshee
    1. Reproductor multimèdia
    2. Llista de mutants de Marvel
    3. Bandon (Cork)
  491. Banu Barakat
    1. Jizan
  492. Banu Maan
    1. Iemen
  493. Banu Murra
    1. Baixir ibn Sad
    2. Al-Wàthiq (abbàssida)
    3. Múslim ibn Uqba
  494. Banu Shihab
    1. Iemen
    2. Banu Hamdan
  495. Banu Sumàdih
    1. Tugíbides
    2. Kinda
  496. Banu Yas
    1. Al Khalifa
  497. Banyeres
    1. Miquel Colomer i Bergez
    2. Puig de Serreïnes
    3. Barranc de Barxell
  498. Banyuls
    1. Lleida
    2. 1863
    3. Vi dolç natural
    4. Esquerra Catalana dels Treballadors
    5. Aristides Maillol
    6. Miquel Pujadó i García
    7. Garnatxa de l'Empordà
    8. Festes populars als Països Catalans
    9. Joseph Santol
    10. Viggo Dorph-Petersen
    11. Gastronomia de la Catalunya del Nord
  499. Baptisme de Crist
    1. Art cristià
  500. Baptistines
    1. 6 de febrer
  501. Bar
    1. La Canya
    2. Pelourinho
    3. Érico Veríssimo
    4. Llista de la duresa dels elements químics
    5. Cianita
  502. Bara
    1. Kordufan
    2. GR 1
  503. Barak
    1. Txaghaniyan
    2. Silchar
    3. Jatinga
    4. Jhiri
    5. Katakhal
    6. Kusiyara
    7. Langai
    8. Sonai
    9. Tipai
  504. Barba-roja
    1. Baix Segura
    2. Comuna del Camp
  505. Barbacoa
    1. Broqueta
    2. Quercus marilandica
    3. Foster's Hollywood
  506. Barbeta
    1. Torreta
  507. Barceloneta
    1. Takatà
    2. Suzanne Davit
  508. Barceló
    1. Galeria Mayoral
    2. Premis Butaca de 2001
  509. Barco
    1. 4K
  510. Barda
    1. Principat de Burdwan
    2. Districte de Bardhaman
    3. Kathiawar
    4. Hallawar
    5. Navanagar
    6. Porbandar
  511. Bardera
    1. Jubaland
    2. Front Nacional Somali
    3. Llista d'aeroports de Somàlia
    4. Aliança de la Vall del Juba
    5. Muhammad Siad Hersi, àlies Morgan
    6. Llista de les ciutats de Somàlia
    7. Batalla de Beledweyne
  512. Bari
    1. Pulla
    2. Invasió aliada d'Itàlia
    3. Contaminació industrial del carbó
    4. Calzone
    5. Giro d'Itàlia de 1967
    6. Jaume Pou i Berard
    7. Llista de la duresa dels elements químics
    8. Demografia del Sudan del Sud
    9. Muzio Effrem
    10. Metasomatisme
    11. Acetat de bari
  513. Bari Doab
    1. Hasli
    2. Districte de Multan
  514. Barker
    1. Olcott (Nova York)
  515. Barnard
    1. Polyamblyodon germanum
    2. Apristurus saldanha
    3. Anchichoerops
    4. Anchichoerops natalensis
    5. Gladiolus
    6. Thomas Weelkes
  516. Barnesville
    1. Tamaqua
    2. Altamont (Pennsilvània)
    3. Ashland (Pennsilvània)
    4. Auburn (Pennsilvània)
    5. Beurys Lake
    6. Branchdale
    7. Brandonville (Pennsilvània)
    8. Buck Run
    9. Coaldale (comtat de Schuylkill)
    10. Cressona
    11. Deer Lake
    12. Delano (Pennsilvània)
    13. Donaldson (Pennsilvània)
    14. Duncott
    15. Englewood (Pennsilvània)
    16. Forrestville
    17. Fountain Springs
    18. Friedensburg
    19. Gilberton
    20. Girardville
    21. Gordon (Pennsilvània)
    22. Grier City-Park Crest
    23. Heckscherville
    24. Hometown (Pennsilvània)
    25. Klingerstown
    26. Lake Wynonah
    27. Landingville
    28. Lavelle-Locustdale
    29. Mahanoy City
    30. Marlin (Pennsilvània)
    31. McAdoo
    32. McKeansburg
    33. Mechanicsville (Comtat de Schuylkill)
    34. Middleport (Pennsilvània)
    35. Minersville (Pennsilvània)
    36. Mount Carbon
    37. New Boston-Morea
    38. New Philadelphia (Pennsilvània)
    39. New Ringgold
    40. Newtown (Comtat de Schuylkill)
    41. Oneida (Pennsilvània)
    42. Palo Alto (Pennsilvània)
    43. Pine Grove (Pennsilvània)
    44. Port Carbon
    45. Port Clinton (Pennsilvània)
    46. Pottsville (Pennsilvània)
    47. Ravine
    48. Reinerton-Orwin-Muir
    49. Renningers
    50. Ringtown
    51. Schuylkill Haven
    52. Seltzer
    53. Shenandoah (Pennsilvània)
    54. Shenandoah Heights
    55. Sheppton
    56. St. Clair (Pennsilvània)
    57. Summit Station
    58. Tower City (Pennsilvània)
    59. Tremont (Pennsilvània)
    60. Plantilla:Comtat de Schuylkill
  517. Barnús
    1. Camporrobles
  518. Baronia
    1. Anacardiàcia
    2. Ballyfermot
    3. Baronia de Solivella
  519. Barra
    1. Agència de Malwa Occidental
    2. Palanqueta
  520. Barranc d'Eroles
    1. Fígols de Tremp (antic municipi)
    2. Barranc dels Albars
    3. Bascui
    4. Les Serradelles
    5. La Llosa (Eroles)
    6. Coll del Bimet
    7. Masia d'Eixandre (Eroles)
    8. Masia de Miquel (Eroles)
    9. Masies de Perantoni
  521. Barranc de Figuerola
    1. Riera d'Auquers
    2. Torrent de Bringuers
    3. Riera de Llanera
  522. Barranc de l'Obaga
    1. Vilaller
    2. Fígols de Tremp (antic municipi)
    3. Llau de Perauba
    4. Solana de la Grallera
    5. Solana del Mig (els Masos de Baiarri)
    6. Solana de l'Extrem
  523. Barranc de la Carbonera
    1. Sant Esteve de la Sarga
  524. Barranc de la Coma
    1. Vilamitjana (antic municipi)
    2. La Torreta (Coma d'Orient)
  525. Barranc de la Molina
    1. Llau de l'Obaga de Teresa
    2. Pas del Bosc de Llania
  526. Barranc de la Rovira
    1. Presquiró
    2. Sant Salvador de Toló (antic municipi)
  527. Barranc de les Cases
    1. Barranc de Sant Tirs
  528. Barranc de les Comes
    1. Barranc d'Orrit
    2. Barranc d'Esplugafreda
  529. Barranc dels Mians
    1. Riu de les Esglésies
  530. Barre
    1. South Barre
  531. Barreda
    1. Revolució de Cantàbria de 1934
  532. Barro
    1. Meis
  533. Barry
    1. Llista de clubs de futbol
    2. Cardiff
    3. Futbol a Gal·les
    4. Barry Town Football Club
  534. Bartlett
    1. Rinorea
    2. Rinorea deflexiflora
  535. Barwani
    1. Llista de Principats de l'Índia
    2. Agència Bhil
    3. Agència de Bhopawar
    4. Bijagarh
    5. Índia Central
    6. Jaswant I Rao Holkar
    7. Districte de Barwani
    8. Agència de Malwa
    9. Llista de districtes de l'Índia
  536. Bas
    1. Unix
    2. Llista de llocs d'enterrament de sants
    3. Nemesio Otaño
  537. Basal
    1. Artrodir
    2. Facèlia
    3. Protortòpter
    4. Harpegnathos
    5. Lava encoixinada
  538. Base
    1. Sisè home
    2. Postulats de la mecànica quàntica
    3. AEK Atenes B.C.
  539. Basili
    1. Bagrat V de Geòrgia
    2. Simeó I de Moscou
  540. Bass
    1. Super Mario Bros. Crossover
  541. Bassegoda
    1. Rocabertí (llinatge)
    2. Arxiu Comarcal de l'Alt Empordà
  542. Bassein
    1. Divisió d'Ayeyarwady
    2. Districte d'Hinthada
  543. Basses
    1. Infusori
  544. Bat
    1. Associació Call de Barcelona
  545. Bata
    1. Camerun
    2. Bridget Jones's Diary
    3. Llenceria
    4. Emil Zátopek
    5. Indumentària de les classes benestants a la França del segle XVIII
  546. Batalla d'Adrianòpolis
    1. Edirne
  547. Batalla d'Asculum
    1. 209 aC
  548. Batalla d'Himera
    1. Himera del sud
  549. Batalla d'Uji
    1. Història del Japó
  550. Batalla de Bull Run
    1. James Longstreet
  551. Batalla de Hefei
    1. Dynasty Warriors
    2. Batalla de Hefei (208)
  552. Batalla de Jena-Auerstädt
    1. Quarta Coalició
  553. Batalla de Kosovo
    1. Districte de Pomoravlje
    2. Districte de Šumadija
    3. Història de Kosovo
    4. Districte de Rasina
    5. Kalemegdan
  554. Batalla de l'Isonzo
    1. Batalla
    2. Armando Diaz
    3. Història d'Eslovènia
  555. Batalla de La Albuera
    1. José María Moscoso de Altamira Quiroga
  556. Batalla de La Rochelle
    1. Enric II d'Angulema
  557. Batalla de Lwów
    1. Front oriental (Primera Guerra Mundial)
    2. Ernst Detlof von Krassow
  558. Batalla de Marj ar-Ràhit
    1. Batalla de Yarmuk
  559. Batalla de Miles
    1. Miles (Sicília)
  560. Batalla de Mohács
    1. Història d'Hongria
    2. Ducat d'Estíria
    3. Sandjak d'Smederevo
  561. Batalla de Molins de Rei
    1. 1808
    2. Pont de Carles III
    3. Batalla de Llinars
    4. Teodoro Reding
    5. Batalla de Valls
    6. Joseph Chabran
    7. Joseph Souham
    8. Batalla de Castelló d'Empúries
  562. Batalla de Montejurra
    1. José Pérula y de la Parra
  563. Batalla de Montjuïc
    1. Guerra de Successió a Catalunya
  564. Batalla de Munda
    1. Luci Corneli Balb Major
  565. Batalla de Màlaga
    1. Sir George Byng
  566. Batalla de Narva
    1. Estònia
    2. Batalla de Narva (1700)
    3. Magnus Stenbock
    4. Johan August Meijerfeldt el Vell
    5. Carl Gustaf Roos
  567. Batalla de Nicòpolis
    1. 1396
    2. Senyoria de Coligny
    3. Batalla d'Agincourt
    4. Timurtaşoğlulları
  568. Batalla de Panipat
    1. Panipat
    2. Sangram Singh I
    3. Dinastia Suri
  569. Batalla de Rohankhed
    1. Districte de Buldana
  570. Batalla de Seminara
    1. Guerres d'Itàlia
  571. Batalla de Tapae
    1. Guerres dàcies
    2. Primera batalla de Tapae
    3. Tropaeum Traiani
  572. Batalla del Bruc
    1. Manresa
    2. Molins de Rei
    3. Santpedor
    4. Guerra del Francès
    5. Agustina d'Aragó
    6. Història contemporània de Catalunya
    7. Cappont
    8. Maurici Carrió i Serracanta
    9. Setge de Girona de 1809
    10. Timbaler del Bruc
    11. Primer setge de Girona de 1808
    12. Santa Maria d'Igualada
    13. Francesc de Paula del Villar i Carmona
    14. Anselm Corrons i Perramon
    15. Monarquia Absoluta Borbònica
    16. El Mansuet
    17. Joan Godó i Pelegrí
    18. Mas Llussà
    19. Salvador Vinyals i Galí
    20. Joan Baget i Pàmies
  573. Batalla del Guadalquivir
    1. Setge de Cartago Nova
    2. Batalla naval de Carteia
  574. Bateria
    1. Toyota Prius
    2. Iot
    3. Maloya
    4. Boliden AB
    5. Submarins del tipus XXI
    6. Will Champion
    7. J. Tillman
    8. Bill Evans
    9. Irie Révoltés
    10. Andreu Jacob
    11. Stanley Turrentine
  575. Batista
    1. Trinidad (Cuba)
  576. Batlle
    1. Sant Vicenç de Montalt
    2. Potchefstroom
    3. Oriol Junqueras i Vies
    4. Joan Pau Alduy i Triaire
    5. Francesc Aguiló i Pons
    6. Portantveus de general governador
    7. Mateu Isern Estela
    8. Carta de Franquesa de Mallorca
    9. Antonio Gómez Pérez (polític)
    10. Arquebisbat de Florència
    11. Itzehoe
    12. Lüderitz
    13. Eduardo Paes
    14. Repressió borbònica en la Guerra de Successió Espanyola
    15. Plantilla:Administració local
    16. Plantilla:Administració local/ús
    17. Joaquín Valle Benítez
  577. Batllia
    1. Maximilià III d'Habsburg
    2. Joan Font i Creixems
  578. Batàvia
    1. Anthonie van Diemen
    2. Fokker F.VII
    3. Surakarta
    4. Ocupació britànica de Manila
    5. Albert Friedenthal
    6. François Thijssen
    7. Willem Janszoon
  579. Lo Baucet
    1. Jean-Étienne Portalis
  580. Bayan
    1. Huns
    2. Aram Khatxaturian
    3. Dobrudja
    4. Sayyid Alí Muhàmmad
    5. Alboí
    6. Llista de sobirans de Bulgària
    7. Khaganat àvar
  581. Bayonne
    1. Llista de festivals de heavy metal per ordre alfabètic
  582. Bazoches
    1. Neuffontaines
    2. Saint-Aubin-des-Chaumes
    3. Domecy-sur-Cure
    4. Fontenay-près-Vézelay
    5. Pierre-Perthuis
  583. Baños
    1. Casa de Medinaceli
    2. Abd-ar-Rahman III
    3. Província de Tungurahua
    4. Vetons
    5. Tirgo
    6. Abu-Yússuf Yaqub al-Mansur
  584. Be
    1. Escut de Biscaia
    2. Diàspora basca
  585. Beaconsfield
    1. Quintin Brand
    2. William Sealey Gosset
  586. Beagle
    1. Projecte Mono
  587. Beat Pere
    1. Sant Pere (desambiguació)
  588. Beaufort
    1. Enric VII d'Anglaterra
    2. Pierre Even
    3. Comtat de Joigny
    4. Batalla de Sedan
    5. Port Royal (Carolina del Sud)
    6. Joana de Laval
    7. Guillem VII d'Alvèrnia
  589. Beaulieu
    1. Bernat II de Tolosa
    2. Vescomtat de Turena
    3. Kim Philby
    4. József Alvinczi Borbereky
    5. Fulcoald de Llemotges
  590. Beaumont
    1. 1464
    2. Comtat d'Alvèrnia
    3. Comtat d'Alençon
    4. Història de l'automòbil
    5. Luci Apuleu
    6. Comtat d'Hainaut
    7. Johnny Winter
    8. René de Froulay de Tessé
    9. Miguel Ambrosio Zaragoza
    10. Jacques du Broeuq
    11. Vescomtat de Beaumont
    12. Senyoria de Vergy
    13. Beppu
    14. Pere II d'Alençon
  591. Beck
    1. Frederic Lluís de Schleswig-Holstein-Sonderburg-Beck
    2. August Felip de Schleswig-Holstein-Sonderburg-Beck
    3. Maria Sibil·la de Nassau-Saarbrücken
    4. Bat for Lashes
    5. Zero 7
  592. Beja
    1. Regne dels sueus
    2. Begemder
  593. Beke
    1. Einbeck
  594. Bela
    1. Sodoma i Gomorra
    2. Família Weasley
    3. Monção
    4. Edom
    5. Llista de mutants de Marvel
    6. Las Bela
  595. Belgrade
    1. Marko Pantelić
    2. ATP World Tour 250
    3. Dušan Petković
  596. Bell
    1. Avianca
    2. Història de la fotografia
    3. Claude Elwood Shannon
    4. Kinixys belliana
    5. Mobile Telephone Service
    6. Mobile Radio Telephone
  597. Bell-lloc
    1. Bell-lloc d'Urgell
    2. Servents de Maria
    3. Jornades Culturals a la Plana de l'Arc
  598. La bella dorment
    1. Margot Fonteyn
    2. Anton Dolin
    3. Carlotta Brianza
    4. Lydia Lopokova
    5. Donzella en perill
    6. Piotr Vladímirov
  599. Bellavista
    1. Llucmajor
    2. Províncies del Perú
  600. Bellcaire
    1. Bellmunt d'Urgell
    2. Jaume de Cardona i de Segurioles
  601. Bellestar
    1. Baronia de Bellpuig
  602. Belleville
    1. Jean-Thomas Arrighi de Casanova
    2. Émile Eudes
    3. Albert Fabra i Foignet
    4. Léon Gambetta
    5. Aixecament del 18 març de 1871
    6. París-Niça 2000
    7. Chrétien Urhan
  603. Bellevue
    1. Théophile Jules Pelouze
    2. Georges Pitoëff
    3. Glenfield (Pennsilvània)
    4. Victòria Lluïsa de França
  604. Bellflower
    1. Malcolm David Kelley
    2. Independent Spirit a la millor fotografia
    3. Independent Spirit John Cassavetes
  605. Bellingham
    1. Lewisham
  606. Bellmunt
    1. Catalunya Ràdio
    2. Ponç de Copons
    3. Fira Modernista de Terrassa
    4. Serrat dels Cristians Vells
    5. Ignasi Carbó i Florensa
    6. Castell de Torelló
  607. Bellver
    1. Districte de Ponent (Palma)
    2. Porró
    3. Església de Santa Creu de Palma
    4. Sa Teulera
  608. Bellveí
    1. La Torre de Cabdella
    2. Pere Jorba i Gassó
    3. Sant Andreu de Calders
  609. Bellville
    1. 4 de juliol
    2. Ciutat del Cap
  610. Belmonte
    1. Castillo de Garcimuñoz
    2. Autovia de l'Est
    3. Mancha de Cuenca
    4. Tresjuncos
    5. Crim de Conca
    6. El crimen de Cuenca
    7. Afuega'l Pitu
    8. Marquesat de Villena
    9. Premis Butaca de 2011
  611. Belvedere
    1. Jardí
    2. Elis
    3. Alphonse Pierre Juin
    4. Invasió aliada d'Itàlia
    5. Castell de Granitz
  612. Belvidere
    1. Ernest Schelling
  613. Ben
    1. El hòbbit (sèrie fílmica)
  614. Ben-Hur
    1. Lucía Jiménez
    2. Miklós Rózsa
  615. Bena
    1. Sòstrat d'Alexandria
    2. Alginat
    3. Boy River
    4. Cass Lake
    5. Deer River (Minnesota)
    6. Federal Dam
    7. Squaw Lake
    8. Pantaló de muntar
  616. Benalúa
    1. Etelvina Andreu i Sánchez
    2. Comarca de Guadix
    3. José María Ruiz-Pérez Águila
  617. Benefici
    1. Oligopoli
    2. Anticapitalisme
    3. Bert Hellinger
    4. Contraeconomia
    5. Vacuna triple vírica
  618. Benet
    1. Arquebisbat de Barcelona
    2. Saint-Rémy (Deux-Sèvres)
    3. Villiers-en-Plaine
    4. Coulon (Deux-Sèvres)
    5. Magné (Deux-Sèvres)
    6. Le Mazeau
    7. Oulmes
    8. El Pui (Useu)
    9. Llista d'exposicions de l'Espai 13
  619. Benifassà
    1. Toponímia
    2. Bruixeria
    3. Guillem IV de Cervera (senyor de Juneda i Castelldans)
    4. Monestir de la Saïdia
  620. Bennington
    1. Ross Powers
  621. Benoni
    1. Henry Kaltenbrun
    2. Rand de l'Est
  622. Bentley
    1. Llista de fabricants d'automòbils
    2. SEAT
    3. Volkswagen Golf
    4. Audi
    5. Grup Volkswagen
    6. Need for Speed: Most Wanted (videojoc del 2012)
  623. Benton
    1. L'altre costat de la vida
  624. Beowulf (pel·lícula)
    1. Anthony Hopkins
    2. John Malkovich
    3. Robin Wright
  625. Berat
    1. Carles I d'Anjou
    2. Despotat de l'Epir
    3. Joan II Orsini
    4. Dassarètia
    5. Epir (regió històrica)
    6. Skanderbeg
    7. Llista del Patrimoni de la Humanitat d'Europa
    8. Butrint
    9. Gjirokastër
    10. Vlorë
    11. Exèrcit bizantí
    12. Kategoria e Pare
    13. Txobans
    14. Comtats d'Albània
    15. Regia Aeronautica
    16. Història d'Albània
    17. Comtat de Berat
    18. Llista de ciutats d'Albània
  626. Berenguer
    1. Confraria de Sant Marc Evangelista de Mestres Sabaters de Barcelona
    2. Santa Magdalena de Conangle
  627. Berenguer Ramon
    1. Golmés
  628. Berenice
    1. Antígona (esposa de Pirros)
    2. Verònica (santa)
    3. Llista de personatges històrics d'òpera
    4. Llista de gèneres de plantes
  629. Berlanga
    1. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
  630. Berlin
    1. Amazon.com
    2. Montserrat Torrent i Serra
    3. Federació Catalana de Tennis
    4. Helmut Hasse
    5. Pere Pi Calleja
    6. Guitarra-lira
    7. Otto Lilienthal
    8. Theodor Fontane
    9. Sennheiser
    10. Ben Brooks
    11. 2014 FIFA World Cup Brazil
  631. Bernard
    1. Hug d'Arle
    2. Lost
  632. Bernat
    1. Balsareny
    2. Sant Miquel de Cuixà
    3. Sautó
  633. Bernat Calvó
    1. Pere d'Albalat
    2. Castell d'Olost
  634. Bernat d'Autun
    1. Nibelúngides
    2. Khildebrand III
  635. Bernat de Poitiers
    1. Bernat de Gòtia
  636. Bernat I de Comenge
    1. Comtat de Comenge
  637. Bernat pudent
    1. Insecte
    2. Xinxa roja
  638. Bernils
    1. Castellcir
  639. Bertold de Suàbia
    1. Bertold II de Zähringen
  640. Berwick
    1. Guerra de Successió Espanyola
    2. Otadins
    3. Guillem I d'Escòcia
    4. Robert I d'Escòcia
    5. Jaume III d'Escòcia
    6. Extermini de Xàtiva
    7. José Antonio de Chaves Osorio
    8. Setge de Xàtiva (1707)
    9. Batalla de Culloden
    10. Aixecament jacobita
    11. Guerra de la Independència d'Escòcia
    12. Antoine La Preste
    13. Geografia del Regne Unit
    14. Història dels Països Catalans
    15. Guerra de Successió en el Regne de València
  641. Berà
    1. 801
    2. 815
    3. 844
    4. Manresa
    5. Alt Penedès
    6. Roda de Berà
    7. Bernat de Septimània
    8. Rostany
    9. Gerberga (filla de Guillem el Sant)
    10. Ayxun ibn Sulayman ibn Yaqdhan al-Arabí
    11. Harun
    12. Ingobert
    13. Guillemó
    14. Sanila
    15. Lluís I el Pietós
    16. Ademar de Narbona
    17. Gòtia
    18. Comtat d'Empúries
    19. Comtat d'Osona
    20. Casal de Barcelona
    21. Dècada del 800
    22. Odalric
    23. Guifré el Pilós
    24. Comtat del Rosselló
    25. Comtat de Girona
    26. Comtat de Conflent
    27. Comtat de Tolosa
    28. Alet
    29. Vescomtat de Narbona
    30. Comtat de Rasès
    31. Comte Argila
    32. Llista de comtes de Besalú
    33. Gaucelm
    34. Arc de Berà
    35. Sant Miquel de Cuixà
    36. Comtats catalans
    37. Història de Barcelona
    38. Conquesta de Barxiluna
    39. Setge de Turtuixa (804)
    40. Setge de Turtuixa (808)
    41. Setge de Turtuixa (809)
    42. Alaric I d'Empúries
    43. Revolta d'Aissó
    44. Setge de Roda de Ter
    45. Setge de Barcelona (827)
    46. Setge de Girona (827)
    47. Pipí I d'Aquitània
    48. Ràtzia de 815
    49. Sabí de Bigorra
    50. Setge de Larida (800)
    51. Liebulf
    52. Abadia de Nostra Senyora d'Alet
    53. Romil·la
    54. Dieta d'Attigny (822)
    55. Matfrid d'Orleans
    56. Vala de Corbie
    57. Guerí de Provença
    58. Guillèmides
    59. Comtat d'Orleans
    60. 790
    61. Coma (Eus)
    62. Història de l'Església Catòlica a Catalunya
    63. Cunegunda d'Austràsia
    64. Guitburga
    65. Rotruda
    66. Sant Pere de Tesà
  642. Bescuit
    1. Benimarfull
    2. Ou (aliment)
    3. Pastís
    4. Gastronomia de les comarques xurres
    5. Gastronomia de la Safor
    6. Magdalena (pastís)
    7. Història del pa
    8. Gugelhupf
    9. Massa (aliment)
  643. Besiberri
    1. Escuts i banderes de l'Alta Ribagorça
    2. Topònims d'origen basc a Catalunya
  644. Bessemer
    1. East Palestine
    2. Lowellville
    3. New Middletown (Ohio)
  645. Bethany
    1. Forest City (Pennsilvània)
    2. Union Dale
  646. Bethesda
    1. Oncorhynchus tshawytscha
    2. Michael Hardt
  647. Bethune
    1. Comtat de Ligny
    2. Peter Philips
  648. Betlemites
    1. Encarnación Rosal
    2. Instituts de perfecció hospitalers
    3. Crucífers de l'Estrella Roja en Camp Blau
    4. Orde de Santa Maria de Betlem
  649. Betum
    1. Regió Sud-est del Brasil
  650. Bhadra
    1. Jat
  651. Bhagirathi
    1. Triveni
  652. Bhakkar
    1. Districte de Dera Ismail Khan
    2. Husayn Xah Arghun
    3. Langah
    4. Samma
    5. Iltutmix
    6. Khanat de Khelat
    7. Mankera
    8. Districte de Mianwali
    9. Història del Panjab
  653. Bhaunagar
    1. Kathiawar
    2. Gohelwar
    3. Jasdan
    4. Lathi
    5. Mahuva
    6. Agència de Kathiawar Oriental
    7. Palitana
    8. Rajpipla
    9. Ranpur (Gujarat)
  654. Bhutto
    1. Província britànica del Sind
  655. Bias
    1. Príam
  656. Biblioteca Reial
    1. Museu Britànic
    2. Autoretrat (Leonardo)
  657. Biennal
    1. Biennal de Venècia
    2. Josep Maria Subirachs i Sitjar
    3. Josep Guinovart i Bertran
    4. Biennal d'Art Leandre Cristòfol
    5. Fortunato Depero
  658. Bienne
    1. Comtat d'Aarberg
  659. Big Bend
    1. Llista de clubs de futbol
    2. Auburn (Califòrnia)
    3. Colfax (Califòrnia)
    4. Dollar Point
    5. Foresthill
    6. Granite Bay
    7. Kings Beach
    8. Lincoln (Califòrnia)
    9. Loomis (Califòrnia)
    10. Meadow Vista
    11. North Auburn
    12. Rocklin
    13. Roseville (Califòrnia)
    14. Sunnyside-Tahoe City
    15. Tahoe Vista
    16. Plantilla:Comtat de Placer
    17. Burney (Califòrnia)
    18. Dunsmuir
    19. Fall River Mills
    20. McArthur (Califòrnia)
    21. McCloud (Califòrnia)
    22. Montgomery Creek
    23. Round Mountain (Califòrnia)
    24. Achomawis
    25. Ranxeria Big Bend
  660. Big Brother
    1. Llista de números de port
    2. Habitació 101
    3. Telerealitat
    4. Endemol
    5. Jackass
    6. Les Colocataires
    7. Quiero TV
    8. Xavier Sardà i Tàmaro
    9. Channel 4
    10. CNN+
    11. Guadalix de la Sierra
    12. Docugame
    13. Maribel Casany
    14. Dead Set
    15. Telecinco
    16. Secret Story
    17. Apocalipsi zombi
    18. El llop ferotge
  661. Biga
    1. Anadolu
    2. Mòdul de torsió
    3. Moment flector
    4. Perfil (enginyeria)
    5. Castellet de Bernabé
  662. Bigó
    1. Dinastia Carolíngia
    2. Giràrdides
  663. Bijapur
    1. Utal
    2. Ahmad Xah I
  664. Binibèquer
    1. Far d'es Cargol
  665. Biometria
    1. Neuromàrqueting
  666. Bipolar
    1. Experiment de Rosenhan
    2. Polaró
  667. La Bisbal
    1. Domènec Fita i Molat
    2. Josep Torras i Sampol
    3. Molí de la Torre (la Bisbal d'Empordà)
    4. Federació de la Banca Local a Catalunya
  668. Bisbat de Viena
    1. Namaci
    2. Rurici de Llemotges
  669. Bismarck
    1. Tiergarten
    2. Sondershausen
    3. Pita de ventre vermell
  670. Bison
    1. Llicència Pública General de NetHack
    2. Triceratop
  671. Bitra
    1. Lakshadweep
  672. Biòtic
    1. Paisatge (geografia)
    2. Bioindicador
    3. Abiòtic
    4. Dispersió biològica
    5. Espai geogràfic
  673. Blaine
    1. Putzolana
  674. Blanca
    1. Vall de Ricote
    2. Torís
    3. Alamosa
    4. Alamosa East
    5. La Veta
    6. San Luis (Colorado)
  675. Blanca d'Anjou
    1. Sant Feliu de Cadins
  676. Blanca de Castella
    1. Pere I de Portugal
    2. Agnès de França i de Provença
    3. Llista de compositors medievals
    4. Comtat d'Étampes
    5. Llista de comtes d'Anjou
    6. Joan Tristany de França
  677. Blanch
    1. Temporada 1937-1938 del FC Barcelona
  678. Blanda
    1. Llista de jaciments arqueològics de Catalunya
    2. Aquis Voconis
  679. Bloc
    1. Alcoi
    2. World Wide Web
    3. Televisió de Catalunya
    4. Daimús
    5. PHP
    6. Riba-roja de Túria
    7. Ping
    8. Flock
    9. LiveJournal
    10. TiddlyWiki
    11. Google Earth
    12. José Antonio Labordeta
    13. .rs
    14. Xavier Sabaté i Ibarz
    15. Los Draps
    16. Remigi Palmero i Ruà
    17. Adopció del mercat del Mozilla Firefox
    18. Escoles en xarxa
    19. Sicko
    20. Compilador Haskell de Glasgow
    21. Xavier Borràs Calvo
    22. Censura a Algèria
    23. Sant Miquel de Balenyà
    24. Kalzium
    25. Digg
    26. Llista d'episodis de Californication
    27. Portafoli digital
    28. Pasqual Ferry
    29. Enllaç permanent
    30. Llista de blocs
    31. Leopoldo Abadía
    32. Cala Pedrosa (Torroella de Montgrí)
    33. Maladroit
    34. MMS
    35. Lotus Notes
    36. Massacre de Columbine
    37. Gastronomia d'Espanya
    38. Cora Rónai
    39. Comunitat de Recursos Humans (CORH)
    40. Ron Gilbert
    41. Vampire Weekend
    42. Ciutat de vida i mort
    43. Novel·la epistolar
    44. Incendis de Rússia de 2010
    45. Vídeo amateur
    46. Jamie Lee Curtis
    47. BarCamp
    48. Tea Party
    49. Trepant
    50. In Rainbows
    51. Entrada/sortida
    52. I kissed a Girl
    53. Taula de desviaments
    54. Element representatiu
  680. Blond
    1. Melodifestivalen
  681. Bloomingdale
    1. Itasca (Illinois)
  682. Bloomington
    1. Elinor Ostrom
    2. Jorge Bolet
    3. Reva Kay Williams
  683. Bloqueig
    1. Bloqueig (diplomàcia)
    2. Itzehoe
    3. Influència (política)
    4. Revolta cretenca de 1866-1869
    5. Batalla de Ceresole
    6. Enric III de Gueldre
    7. Història d'Estònia
  684. Blue Mound
    1. Arena (Wisconsin)
    2. Barneveld (Wisconsin)
    3. Black Earth
    4. Blanchardville
    5. Hollandale (Wisconsin)
    6. Mount Horeb
  685. Blue Ridge
    1. Parc Nacional de les Grans Muntanyes Fumejants
  686. Bluewater
    1. Salome (Arizona)
    2. Wenden (Arizona)
  687. BNE
    1. Llista de sigles de tres lletres
  688. Boada
    1. Retortillo
    2. Meneses de Campos
    3. El Cubo de Don Sancho
    4. Martín de Yeltes
    5. Llista d'artistes amb obra al Museu Víctor Balaguer
  689. Boadella
    1. Platja de Fenals
  690. Boc
    1. Tragèdia
    2. Léo Taxil
    3. Tragopogon pratensis
  691. Boitron
    1. Robert II de Bellême
  692. Boixac
    1. Cultiu d'acompanyament
  693. Bolaños
    1. Willemita
    2. Tepecanos
  694. Bolton
    1. Calvin Smith
    2. Daniel Lioneye
  695. Bolzano
    1. Viatges a Itàlia de Mozart
    2. Quartet de corda núm. 2 (Mozart)
  696. Bolívar
    1. Valle del Cauca
    2. Estat Sucre
    3. Províncies del Perú
    4. Partagás (cigar dominicà)
  697. Bomba
    1. La Vall de Tormo
    2. Harry Reid
  698. Bombarda
    1. Edward Belcher
    2. Cal·ligrafia occidental
    3. Llista d'encanteris de Harry Potter
  699. Bombardeig d'Almeria
    1. Batalla d'Oriola (1873)
  700. Bombardeig de Barcelona
    1. Guerra civil a Catalunya
  701. Bombardeig de Barcelona (1938)
    1. Guerra Civil Espanyola
    2. Història de Catalunya
    3. Segle XX a Catalunya
    4. Batalla de l'Ebre
    5. Ramon Perera Comorera
    6. Guerra civil a Catalunya
    7. Refugi 307
    8. Regia Aeronautica
    9. Llista de plaques commemoratives de Barcelona (Ciutat Vella)
    10. Concepció de Balanzó Echevarria
  702. Bon
    1. Llista de religions i tradicions espirituals
  703. La Bonanova
    1. Antoni Batlle i Mestre
    2. Rectoria Vella
  704. Bonaparte
    1. Squalius carolitertii
    2. Farmington (Iowa)
    3. Nicolas-Charles Bochsa
    4. Peix llop
    5. Llista de panteons i tombes de sobirans a França
    6. Gaspard Monge
    7. Escàndol a París
    8. Giuseppina Grassini
  705. Bondo
    1. Districtes de Kenya
    2. Stampa
    3. Breguzzo
    4. Munda (llengües)
  706. Bonet
    1. Cardenal
    2. Birreta
  707. Bonneville
    1. Arve
    2. Districte de Bonneville
    3. Cantó de Bonneville
    4. Moviment Regió Savoia
    5. Colette Alliot-Lugaz
    6. Karine Ruby
    7. Llista de districtes de França
    8. Llista de cantons de França
    9. Estats de Savoia
    10. Savoia (regió)
    11. Joan I del Vienès
  708. Bonrepòs
    1. Els Domenys
    2. Barranc del Cabirol
    3. Obaga de Bonrepòs
    4. Obac de Sota Casa
    5. Santa Maria de Montsant
  709. Bora
    1. Llista de mutants de Marvel
    2. Llengües de Colòmbia
  710. Borbó
    1. 1589
    2. Alt Penedès
    3. Arenys de Mar
    4. Història de València
    5. Comtat d'Alvèrnia
    6. Illes de la Societat
    7. Felip de Borbó i Grècia
    8. Alvèrnia
    9. Francisco Serrano Domínguez
    10. Història del Dret català
    11. Borbonès
    12. Carles I de Borgonya
    13. Lluís I d'Etrúria
    14. Maria Leszczyńska
    15. Maria Lluïsa d'Espanya (reina d'Etrúria)
    16. Presidis Toscans
    17. José Patiño
    18. Elisabet de França (duquessa de Parma)
    19. Isabel de Borbó-Parma
    20. Felip Igualtat
    21. Luigi Pirandello
    22. Pierre Choderlos de Laclos
    23. Madame de Staël
    24. Francesc de Valls i Freixa
    25. San Pedro del Pinatar
    26. Història econòmica de Catalunya
    27. Maulets (història)
    28. Antonio Gálvez Arce
    29. Antic règim
    30. Extermini de Xàtiva
    31. Monarquia Catòlica
    32. Castell de Moraira
    33. Combat del Congost
    34. José Campo Pérez
    35. Escut de Sagunt
    36. Monarquia de Juliol
    37. Anna d'Este
    38. Bandera del Perú
    39. La coronació de Napoleó
    40. Història de Lleida
    41. Història de Peníscola
    42. Bhopal
    43. República Partenopea
    44. Waifré
    45. Comtat de Nevers
    46. Maria Teresa de Borbó (1666-1732)
    47. Lluís III de Borbó-Condé
    48. Michel de L'Hospital
    49. Maria Antonieta de Borbó-Dues Sicílies (1814-1898)
    50. Austriacistes
    51. Antonio Moreno del Villar
    52. Casa de Thurn und Taxis
    53. Guillem d'Avinyó
    54. Història del republicanisme espanyol
    55. Història de la ciència i la tecnologia a Espanya
    56. Louis-Augustin Richer
    57. Gastó Joan Baptista de França
    58. Iolanda de Châtillon
    59. Blas de Lezo
    60. Maximino Fernández
  711. Borda de Servent
    1. Raons
    2. Bordes del Seix
  712. Borda del Forn
    1. Borda de Noi
  713. Borda del Roi
    1. Abella de la Conca
    2. Cal Manjo
    3. Cal Vilar (Abella de la Conca)
    4. Solana de Planers
    5. Camí de Ca l'Andreu
  714. Bordó
    1. Xöömej
    2. Clarinet doble
    3. Gavota
    4. Tsambouna
    5. Tambor de cordes
    6. Bot aranès
    7. Figura (heràldica)
    8. Cobles Estrampes
  715. Boreal
    1. Clima
    2. Estònia
    3. Glacera
    4. Óssa Major
    5. Holocè
    6. Sistema de classificació de zones de vida de Holdridge
  716. Les Borges
    1. Maria Teresa Utgés Nogués
  717. Borinot
    1. Goodyera repens
    2. Bombus pascuorum
    3. Bombus monticola
    4. Hemaris
  718. Born
    1. País de Valkenburg
    2. Miquel Cors
    3. Guy Pratt
    4. Alison Brie
    5. Oscil·lador harmònic
  719. Borrak Khan
    1. Kazakhs
    2. Dair Khan
    3. Tursun Khan
    4. Kibak Khan
    5. Uraz Muhammad Khan
  720. Borrell
    1. Ramon Berenguer I
    2. Bernardo del Carpio
    3. Riquilda de Barcelona
  721. Bosch
    1. Profibus
    2. Oldsmobile
    3. Gravador de cinta de vídeo
    4. Manisa
    5. Humor negre
    6. Panell d'instruments
    7. Broca
    8. Cronologia de l'aviació
    9. Pintura eròtica
    10. Santa Magdalena de Conangle
  722. Bose
    1. Jean-Marie Roland de La Platière
  723. Bossa
    1. Arpillera
  724. Bot
    1. Gandesa
    2. Terres de l'Ebre
  725. Botella
    1. Gasosa
  726. Botja
    1. Serra de Castelltallat
    2. Llista de noms de plantes de Catalunya
  727. Botja blanca
    1. Llista de noms de plantes de Catalunya
  728. Botja groga
    1. Alyssum
  729. Botrytis
    1. Ceba
    2. Pier Antonio Micheli
  730. Botó
    1. Coronela de Barcelona
    2. Galalita
  731. Bougainville
    1. Nació sense estat
    2. Imperialisme
    3. Llista d'estats sobirans del 1997
    4. Plantilla:Country data Bougainville
    5. Llista d'estats sobirans del 1996
    6. Llista d'estats sobirans del 1995
    7. Llista d'estats sobirans del 1994
    8. Llista d'estats sobirans del 1993
    9. Llista d'estats sobirans del 1992
    10. Llista d'estats sobirans del 1991
    11. Llista d'estats sobirans del 1990
    12. Louis Hugh Wilson, Jr.
    13. Cronologia de l'aviació
    14. Batalla del Mar del Corall
    15. Actenoides bougainvillei
    16. Nesasio solomonensis
  732. Boulder
    1. Wide-field Infrared Survey Explorer
    2. National Center for Atmospheric Research
  733. Boulogne
    1. John Dudley
    2. Campanya de divuit dies
    3. Comtat d'Artois
    4. Richard Francis Burton
    5. Cronologia de l'aviació
    6. Lluís III de Montpensier
    7. Charles Joseph Vervoitte
    8. Frederick E. Morgan
    9. Luigi Alessandro Piccinni
  734. Bourbon
    1. Edat moderna de Catalunya
    2. Alexandre Dumas (fill)
    3. Llista d'espècies de nefílids
  735. Bourne
    1. Ken Richardson
    2. Gilbert de Sempringham
  736. Bous
    1. Drassanes de l'Escala
  737. Bover
    1. HD 128311 b
  738. Boves
    1. Comtat de Vermandois
    2. Tomàs de Marle
    3. Robert de Boves
    4. Cantó de Boves
  739. Bowen
    1. Sèrie de Bowen
  740. Boyle
    1. Llei de Boyle
    2. Muayad al-Din Muhammad ibn al-Alkami
    3. Maureen O'Sullivan
  741. Brabant
    1. Estats Units Bèlgics
    2. Sant Ramon del Pla de Santa Maria
    3. Comtat de Teisterbant
    4. Godofreu I de Lovaina
    5. Godofreu II de Lovaina
    6. Godofreu III de Lovaina
    7. Ducat de Lothier
    8. Políptic de la vida de Santa Clara
  742. Bradford
    1. Frederick Delius
    2. Anglès britànic
    3. Zippo
    4. Amos Burn
    5. Proba-2
    6. Bradford City Association Football Club
    7. Àrees metropolitanes de la Unió Europea
    8. Margaret McMillan
  743. Brando
    1. Llista de municipis de l'Alta Còrsega
    2. Cantó de Sagro-di-Santa-Giulia
    3. Cap Cors
  744. Brandon
    1. Carrantuohill
  745. Bravo
    1. Barcelona Acció Musical
    2. Live 8
    3. Animal House
    4. Harold i Maude
    5. Bar Refaeli
  746. Bray
    1. Dún Laoghaire–Rathdown
    2. Dublin Area Rapid Transit
  747. Brazil
    1. Lasiurus salinae
    2. Rhogeessa hussoni
    3. Rhogeessa io
    4. Synaptolaemus latofasciatus
  748. Brecht
    1. Erwin Piscator
  749. Breitenbach
    1. Cantó de Villé
    2. Albé
    3. Breitenbach-Haut-Rhin
  750. Brent
    1. Districtes de Londres
    2. Arquebisbat de Westminster
  751. Brentwood
    1. Robert Taylor
  752. Breuil
    1. Dom Calmet
  753. Brewster
    1. Brewster B-239
  754. Brics
    1. Planells de Torredeflot
    2. Llista de peixos del Solsonès
    3. Llista d'ocells hivernants del Solsonès
    4. Rasa de la Solana (Solsonès)
  755. Bridgeport
    1. Manute Bol
    2. Lawrenceville (Illinois)
    3. Experiment de Milgram
  756. Bridgeton
    1. Serra radial
  757. Brie
    1. Carles III de Navarra
    2. Felip VI de França
    3. Esteve d'Anglaterra
    4. Teobald II de Xampanya
    5. Blanca d'Artois
    6. Robert II de Dreux
  758. Brienne
    1. Filles de la Caritat de Sant Vicenç de Paül
    2. Nàuplia
    3. Louise de Marillac
    4. Comtat de Château-Chinon
    5. Comtat de Sens
    6. Enric III d'Avaugour
  759. Brigham Young
    1. Mary Astor
    2. Terence Stamp
    3. Reserva índia Fort Hall
  760. Brillantor
    1. Bindheimita
    2. Relació massa/lluminositat
    3. Programari del sistema de Nintendo 3DS
  761. Britànic
    1. Moià
    2. Renaixement cèltic
    3. Lycodon fasciatus
    4. Lycodon jara
    5. Campionat del món de mig fons darrere motocicleta
    6. Charles Crichton
    7. Richard Delamain
    8. John Greaves
    9. Mike Carey
    10. José Ortiz
  762. Briz
    1. Òscar Briz
  763. Broken Arrow
    1. Accident nuclear de Palomares
  764. Bronson
    1. Tom Hardy
  765. Brookfield
    1. La Grange (Illinois)
    2. Lyons (Illinois)
    3. North Riverside
  766. Brookline
    1. John Munroe Longyear
  767. Brooklyn Bridge
    1. Llista d'estacions del Metro de Nova York
    2. Ruta T del metro de Nova York
    3. East River Park
  768. Brooks
    1. Steveville
    2. Dinosaur Provincial Park
  769. Brooshaal
    1. Districte de Gilgit
  770. Brossa
    1. Escombra
    2. Unión Libre
    3. Llista de formatges italians
    4. Ecologistes en Acció
  771. Brot
    1. Os Lusíadas
    2. Cercopitec
    3. Quercus depressipes
  772. Brothers in Arms
    1. Dire Straits
    2. Brothers in Arms: Hell's Highway
    3. Videojoc d'acció en primera persona
    4. Videojoc d'acció tàctica
    5. 101a Divisió Aerotransportada
  773. Broughton
    1. Copa Challenge de rugbi a 13
  774. Browning
    1. Metralladora
    2. Amplitud tèrmica
    3. Parc Nacional de les Glaceres (Estats Units)
    4. AMX-10 RC
    5. Willys MB
  775. Brownsville
    1. Karankawes
    2. Àrees metropolitanes de Mèxic
  776. Bruci
    1. Govern dels Ducs
  777. Bruguera
    1. Carioco
    2. La Tomasa
    3. Tomeu Seguí Nicolau
  778. Bruixa
    1. Pesanta
    2. Hjúki i Bil
    3. Conspiració Terrorista Internacional de les Dones de l'Infern
  779. Brull
    1. Vilanova (genealogia)
  780. Brunsvic
    1. Frederic Guillem IV de Prússia
    2. Giulio Cesare
    3. Fosis
    4. Klaus von Klitzing
    5. Enric el Lleó
    6. Partit Comunista Obrer d'Alemanya
    7. Corey Beaulieu
    8. Andrònic III Paleòleg
    9. Sophie Germain
    10. Hildesheim
    11. Brunswick-Lüneburg
    12. Reinhard Keiser
    13. Otto Grotewohl
    14. Confederació d'Alemanya del Nord
    15. Felipa Carlota de Prússia
    16. Jacob Van Ruysdael
    17. Heinrich Steinweg
    18. Johann Schwanberg
    19. Friedrich Kuhlau
    20. Jacob Mauvillon
    21. Pietro Nardini
    22. Gau
    23. Salzgitter
    24. Karl Lachmann
    25. Wolfgang Fortner
    26. Batalla de Drakenburg
    27. Henry Charles Litolff
    28. Pieter de Molyn (el Vell)
    29. Friedrich Christian Hermann Uber
    30. Eberhard August Wilhelm von Zimmermann
    31. Heinrich Gudehus
    32. Heinrich Grimm
    33. Setena Coalició
    34. Ernest I de Brunsvic-Lüneburg
  781. Brussels
    1. Tanc Mark
    2. Plantilla:Infobox building
    3. Plantilla:Infobox building/ús
  782. Brut
    1. Bubulc
    2. Tunga penetrans
  783. Brutalisme
    1. Neugraben-Fischbek
  784. Brutus
    1. Gai Sal·lusti Crisp
    2. Dècim Juni Brut Albí
    3. Geoffrey de Monmouth
  785. Buckingham
    1. Mike Oldfield
    2. Buckinghamshire
    3. Mouvaux
    4. L'home de la màscara de ferro
    5. Enriqueta Maria de França
    6. County town
  786. Buckley
    1. Futbol a Gal·les
    2. Muhlenbergia
    3. Quercus mohriana
  787. Buda
    1. Trimurti
    2. .my
    3. Shambhala: Expedició a l'Himàlaia
    4. Primavera, estiu, tardor, hivern i... primavera
    5. Història del Tibet
    6. Art greco-budista
    7. Jiří Družecký
    8. Jean-Louis Tauran
    9. Yama
  788. Buenaventura
    1. Llista de municipis de Toledo
    2. Audiència dels Confines
    3. Sierra de San Vicente
    4. Freddy Eusebio Rincón Valencia
    5. Marino Klinger Salazar
    6. Adolfo Valencia Mosquera
    7. Illa de Malpelo
    8. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
    9. Servidores de Jesús del Cottolengo del Pare Alegre
  789. Buffer
    1. Asymmetric Digital Subscriber Line 2
    2. TiVo
    3. Dolby Digital
    4. Atari 2600
    5. Ala en fletxa
    6. Lector de pantalla
    7. Acetat d'amoni
    8. Heartbleed
  790. Bug
    1. Friedrich Wilhelm von Lindeiner-Wildau
  791. Bugia
    1. Awlad Mandil
    2. Orà
    3. Francesc Joan Domènec Aragó
    4. Gíger
    5. Gerba
    6. Saldae
    7. Cabília
    8. Hàfsida
    9. Abu-Zakariyyà Yahya I
    10. Ibn Abi-Umara
    11. Abu-Darba Muhàmmad (III)
    12. Abu-l-Baqà Khàlid II
    13. Abu-l-Abbàs Àhmad III
    14. Abu-Faris Abd-al-Aziz
    15. Abu-Úmar Uthman
    16. Abu-Abd-Al·lah Muhàmmad (V)
    17. Abd-al-Mumin ibn Alí
    18. Abu Hammu I
    19. Abu Hammu II
    20. Abu-Màdyan
    21. Abu Taixufín I
    22. Història del Magrib
    23. Biskra
    24. Història de l'electricitat
    25. Banu Ghubrin
    26. Banu Hammad
    27. An-Nàssir ibn Alannàs
    28. Al-Mansur ibn an-Nàssir
    29. Yahya ibn al-Aziz
    30. Abu Zakariyya Yahya Ibn Khaldun
    31. Ibn Túmart
    32. Iraten
    33. Ibn Barrajan
    34. Illa Clipperton
    35. Jornada d'Alger
    36. Khult
    37. Campionat del Món de motocròs 1971
    38. Banu Khurasan
    39. Abd Al·lah ibn Muhàmmad ibn Man
    40. Sumadíhida
    41. Abu Abd Allah Hamdun al-Andalusí
    42. Encesa del motor
    43. Taifa del moixerif
    44. Étienne Lenoir
    45. Banu Riyah
    46. Abu-Abbàs Àhmad I
    47. Abu-Thàbit I
    48. Abu-Zayyan Muhàmmad
    49. Fre motor
    50. Artefacte de Coso
    51. Moto Igualada-Aconcagua
    52. Autoencesa
  792. Bundesliga
    1. Turn- und Sportgemeinschaft 1899 Hoffenheim
    2. Arnold Bruggink
    3. Jefferson Farfán
    4. Antonio Rukavina
    5. Fußballsportverein Frankfurt 1899
    6. Xherdan Shaqiri
  793. Bundesrat
    1. Alemanya
    2. Bonn
    3. Senat d'Itàlia
    4. Confederació d'Alemanya del Nord
  794. Bunge
    1. Comerç mundial d'aliments
    2. Empreses d'alimentació a nivell mundial
    3. Hypogomphia
    4. Cleome
  795. Burbank
    1. Howard Hughes
    2. Alone in the Dark 2 (pel·lícula)
    3. Angie Dickinson
    4. Andy Biersack
    5. Wil Wheaton
  796. Burguillos
    1. Vega del Guadalquivir
  797. Buri
    1. Llista dels déus germànics
    2. Llista de personatges, objectes i llocs de la mitologia germànica
    3. Jötun
    4. Ogodei
    5. Oghul Qaïmich
    6. Mongke
    7. Vili i Vé
  798. Burke
    1. Liberalisme moderat
  799. Burton
    1. Felix Borowsky
  800. Busby
    1. Birney
    2. Crow Agency
    3. Lodge Grass
    4. Wyola
  801. Busca
    1. Província de Cuneo
    2. Rossana (Cuneo)
    3. Valmala (Cuneo)
    4. Val Maira
  802. Bush
    1. Bush (grup de Londres)
  803. Butte
    1. National Park Service
  804. Buzan
    1. Llista de municipis de l'Arieja
  805. Buzet
    1. Península d'Ístria
    2. Max Romih
  806. Bypass
    1. Malaltia de Creutzfeldt-Jakob
    2. Insuficiència aòrtica
    3. Depurador
    4. Erisipela
  807. Byron
    1. Alan Bush
  808. Bàcul
    1. Retaule de Sant Pacià
  809. Bàlsam
    1. Edom
    2. Dipterocarpàcia
    3. Giovanni Bodeo da Stapelio
    4. Aeonium balsamiferum
  810. Bàltic
    1. Pintura rupestre
    2. Feudalisme
    3. Guerra Freda
    4. Manises
    5. Guerra dels Trenta Anys
    6. Joan III de Portugal
    7. Irene de Hessen-Darmstadt
    8. Malmö
    9. Teló d'acer
    10. Escamarlà
    11. Enric de Prússia
    12. Isoglossa centum-satem
    13. Skagen
    14. Esparteí
    15. Kremerata Baltica
    16. Semion Timoixenko
    17. Alexandre Nevski
    18. Antic règim
    19. Andrew Browne Cunningham
    20. Vättern
    21. Rudolf Kjellén
    22. Konstantín Rakutin
    23. Einsatzgruppen
    24. Ofensiva del Vístula-Oder
    25. Mantofasmatodeu
    26. Fòssil vivent
    27. Gustau II Adolf
    28. 2n Front de Bielorússia
    29. Romania durant la Segona Guerra Mundial
    30. Ernst Heinkel
    31. Cuina medieval
    32. Aquitània al segle IV
    33. Piotr Wrangel
    34. Vitalians
    35. Gran Ducat de Moscou
    36. Lira de Bizanci
    37. Màscara d'Agamèmnon
    38. Rudolf Höss
    39. Vasa (vaixell)
    40. Cos franc
    41. Otto Kretschmer
    42. Braunschweiger Mumme
    43. Baltic Beverages Holding
    44. Invasions bàrbares
    45. Ruta comercial dels varegs als grecs
    46. Gran Guerra del Nord
    47. Gustau IV Adolf de Suècia
    48. Contaminant orgànic persistent
    49. Èider de Steller
    50. Anellament d'ocells
    51. Gymnasium
    52. Adam de Bremen
    53. Boscaler fluvial
    54. Somorgollaire alablanc
    55. Cuirassat Tirpitz
    56. Jacob Kettler de Curlàndia
    57. Feroxihita
    58. Semigalians
    59. Autopista del mar
    60. Batalla de Tsushima
    61. Caminant damunt un mar de boira
    62. Jakob von Uexküll
    63. 8a Força Aèria (Estats Units)
    64. Eric XIV de Suècia
  811. Bèrra
    1. Llista d'agermanaments de municipis valencians
    2. Estany de Bèrra
  812. Bèstia
    1. Pebroteri
    2. Emboloteri
    1. Eclesiastès
    2. Problema de l'infern
    3. Metaètica
    4. Corones
  813. Bénouville
    1. Thierry Marie
    2. John Howard (oficial britànic)
  814. Bísol
    1. Escòmbrid
  815. Bòfia
    1. Solsonès
  816. C-1413
    1. Llista de carreteres de Catalunya
    2. C-1413b
  817. Ca
    1. Dielèctric
    2. Caça menor
  818. Ca l'Andal
    1. Llista de masies de la Coma
    2. Rasa del Cal Sant
  819. Ca n'Oriac
    1. Joan Argemí i Fontanet
  820. Cabal
    1. Pneumàtica
    2. Riu Erau
    3. Kleine Elster
    4. Directiva marc de l'aigua
    5. Peix migratori
    6. Tunguska Pedregós
  821. Cabana del Moliner
    1. Los Pedregals (Guàrdia de Noguera)
    2. Cabana del Joaquim
    3. Topònims de Castell de Mur
    4. Topònims de l'antic municipi de Guàrdia de Tremp
    5. Topònims de Guàrdia de Noguera
  822. Cabana del Moro
    1. Senterada
  823. Cabanas
    1. Comarca do Eume
    2. A Capela
  824. Cabanes
    1. Orpesa
    2. Anacoreta
    3. Jornades Culturals a la Plana de l'Arc
    4. Castell d'Albalat (Cabanes)
    5. Ermita fortificada d'Albalat (Cabanes)
    6. Torre Carmelet (Cabanes)
    7. Torre de la Sal (Cabanes)
    8. Palau municipal de Cabanes
    9. La Ribera de Cabanes
  825. Cabanyes
    1. La Llagosta
  826. Cabañas
    1. Sensuntepeque
    2. Estanislau Guiu i Martí
  827. Cabell d'àngel
    1. Albalat dels Tarongers
    2. Sogorb
    3. Coca (pastís)
    4. Gastronomia de Mallorca
    5. Alícia González Laà
  828. Cabellera
    1. Bellesa
    2. Donatello
    3. Fairy Tail
    4. El silenci dels anyells
    5. Petra, criada para todo
    6. Dama d'Auxerre
    7. Garçonne
    8. Jackson Showalter
    9. Perruca
    10. Permanent
    11. Rul·lo
    12. Venus de Brassempouy
    13. Trena francesa
    14. Cap humà
    15. Skinfaxi i Hrímfaxi
  829. Cabildo
    1. Simón Rodríguez
    2. Cabildo de Gran Canària
    3. El Pinar de El Hierro
    4. Atienza
    5. Catedral de Múrcia
    6. Missions jesuítiques guaranís
    7. Mariano Bellver y Collazos
    8. La Rioja (Capital)
    9. Cubagua
  830. Cabiscol
    1. Sant Joan de l'Erm Vell
  831. Cable
    1. Reflectòmetre de domini de temps
    2. Alicates universals
  832. Cabral
    1. Parc Nacional de la Costa do Descobrimento
  833. Cachar
    1. Districte de Goalpara
    2. Regne Jaintia
    3. Districte de Kamrup
    4. Kapili
    5. Katakhal
    6. Districte de Lushai Hills
    7. Matak
    8. Karbis
    9. Saraspur
    10. Districte de Sylhet
  834. Cadalso
    1. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
  835. Cadeix
    1. Pou de Lahai-Roí
    2. Batalla de Meguidó
    3. Tractat de pau
  836. Cadell
    1. Labrador retriever
    2. Gat salvatge asiàtic
  837. Cadena de muntatge
    1. Plantilla:Juliol 30
    2. Fordisme
    3. Eli Whitney
    4. Harvey Keitel
    5. Cas Ford
    6. Cinta transportadora
  838. Cadillac
    1. Cadillac Eldorado Brougham
    2. Ford Galaxie
  839. CAF
    1. Llista de sigles de tres lletres
  840. Cagny
    1. Batalla de Villers-Bocage
  841. Cairo
    1. Sento Llobell
    2. Enrique Ventura
  842. Caixa
    1. Calaixera
    2. Traucadora
    3. Caixa i metxa
  843. Caixer
    1. Menorca
    2. Mevasséret Tsiyyon
    3. Operació Garibaldi
  844. Cal Ferrer
    1. Joan Danés i Colldecarrera
  845. Cala Carbó
    1. Illots de les Pitiüses
  846. Calatrava
    1. Gastronomia de la Safor
  847. Calcídica
    1. Municipis de Grècia
  848. Caldas
    1. Emberà
    2. Llengua no classificada
  849. Calder
    1. UNESCO
    2. Penicil·lina
    3. Aquelarre
    4. Juli González i Pellicer
    5. Fundació Suñol
    6. Xiang Yu
    7. Sitra
    8. Cahiers d'Art
    9. Midlothian
    10. West Lothian
    11. Victor Vasarely
  850. Caldera
    1. Jinmeiyō kanji
    2. Ióssif Stalin
    3. Combustió
    4. Llista de canals de televisió per territori
    5. Calderer
    6. Pèlias
    7. Turbina de vapor
    8. Jean d'Arcet
    9. WordPerfect
    10. El Molinar d'Alcoi
    11. Garratt
    12. Procés Bessemer
    13. Terratrèmol de Xile del 2010
    14. Museu de l'Electricitat de Lisboa
    15. Central Tejo
    16. Central Tejo (conjunt arquitectònic)
    17. Central Tejo (vida obrera)
    18. Història de Central Tejo
    19. Hammam Granada
    20. Descompressor
    21. Serradora
    22. Kawasaki Heavy Industries
    23. Sala de màquines
  851. Caldes
    1. Aesir
    2. Þorgerðr Hölgabrúðr i Irpa
    3. Santa Maria de Vallbona de les Monges
    4. Llibre del Repartiment de Mallorca
  852. Caledonia
    1. Llista de tipògrafs
    2. Francisco Javier Mina
  853. Calenda
    1. Merengue
    2. Publi Autroni Pet (cònsol sufecte)
    3. Boixac de camp
    4. Ferran Acuña
    5. Història de la música catalana
  854. Calipso
    1. Trinitat i Tobago
    2. Skatalites
    3. Plèiades (mitologia)
    4. Història vertadera
    5. Llengües de Veneçuela
  855. Cal·lírroe
    1. Gerió
    2. Arsínoe
  856. Calla
    1. Llista de gèneres de plantes
  857. Callosa
    1. Guillem Ramon VIII de Montcada
  858. Calpe
    1. Pascual Carrión y Carrión
  859. Calvari
    1. Faura
    2. Monestir de la Santa Faç
    3. Ermita del Crist de la Providència (Anna)
    4. Sant Gil d'Albió
  860. Calvo
    1. Emoticona
  861. Calypso
    1. Llista de gèneres de plantes
  862. Calze
    1. Kalix
    2. Völundr
    3. Silene sennenii
  863. Cal·listo
    1. Troilita
  864. CAM
    1. Llista de sigles de tres lletres
    2. Víctor Baeta i Subías
  865. Camallonga
    1. Parc Natural de les Llacunes de La Mata i Torrevella
    2. Llacuna de Salines
  866. Camamilla de muntanya
    1. Llista de plantes de Catalunya
  867. Camargo
    1. Conceju Nacionaliegu Cántabru
    2. Cala Figuera (Santanyí)
    3. El Astillero
    4. Piélagos
    5. Santa Cruz de Bezana
    6. Municipis de Mèxic
    7. Unión Montañesa Escobedo
    8. Comarca de Santander
    9. Plantilla:Mapa Línia Rodalies Santander C-1
    10. Rodalia de Santander
    11. Real Fábrica de Artillería de La Cavada
    12. Antonio Vela
    13. Cabo Machichaco
    14. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
    15. Pedro Velarde y Santillán
    16. Cipriano Elys de la Hoz
  868. Cambra dels Comuns
    1. Guerra de l'orella de Jenkins
    2. Asaf Jah II
    3. Consell Privat del Regne Unit
    4. Henry St John, 1r vescomte de Bolingbroke
    5. Bastó Negre
  869. Cambria
    1. Llista de tipògrafs
    2. Polypodium cambricum
  870. Cameron
    1. Economia de la República Centreafricana
  871. Camino
    1. Xeic Mansur
    2. Premis Butaca de 2009
  872. Camino Real
    1. Camí Reial
    2. Carrer de Sant Vicent Màrtir
    3. Old Spanish Trail
    4. Camí de Santa Fe
  873. Camp
    1. Futbol sala
    2. Monestir de la Santa Faç
    3. Field-Map
    4. Fólkvangr
    5. Field spaniel
  874. Camp Rodó
    1. Mussarra
    2. Montcada (partida)
  875. Campaner
    1. Història de les Illes Balears
    2. Revelador d'informació
    3. Samuel de Lange
  876. Campaneta
    1. Asteral
    2. Campanulàcia
    3. Campanula
    4. Abutilon
    5. Fūrin
  877. Campanya d'Itàlia
    1. Bisbat de Sées
    2. Paul Alexandre Détrie
  878. Campbell
    1. Godiva Chocolatier
    2. Microcarbo melanoleucos
  879. Campionat d'Europa de motocròs
    1. Llista de competicions internacionals de motociclisme
  880. Camps
    1. Batalla d'Holowczyn
  881. Camussa
    1. Camussa (color)
    2. Drap de neteja
    3. Nyctibius maculosus
  882. CAN
    1. Llista de sigles de tres lletres
  883. Can Batlló
    1. Arxiu Històric Fotogràfic de l'Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya
  884. Can Coll
    1. El Tenes
  885. Can Cortada
    1. Jardins dels Garrofers
  886. Can Garriga
    1. Les Masies de Sant Amanç
    2. Llista de jaciments arqueològics de Catalunya
  887. Can Parellada
    1. Copa Catalunya de bàsquet masculina
    2. Masia de Can Parellada (Terrassa)
  888. Can Quintanes
    1. Sant Quirze Safaja
  889. Can Roig
    1. Reserva natural de l'Albufereta
  890. Can Xammar
    1. Venus d'Iluro
  891. Canadian
    1. Phil Read
  892. Çanakkale
    1. Sigeu
    2. Llista de ciutats de Turquia
  893. Canal
    1. Vetulònia
    2. Ports púnics de Cartago
    3. Saturació cromàtica
    4. Canal de Moscou
    5. Navegació interior
    6. Blacksod Bay
    7. Rei Huanhui de Han
    8. Typhlonectes compressicauda
    9. Ichthyophis paucisulcus
    10. Gastrotheca riobambae
    11. Aqüeducte i el canal de Pontcysyllte
    12. Phyllomedusa bahiana
    13. Phyllomedusa itacolomi
    14. Rhinella beebei
    15. Rhinella dorbignyi
    16. Rhinella ictericus
    17. Rhinella inca
  894. Canal del Nord
    1. Mar d'Irlanda
    2. Canal de Saint-Quentin
  895. Canal del Roure
    1. Aigua de Valls
    2. Solà de la Coma d'Orient
  896. Canalejas
    1. Desembarcament d'Alhucemas
  897. Canaletes
    1. Ermita de Sant Josep (Bot)
  898. Canals
    1. PNG
    2. Televisió mòbil
    3. Tres Tombs
    4. Al-Jazeera
    5. Reserva natural de l'Albufereta
    6. Unitat Subaquàtica
  899. Les Canals
    1. Grenyana
  900. Canapè
    1. Mousse
  901. Canari
    1. La Torre de les Maçanes
    2. Granivorisme
  902. Cane
    1. Departament de La Paz (Hondures)
  903. Canelles
    1. Tresponts Avall
  904. Canet
    1. Edat moderna de Catalunya
    2. Riambau de Corbera
    3. Boixadors
    4. Montcada (partida)
    5. Josep Puig i Just
    6. Francesca de Castro-Pinós i Zurita
  905. Cangur gris
    1. Plantilla:Abril 6?
  906. Cannes
    1. John Alcott
    2. Kharílaos Trikupis
    3. L'home de la màscara de ferro
    4. Isidore de Lara
    5. Elis Regina
    6. Mòdul de descens Huygens
    7. París-Niça 2002
  907. Canova
    1. Història de l'art a Occident
    2. Galeria Borghese
    3. Les Metamorfosis (Apuleu)
  908. Cantó de Saint-Joseph
    1. Saint-Joseph (Martinica)
    2. Émile Maurice
    3. Llista de cantons de França
  909. Canvi
    1. Yijing
    2. Pensament xinès
    3. Muisques
    4. Oscil·lador
    5. Tren d'aterratge
    6. Volant regulador
    7. Claudia Amengual Puceiro
    8. Fus muscular
  910. Canya
    1. Gralla subbaixa
  911. Canyamel
    1. Picarón
    2. Marià Conrado i Asprer de Neuburg
  912. Canyella
    1. Cappuccino
    2. Pell de llimona
    3. Ametlla d'Arenys
    4. Història de la xocolata
    5. Descobriment de la ruta marítima a l'Índia
    6. Taíno
    7. Cafè moca
    8. Melange
    9. Tisana
    10. Pastisset de moniato
  913. Caoba
    1. Capitolio (l'Havana)
    2. Parc Nacional de Mana Pools
    3. Lacandons
  914. Cap
    1. Bonobo
    2. Serraperera
    3. Llista de sigles de tres lletres
    4. Eneolític
    5. Països Baixos austríacs
    6. Elm (armadura)
    7. Malaltia de Pelizaeus-Merzbacher
    8. Cacicatges maies de Yucatán
    9. Cap humà
    10. Tunde Kelani
    11. Floovant
  915. Cap Blanc
    1. Llucmajor
    2. Badia de Palma
    3. Plantilla:Caixa de navegació amb grups plegables
    4. Plantilla:Caixa de navegació amb grups plegables/ús
    5. Tolleric
    6. Llucamet
    7. Puigderrós de Baix
    8. Es Cap Blanc
    9. Llista de monuments de Llucmajor
    10. Dinis Dias
    11. Nuno Tristão
    12. Restes prehistòriques de Capocorb Nou - Es Camí Vell
  916. Cap de l'Estat Major de la Defensa
    1. Comitè Militar de la Unió Europea
  917. Capadocia
    1. Cristina Umaña
  918. Capdevila
    1. Joan Tutau i Vergés
    2. Llista d'artistes amb obra al Museu Víctor Balaguer
  919. Capella
    1. La Canya
    2. Santuari de Sant Joan de Penyagolosa
    3. Real Fábrica de Artillería de La Cavada
    4. Santa Maria de la Monjoia
    5. Santa Bàrbara de Das
    6. Església de Sant Genís dels Agudells
    7. Sant Esteve de Pallerols de Rialb
    8. Sant Joan de Saga
    9. Triangle hivernal
    10. Castell de Cartellà
    11. Santa Maria della Catena
    12. Torre Luengo
    13. Antiga Església de Sant Miquel Arcàngel (Quart de les Valls)
    14. Església de la Puríssima Concepció de Segart
    15. Elisabeth Teyber
    16. William Edwin Thomas
    17. Església de Sant Martí d'Empúries
    18. Pociello
  920. Capella de Sant Ponç
    1. Llista de monuments de Tordera
  921. Capgrossos
    1. Cordat
    2. Sabadell
    3. Tomatina
    4. El Ingenio
    5. Festes majors de Ferreries
  922. Capocorb
    1. Gomera (possessió)
    2. Llista de monuments de Llucmajor
    3. Gomereta
    4. Llista de topònims balears d'origen mossàrab
  923. Capoll
    1. Eruga
    2. Processionària del pi
    3. Neodiprion sertifer
    4. Hemeròbid
    5. Mirmeleòntid
    6. Hemaris
    7. Gelequioïdeu
  924. Capriccio
    1. Johanna Meier
  925. Caputxina
    1. Blanca de la col
  926. Capítol
    1. Administració local d'Espanya
    2. Salsona
    3. Hernando de Cabezón
    4. Firefly
    5. Melchor Robledo
    6. Propagació de plantes
    7. Santiago Tejera y Ossavarry
    8. Gottfried Johann Dlabacz
    9. DVD Flick
  927. Caragol
    1. Llum Nova
    2. Melamprosops phaeosoma
    3. Eliomys
    4. Platysternon megacephalum
    5. Caragols cuinats
  928. Caravana
    1. Can Xalant
  929. Carboncle
    1. Postulats de Koch
    2. Vacunes recombinants
  930. Carbondale
    1. Shawn Colvin
    2. Blue Valentine
  931. Carbonell
    1. José María Guervós y Mira
    2. Llista d'alcoians cèlebres
  932. Carcassonne
    1. Campionat de França de rugbi a 13
  933. Carcí
    1. Comarques d'Occitània
    2. Concili de Montpeller
    3. Tibald I de Bar
  934. Card
    1. Dieta mediterrània
    2. Xaló
    3. Verdura
    4. Aiòder
    5. Calcida
    6. Llista de plantes cultivades
    7. Carxofera
    8. Asteràcia
    9. Biomassa
    10. Ágreda
    11. Orde del Card
    12. Símbols nacionals d'Escòcia
    13. Església de Sant Bartomeu (Xàbia)
    14. Escut del Regne Unit
    15. Migradora dels cards
    16. Sant Lleïr de Casabella
    17. Gastronomia de Castella - la Manxa
    18. Formatge fresc
    19. Recuit
    20. Cardellet
    21. Carduus
    22. Cardet (planta)
    23. Cardot gros
    24. Arctium
    25. Mantisalca
    26. Centàurea
    27. Nitrofília
    28. Torta del Casar
    29. Panical blau
    30. Lloba-carda
    31. Juan Sánchez Cotán
    32. Medalla de les Nacions Unides
    33. Cuina vegetariana
    34. Elements de l'art
    35. Card coler
    36. Card gros
    37. Puccinia
    38. Escanyaboc
    39. Gerðr
  935. Cardigassa
    1. Cardigassa vera
  936. Carena
    1. Ports púnics de Cartago
    2. Línia de flotació
    3. Malanyeu
  937. Carenat
    1. Venus Express
    2. Turbofan
    3. Ictineu 3
  938. Carenes
    1. Sierra de la Culebra
  939. Carles Costa
    1. Història del tennis a Catalunya
    2. Internazionali d'Italia
    3. Gerhart Hauptmann
    4. La Tralla
    5. Obert dels Països Baixos
    6. Jim Courier
  940. Carles III
    1. Absolutisme
    2. Orà
    3. Llista de Corts Generals Catalanes
    4. Història de les Illes Balears
    5. Tretze Colònies
    6. Missions jesuítiques guaranís
    7. Domingo Dulce y Garay
    8. Pergamins municipals de Barcelona
    9. Eduardo García Berges
    10. Diego Evans
    11. Repressió de l'ús de la llengua catalana a Santa Maria del Camí
    12. Menorca sota domini britànic
    13. Quarter de Valls
    14. Pedro Mendinueta i Múzquiz
    15. Pedres dures
  941. Carles Pujol
    1. Art conceptual
    2. Llista d'artistes amb obra al MACBA
    3. Llista d'exposicions de l'Espai 13
    4. Jordi Cerdà
    5. Premis Butaca de 2000
  942. Carlisle
    1. Flama olímpica
    2. Batalla de Bannockburn
    3. County town
    4. Carlisle United Football Club
  943. Carlito
    1. Campionat WWE per Parelles
    2. Chris Mordetzky
    3. Cody Rhodes
    4. Heath Slater
    5. WWE NXT
  944. Carlos García
    1. Marcelino Iglesias Ricou
    2. Novel·la picaresca
    3. Bandolera (sèrie de televisió)
  945. Carlos Hernández
    1. Centre d'Esports Sabadell Futbol Club
    2. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 2006
    3. Movistar Team
    4. Pujada al Naranco
    5. Melbourne Victory FC
  946. Carlos Santos
    1. Premis Butaca de 2000
  947. Carmina Burana
    1. Faun
  948. Carmí
    1. Vincent van Gogh
    2. Bougainvillea spectabilis
    3. Cyclamen persicum
  949. Carnot
    1. Mambéré-Kadéï
  950. Carolina
    1. Llista de noms de plantes de Catalunya
    2. Shirley MacLaine
    3. Gabriel Virella i Torras
    4. Sapindus
    5. Papaver hybridum
    6. Mark Sanford
  951. Caront
    1. Constel·lació de la Lira
    2. Art etrusc
    3. Nix (satèl·lit)
    4. Definició de planeta
    5. Les granotes (Aristòfanes)
    6. James Christy
  952. Carpòfor
    1. Bolet
    2. Herba sabonera
    3. Glossari de botànica
    4. Vel (micologia)
    5. Volva (micologia)
    6. Gastronomia dels bolets
  953. Carraixet
    1. Burjassot
    2. Cant al Ras
  954. Carrer de Colom
    1. Llotja del Cànem
  955. Carrera
    1. Escalfament
  956. Carros
    1. Festa dels Traginers de Balsareny
    2. Camí de bast
    3. Cavall de tir
  957. Carta
    1. SPAYED
    2. País de Vitré
    3. Carta comercial d'Empòrion
  958. Carta magna
    1. Carta Magna
    2. Conferència de Constantinoble
  959. Cartel·la
    1. Arquitectura barroca
  960. Cartes
    1. Magic: The Gathering
    2. Valuebet
    3. Atlas do Visconde de Santarém
    4. Arnold de Frísia Occidental
    5. Col·lecció de pragmàtiques del Fons Carandell
  961. Cartutx
    1. Dassault Mirage III
  962. Caruso
    1. Giovanni Martinelli
  963. Carver
    1. Llista de mutants de Marvel
  964. Caràcter
    1. Escrúpol
  965. Cas Scala
    1. José María Belloch Puig
    2. Roberto Conesa
    3. Anarquisme a Espanya
  966. Casa de la Ciutat
    1. Tres Comuns de Catalunya
    2. Nu ajagut (Plenitud, Primavera)
  967. Casagemes
    1. Vilarjoan
  968. Casanova
    1. Peter O'Toole
    2. Història de la meva mort
  969. Casanova de la Vall
    1. Castellcir
    2. Castellterçol
  970. Casanova del Castell
    1. Sauva Negra
    2. Riera de Castellcir
    3. Camí de Centelles
  971. Casas
    1. L'Avenç (1881-1893)
    2. Moventis
  972. Casesnoves
    1. Vall de Sant Nicolau
  973. Caseta de la Vila
    1. Folc (Pinell de Solsonès)
  974. Casey
    1. Acanthinus lulingensis
  975. Cassació
    1. Política de l'Equador
    2. Tribunal Superior de Justícia de les Illes Balears
    3. Reformatio in peius
    4. Cort Suprema de la República de Turquia
  976. Cassia
    1. Resistència a la insulina
    2. Llanos
    3. Blaveta dels pèsols
  977. Cassini
    1. Alexandre Henri Gabriel de Cassini
  978. Cassiopea
    1. Estel circumpolar
    2. Llista d'estrelles de Cassiopea
    3. 4U 0142+61
  979. Cassola
    1. Alaquàs
    2. Greixonera dels darrers dies
  980. Castanet
    1. La Calandreta
  981. Castelfranco
    1. Teresa Mariani
  982. Castell de Cabrera
    1. Vescomtat de Cabrera
    2. Castell de Cornil
  983. Castell de Castellet
    1. Alt Penedès
    2. Escut de Sant Vicenç de Castellet
  984. Castell de Castellfollit
    1. Francesc de Verntallat
    2. Batalla de Castellfollit (1657)
  985. Castell de Miralles
    1. Arnau I de Castellbò
  986. Castell de Rocafort
    1. El Pont de Vilomara i Rocafort
    2. Oristrell
    3. Joan Cortada i Sala
    4. Castell Vell de Rosanes
  987. Castell de Sant Miquel
    1. Berenguer Carròs i Llòria
    2. Museu Rus
  988. Castell del Rei
    1. Batalla de Llucmajor
    2. Arquitectura bizantina
  989. Castellana
    1. Rojals
    2. Daia Nova
    3. Jesús Hernández Cifuentes
    4. Ombra
    5. Forn
    6. Molig
    7. Setge de Balansiya (1092-1094)
    8. Salve marinera
    9. Museu de Ceràmica (Barcelona)
    10. Bona Pau
    11. Raimundo de Miguel
    12. Arxiu Família Vila-Torn de Tagamanent
  990. Castellanisme
    1. Lleure
    2. Zel
    3. Dit petit
    4. Qüestió de noms
    5. Cinturó
    6. Diario de Castilla
    7. Regionalisme i nacionalisme a Espanya
  991. Castellar
    1. La Guàrdia Pilosa
  992. Castellnou
    1. Orde de Montesa
    2. Hug de Montcada i de Cardona
    3. Antoni de Cardona i de Borja
    4. Alfons de Cardona i Milà d'Aragó
    5. Josep Folc de Cardona i d'Erill
  993. Castellot
    1. Joan II Ferrandis d'Híxar i de Cabrera
    2. Matarranya (comarca històrica)
    3. Lucus
    4. Llista de muntanyes de Catalunya
  994. Castelltallat
    1. Salvió blener
  995. Castellvell
    1. Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant
    2. Joan Rubió i Bellver
    3. Baronia que fou d'en Guillem d'Entença
  996. Castellví
    1. Murla
  997. Castellàs
    1. Vescomtat de Pallars
    2. Biscarbó
    3. Junyent (Castellàs)
  998. Castelló
    1. Bloc Nacionalista Valencià
    2. Jusquiam negre
    3. Baritina
    4. Xavier Baró
    5. Qué!
    6. Ildefons Rullan i Declara
    7. Província marítima de Castelló
    8. Juan de Ribera Berenguer
    9. Pont Nou
    10. Muntanyesa comuna
    11. Castell de Benicàssim
    12. Audiència Provincial de Castelló
    13. Torreta Alonso (Castelló de la Plana)
    14. Muralles Carlines de Castelló de la Plana
    15. Arxiu Històric Provincial de Castelló
  999. Castelnuovo
    1. Jaume IV de Mallorca
    2. Khair ed-Din Barba-rossa
    3. Cığalazade Yusuf Sinan Paixà
    4. Anton Mader
    5. Dîvane Küsrev Paixà
    6. Auguste Marmont
  1000. Castelo Branco
    1. Condeixa-a-Nova
  1001. Castillon
    1. Tèrra Brigasca
  1002. Castries
    1. Organització dels Estats del Carib Oriental
  1003. Castro
    1. Gal·lècia
    2. Nurag
    3. Aranda de Moncayo
    4. Tiñana
    5. Enginyeria militar
    6. Taddeo Barberini
    7. Anna Colonna de Pagliano
    8. Rainier de Toscana
  1004. Catalan
    1. Batalla d'Oteiza
  1005. Catalani
    1. Virginia Ferni
    2. Eva Marton
    3. Amica
    4. Claudia Muzio
    5. Lucia Crestani
    6. Cesira Ferrani
  1006. Catalina
    1. Philippe de la Chambre
    2. Segona partició de Polònia
    3. Nazario Luque Vera
  1007. Catalonia
    1. Enclavament
    2. Comissari Rex
  1008. Catalànic
    1. Judaisme
    2. Jueus
    3. Jueus catalans
    4. Jueus a Espanya
    5. Història dels jueus
  1009. Catedral d'Alexandre Nevski
    1. Alexandre Nevski
  1010. Catedral de Lleida
    1. Alcanó
    2. Antic Hospital de Santa Maria
    3. Àliga de la Ciutat de Lleida
    4. José de Espiga y Gadea
  1011. Cats
    1. T. S. Eliot
  1012. Catàstrofe
    1. Protecció civil
    2. Edat de la Terra
    3. Holocaust (sacrifici)
    4. Tècniques de supervivència
    5. Moorfleet
  1013. Cató
    1. Càpua
    2. Juli Rufinià
  1014. Cauca
    1. Escut del Valle del Cauca
    2. Premi Linguapax
    3. Edulfamid Molina Díaz
  1015. Causse
    1. Larzac
    2. Montbèl (Losera)
    3. Aubrac
  1016. Cava
    1. Sant Sadurní d'Anoia
    2. Olèrdola
    3. Sumoll
    4. Enginyeria alimentària
    5. Juanicó
    6. Cigar
    7. Sommelier
    8. Supositori
    9. Fassina de Can Guineu
    10. Vi sense alcohol
    11. Gimcana
    12. Sant Climent de Cava
  1017. Cavall Bernat
    1. Oliva (Safor)
  1018. Cavallet
    1. Germans Collyer
    2. Louise Nevelson
  1019. CBD
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1020. CCM
    1. Julius Nyerere
    2. Motocròs
    3. DVB-S2
    4. Vic Eastwood
    5. Llista de sigles de tres lletres
  1021. CCMA
    1. Televisió
    2. Acrònim
    3. Catalunya Ràdio
    4. Catalunya Informació
    5. K3
    6. Línia 1 (Rodalia de Barcelona)
    7. Línia 9 del metro de Barcelona
    8. Línia 2 (Rodalia de Barcelona)
    9. Línia 3 (Rodalia de Barcelona)
    10. Línia 4 (Rodalia de Barcelona)
    11. Línia 7 (Rodalia de Barcelona)
    12. Línia 10 (Rodalia de Barcelona)
    13. Edu3.cat
    14. Rodalies de Catalunya
    15. France Bleu Roussillon
    16. Audiovisual Sport
    17. Línia 8 (Rodalia de Barcelona)
  1022. CDP
    1. Arrowhead Springs
    2. Bairoil
    3. Clearview Acres
    4. Eden (Wyoming)
    5. Farson
    6. Granger (Wyoming)
    7. Green River (Wyoming)
    8. Little America
    9. McKinnon (Wyoming)
    10. North Rock Springs
    11. Point of Rocks
    12. Purple Sage
    13. Reliance (Wyoming)
    14. Rock Springs (Wyoming)
    15. Superior (Wyoming)
    16. Sweeney Ranch
    17. Table Rock (Wyoming)
    18. Wamsutter
    19. Washam
    20. Plantilla:Comtat de Sweetwater
    21. Ribonucleòtid reductasa
    22. Llista de sigles de tres lletres
  1023. Cebollí
    1. Vallcebollera
    2. Pebre (salsa)
    3. Cebollí gal·lès
  1024. Cebu
    1. Capitania General de les Filipines
    2. Índies Orientals Espanyoles
    3. Mar de Bohol
    4. Arxipèlag de Sulu
    5. Batalla de Mactan
    6. Conclave de 1978 (octubre)
    7. 27 d'abril
    8. Associació de Nacions del Sud-est Asiàtic
    9. Circumnavegació
    10. Plantilla:Article geogràfic de la setmana 51
    11. Conclave de 2005
    12. Col·legi Cardenalici
    13. Orde dels Agustins Recol·lectes
    14. Mar de Camotes
    15. Expedició de García Jofre de Loaisa
    16. Enrique de Malaca
    17. Miguel López de Legazpi
    18. Leyte
    19. Visayas Centrals
    20. Províncies de les Filipines
    21. Dumaguete
    22. Regions de les Filipines
    23. Lapu-Lapu (Cebú)
    24. Neoperla pseudorecta
    25. Llista de missions diplomàtiques dels Estats Units
    26. Conclave de 1978 (agost)
    27. Hierococcyx pectoralis
  1025. Cec
    1. Steward Macpherson
    2. Baltasar Corder
    3. Herveu de Bretanya
    4. Gustav Weber
    5. Niels Peter Jensen
    6. Alfred Hollins
    7. William Christopher Handy
    8. Josh White
    9. Miguel de Fuenllana
  1026. Cedar Point
    1. Muntanya russa
    2. Kingda Ka
    3. Magnus Colossus
  1027. Cedarville
    1. Jane Addams
  1028. Cefeu
    1. Estel circumpolar
  1029. Cefís
    1. 15 de març
    2. Praxítea (filla del Cefis)
    3. Narcís (mitologia)
    4. Antiga Atenes
  1030. CEL
    1. PlaneShift
    2. Evolució dels dispositius d'emmagatzematge
    3. Llista de sigles de tres lletres
  1031. Celestina
    1. Anglesita
    2. Classificació de Nickel-Strunz
    3. Antarcticita
  1032. Cella
    1. L·L
    2. Múscul piramidal del nas
    3. Múscul depressor de l'envà nasal
    4. Múscul depressor superciliar
  1033. Celle
    1. Carolina Matilde del Regne Unit
    2. Augusta de Saxònia-Gotha
    3. Jordi I de la Gran Bretanya
    4. Tulsa
    5. Brunswick-Lüneburg
    6. Jordi de Brunsvic-Lüneburg
    7. Sofia Dorotea de Brunsvic-Lüneburg
    8. Elionor Desmier d'Olbreuse
    9. Stolpersteine
    10. Einbecker Brauhaus
    11. Enric III de Brunsvic-Lüneburg
    12. Circuit alemany de l'entramat de fusta
    13. Gau
    14. Guillem de Brunsvic-Lüneburg
    15. Ernest I de Brunsvic-Lüneburg
    16. Gesellschaft für deutsche Sprache
    17. Louise Radecke
    18. Roland Freisler
    19. Heinrich Friedrich Enckhausen
  1034. Celles
    1. Escut d'Ulldecona
    2. Alcofoll
    3. Perfumeria a Catalunya a la meitat del segle XIV
    4. Patrick Estrella
    5. George Burchett
  1035. Celta
    1. Castanyada
    2. Erdinis
    3. Història d'Irlanda
    4. Bretons
    5. Nagnatae
    6. Uaithni
    7. Cauci
    8. Coriondi
    9. Gangani
    10. Celje
    11. Aquincum
    12. Iverni
    13. Darini
    14. Eblani
    15. Ulaid
    16. Tuatha Dé Danann
  1036. Cel·la
    1. L·L
    2. Orde de la Cartoixa
    3. Ramon de Vallbona
  1037. Cenobi
    1. Convent de Santa Clara de Barcelona
    2. Joan Morosini
    3. Església de Sant Genís dels Agudells
    4. Ramon de Vallbona
  1038. Cent dies
    1. Guàrdia Nacional (França)
    2. Constitució francesa
  1039. Centaure
    1. (10199) Chariklo
    2. Menkent
    3. 1961 en els vols espacials
    4. 1962 en els vols espacials
    5. 1963 en els vols espacials
    6. 1981 en els vols espacials
    7. Veri de la fletxa
  1040. Centerville
    1. Helen Wills Moody
  1041. Centralia
    1. Llista de llengües planificades
  1042. Centúria
    1. Legió romana
    2. Centurió
    3. Centuriació romana
    4. Reforma serviana
    5. Àguila romana
    6. Roma vincit!
  1043. Ceos
    1. Municipis de Grècia
  1044. CEP
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1045. Cerasus
    1. Baikal
    2. Llorer-cirer
    3. Cirerer del Japó
    4. Castell Himeji
    5. Sakura Taisen
    6. Robert Hutchings Goddard
    7. Kemari
    8. Llista de gèneres de plantes
  1046. Cerc
    1. Alt Urgell
    2. Alàs i Cerc
    3. Artedó
    4. Alàs
    5. Plecòpter
    6. Efemeròpter
    7. Gril·loblatodeu
    8. Buprèstid
    9. Banat (Alàs i Cerc)
    10. Acroneuria apicalis
  1047. Cercle Artístic
    1. Eusebi Arnau i Mascort
    2. Joan Brull i Vinyoles
  1048. Ceres
    1. Blat
    2. Aliment
    3. Arbre de la nou moscada
    4. Religió mistèrica
    5. Codi E
    6. Història de la probabilitat
    7. Yoshi's New Island
  1049. Cerezo
    1. Estadi de Sarrià
    2. Comtat de Castella
    3. Santa Cruz de Paniagua
    4. Tormantos
    5. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
  1050. Cerrito
    1. Municipis de Montevideo
    2. Alfred Einstein
  1051. Cerro Catedral
    1. Escalopa a la milanesa
  1052. Cervantes
    1. El ingenioso hidalgo Don Quijote de La Mancha
    2. Les Metamorfosis (Apuleu)
    3. Las dos doncellas
    4. El coloquio de los perros
    5. Bernhard Paumgartner
    6. Concha Méndez
  1053. Cessió
    1. Futbol sala
    2. Història del Real Madrid Club de Fútbol
    3. Pla parcial
    4. Ingrés documental
    5. Kalapuyes
  1054. Chagai
    1. Agència de Balutxistan
  1055. Chalais
    1. Municipis del Valais
  1056. Challenger
    1. Florian Mayer
  1057. Chamartín
    1. Indalecio Prieto
    2. Selecció de futbol de Catalunya
    3. Temporada 1928-1929 del FC Barcelona
    4. Temporada 1931-1932 del FC Barcelona
    5. Temporada 1945-1946 del FC Barcelona
    6. Temporada 1944-1945 del FC Barcelona
    7. Temporada 1932-1933 del FC Barcelona
    8. Temporada 1933-1934 del FC Barcelona
    9. Temporada 1934-1935 del FC Barcelona
    10. Estadi Santiago Bernabéu
    11. Rodrigo de Rato y Figaredo
    12. Chamberí
    13. Ramón Moreno Grosso
    14. Basilio Nieto Barranco
    15. Colmenar Viejo
    16. Temporada 1939-1940 del FC Barcelona
    17. Temporada 1940-1941 del FC Barcelona
    18. Temporada 1941-1942 del FC Barcelona
    19. Temporada 1942-1943 del FC Barcelona
    20. Temporada 1943-1944 del FC Barcelona
    21. Història del València Club de Futbol
    22. Plantilla:Padró INE/ús/municipis
    23. Temporada 1929-1930 del FC Barcelona
    24. Francisco de Cubas
    25. Temporada 1930-1931 del FC Barcelona
    26. Temporada 1935-1936 del FC Barcelona
    27. Manuel Núñez de Arenas
    28. Ajuntament de Madrid
    29. Chamartín de la Rosa
    30. Ríos Rosas
    31. Alameda de Osuna
    32. José María de Oriol y Urquijo
    33. Centre Nacional d'Investigacions Oncològiques
  1058. Champa
    1. Cambodja
    2. Ruta de la Seda
    3. Mỹ Sơn
    4. Imperi Khmer
    5. Anga
    6. Emperador Wen de Sui
    7. Sinocentrisme
    8. Història de Cambodja
    9. Arquitectura khmer
  1059. Chandra
    1. Calendari hindú
  1060. Chang
    1. Premis Oscar 1928
  1061. Chaplin
    1. Roberto Benigni
  1062. Chari-Baguirmi
    1. Txad
  1063. Charles
    1. Llanterna màgica
    2. Música disco
  1064. Charlotte
    1. Copa Davis de tennis
    2. Chiquita Brands International
  1065. Chase
    1. Cole Hauser
    2. Woody Herman
    3. Jazz rock
    4. Austin Mahone
  1066. Chatsworth
    1. 25 de novembre
    2. Vall de San Fernando
    3. Parmigianino
    4. Llista d'obres de Velázquez
    5. Hugh Harman
    6. Joshua Reynolds
    7. Camí de Bali
  1067. Chaumont
    1. Família d'Amboise
    2. Llista de departaments francesos per número
    3. Llista de carreteres europees de classe A
    4. Llista de municipis de l'Alt Marne
    5. Cantons de l'Alt Marne
    6. Districte de Chaumont
    7. Exilhas
    8. Tour de França de 1974
    9. Castell de Chenonceau
    10. Louis Chaillot
    11. Origen dels Arnulfians
    12. Ducat de Lotaríngia
    13. Llista de districtes de França
    14. Llista de cantons de França
    15. Brethenay
    16. Consell General de l'Alt Marne
    17. Cantó de Chaumont-Sud
  1068. Chella
    1. María Enríquez i de Luna
  1069. Chelsea
    1. Henry Purcell
    2. Harold Macmillan
    3. Swansea City Association Football Club
    4. South Kensington
    5. Demba Ba
    6. William Duesbury
    7. William Aiton
    8. La rosa porpra del Caire
    9. Kensington (barri de Londres)
    10. Joseph Warren
    11. El gran viatge de la família Mozart
    12. Hortense Mancini
  1070. Cheng
    1. 51 aC
    2. Cheng Ji (ciclista)
  1071. Cher
    1. Just Dance (joc)
  1072. Chesapeake
    1. Conestoga
    2. Powhatan
    3. David Farragut
    4. Alonzo Mourning
    5. Orlandus Wilson
  1073. Chesterton
    1. El ingenioso hidalgo Don Quijote de La Mancha
    2. Ken Downing
  1074. Cheyair
    1. Athirala
    2. Bahu
  1075. Cheyenne
    1. Lakota
    2. Comanxes
    3. Banderes ètniques
    4. Buffalo Bill
    5. George Kennedy
    6. Enterreu el meu cor a Wounded Knee
    7. Balsamorhiza sagittata
    8. Comanchería
    9. Ives Goddard
    10. Truman Michelson
  1076. Chiba
    1. Kappa (mitologia)
    2. Chuo-ku
    3. Badia de Tòquio
    4. Montreux (Suïssa)
    5. Àrea metropolitana de Tòquio
    6. Tresors Nacionals del Japó
    7. Hiroaki Samura
    8. Bandera de la unificació coreana
    9. Terratrèmol i tsunami del Japó del 2011
    10. ViViD
    11. Blond Ambition World Tour
    12. Lliga japonesa de beisbol
  1077. Chickasaw
    1. Califòrnia
    2. Arkansas
    3. Kansas
    4. Missouri
    5. Oklahoma
    6. Tennessee
    7. Piomingo
    8. Cyrus Harris
    9. Benjamin Franklin Overton
    10. William Malcolm Guy
    11. William Leander Byrd
    12. Te Ata
    13. Linda Hogan
    14. Lynn Moroney
    15. Bill Anoatubby
    16. Choctaw
    17. Creek
    18. Quapaw
    19. Geary Hobson
    20. Cherokees
    21. Alibamu
    22. Llengües muskogi
    23. Shawnee
    24. Amerindis dels Estats Units
    25. Apalachee
    26. Tunica
    27. Henri de Tonti
    28. Reserva índia
    29. National Congress of American Indians
    30. Hernando de Soto
    31. Cultura Adena
    32. Ch
    33. Tractat de Madrid (1795)
    34. Guerra de la reina Anna
    35. Llista de comtats d'Alabama
    36. Pontotoc
    37. Deportació dels indis dels Estats Units
    38. Camí de les Llàgrimes
    39. American Quarter
    40. Llista de comtats d'Oklahoma
    41. Comtat de Love
    42. Lebanon (Oklahoma)
    43. Cinc tribus civilitzades
    44. Llista de religions i tradicions espirituals
    45. Llista de reserves índies dels Estats Units
    46. Pamela Munro
  1078. Chihuahua
    1. Tarahumares
    2. Tarahumara
    3. Guarijíos
    4. Glaucidium brasilianum
    5. Gos policia
    6. Pascual Orozco Vázquez
    7. Quercus chihuahuensis
    8. Cabussó nord-americà comú
    9. Ignacio Allende
    10. Tyrannus verticalis
    11. Hesperiphona abeillei
    12. Mogollon
    13. Trogon mexicanus
    14. Archilochus alexandri
    15. Atthis heloisa
    16. Baeolophus wollweberi
    17. Nyctiphrynus mcleodii
    18. Tubar
    19. Basilinna leucotis
    20. Juan Bautista de Anza
    21. Reial Expedició Botànica de la Nova Espanya
    22. Llengües taracahites
    23. Guarijío
    24. Ópates
    25. Névome
    26. Tepecanos
    27. Llista de governadors d'estats de Mèxic
    28. Llista de governadors de Chihuahua
    29. Streptoprocne semicollaris
    30. Cardellina rubra
    31. Cardellina rubrifrons
    32. Hohokam
    33. Cíbola
    34. Paquimé
  1079. Chiloé
    1. Salvador Allende Gossens
    2. Maputxe
    3. Llac Nahuel Huapi
    4. Volcà Osorno
    5. Història del Perú
    6. Austrolycus depressiceps
    7. Ponxo
    8. Geografia d'Amèrica
    9. Huilliche
    10. Elytropus
  1080. Chinatown
    1. Amèrica del Nord
    2. Tragèdia
    3. Diàspora xinesa
    4. Gremlins
  1081. Chinchilla
    1. Església de Sant Jaume Apòstol (Oriola)
  1082. Chirac
    1. Lliga Comunista Revolucionària (França)
  1083. Chomsky
    1. Autòmat linealment acotat
  1084. Chuck
    1. Dave Baksh
  1085. Châteauneuf
    1. Senyoria de Sonnois
    2. Déodat Gratet de Dolomieu
    3. Guillem V d'Angulema
    4. Robert V d'Alvèrnia
  1086. Châtelet
    1. Voltaire
    2. Pau de Cateau-Cambrésis
    3. Departament de Jemappes
    4. Comtat de Ficquelmont
    5. Jacques Thibaud
    6. Pau de Vervins
    7. Charles Estienne
    8. Prebost
    9. Mariemma
    10. André Caplet
  1087. Châtenay
    1. Paul Ricoeur
  1088. Cianogen
    1. Estel de tipus S
    2. Atmosfera de Tità
    3. Oxamida
    4. Teoria de la substitució
    5. Teoria del nucli
  1089. Cicle de vida
    1. Biologia
    2. Planta anual
    3. Patatera
    4. Dacsa
    5. Haploïdia
    6. Mosquit
    7. Vainilla
    8. Leishmània
    9. Esporòfit
    10. Legionella pneumophila
    11. Mort cel·lular programada
    12. Etiqueta ecològica
    13. Gametòfit
    14. Història de la botànica
    15. Morfologia vegetal
    16. Cicle del sofre
    17. Trocòfora
    18. Avaluació intel·lectual
    19. Corinebacteri
    20. Pilobolus crystallinus
    21. Epibiosi
    22. Pleomorfisme
    23. Política integrada de productes
    24. Història evolutiva de les plantes
    25. Pilobolus
  1090. Cicló
    1. Evacuació d'emergència
    2. Llacs de Tità
    3. Clima de Tità
    4. Geografia d'Austràlia
  1091. Cigala
    1. Onomatopeia
    2. Lacerta viridis
  1092. Cim
    1. Prats de Molló i la Presta
    2. Aiguille de Bionnassay
    3. Bonys de la Cova
    4. Bony de la Carma
    5. Punta Croz
    6. Dent du Géant
    7. Dikh-Tau
    8. Antiquark cim
    9. Grandes Jorasses
  1093. Cimera de la Terra
    1. Dia Mundial de l'Oceà
    2. Model forestal
  1094. Cimòdoce
    1. Cimodoceàcia
  1095. Cinco Villas
    1. Moriscos
    2. Fuencalderas
    3. Antonio Moreno del Villar
  1096. Cine Ideal
    1. Llista de sales de cinema de Barcelona
    2. Josep Plantada i Artigas
  1097. Cinta
    1. Eslinga
  1098. Circassià
    1. Barquq
    2. Ahmed al-Arabí
    3. Özdemiroğlu Osman Paixà
  1099. Circuit de València
    1. Adrià Campos
    2. Gran Premi d'Europa del 2009
    3. GP3 Series
  1100. Circulació
    1. Camp vectorial irrotacional
    2. Estació de ferrocarril
    3. Vorticitat
    4. Shibari
    5. Bertrand Delanoë
  1101. Circumpolar
    1. 70 Aquilae
    2. 6 Persei
    3. Declaració d'Ilulissat
    4. Stellaria longipes
    5. Saxifraga cespitosa
    6. Lonicera caerulea
    7. Diapensia lapponica
  1102. Cis
    1. Eleccions al Parlament Basc de 2009
    2. Eleccions al Parlament de les Illes Balears de 2011
    3. Khartron
    4. Regionalisme i nacionalisme a Espanya
    5. Llista de sigles de tres lletres
    6. Acoblament Stille
    7. Àcid docosahexaenoic
    8. Àcid gras poliinsaturat
  1103. Cispadana
    1. Gesats
  1104. Ciutadella
    1. Menorca
    2. La família Ulisses
    3. Història de les Illes Balears
    4. Joan Capó Coll
    5. Museu Interactiu Mirador
    6. Joan Torres Ribas
    7. Avantmuralla
    8. Nucli Antic de Pamplona
    9. Joan Gallifa
    10. Saqueig de Baturin
    11. Joan Manel Martí i Llufriu
    12. Menorca sota domini britànic
    13. Ciutadella de la dinastia Ho
  1105. Ciutat Vella
    1. Somorrostro
    2. Gas ciutat
    3. Torre de la Donzella (Bakú)
    4. Catorze ciutats comptant-hi Brooklyn
    5. Llista de llocs d'enterrament als Països Catalans de sants i altres persones venerades
  1106. Civilization
    1. Civilització
  1107. Ciències de la informació
    1. Coneixement
    2. Llista de disciplines científiques
    3. Ricard Belis i Garcia
    4. Milagros Pérez Oliva
    5. César Antonio Molina Sánchez
    6. Juan de Dios Ramírez Heredia
    7. Mònica Huguet i Esteras
    8. Cristina Fallarás
    9. Ciència
    10. Josep Maria Baget Herms
    11. Arxivística
    12. Enric Hernàndez Llorente
    13. Top-down i Bottom-up
    14. Núria Amat i Noguera
    15. Sensemaking
    16. Joan Ramon Mainat i Castells
    17. Xavier Montanyà i Atoche
  1108. Clamecy
    1. Arnaud Montebourg
  1109. Clar
    1. PTT
    2. Samsung Galaxy S II
  1110. Clara
    1. Joseph Kessel
    2. Isabelle Huppert
    3. Antonio Cuadri
    4. Llista de gèneres de plantes
  1111. Claremont
    1. 1850
    2. 26 d'agost
    3. Lluís Felip I de França
    4. Hard edge
    5. Peter Ferdinand Drucker
    6. Mihály Csíkszentmihályi
  1112. Clarendon
    1. Millie Small
  1113. Claret
    1. Les Pallargues
  1114. Clariana
    1. Vescomtat de Girona
    2. Riera de Cunit
    3. Tomàs Bel i Sabatés
  1115. Clark
    1. Orangeville (Ohio)
  1116. Clarmont
    1. 21 d'agost
    2. Occitània
    3. Comtat d'Alvèrnia
    4. Leonci d'Arle
    5. Aquitània al segle IV
    6. Austremoni de Clarmont
    7. Orde d'Aubrac
    8. Llista de panteons i tombes de sobirans a França
    9. Projecte de Clarmont
  1117. Classe
    1. Filozou
    2. Objecte (programació)
    3. Abakania
    4. Rosopsida
    5. Conoidasida
    6. Pelmatozou
    7. Generació perduda ( 1980-1995 )
  1118. Clau
    1. Cariofilè
    2. Sant Llorenç de Soses
    3. Abadia de Barberà (Barberà de la Conca)
  1119. Claudio Bravo
    1. Equips de la temporada 2006/07 de la Primera Divisió Espanyola
  1120. Claudio López
    1. Pilota d'Or 1999
  1121. Clavell de moro
    1. Tagetes
  1122. Clavellina
    1. Mataró
    2. Dianthus caryophyllus
  1123. Clavé
    1. Joan Tutau i Vergés
    2. Reffannes
    3. Saint-Georges-de-Noisné
    4. Saint-Lin (Deux-Sèvres)
    5. Vautebis
    6. Verruyes
    7. Chantecorps
    8. Coutières
    9. Exireuil
  1124. Clayton
    1. Ctenium
    2. Athletic Club Omonia Nicòsia
    3. Malcolm Rathmell
    4. Russell Mockridge
  1125. Clerical
    1. Laïcisme
    2. Llei de Defensa de la República
  1126. Clermont
    1. 1295
    2. Casa de Medinaceli
    3. Humfrid
    4. Vescomtat de Narbona
    5. Senyoria d'Illa Jordà
    6. Comtat de Tonnerre
    7. Carles IV de França
    8. Capitale-Nationale
    9. Armand de Borbó-Conti
    10. Marc Mecili Avit
    11. Innocenci II
    12. Philippe de Vitry
    13. Llop de Troyes
    14. Argenteau
    15. Llista de ciutats de Florida
    16. Lluís de la Cerda
    17. Bernardo de Sedirac
    18. Alberto Facundo Costa
    19. Bisbat de Lausana
    20. Els herois de Kelly
    21. David Poll de Silva
    22. Castell d'Ancy-le-Franc
  1127. Cleveland
    1. Frederick Chapman Robbins
    2. Hart Crane
    3. Matt Skiba
    4. Heidar Alíev
    5. William Christopher Handy
    6. Albert Ayler
    7. Marisa Regules
    8. Patato Valdés
  1128. Clic
    1. JClic
    2. Tsonga
    3. Francesc Busquets i Burguera
    4. Cuixític meridional
    5. Llengües d'Àfrica
  1129. Client
    1. Dionís Cassi Longí
  1130. Clifton
    1. Ben Whishaw
  1131. Clinton
    1. Elihu Root
    2. Llista d'asteroides (1-1000)
    3. Llista d'asteroides/101–200
    4. (72) Feronia
    5. (75) Eurydike
    6. (85) Io
    7. (92) Undina
    8. (98) Ianthe
    9. Sarah Palin
    10. Lillian Russell
  1132. Clot
    1. El Clot
    2. Los Clotassos
    3. Clot de la Serra
    4. Los Clots (Abella de la Conca)
    5. Clot de Moreu
    6. Sots de la Rua
    7. Mirmeleòntid
  1133. Clovis
    1. Volta a Califòrnia 2009
    2. Cavall Morab
    3. Poblament d'Amèrica
    4. Abadia de Ferrières
  1134. La Clua
    1. Sant Esteve de la Sarga
    2. Alsamora
    3. Tossal de Vilabella
    4. Barranc de la Marrada
  1135. Cluj
    1. Literatura furlana
    2. Hongaresos de Romania
    3. Ziua
    4. Blue Air
    5. Anton Dermota
    6. Új Kelet
    7. Maieru
  1136. Cluny
    1. 1122
    2. Joan I de Borbó
    3. Família benedictina
    4. Guillem III de Tolosa
    5. Ponç II de Tolosa
    6. Arquebisbat de Saragossa
    7. Robert II d'Alvèrnia
    8. Jacques Esterel
  1137. Coalescència
    1. Acetat de potassi
    2. Coalescència (meteorologia)
    3. Efecte Ouzo
  1138. Coban
    1. Cobànides
    2. Abu Said Bahadur Khan
    3. Alishah Tadj al-Din
    4. Yasaur
    5. Xaraf al-Din Mahmud Xah
    6. Uzbeg Khan
  1139. Coblença
    1. Carles II el Calb
    2. Lluís IV del Sacre Imperi Romanogermànic
    3. Charles Alexandre de Calonne
    4. Iwan Knorr
    5. Johannes Trithemius
    6. Borís Skóssirev
    7. Mogontiacum
    8. Jacques Anne Joseph La Preste
    9. Alta vall del Rin Mitjà
  1140. Coc
    1. Mircè
    2. Sloviansk
  1141. Coca
    1. Psicòtrop
    2. Nicolás Monardes
    3. Gocta
    4. Tarapoto
    5. Tisana
    6. Barís
    7. Wiwa
    8. Arhuacs
    9. Kankuamos
  1142. Cocos
    1. Arecàcia
    2. Arecòidia
    3. Butlla de Luci III (1182)
    4. Llista de gèneres de plantes
  1143. Codi de conducta
    1. Tercer temps
  1144. Coeficient d'extinció
    1. Llei de Lambert-Beer
  1145. Cogombret
    1. Bilimbi
    2. Picadeta
    3. Salsa tàrtara
    4. Salsa rosa
  1146. Cogullada
    1. Carcaixent
  1147. Cogulló
    1. Alt Camp
    2. Catalunya Ràdio
    3. Sant Ramon del Pla de Santa Maria
  1148. Cohort
    1. Il Canto degli Italiani
    2. Demografia de Mèxic
    3. Piràmide de població
    4. Excubitor
    5. Baby boom
    6. Síndrome de Bloom
    7. Atlantogenat
    8. Legió IX Hispana
  1149. Coixinet
    1. Cadmi
    2. Nombre de Reynolds
    3. Tren de vapor
    4. Shebang
    5. Llista d'especialitats 33 de la Nomenclatura de la UNESCO
    6. Caixa de canvis
    7. Direcció (mecànica)
    8. Trepant
    9. Arreu de tir
    10. Elizalde Dragón IX
    11. Tonicitat
    12. Markdown
  1150. Cola
    1. Cola nitida
    2. Nagapattinam
    3. Esterculiàcia
    4. Còctel de cervesa
    5. Pepsi
    6. Arrack
    7. Llista de fruits comestibles
    8. Ferradura
    9. XECNA
    10. Acetat de cel·lulosa
    11. Licor 43
    12. Brotxa (instrument)
    13. Masonita
    14. Mosaic d'Alexandre
    15. Moqueta
    16. Paper pintat
    17. Cub de Leslie
  1151. Colbert
    1. Chickasaw (grup humà)
  1152. Coleman
    1. Eufaula (Alabama)
    2. Capital social (sociologia)
  1153. Coleraine
    1. Ulster
    2. Riu Bann
    3. Districte de Coleraine
    4. Limavady
    5. Portrush
  1154. Coll
    1. Bonobo
    2. Coll de Finestrelles
    3. Histoplasmosi
    4. Hipercalcèmia
    5. Nervi frènic
    6. Músculs escalens
    7. Múscul omohioïdal
  1155. Coll d'Ares
    1. Alt Maestrat
    2. CV-15
    3. La Montalbana
  1156. Coll de Jou
    1. Solsonès
    2. Mosset
  1157. Coll de la Maçana
    1. Batalla de Besalú
  1158. Les Collades
    1. Rialb (antic municipi)
  1159. Collblanc
    1. Vicenç Martínez i Alama
  1160. Collell
    1. Ramon Sala i Canadell
  1161. Collins
    1. Psicologia de la memòria
  1162. Collinsville
    1. Bristol (Connecticut)
    2. Cahokia Mounds
  1163. Collsacreu
    1. 6a etapa del Tour de França de 2009
  1164. Colom
    1. Columbicultura
    2. Catedral de Palerm
    3. Llista de llocs amb el nom de Cristòfor Colom
    4. Illa de Mona
    5. Quilla (aus)
    6. Escut de Fiji
  1165. Coloma
    1. Mitologia asteca
    2. Ateneu Deportiu Guíxols
    3. L'Espluga de Cuberes
  1166. Colombia
    1. Andorra la Vella
    2. Selecció de futbol de Costa Rica
    3. Corporación Deportiva Club Atlético Nacional
    4. Tunja
    5. IPad 2
    6. General de Alquiler de Maquinaria
    7. Kinect
    8. IPad (4a generació)
    9. Caragolet comú americà
    10. Campionat del Món de futbol sala femení AMF
    11. Lasiurus ega
  1167. Colombier
    1. Municipis de Vaud
    2. Isabelle de Charrière
  1168. Colombiers
    1. Enric II d'Anglaterra
  1169. Colomer
    1. Rafael Masó i Valentí
  1170. Colonna
    1. Evangeli de Bernabé
    2. Hortense Mancini
  1171. Colorado City
    1. Església Fonamentalista de Jesucrist dels Sants dels Últims Dies
  1172. Columba
    1. Columba larvata
    2. Dál Riata
    3. Raphoe
    4. Partholón
    5. Kilcock
  1173. Col·lector
    1. Transistor
    2. Carrer
    3. Mecanisme de distribució
  1174. Col·legi de l'Art Major de la Seda
    1. Carmen Tórtola Valencia
  1175. Colònia
    1. Apamea de Bitínia
    2. Cenobi (biologia)
    3. Història d'Andorra
    4. Cepi Milesiorum
    5. Tirànid
    6. Atelopus boulengeri
    7. Atelopus carauta
    8. Peix pallasso
    9. Bicicletes Monty
    10. Història de Nova Zelanda
    11. Fèlix i Adaucte
    12. Christian Felber
    13. Homi K. Bhabha
    14. El Viso (Madrid)
    15. Philipp Franz von Siebold
    16. Història de Namíbia
    17. Aqüeducte de Barcelona
    18. Battlefield 3
    19. European Astronaut Centre
    20. Illa de Príncipe
    21. Frederic Furió i Ceriol
    22. Lorenzo Valverde
    23. Fernando Prats
    24. Províncies de Sierra Leone
    25. Fort Nativitat
    26. Eurocities
    27. Anna Maria Maluquer i Wahl
    28. Història de les Seychelles
    29. Zambo
    30. Carl Venth
    31. Amèrica russa
    32. Heinrich Dorn
    33. Fritz Steinbach
    34. Karl Josef Becker
    35. Charles Donald Maclean
    36. Eduard Erdmann
    37. Arthur Friedheim
    38. Baltasar Corder
  1176. Colós
    1. Zenòdor (artista)
  1177. Coma
    1. Bartolomé Ramos de Pareja
  1178. Coma d'Amitges
    1. Tossal de la Montanyeta
  1179. Comana
    1. Kars
    2. Ashot III Olormadz
    3. Sargon II
    4. Teglatfalassar I
    5. Kammanu
  1180. Comanador
    1. Orde de Sant Joan de Jerusalem
    2. Varvassoria
    3. Alemany de Foixà i d'Orriols
  1181. Comandament
    1. Grand Theft Auto: Vice City
    2. PlayStation 2
    3. Grand Theft Auto: Liberty City Stories
    4. God of War (videojoc)
    5. Top Gear Rally 2
    6. 64 Tanteidan: Kira to Kaiketsu!
    7. Banjo-Kazooie
    8. Banjo-Tooie
    9. Batman Beyond: Return of the Joker (videojoc)
    10. Aliens Colonial Marines
    11. Colin McRae: DiRT
    12. Turning Point: Fall of Liberty
    13. Burnout Paradise
    14. NBA 2K
    15. Exèrcit de la República clon
    16. Final Fantasy VIII
    17. Jurassic Park Interactive
    18. Call of Duty: World at War
    19. GoldenEye 007
    20. Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter
    21. Canal Super3
    22. HTPC
    23. Fantastic Four (videojoc de 2005)
    24. Shin Megami Tensei
    25. Dance Dance Revolution Disney Dancing Museum
    26. Killzone
    27. F-Zero X
    28. Pilotwings 64
    29. Resident Evil 2
    30. Dead or Alive Xtreme 2
    31. Institut de Seguretat Pública de Catalunya
    32. Joe Danger
    33. Another Century's Episode: R
    34. Alundra 2: A New Legend Begins
    35. Breath of Fire III
    36. Fighting Force
    37. Demon's Souls
    38. Green Day: Rock Band
    39. Warblog
  1182. Comarques Centrals
    1. Llista de panteons i tombes de sobirans als Països Catalans
    2. Llista de llocs d'enterrament als Països Catalans de sants i altres persones venerades
  1183. Combes
    1. Harlingen (Texas)
    2. Las Palmas-Juarez
    3. Lasana
    4. Santa Monica (Texas)
    5. Tierra Bonita
    6. Yznaga
    7. Léon Gambetta
  1184. Combinació
    1. Història de les matemàtiques
    2. Permutació
    3. Ordre espontani
    4. Funció booleana
  1185. Cometes
    1. Apòstrof
    2. Escapament atmosfèric
    3. Distinció entre ús i menció
    4. TuxMath
    5. Càmera de Schmidt
    6. Llista de gèneres de plantes
    7. Angiosperm Phylogeny Website
  1186. Comiat
    1. Bernat de Palaol
  1187. Comissió
    1. Contracte estimatori
    2. Contracte de corretatge
    3. Venedor
    4. Board of Longitude
    5. Iu Pascual i Rodés
    6. Autoocupació
    7. Apropiació indeguda
    8. Alt representant de la Unió Europea per a Afers exteriors i Política de Seguretat
    9. Mànager
    10. Fons d'inversió lliure
    11. Biennio Rosso
    12. Troika comunitària
    13. Irish Folklore Commission
    14. Comissió d'Afers Constitucionals
  1188. Commutador
    1. Ethernet
    2. DSLAM
    3. Xarxa Digital de Serveis Integrats
    4. Història de la televisió
    5. Cartel·la (còmic)
  1189. Comodor
    1. Marina Imperial Japonesa
    2. Pío Pico
    3. Cuirassat de butxaca Admiral Graf Spee
    4. HMS Exeter (68)
    5. Juan López Campillo
    6. Sakoku
  1190. Compactació
    1. Paul John Flory
    2. Fenomen del regel
    3. Matèria granular
  1191. Companyia de Maria
    1. Avinguda de Catalunya (València)
    2. Ciutat Universitària (barri de València)
  1192. Componedor
    1. Tipus (tipografia)
    2. Galerada
  1193. Component
    1. Programació neurolingüística
    2. Resistència aerodinàmica
    3. Modding
    4. Mètode de reducció de Gauss
    5. Pin (electrònica)
    6. Nivell de preparació tecnològica
  1194. Composició
    1. Modest Urgell i Inglada
    2. Paraula
    3. Aplicacions obertes i aplicacions tancades
    4. Transcripció dels jeroglífics
    5. Motiu
    6. Cantus firmus
    7. Albert Argudo i Lloret
    8. Carl Eberwein
    9. Olivier Alain
    10. Pintura del Renaixement
    11. Recursió primitiva
    12. Henry Balfour Gardiner
    13. Louis Marchand
    14. Teodulo Mabellini
    15. Alessandro Luigini
    16. Carl Lührss
    17. Henry Coates
    18. Louis Coerne
    19. Steward Macpherson
    20. Adolf van Dosz
    21. Josef R Rozkošný
    22. Frédéric Duvernoy
    23. François Servais
    24. Alfred Einstein
    25. Emil Ergo
    26. David Emlyn Evans
    27. Arnold Ebel
    28. Howard Malcom Dow
    29. Johann Christian Lobe
    30. Richard Englander
    31. Giocondo Fino
    32. Friedrich Frischenschlager
    33. Paul Graener
    34. Elmerico E. Fracassi
    35. Myles Byrket Foster
    36. Charles Villiers Stanford
    37. José María Fraga Ubieto
    38. José Franco y Ribate
    39. Percy Goetschius
    40. Julius Harrison
    41. Daniel de Lange
    42. Samuel de Lange
    43. John Blackwood Mac Ewen
    44. Baltasar Corder
    45. Erwin Lendval
    46. Adriano Lualdi
    47. Jack Nitzsche
    48. Michel Petrucciani
    49. José Romero Jiménez (compositor)
  1195. Compte
    1. Caixer automàtic
  1196. Compton
    1. GLAST
    2. Baron Davis
    3. Kleinia
  1197. Compàs
    1. Haití
    2. Escaire
    3. Eina manual
    4. Al-Quhí
  1198. Comtat
    1. Castell d'Agres
    2. Nova Jersey
    3. Faura
    4. Comtat de Viborg
    5. Carles I Tocco
    6. Erillcastell
    7. Guastalla
    8. Comtat d'Holanda
    9. Muntanyes d'Alcoi
    10. Ostrevant
    11. Atmore
    12. Bridgeport (Alabama)
    13. Centre (Alabama)
    14. Hayward (Califòrnia)
    15. Sonora (Califòrnia)
    16. Winchester (Califòrnia)
    17. Comtat d'Autun
    18. Comtat de Pallars Jussà
    19. Comtat de Ribagorça
    20. Comtats catalans
    21. Inverness
    22. Casal de La Rochefoucauld
    23. Marca d'Ivrea
    24. Duc de York
    25. Clackmannanshire
    26. East Ayrshire
    27. East Dunbartonshire
    28. East Renfrewshire
    29. South Ayrshire
    30. Wakefield (West Yorkshire)
    31. Catamarruc
    32. Poble Nou de Sant Rafel
    33. Torre d'Almudaina
    34. Comtat de Brunsvic
    35. La Palissada
    36. Conquesta d'Irlanda per Cromwell
    37. Comarques d'Occitània
    38. Comtat de Gove (Kansas)
    39. Joan Alfons de Xèrica
  1199. Comtat d'Orange
    1. Francesc II de Bretanya
    2. Jocs Olímpics d'estiu de 1984
  1200. Comtat de Bar
    1. Renat I
    2. Pere II de Courtenay
    3. Llista dels principals comtats i vescomtats de França
    4. Frederic I de Lorena
    5. Oisy
    6. Comtat de Ligny
    7. Ducat d'Alta Lorena
    8. Casa de Lorena
    9. Comtats i senyories de Lotaríngia
    10. Comtat d'Arlon
    11. Comtat de Charpeigne
    12. Wigeric de Bidgau
    13. Comtat de Longwy
    14. Comtat de Montaigu
    15. Comtat de Saintois
    16. Broyes
    17. Senyoria de Nanteuil
    18. Teobald II de Xampanya
    19. Margarida II de Flandes
    20. Enric III de Gueldre
    21. Renald II de Clermont
    22. Cunegunda de França
    23. Adalberó I de Metz
    24. Beatriu de França
    25. Adalberó II de Metz
    26. Frederic II de Lorena
    27. Sofia de Bar
    28. Giselbert de les Ardennes
    29. Comtat de Scarpone
    30. Renald I de Dammartin
    31. Thierry I de Montbéliard
    32. Enric I de Bar
    33. Robert I de Bar
    34. Barrois
  1201. Comtat de Beaumont
    1. Joan I d'Angulema
  1202. Comtat de Beaver
    1. Harmony Township (Comtat de Beaver)
  1203. Comtat de Clermont
    1. Llista de comtes i ducs d'Aumâle
    2. Tonnerre (Yonne)
    3. Comtat d'Alvèrnia
    4. Alix de França
    5. Llista dels principals comtats i vescomtats de França
    6. Senyoria de Borbó
    7. Comtat de Mortain
    8. Senyoria de Mello
    9. Teobald VI de Blois
    10. Lluís IX de França
    11. Felip de França i de Merània
    12. Felip I de Tàrent
    13. Lluís I de Blois
    14. Jean Antoine Nollet
    15. Adelaida de Vermandois
    16. Lluís Manel d'Angulema
    17. Renald I de Bar
    18. Enric III de Lovaina
  1204. Comtat de Crook
    1. Llista de comtats d'Oregon
  1205. Comtat de Dallas
    1. Selmont-West Selmont
    2. Richardson (Texas)
    3. Comtat de Kaufman
  1206. Comtat de Jefferson
    1. Jap
  1207. Comtat de Lake
    1. Fox Lake (Illinois)
  1208. Comtat de Murray
    1. Cyrus Harris
  1209. Comtat de Nassau
    1. Lahngau
    2. Ortenau
  1210. Comtat de Somerset
    1. Urà (planeta)
    2. Roger Bacon
    3. Geoffrey Chaucer
    4. William Edward Parry
    5. John Bull
    6. Mary Rand
    7. Mormia incerta
    8. Guthrum el Vell
    9. Evelyn Waugh
  1211. Comtat de Washington
    1. Washington DC
  1212. Comuna
    1. Palau de Versalles
    2. Ciutat autònoma
    3. Pi-Ramsès
    4. Comuna d'Arutua
    5. Iquique
    6. Llista d'illes de les Tuamotu
    7. Comuna de Reao
    8. Comuna de Fangatau
    9. Comuna de Takaroa
    10. Comuna d'Anaa
    11. Comuna de Makemo
    12. Principi federatiu
    13. Civitella del Tronto
    14. Casa de cós
    15. Ydes
    16. Bany
    17. Ix (Alta Cerdanya)
    18. Estany de Saint-Quentin
    19. Vàter
    20. Cressac
    21. Cròc
    22. Cròsa
    23. Domeiròt
    24. Cassano all'Ionio
    25. Dontrés
    26. Sent Saupise le Donselh
    27. Fontanieras
    28. Moriòu Vielhavila
    29. Mostier Roselha
    30. Mostier d'Aiun
    31. Nòt
    32. Noent
    33. Noserines
    34. Parçac
    35. Péirabon
    36. Péira Fita
    37. Piònac
    38. Pont a Riom
    39. Sanhac
    40. Sent Anhan (Cruesa)
    41. Sent Anhan de Cròc
    42. Sent Auprian
    43. Sent Amand
    44. Sent Amand Jartodés
    45. Crosenc
    46. Sent Marc a Lobaud
    47. Sent Martin Chasteu
    48. Sent Pardos los Cars
    49. Sent Peir dau Bòsc
    50. Taio
    51. Portofino
    52. Manja
    53. Organització territorial de Liechtenstein
    54. Ordenança
    55. Municipalisme llibertari
    56. Essouk
    57. Biblioteca Malatestiana
    58. Estat transcontinental
    59. Eloy Vaquero Cantillo
    60. Rere
    61. Còmic underground
    62. Chillán
    63. Henri Rochefort
    64. Estat Lliure d'Islàndia
  1213. Conangle
    1. Santa Magdalena de Conangle
  1214. Conca de París
    1. Conca estructural
    2. Sistema (geologia)
    3. Sistema (estratigrafia)
  1215. Concejo
    1. Urkabustaiz
    2. Amurrio
    3. Lagran
    4. Urduña
    5. Esteribar
    6. Araitz
    7. Montoro (Espanya)
    8. Cellorigo
    9. Yernes y Tameza
    10. Chinchón
    11. Villa y Tierra de Sepúlveda
    12. Ciudad y Tierra de Segovia
    13. Pedraza
    14. Lagoa (Algarve)
    15. Santa Comba, Agolada
    16. Conquesta espanyola de l'Imperi asteca
    17. Comarca de los Cunqueiros
    18. Lalín
    19. Sabrexo
    20. Mancomunitat de la Comarca Vaqueira
    21. Vaqueiro de alzada
    22. Cristino García Granda
    23. Manuel Zapico
    24. Zona Rural Nord-oest de Vitòria
    25. Associació per a la Recuperació de la Memòria Històrica
    26. Juan Pérez Villamil
    27. Vall de Somorrostro
    28. Abetxuku
    29. Zona Rural Sud-oest de Vitòria
    30. Zona Rural Est de Vitòria
    31. Aberasturi
    32. Elorriaga
    33. Arkauti
    34. Andollu
    35. Arkaia
    36. Argandoña
    37. Askartza
    38. Betoñu
    39. Bolibar (Vitòria)
    40. Zerio
    41. Gamiz
    42. Jungitu
    43. Lubinao
    44. Matauku
    45. Oreitia
    46. Otazu
    47. Uribarri Arratzua
    48. Uribarri Nagusia
    49. Villafranca de Estíbaliz
    50. Amarita
    51. Andetxa
    52. Foronda
    53. Arangiz
    54. Krispiña
    55. Estarroa
    56. Gamarra Nagusia
    57. Gamarragutxia
    58. Gobeu
    59. Gereña
    60. Legarda (Àlaba)
    61. Lopida
    62. Mendiguren
    63. Mendoza (Àlaba)
    64. Miñao
    65. Miñaogutxia
    66. Erretana
    67. Uribarri Dibiña
    68. Ihurre
    69. Artatza Foronda
    70. Mandoia
    71. Ariñiz
    72. Berroztegieta
    73. Gaztelu (Àlaba)
    74. Eskibel
    75. Gardelegi
    76. Gometxa
    77. Lermanda
    78. Mendiola
    79. Monasterioguren
    80. Subilla Gasteiz
    81. Zuhatzu
    82. Zumeltzu
    83. Regionalisme i nacionalisme a Espanya
    84. Història de la Regió de Múrcia
    85. Història de la Comunitat de Madrid
  1216. Concepcionistes
    1. 16 d'agost
    2. 17 d'agost
    3. Amadeïtes
    4. María Josefa Sancho de Guerra
    5. Cesárea Ruiz de Esparza y Dávalos
  1217. Concili de Barcelona
    1. 540
    2. Simplici (bisbe)
    3. Nebridi d'Ègara
    4. Màxim de Saragossa
  1218. Concili de Constantinoble
    1. XIV Concili de Toledo
    2. Basili de Selèucia
    3. Gregori de Nissa
  1219. Concili de Narbona
    1. Sant Galderic
    2. Guadall d'Empúries-Rosselló
    3. Pere Berenguer
  1220. Concili de Nicea
    1. Discussió bizantina
  1221. Concili de Tolosa
    1. Cronologia del catarisme
  1222. Concord
    1. Michel Petrucciani
  1223. Concurs d'esmaixades
    1. American Basketball Association I
    2. Esmaixada
  1224. Conducció
    1. Història dels videojocs
  1225. Conferència
    1. Conferència de premsa
  1226. Confusió
    1. Malnutrició
    2. Malaltia infecciosa
    3. Metilfenidat
    4. Intoxicació per monòxid de carboni
  1227. Congo
    1. Macrollengua
  1228. Congost
    1. Guerres púniques
    2. Batalla d'Agincourt
    3. Vologne
    4. Quebrada
    5. Acer saccharum grandidentatum
    6. García López de Cárdenas
    7. Anasazi
  1229. Conjunció
    1. Clític
    2. Mixteca
    3. I comercial
    4. Hendíadis
    5. Uraniborg
    6. Gramàtica lituana
    7. Cal·ligrafia gaèlica
    8. Mètrica catalana
  1230. Connector
    1. Renderització
  1231. Connexió
    1. Protocol de transferència de fitxers
    2. Diac
    3. Transmission Control Protocol
    4. Xarxa Telefònica Commutada
    5. Àlgebra multilineal
    6. Connexió de Levi-Civita
    7. Teorema fonamental de la geometria de Riemann
    8. Backhaul
  1232. Conquesta del Regne de Múrcia
    1. Croada contra la Corona d'Aragó
    2. Dalmau VI de Rocabertí
  1233. Conrad
    1. David Lean
    2. Honori II
    3. Ducat de Lotaríngia
    4. Willa Cather
    5. Otó de Meissen
    6. Juan Antonio de Zaratiegui
  1234. Consciència
    1. Jo
    2. Cataplexia
    3. Neurolèptic
    4. Existència de Déu
    5. Problema ment-cos
    6. Mahabhuta
    7. Experiment de Milgram
    8. Somni lúcid
  1235. Consell d'estat
    1. Jean-Jacques-Régis de Cambacérès
    2. Abdülâziz
    3. Guerra de Successió Espanyola
    4. Monarquia
    5. Noruega
    6. 4 d'abril
    7. Cantar de Mio Cid
    8. Raúl Castro Ruz
    9. Aurelio Menéndez Menéndez
    10. Luis Díez del Corral
    11. Eduardo García de Enterría
    12. Jean-François-César de Guilhermy
    13. Juan Lindolfo Cuestas
    14. Joaquín Sánchez de Toca Calvo
    15. Antonio Goicoechea
    16. Raimundo Fernández Cuesta
    17. Agence France-Presse
    18. Trinitario Ruiz Capdepón
    19. Elías Tormo Monzó
    20. Rafael Martínez Agulló y López Vergés
    21. Luis Mayans y Enríquez de Navarra
    22. Luis Francisco de la Cerda i Aragó
    23. Tomás Rodríguez Rubí
    24. Josep Maluquer i de Tirrell
    25. Antonio de Ríos Rosas
    26. José de Posada Herrera
    27. Juan Meléndez Valdés
    28. Règim polisinodial
    29. Manuel de Vadillo y Velasco
    30. Manuel de Coloma y Escolano
    31. Pedro Cayetano Fernández del Campo
    32. Consell de Portugal
    33. Roberto Conesa
    34. Auguste Marmont
    35. Nicolás María Garelli y Battifora
    36. Antonio María de Oriol y Urquijo
    37. Andrew Marvell
    38. Joaquín López Puigcerver
    39. República de la Xina (1912–1949)
    40. Álvaro Cunhal
    41. Gunnar Wennerberg
    42. Consell privat
    43. Guerra de Successió a Catalunya
    44. Auguste Hilarion, comte de Kératry
  1236. Consell General
    1. Valéry Giscard d'Estaing
    2. François Hollande
    3. Jaume Bartumeu i Cassany
  1237. Consell Regional
    1. Partit Comunista Francès
    2. Partit Socialista (França)
    3. Partit Radical d'Esquerra
    4. Els Verds (França)
    5. Valéry Giscard d'Estaing
    6. Unió per a un Moviment Popular
    7. François Hollande
    8. Parlament italià
    9. Eleccions regionals de Sardenya de 1984
    10. Eleccions regionals de Sardenya de 1989
    11. Eleccions regionals de Sardenya de 1994
    12. Eleccions regionals de Sardenya de 1999
    13. Eleccions regionals de Sardenya de 2004
    14. Eleccions regionals de Sardenya de 1979
    15. Eleccions regionals de Sardenya de 1974
    16. Eleccions regionals de Sardenya de 1969
    17. Eleccions regionals de Sardenya de 1965
    18. Eleccions regionals de Sardenya de 1961
    19. Eleccions regionals de Sardenya de 1957
    20. Eleccions regionals de Sardenya de 1953
    21. Moviment Demòcrata
    22. Unió Democràtica Sarda
    23. Popolari-UDEUR
    24. Nou Centre
    25. Eleccions regionals de Sardenya de 2009
    26. Partit d'Esquerra (França)
    27. Departaments de Nicaragua
  1238. Consolat
    1. Guerra del Francès
    2. Col·lecció de pragmàtiques del Fons Carandell
  1239. Constantina
    1. Oscar Niemeyer
    2. Llista de trilobits
  1240. Constança
    1. Comtat de Rheinfelden
    2. Buchhorn
    3. Hegau
    4. Bisbat de Constança
    5. Àustria Anterior
  1241. Constructe
    1. Autocaracterització
  1242. Constructivisme
    1. Història de la sociologia
    2. Metafísica de la presència
    3. Niklas Luhmann
    4. Metacognició
  1243. Consueta
    1. Sant Roc (Vilablareix)
    2. Escut d'Elx
    3. Son Ferragut
  1244. Continental
    1. Motorola
    2. Mercedes AMG Petronas Formula One Team
    3. Fernando Guillén
  1245. Continu
    1. Jerónimo Zurita y Castro
    2. Classicisme musical
    3. Lema de Dehn
    4. Notació bra-ket
    5. Hipòtesi del Continu
  1246. Contracció
    1. Accent greu
    2. Electronic body music
    3. The Godfather: The Game
    4. Meteorització
    5. Valor propi, vector propi i espai propi
    6. Diagrama de Feynman
    7. Ajust
    8. Teràpia vaginal postpart
    9. Dilatòmetre
    10. Composició (gramàtica)
    11. Convulsió
    12. Història de la xocolata
    13. Atosiban
    14. Transformació de la matèria
  1247. Convenció
    1. GP32
    2. Sērā fuku
    3. Gos d'atura català
    4. Tokyo Game Show
    5. École Normale Supérieure
    6. COSPAR
    7. Convenció de les Nacions Unides per la Lluita contra la Desertificació
    8. Cultura arqueològica
  1248. Convent de Jesús
    1. Canamunt i Canavall
  1249. Convent de la Mercè
    1. Llibre dels fets
    2. Llista de monestirs i convents de Catalunya
    3. Arxiu de la Diputació de Lleida
    4. Batalla dels Arapiles
  1250. Convent de Sant Agustí
    1. L'auca del senyor Esteve
    2. Antoni de Moragas i Spà
  1251. Convent de Sant Domènec
    1. Castelló d'Empúries
    2. Ulldecona
    3. Pintura gòtica de la Corona d'Aragó
    4. Llista de monestirs i convents de Catalunya
    5. Dalmau Moner
    6. Gil de Vouzela
    7. Guanabacoa
    8. Arxiu Municipal de Castelló d'Empúries
  1252. Convent de Sant Francesc
    1. Maure màrtir
    2. Juan de Mariana
    3. Guanabacoa
    4. Arxiu Municipal de Barcelona
    5. Catedral de Valladolid
  1253. Convent de Santa Clara
    1. 1537
    2. Setge de Barcelona (1713-1714)
    3. Teatro Campoamor
    4. Francisca Josefa del Castillo
    5. Baronia de Ribelles
  1254. Conversos
    1. Judaisme
    2. Jueus
    3. Xuetes
    4. Jueus mallorquins
    5. Història de les Illes Balears
    6. Nissan ben Avraham
    7. Gabriel de Vallseca
    8. B'nai Moshe
    9. Joan de la Creu
    10. Lluís Telm
    11. Caterina Tarongí
    12. Història dels jueus
    13. Revolta mallorquina de 1391
  1255. Convertidor
    1. Metal·lúrgia
    2. Màquina elèctrica
    3. Antena parabòlica
    4. Siemens AG
    5. Interruptor chopper
  1256. Cook
    1. Maoris
    2. Teoria de la descoberta portuguesa d'Austràlia
  1257. Coolidge
    1. Louis Gruenberg
  1258. Cooper
    1. Fórmula 1
    2. Jack Brabham
    3. Trevor Taylor
    4. Mike Hawthorn
    5. Bernard Collomb
    6. Menato Boffa
    7. Commerce (Texas)
    8. Sulphur Springs (Texas)
    9. Barcelona Acció Musical
  1259. Copa
    1. Mehmet II
    2. Ana Reverte
    3. Vidre venecià
  1260. Copa Amèrica
    1. Enric Calpena i Ollé
  1261. Copa Catalunya
    1. Terrassa Futbol Club
    2. Santiago Ezquerro Marín
    3. Paul Haas
    4. Julio Alberto Rico Pardillo
    5. Unió Esportiva Sant Cugat
    6. Copa Catalunya de futbol masculina 1990-1991
    7. Copa Catalunya de futbol masculina 1991-1992
    8. Copa Catalunya de futbol masculina 1993-1994
    9. Copa Catalunya de futbol masculina 1994-1995
    10. Copa Catalunya de futbol masculina 1995-1996
    11. Copa Catalunya de futbol masculina 1996-1997
    12. Copa Catalunya de futbol masculina 1997-1998
    13. Copa Catalunya de futbol masculina 2000-2001
    14. Copa Catalunya de futbol masculina 2001-2002
    15. Copa Catalunya de futbol masculina 2002-2003
    16. Copa Catalunya de futbol masculina 2003-2004
    17. Copa Catalunya de futbol masculina 2004-2005
    18. Copa Catalunya de futbol masculina 2005-2006
  1262. Copa d'Europa
    1. Recopa d'Europa de futbol 1985-86
    2. Branko Zebec
  1263. Copa de la Lliga
    1. Robbie Fowler
  1264. Copa de les Nacions
    1. Palmarès del Futbol Club Barcelona
    2. Aviva Stadium
  1265. Copa de les Nacions de bàsquet
    1. Plantilla:Març pregunta del bàsquet
  1266. Copa del Rei
    1. Club Esportiu Almassora
    2. David Charcos Gastón
  1267. Copa Intercontinental
    1. Mauricio Pellegrino
    2. Rogério Ceni
    3. Denis Irwin
  1268. Copacabana
    1. Indiaca
  1269. Cora
    1. Llengües corachol
  1270. El Corb
    1. Henri-Georges Clouzot
    2. Treehouse of Horror
    3. Linda Darnell
  1271. Corbon
    1. Comtat d'Exmes
  1272. Cordillera
    1. Serralada nord-americana
  1273. Cordova
    1. Còrdova
    2. Rafael Orozco
  1274. Cordó
    1. Neolític
    2. Camisa
    3. Capçat
    4. Catedral de Palerm
  1275. Corfú
    1. 1402
    2. Servei de bicicletes públiques
    3. Infanteria de Marina Russa
    4. Revolta a Grècia de 2008
    5. Panagiotis Paraskevópulos
    6. Constantí Làscaris (gramàtic)
    7. Luca Valerio
    8. Municipis de Grècia
  1276. Corn
    1. Karl Jacob Wagner
    2. Anselm Vinée
    3. Gregorio Turini
    4. Alexander Uber
    5. Johann Nikolaus Tischer
    6. Carl Theodor Theus
    7. Adolf Borsdorf
    8. Frédéric Duvernoy
    9. Anton Storch
  1277. Cornell
    1. Balena blava
    2. Norbert Wiener
    3. Cyclone
    4. 2006 en els vols espacials
  1278. Cornellà
    1. Francesc Viñas i Dordal
    2. 7 de 7
    3. Central Tèrmica d'Adrall
    4. Ignasi Fina i Sanglas
  1279. Cornet
    1. Llobregat
    2. Kap
    3. Cavitat nasal
    4. Els Morató
    5. Sinusitis
    6. GR 4
    7. Antoine Arnauld
    8. Turbinectomia
    9. Vilanova (genealogia)
  1280. Corneta
    1. Histoire du Soldat
    2. Moviment de Pioners Vladímir Lenin
    3. Llista dels decabristes
    4. Carl Nieroth
  1281. Corning
    1. Socialisme utòpic
  1282. Cornish
    1. Jerome David Salinger
    2. 2010
  1283. Cornualla
    1. Bretons
    2. Irlandesos
    3. Batalla de Cornualla
    4. Richard Trevithick
    5. Cronologia de la tecnologia del transport
    6. Llengües cèltiques insulars
    7. Blavet (papallona)
    8. Men-an Tol, a Cornualla
    9. Germà de Man
    10. Colin Wilson
    11. Chesten Marchant
  1284. Cornwall
    1. Daphne du Maurier
    2. Làmpada Davy
    3. Radiotelegrafia
    4. Live 8
    5. Rebecca (musical)
    6. Men-an Tol, a Cornualla
    7. Abhurita
  1285. Cornèlia
    1. Marc Livi Drus
    2. Infern (La Divina Comèdia)
    3. Luci Emili Paul·le (cònsol any 1)
    4. Marc Emili Lèpid (cònsol any 6)
    5. Pompeia (esposa de Juli Cèsar)
    6. Museu de Belles Arts de Budapest
  1286. Corona
    1. Batalla de Verdun
    2. Fulguració solar de 1859
    3. Pinyó (mecanisme)
    4. Tesi del port de Pals
    5. Quercus virginiana
    6. Raül I de Vermandois
    7. Castell de Montmagastre
    8. Greg Bear
    9. Field-Map
  1287. Corpus
    1. Cucafera de Tortosa
  1288. Corrales
    1. Victoria Kent
    2. Cuelgamures
    3. Barjas
    4. Bernalillo
    5. Carnuel
    6. Los Ranchos de Albuquerque
    7. North Valley
    8. Pueblo of Sandia Village
    9. Rio Rancho
  1289. El Corredor
    1. Serralada Litoral Catalana
    2. Alt Maresme
  1290. Correns
    1. Gregor Mendel
  1291. Corrent
    1. Reverberació de molles
    2. EL84
    3. Paritat (física)
  1292. Corretja
    1. Corretger
    2. Cavallet (moble)
    3. Cantimplora
    4. Filet (equitació)
    5. Baldric
  1293. Corretjola
    1. Herba adventícia
    2. Llista de plantes de Catalunya
    3. Llista de noms de plantes de Catalunya
    4. Unificació italiana
    5. Convolvulàcia
  1294. Corriol
    1. Camallarg
  1295. Cort
    1. Decrets de Nova Planta
    2. Armand Jean du Plessis de Richelieu
    3. Front Popular (Espanya)
    4. Història de Castella i Lleó
    5. Dehesa de la Villa
    6. Roland (Lully)
    7. Marie Wieck
    8. Victòria Lluïsa de França
    9. Història de Sardenya
    10. Olympe Mancini
    11. Marie Anna Mancini
  1296. Cortina
    1. Finestrat
    2. Jinmeiyō kanji
    3. Cortinari gros
    4. Persiana
    5. César Ritz
    6. Glossari de botànica
    7. Fortalesa de Sagres
    8. Estor
    9. Finestró
    10. Teló
    11. Costura
    12. Mampara
    13. Farbalà
    14. Adolph von Menzel
    15. Hendrik van Borssum Buisman
    16. Ullet
  1297. Corts de Barcelona
    1. Pere d'Alferic
  1298. Corts de Montsó
    1. Catalanitat de Cristòfor Colom
    2. Museu de Mataró
    3. Torre del Grau Vell
    4. Torre Vigia del Puig
  1299. Corts de València
    1. Vidal de Vilanova
  1300. Corvera
    1. Castrillón
    2. TeleCable
  1301. Corvus
    1. Guerres púniques
    2. Marina romana
    3. Batalla de Miles (260 aC)
    4. Pica (gènere)
  1302. Cosa
    1. Volci
    2. Gai Fabi Dorsó Licini
    3. Possessió (dret)
    4. Benestar
  1303. Cosmopolitan
    1. Martina Klein
    2. Sarah Miles
    3. The Brandery
    4. Ernest Lehman
  1304. Costafreda
    1. Llista d'artiodàctils del Solsonès
  1305. Costes
    1. Font de Pedares
    2. Vessament de petroli
    3. Manol
    4. Serra de Casesnoves
    5. Joseph Le Brix
  1306. Cota
    1. Lesotho
    2. Viseu
    3. Economia de Bogotà
    4. Mola dels Quatre Termes
    5. Muisques
    6. Llista de gèneres de plantes
  1307. Coto
    1. Aduins
    2. Narcea
    3. Guerra de les Gàl·lies
  1308. Cotorra
    1. Parc Zoològic de Barcelona
  1309. Coucy
    1. Primera Guerra Mundial
    2. Senyoria de Coucy
  1310. Courcelles
    1. Rexisme
  1311. Courcy
    1. Línia Amiens-Reims-Amiens del TER
    2. Robert II de Bellême
  1312. Cova de les Meravelles
    1. Beniopa
    2. Cova del Parpalló
    3. Marxuquera
    4. Prehistòria als Països Catalans
    5. Museu Arqueològic de Gandia
  1313. Cova del Manel
    1. La Mola (Sant Llorenç del Munt)
    2. Roca del Manel
    3. L'Escudelló
  1314. Covadonga
    1. Història de Cantàbria
  1315. Craon
    1. Ducat de Bretanya
    2. Joseph Louis Proust
    3. Orde de Savigny
    4. Vidal de Savigny
    5. Raül de La Futaie
    6. Orde de Tiron
    7. Bernat d'Abbeville
    8. Enric de Montpensier
  1316. Creep
    1. Polietilè
    2. Franka Potente
  1317. Crema de convents
    1. Mare de Déu de Montserrat
    2. Massacre de la carretera Màlaga-Almeria
    3. Lorenzo Ardid Bernal
    4. Josep Ulled i Altemir
    5. Rafael Ulled i Altemir
    6. Junta Auxiliar Consultiva de Barcelona
    7. Qüestió religiosa en la Constitució de 1931
  1318. Cremada
    1. Hidròxid de sodi
    2. Sistema tegumentari
    3. Fotocoagulació retiniana
    4. Hipoalbuminèmia
  1319. Cremallera
    1. Anorac
    2. Granota (indumentària)
    3. Alpenflage
  1320. Cres
    1. Llista d'illes d'Itàlia
    2. Krk
  1321. Crescent City
    1. Pholis laeta
    2. Ranxeria Elk Valley
  1322. Crespell
    1. Plantilla:Infotaula Galeta
  1323. Crest
    1. Driss Chraïbi
  1324. Creu Coberta
    1. Bloqueig de Barcelona
    2. Santa Maria de Valldonzella
    3. Llista de vies ciclistes de València
    4. Albert Torras i Corbella
    5. Font dels Tres Pins
  1325. Creuer
    1. Reial Monestir de Santa Maria de Santes Creus
    2. Kriegsmarine
    3. Sant Pau de Montmany
    4. Imperi Rus
    5. Baby boom
    6. Cuirassat de butxaca Admiral Graf Spee
    7. Sant Ramon del Pla de Santa Maria
    8. Creu del Camí de Sa Torre
    9. Sant Miquel de Margalef
    10. Santiago Tejera y Ossavarry
    11. Sant Salvador dels Pallaresos
    12. USS Lexington (CV-2)
    13. Deixalles marines
    14. Escoles Pies de Gandia
    15. Arquitectura normanda
  1326. Crisi
    1. Estat liberal
    2. Izquierda Socialista
    3. Mara Salvatrucha
    4. Procés Constituent a Catalunya
    5. Història de la Regió de Múrcia
  1327. Criteri
    1. Saber fer
    2. Ius soli
    3. Dominància orbital
  1328. Croat
    1. Llengües eslaves
    2. Partit Popular Europeu
    3. República Catalana
    4. Burgenland
    5. Llengües de la Unió Europea
    6. .hr
    7. Janus Pannonius
    8. Croada d'al-Mariyya
    9. Euroregió adriàtica
    10. Semigalians
    11. Montenegrí
    12. Districte de Banat Central
    13. Districte de Bačka de l'Oest
    14. Districte de Bačka del Nord
    15. Districte de Bačka del Sud
    16. Districte de Banat del Sud
    17. Districte de Banat del Nord
    18. Districte de Sirmia
    19. Sremska Mitrovica
    20. Ь
    21. Microsoft Security Essentials
    22. Vol volar
  1329. Cromwell
    1. Iberisme
    2. Cambra dels Lords
    3. Conquesta d'Irlanda per Cromwell
    4. Johann Heinrich Rahn
  1330. Cronquist
    1. Rosopsida
  1331. Crook
    1. Apatxe
    2. Gerónimo
    3. Jack Greenwell
    4. Fleming (Colorado)
    5. Haxtun
    6. Iliff
    7. Ovid (Colorado)
    8. Padroni
    9. Paoli (Colorado)
    10. Peetz
  1332. Crossover
    1. Alien
    2. Wine
    3. Civil War
    4. House of M
    5. Futari wa Pretty Cure
    6. Dodge Journey
    7. Punk rock
    8. Mortal Kombat vs. DC Universe
    9. Crossover thrash
    10. Llista de còmics de Mortadel·lo i Filemó
    11. Alpha Flight
    12. Suzuki S-Cross Concept
    13. Renault Captur
    14. Peugeot 2008
  1333. Crystal Lake
    1. Boca Raton
  1334. Cràter
    1. Nègueb
    2. Friedrich Robert Helmert
  1335. Crécy
    1. Senyoria de Sonnois
    2. Castell de Castelnaud
    3. Batalla de Crécy
    4. Comtat de Joigny
    5. Batalla de Blanchetaque
  1336. CTP
    1. UDP-N-acetilglucosamina
    2. Llista de sigles de tres lletres
  1337. Cu
    1. Baritina
    2. Or blanc
  1338. Cua
    1. Ovella xisqueta
    2. Locomoció terrestre
    3. Cercopitec
  1339. Cugat
    1. Arquebisbat de Barcelona
    2. Història de Barcelona
  1340. Cuina
    1. Habitation Module
  1341. Cuina castellana
    1. Olla del segador (guisat)
    2. Garrí rostit
  1342. Cuixites
    1. Hararis
    2. Meixweix
  1343. Culata
    1. Motor de dos temps
    2. Trepant
    3. Autoencesa
  1344. Cultiu
    1. Poma de Lleida
    2. Aspidiotus
    3. Antiga torre defensiva d'Algar
  1345. Cunegunda
    1. Wigeric de Bidgau
  1346. Cup
    1. Alt Penedès
    2. Història del vi
    3. Casa fortificada de Benitzaina
    4. Son Veny
    5. El Castell (Olocau)
    6. Molí de sa Bassa de Cas Barreter
    7. Can Riera (Palau-solità)
  1347. Cure
    1. Llista dels artistes musicals amb més vendes
    2. Roadie
  1348. Curie
    1. Activitat d'una substància radioactiva
  1349. Cuvier
    1. Channa barca
    2. Parapercis tetracantha
  1350. Cypress
    1. Xilinx
  1351. Càlcul
    1. Alan Turing
    2. Logaritme
    3. Cos (matemàtiques)
    4. Coordenades polars
    5. Gènere de videojoc
    6. Enginyeria alimentària
    7. Leonid Kantoròvitx
    8. Lawrence Klein
    9. Jean Piaget
    10. Derivada de la funció inversa
    11. Maria Gaetana Agnesi
    12. Discurs del mètode
    13. János Bolyai
    14. Arrel enèsima
    15. Julio Ríos Gallego
    16. René-François de Sluse
  1352. Càndid
    1. Voltaire
    2. Best-seller
  1353. Cànem
    1. Torres de Segre
    2. Alaquàs
    3. Ayahuasca
    4. Sansevieria trifasciata
    5. Agricultura a la Xina
    6. Pou de gel d'Almenar
    7. Achomawis
  1354. Cànon
    1. Aram Khatxaturian
    2. Cànon holmesià
    3. Niccolo Zacharias
    4. Simfonia núm. 9 (Schubert)
    5. Giselin Danckerts
    6. Concerts per a piano de Mozart
    7. Llista d'àries de concert, cançons i cànons de Wolfgang Amadeus Mozart
  1355. Càpsula
    1. Solanàcia
    2. Cibulet
    3. Nigella
    4. Plocospermatàcia
    5. Iohimbe
    6. Liquidambar
    7. CST-100
    8. NES Remix 2
  1356. Càstor
    1. Leda atòmica
  1357. Cádiz
    1. Tercer viatge de Colom
    2. Vicente Esquivel
  1358. Cèdula
    1. Paper segellat
    2. Arxiu General de Simancas
    3. Cèdula hipotecària
    4. M. Carroça de Vilaragut
  1359. Cèltics
    1. Bètica
    2. Lardero
    3. Navia
    4. Santa Comba, Agolada
    5. Història d'Extremadura
  1360. Cípsel Atió
    1. Llista d'escultors de l'antiga Grècia
    2. Llista de pintors de l'antiga Grècia
  1361. Cípsela
    1. Seleuc II Cal·línic
    2. Ptolemeu III Evergetes I
    3. Samotràcia
    4. Laodice I
    5. Via Egnatia
    6. Guerra de Creta
    7. Cova de Montou
    8. Pere Campmajó
  1362. Còndor
    1. Garsa de bec groc
  1363. Cònsol
    1. Galgo Espanyol
    2. Cecília Metel·la (filla de Metel Crètic)
    3. República de Siena
    4. Carlos Antonio López
    5. Francisco Barnés Salinas
    6. Crisi d'Octubre
    7. Aristotelis Onassis
    8. Castell de Solcina
    9. Batalla de Cartago (149 aC)
    10. Philip Vian
    11. Plantilla:Administració local
  1364. Córdoba
    1. Còrdova
    2. Història d'Espanya
    3. Jose Verdi
    4. Ritus hispà
    5. Jorge Cafrune
    6. Olgerts Bistevins
    7. Arquebisbat de Saragossa
    8. Història de Colòmbia
    9. Álvaro Cejudo Carmona
    10. Batrachemys dahli
    11. Luis Jesús Fernández de Córdoba i Salabert
    12. Pedres dures
    13. Gofrar
  1365. Cúbit
    1. Malaltia de Kienböck
    2. Llista dels músculs del cos humà
    3. Múscul braquial
  1366. Cúmul
    1. PSR B1620-26
  1367. Cúria
    1. Castella i Lleó
    2. Corts de Castella
    3. Gianluigi Nuzzi
    4. Corts de Lleó de 1188
    5. Catedral de Palerm
    6. Història de Castella i Lleó
    7. Petra de San José
  1368. Dabik
    1. Sulayman ibn Abd-al-Màlik
    2. Úmar ibn Abd-al-Aziz
  1369. Dafne
    1. Fitoteràpia xinesa
    2. Michael Schade
    3. Anne Schwanewilms
    4. Dragon's Lair
    5. Llista de gèneres de plantes
    6. Municipis de Grècia
  1370. Dahlak
    1. Massaua
    2. Història del Iemen
  1371. Dai
    1. Sulàyhides
    2. Història d'Isfahan
    3. Sulayman ibn Hasan
  1372. Daisy
    1. Princesa Rosalina / Estela
    2. Mario Golf: World Tour
  1373. Dale
    1. Guerra de l'Anell
    2. Llista de comunitats de Gal·les
    3. Bard l'Arquer
    4. Erèbor
  1374. Dali
    1. Yunnan
    2. Sultanat del Darfur
    3. Llista de persones relacionades amb els Tres Regnes
    4. Panthays
  1375. Dalmau
    1. Districte de Rai Bareli
    2. Llista d'alcaldes de la Nou de Gaià
    3. Noia a la finestra
  1376. Dalton
    1. Immunoglobulina D
    2. Polietilenglicol
    3. Hop Bottom
    4. Grup fosfat
  1377. Dama
    1. Hug de Chalon
    2. La dama i l'unicorn
  1378. Dan
    1. Zhang Ziyi
    2. Hidetaka Nishiyama
    3. Crist de les Campanes
    4. Meng Xiaodong
    5. Mei Lanfang
  1379. Danakil
    1. Harari
    2. Costa Francesa dels Somalis
    3. Dawaro
    4. Sultanat d'Awsa
  1380. Danbury
    1. Peter Ashdown
  1381. DAP
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1382. Dar'a
    1. Governació de Dar'a
  1383. Dard
    1. Llança
    2. Croada contra la Corona d'Aragó
    3. Sarbatana
    4. Anur
    5. Procris
    6. Gladius
  1384. Dardània
    1. Pristina
    2. Morlacs
    3. Tropes auxiliars romanes
    4. Història de Kosovo
  1385. Darien
    1. Virregnat de Nova Granada
    2. Khitan
    3. Audiència dels Confines
    4. Lemont (Illinois)
    5. Woodridge (Illinois)
    6. ...Baby One More Time Tour
    7. Antonio Gaztañeta
  1386. Darwin
    1. Lofoscòpia
    2. René Quinton
    3. Syllabus Errorum
    4. Ferdinand Brunetière
    5. Francesc d'Assís Aguilar i Serrat
    6. Història del programari lliure i de font oberta
  1387. Daugava
    1. Geografia de Rússia
  1388. David Teniers
    1. Adriaen van Utrecht
    2. Museu Fabre
    3. Goya a Madrid (1775-1792)
  1389. Davis
    1. Joseph Eggleston Johnston
    2. Bruce Nauman
    3. Linda Watkins
  1390. Dawson
    1. Dolores Huerta
    2. Scottdale (Pennsilvània)
    3. Coolidge (Texas)
    4. Hubbard (Texas)
    5. Mineria d'or
  1391. Dayton
    1. Kitty Hawk
  1392. DCL
    1. Francis Reginald Wingate
    2. Llista de sigles de tres lletres
  1393. De
    1. MovilDIA
    2. Amy Macdonald
  1394. DEA
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1395. Deba
    1. David Zurutuza
  1396. Decatur
    1. Alison Krauss
  1397. Deci
    1. Sadurní de Tolosa
    2. Trebonià Gal
    3. Ferriol de Viena
    4. Nicòstrat de Trebisonda
    5. Agatònica, Pàpil, Carp i Agatodor de Pèrgam
    6. Trenta Tirans (Imperi Romà)
    7. Valent (usurpador)
    8. Llista d'escultors romans
    9. Marcial de Llemotges
    10. Llucià i Marcià
    11. Tirs de Sozòpolis
    12. Àgata de Catània
    13. Pau de Narbona
    14. Cniva
    15. Hora Internet
    16. Set Dorments d'Efes
    17. Regnes germànics
    18. Austremoni de Clarmont
    19. Chardry
    20. Titus Juli Prisc
    21. Bisbat d'Arle
    22. Santa Agnès (Massimo Stanzione)
  1398. Declinació
    1. Coordenades eclíptiques
    2. Coordenades equatorials
    3. Triangle Austral
    4. Gerundi
    5. Observatori Gemini
    6. 6 Persei
    7. Cúmul del Fènix
    8. Maricopa
    9. Punt fred de la radiació còsmica de fons
  1399. Dedan
    1. Al-Ula
  1400. Dedekind
    1. Axiomes de la geometria
    2. Georg Cantor
  1401. Dedham
    1. Lucian Freud
  1402. Deep River
    1. Toshirō Mifune
    2. Barnes City
    3. Gibson (Iowa)
    4. Guernsey (Iowa)
    5. Thornburg (Iowa)
    6. Victor (Iowa)
  1403. Deer Park
    1. Babylon
    2. East Northport
    3. Antioch (Illinois)
    4. Bannockburn (Illinois)
    5. Barrington (Illinois)
    6. Barrington Hills
    7. Beach Park
    8. Burbank (Illinois)
    9. Deerfield (Illinois)
    10. East Hazel Crest
    11. Fox Lake (Illinois)
    12. Fox River Grove
    13. Grayslake
    14. Green Oaks
    15. Gurnee
    16. Hainesville
    17. Harvey (Illinois)
    18. Harwood Heights
    19. Hawthorn Woods
    20. Highland Park (Illinois)
    21. Highwood (Illinois)
    22. Hillside (Illinois)
    23. Hodgkins
    24. Homewood (Illinois)
    25. Indian Creek (Illinois)
    26. Indian Head Park
    27. Inverness (Illinois)
    28. Island Lake
    29. Justice (Illinois)
    30. Kildeer
    31. La Grange (Illinois)
    32. La Grange Park
    33. Lake Barrington
    34. Lake Bluff
    35. Lake Forest (Illinois)
    36. Lake Villa
    37. Lake Zurich
    38. Lakemoor
    39. Lemont (Illinois)
    40. Lincolnshire (Illinois)
    41. Lindenhurst (Illinois)
    42. Lynwood (Illinois)
    43. Lyons (Illinois)
    44. Matteson
    45. Maywood (Illinois)
    46. McCook (Illinois)
    47. Melrose Park (Illinois)
    48. Mettawa
    49. Morton Grove
    50. Mount Prospect
    51. Niles (Illinois)
    52. Norridge
    53. North Barrington
    54. North Chicago
    55. North Riverside
    56. Northfield (Illinois)
    57. Northlake (Illinois)
    58. Oak Park (Illinois)
    59. Old Mill Creek
    60. Olympia Fields
    61. Palatine
    62. Park City (Illinois)
    63. Park Forest
    64. Phoenix (Illinois)
    65. Prospect Heights
    66. Richton Park
    67. River Forest (Illinois)
    68. River Grove
    69. Riverwoods
    70. Round Lake (Illinois)
    71. Round Lake Beach
    72. Round Lake Heights
    73. Round Lake Park
    74. Sauk Village
    75. Schiller Park
    76. South Chicago Heights
    77. Steger
    78. Stone Park
    79. Streamwood
    80. Summit (Illinois)
    81. Third Lake
    82. Thornton (Illinois)
    83. Tower Lakes
    84. Wadsworth (Illinois)
    85. Wauconda
    86. Westchester (Illinois)
    87. Western Springs
    88. Wheeling (Illinois)
    89. Willow Springs (Illinois)
    90. Wilmette
    91. Winthrop Harbor
    92. Woodridge (Illinois)
    93. Zion (Illinois)
    94. Amagansett
    95. Amityville (Nova York)
    96. Aquebogue
    97. Asharoken
    98. Baiting Hollow
    99. Belle Terre
    100. Bellport (Nova York)
    101. Blue Point
    102. Bridgehampton
    103. Brookhaven (Nova York)
    104. Calverton (Nova York)
    105. Center Moriches
    106. Centereach
    107. Centerport (Nova York)
    108. Cold Spring Harbor
    109. Commack
    110. Copiague
    111. Coram (Nova York)
    112. Cutchogue
    113. Dering Harbor
    114. Dix Hills
    115. East Farmingdale
    116. East Hampton (Nova York)
    117. East Hampton North
    118. East Marion
    119. East Moriches
    120. East Patchogue
    121. East Quogue
    122. East Shoreham
    123. Eatons Neck
    124. Elwood (Nova York)
    125. Farmingville
    126. Fishers Island
    127. Flanders (Nova York)
    128. Fort Salonga
    129. Gilgo-Oak Beach-Captree
    130. Gordon Heights
    131. Greenlawn
    132. Greenport (Comtat de Suffolk)
    133. Greenport West
    134. Halesite
    135. Hampton Bays
    136. Head of the Harbor
    137. Holbrook (Nova York)
    138. Holtsville
    139. Huntington (Nova York)
    140. Huntington Bay
    141. Huntington Station
    142. Jamesport (Nova York)
    143. Kings Park
    144. Lake Grove
    145. Lake Ronkonkoma
    146. Laurel (Nova York)
    147. Lloyd Harbor
    148. Manorville (Nova York)
    149. Mastic
    150. Mastic Beach
    151. Mattituck
    152. Medford (Nova York)
    153. Melville (Nova York)
    154. Middle Island
    155. Miller Place
    156. Montauk (Nova York)
    157. Moriches
    158. Napeague
    159. Nesconset
    160. New Suffolk
    161. Nissequogue
    162. North Amityville
    163. North Babylon
    164. North Bellport
    165. North Haven (Nova York)
    166. North Lindenhurst
    167. North Patchogue
    168. North Sea
    169. Northampton (Nova York)
    170. Northport (Nova York)
    171. Northville (Comtat de Suffolk)
    172. Northwest Harbor
    173. Noyack
    174. Old Field
    175. Orient (Nova York)
    176. Patchogue
    177. Peconic
    178. Poquott
    179. Port Jefferson (Nova York)
    180. Port Jefferson Station
    181. Quogue
    182. Remsenburg-Speonk
    183. Ridge (Nova York)
    184. Riverhead (poble de Nova York)
    185. Riverside (Comtat de Suffolk)
    186. Rocky Point (Nova York)
    187. Ronkonkoma
    188. Sag Harbor
    189. Sagaponack
    190. Selden (Nova York)
    191. Setauket-East Setauket
    192. Shelter Island Heights
    193. Shinnecock Hills
    194. Shirley (Nova York)
    195. Shoreham (Nova York)
    196. Smithtown (Nova York)
    197. Sound Beach
    198. South Huntington
    199. Southampton (Nova York)
    200. Southold
    201. Springs
    202. St. James (Nova York)
    203. Stony Brook
    204. Village of the Branch
    205. Wading River
    206. Wainscott
    207. Water Mill
    208. West Babylon
    209. West Hampton Dunes
    210. West Hills (Nova York)
    211. Westhampton (Nova York)
    212. Westhampton Beach
    213. Wheatley Heights
    214. Wyandanch
    215. Yaphank
    216. Plantilla:Comtat de Suffolk (Nova York)
    217. Waukegan
    218. Evanston (Illinois)
    219. Des Plaines
    220. Plantilla:Comtat de Cook (Illinois)
    221. Plantilla:Comtat de Lake (Illinois)
  1404. Degradació
    1. Estructura cristal·lina
    2. Aaron Ciechanover
    3. Regulació enzimàtica
    4. Anàlisi termogravimètrica
    5. Malation
    6. Abjecció
  1405. Degà
    1. Jaume Almera i Comas
    2. Carmen Alborch Bataller
    3. Candidatura Aragonesa d'Unitat Democràtica
    4. Berenguer de Sos
    5. Jaume Fiella
    6. Josep Maria Pons i Guri
    7. Faro de Vigo
    8. Llista d'episodis de Californication
    9. Joseph Addison
    10. Tomás Caballero Pastor
    11. Juan Antonio Montesinos García
    12. Mariano Ruiz-Funes García
    13. Julia Ann
    14. Juan José Crottogini Darré
    15. Aurelio de Pino Gómez
    16. Karl von Rokitansky
    17. Cosmo Gordon Lang
    18. Bisbat de Lausana
    19. Il·lustre Col·legi d'Advocats de Tarragona
    20. Sotana
    21. Gabriel Batllevell i Tort
    22. Ana María Cano González
    23. Fugida de les Oques Salvatges
    24. Josep Maria Ros i Vila
    25. Joan Lluís de Montcada
    26. Jerarquia de l'Església Catòlica
  1406. Delfos
    1. Claude Lorrain
    2. Llibre sibil·lí
    3. Garbell (agricultura)
    4. Municipis de Grècia
  1407. Delta
    1. Air France
    2. Glagolític
    3. Ploma estilogràfica
    4. Ken Saro-Wiwa
    5. Desviació magnètica
    6. Geografia de Portugal
  1408. Denmark
    1. Copa del Món de Futbol de 1998
    2. Gavià argentat de potes roses
    3. Raunchy
    4. Museu Louisiana d'Art Modern
    5. IPad 2
    6. Martin Vahl
    7. IPad (4a generació)
    8. Kenneth Noland
  1409. Denton
    1. Fort Worth
    2. Crespinell
    3. Sidney Robinson
  1410. Deols
    1. Vescomtat de Bourges
  1411. Deori
    1. Deori Autonomous Council
    2. Pithoria
    3. Pithira
  1412. Departament de La Paz
    1. Bolívia
  1413. Dependència
    1. Germà siamès
    2. Llista de països sense forces armades
  1414. Deposició
    1. Sant Atanasi d'Alexandria
    2. Joan d'Eges
    3. Foci de Tir
    4. Teodoret de Cir
    5. Joan d'Enghien
    6. Xanthoria parietina
    7. Martín Merino y Gómez
  1415. Depressió
    1. Trainspotting
    2. Baztan
    3. Hipomagnesèmia
    4. Movember
    5. Model de Kübler-Ross
    6. Prednisona
    7. Hipercalcèmia
    8. Hiperprosèxia
    9. Abús sexual infantil
    10. Ioga Iyengar
    11. Rhodiola rosea
    12. Psicologia positiva
  1416. Derivació
    1. Neologisme
    2. Políptot
    3. Transformada de Laplace
    4. Diferència finita
    5. MKAD (Moscou)
    6. Commutador (matemàtiques)
  1417. Desastre
    1. Absol
    2. Consummatum est
  1418. Descomposició
    1. Nitrat de potassi
  1419. Desenvolupament
    1. Educació infantil
    2. Serge Latouche
    3. Diapausa
    4. Interferència d'ARN
    5. Sac vitel·lí
    6. Àrea del Gran Dublín
    7. Moviment 5 Estrelles
    8. Desenvolupament humà
    9. Psicopatologia
  1420. Destino
    1. Heleno Saña Alcón
    2. Francesc Fontanals i Mateu
    3. Joan Bert i Vila
  1421. Desviació
    1. Diagrama de dispersió
  1422. Determinant
    1. Simetria
    2. Sintagma nominal
  1423. Dewey
    1. Tom Mix
    2. Bartlesville
  1424. Dextrogir
    1. Racemització dels aminoàcids
    2. Nomenclatura D-L
    3. Longifolè
  1425. Diari
    1. Marathi
    2. Le Soir
    3. Anuncis classificats
    4. Al-Seyassah
    5. The Sydney Morning Herald
    6. Warblog
  1426. Diastema
    1. Tauró blanc
    2. Llista de gèneres de plantes
  1427. Dida
    1. Modest Mússorgski
    2. Halima bint Abi-Dhuayb
    3. Llet materna
  1428. Die
    1. Gastronomia d'Occitània
    2. Gastronomia de França
    3. Ulysse Chevalier
    4. 16 Cygni Bb
    5. Friedrich Carl Albert Hofmann
  1429. Dies
    1. Llista de filòsofs de la Grècia clàssica
    2. 2008 CT1
    3. (7317) Cabot
    4. 16 Cygni Bb
    5. NML Cygni
  1430. Diesel
    1. Mercedes-Benz
    2. Challenger 2
    3. SEAT León
    4. Rotor Flettner
    5. Audi A3
    6. Sonicbids
    7. Mercedes-Benz Classe A
    8. Fum
  1431. Diferencial
    1. Tren de vapor
    2. Geladora
    3. Lancia Aprilia
    4. Egide Walschaerts
  1432. Dillon
    1. Muntanyes Rocalloses
  1433. Dimorfisme
    1. Paedocypris
    2. Trisomia 8
    3. Especiació parapàtrica
  1434. Din
    1. Barril de cervesa
    2. Llista de sigles de tres lletres
  1435. Dina
    1. Rubèn
    2. Judà (fill de Jacob)
    3. Permitivitat del buit
  1436. Dinastia Jin
    1. Història de la Xina
    2. Emperador Yu
    3. Cao Mao
    4. Rei Zhou de Shang
    5. Geng Ding
    6. He Dan Jia
    7. Yong Ji
    8. Xie
    9. Plantilla:Monarques de la Dinastia Shang
    10. Bu Bing
    11. Xiao Jia
    12. Plantilla:Cap d'estat xinès
    13. Jie de Xia
    14. Plantilla:Emperadors de Xia
    15. Wu Ding
    16. Zu Jia
    17. Zu Geng de Shang
    18. Xiao Yi de Shang
    19. Plantilla:Emperadors dels Tres Regnes
    20. Lin Xin
    21. Cao Song
    22. Sun He (Zixiao)
    23. Jinzhou
    24. Wen Ding
  1437. Diomedes
    1. Afrodita
    2. Fortunatae insulae
    3. Icor
    4. Crèssida
    5. Troilos i Crèssida
    6. Cursa de carros
    7. Achille et Polyxène
    8. Antialcides
  1438. Dione
    1. Plèiades (mitologia)
  1439. Diputació del General
    1. Generalitat de Catalunya
    2. Guerra de Successió Espanyola
    3. Història de Catalunya
    4. President de la Generalitat de Catalunya
    5. Riudoms
    6. Tractat dels Pirineus
    7. 1646
    8. 1561
    9. 9 de juny
    10. Parlament de Catalunya
    11. Generalitat
    12. Generalitat Valenciana
    13. Corona d'Aragó
    14. Ferran el Catòlic
    15. Advocat
    16. Diputació
    17. Catalanisme
    18. Ferran d'Antequera
    19. Jaume Ferran i Clua
    20. Oceja
    21. Príncep de Viana
    22. Palau de la Generalitat de Catalunya
    23. Quints
    24. 1460
    25. Guerra dels remences
    26. Bernat Vallès
    27. Corts de Vilafranca-Barcelona (1367)
    28. Història del Dret català
    29. Edat moderna de Catalunya
    30. Edat mitjana de Catalunya
    31. Guerra dels Trenta Anys
    32. Pau de Westfàlia
    33. Enric IV de Castella
    34. Enric II d'Empúries
    35. Lluís XI de França
    36. Guerra civil catalana
    37. Pactisme
    38. Joan Ramon Folc IV de Cardona
    39. Enric III d'Empúries
    40. Felip de Malla
    41. Benet Ignasi de Salazar
    42. Joan Desgarrigues
    43. Constitució de l'Observança
    44. Domènec Ram i Lanaja
    45. Jaume Safont
    46. Galceran Galceran de Pinós-Fenollet
    47. Pere de Cardona (arquebisbe)
    48. Ponç Andreu de Vilar
    49. Pero Ximénez de Urrea i de Bardaixí
    50. Pere de Rocabertí i d'Erill
    51. Princeps namque
    52. Guerra civil
    53. Dietari de la Generalitat
    54. Jaume Caçador i Claret
    55. Juan Payo Coello
    56. Jaume Destorrent i Casa-saja
    57. Corts de Montsó (1512)
    58. Fogatge
    59. Dret d'entrades i eixides
    60. Dret de la bolla
    61. Insaculació
    62. Joan de Socarrats
    63. Batalla naval de Barcelona (1642)
    64. Corts de Barcelona (1421)
    65. Alteracions d'Aragó
    66. Josep d'Ardena
    67. Setge de Lleida (1646)
    68. Miquel de Salbà i de Vallgornera
    69. Violari
    70. Llibre dels Quatre Senyals
    71. Castell de Verdera
    72. Jaume March II
    73. Setge de Salses (1639)
    74. Pere Oliver de Boteller i de Riquer
    75. Jaume Beuló
    76. Diputació del General del Regne d'Aragó
    77. Divuitena
    78. Joan Granollacs i Pons
    79. Climent de Solanell i de Foix
    80. Junta de Braços
    81. Bandera de Sant Jordi
    82. Dinastia Trastàmara a Catalunya
    83. Diputats i consellers de la Diputació del General
    84. Pau d'Àger i d'Orcau
    85. Jaume de Copons i de Tamarit
    86. Corts de Barcelona (1705)
    87. Corts de Barcelona (1701)
    88. Conflicte dels quints
    89. Joan de Grimau i de Vilafranca
    90. Arxius de la Generalitat de Catalunya
    91. Capítol de cort
    92. Història de Vila-real
    93. Jaume de Cardona i de Segurioles
    94. Advocat del general
    95. Pere Pont i Bosom
    96. Onofre d'Alentorn i d'Oms
    97. Alexandre d'Alentorn i de Botella
    98. Josep d'Amigant i Carreras
    99. Història d'Olot
    100. Castell de Sarroca
    101. Història dels Països Catalans
    102. Proclamació de la República Catalana
    103. Llibre Verd (Aragó)
    104. Tres Comuns de Catalunya
    105. Lluís Descatllar i Desbac
    106. Braç Militar de Catalunya
    107. Síndic de les ciutats i viles reials
    108. Guerra de Successió a Catalunya
    109. Francesc Martí i Viladamor
  1440. Dipòsit
    1. Apropiació indeguda
    2. Abeurador de mascota
    3. Equipament
    4. Pànic bancari
  1441. Dir
    1. Somàlia
    2. Jubaland
    3. Moviment Nacional Somali
    4. Hiiraan
    5. Shabeellaha Hoose
    6. Chitral
    7. Llista de Principats de l'Índia
    8. Ajuuraan
    9. Sultanat de Geledi
    10. Sultanat d'Hiraab
    11. Gadabursi
    12. Isses
    13. Biyomaal
    14. Clans somalis
    15. Gaadsan
    16. Guardafui
    17. Bakool
    18. Galmudug
    19. Muhammad Siad Hersi, àlies Morgan
    20. Assemblea Nacional de Transició
    21. Parlament Federal de Transició
    22. Badjawr
    23. Llengües dàrdiques i kafirs
    24. Bajaur
    25. Dir, Swat i Chitral
    26. Agència de Malakand
    27. Districte de Kohistan (Pakistan)
    28. Malakand (fort)
    29. Malakand Levies
    30. Khyber Pakhtunkhwa
    31. Nabab
    32. Crònica de Nèstor
    33. Vall del Swat
    34. Dionís Sòter
    35. Yaghistan
    36. Partit Democràtic de Somàlia Occidental
    37. Història de Somàlia
  1442. Direcció
    1. Gas
    2. Sistema de navegació inercial
    3. Perfil (fluids)
    4. Marcel Landowski
    5. Vis sens fi
    6. Michel Plasson
    7. Arthur Fiedler
    8. Javier Alfonso
    9. Philippe Bernold
  1443. Directiva
    1. Contracte d'agència
    2. Interoperabilitat
    3. Llei de contractes del sector públic
    4. Directiva sobre Mercats d'Instruments Financers
    5. Anna Wintour
  1444. Director
    1. Juan Antonio Montesinos García
    2. Universitat Humboldt de Berlín
    3. Clyde Geronimi
    4. Stacy Peralta
    5. Guillaume Canet
    6. Alpha Flight
    7. Don Johnson
  1445. Disc
    1. Bill Evans
  1446. Disney
    1. The Muppets
    2. Auryn
    3. Nancy Olson
  1447. Dispersió
    1. Cometa ISON
    2. Accident mediambiental industrial
  1448. Dispositiu
    1. Tuenti
    2. Exposímetre
    3. Llaç de control
    4. Aerògraf
    5. Magiclick
    6. Armament antitanc
    7. Nintendo Network
    8. Nivell de preparació tecnològica
  1449. Distribució
    1. Principi d'incertesa de Heisenberg
    2. SUSE
    3. Fàrmac
    4. Cartell
    5. Gnuplot
    6. Ututo
    7. Cooperativa de consum
    8. Càrtel (economia)
    9. Departament comercial
    10. Centre intermodal d'activitats logístiques de Montblanc
    11. Centre de distribució
    12. La història de les coses
    13. Vivendi
    14. Dryopteris oligodonta
    15. PlayReady
    16. Artritis reumatoide
    17. Espai de Schwartz
    18. Crèdits
    19. Economia de Sud-àfrica
    20. Deutsche Post
    21. Director comercial
    22. Traçabilitat
    23. Regressió lineal
    24. Càlcul diferencial
    25. Distribució conjunta
    26. Motor OHV
    27. Gas ciutat
    28. SPAYED
    29. Éléments de mathématique
  1450. Distribució uniforme
    1. Ortogonal
    2. Integració de Montecarlo
    3. Agulla de Buffon
    4. Curtosi
  1451. Districte d'Ate
    1. Cantó d'Ate
  1452. Districte d'Aurangabad
    1. Aurangabad (Bihar)
    2. Districte de Gaya
    3. Penganga
    4. Khuldabad
  1453. Districte d'Hyderabad
    1. Districte de Naushahro Feroze
  1454. Districte de Nagaon
    1. Districte de North Cachar Hills
    2. Kalang
    3. Karbis
    4. Llista de districtes d'Assam
  1455. Diumenge Sagnant
    1. Patsy O'Hara
  1456. Divendres negre
    1. Plantilla:Setembre 8
    2. Luigi's Mansion 2
  1457. Diversitat
    1. Cau del Cargol
    2. Visibilitat (sociologia)
    3. Xamfrà (centre)
    4. SOS Racisme Catalunya
    5. Estabilitat i cohesió social
  1458. Dives
    1. Operació Pal Sec
  1459. Divinity
    1. Llista de canals de televisió per territori
    2. Desperate Housewives
    3. TeleCable
    4. Divinity (canal de televisió)
    5. Castle
  1460. Divisa
    1. Escut del Valle del Cauca
    2. Zimbabwe
    3. Economia de Zimbabwe
    4. Vega Strike
    5. Bulgària i l'euro
    6. Dollar gap
  1461. Dixie
    1. Diàspora
    2. Alfabet fonètic de l'OTAN
  1462. Dixmont
    1. Llista de municipis del Yonne
    2. Les Bordes (Yonne)
    3. Villechétive
    4. Cantó de Villeneuve-sur-Yonne
  1463. Dixon
    1. Llista de personatges bíblics
  1464. Diògenes
    1. Giovanni Benedetto Castiglione
    2. Llista de personatges històrics d'òpera
  1465. Diòspolis
    1. Iambol
  1466. Djaaliyyun
    1. Xendi
    2. Al-Matamma
  1467. Djado
    1. Economia del Níger
    2. Teneré
  1468. Djawf
    1. Història del Iemen
  1469. DLR
    1. Energia solar espacial
    2. Proba-2
    3. Llista de sigles de tres lletres
  1470. Do
    1. The Physician
  1471. Dock
    1. Transmission
    2. GOS
    3. Everex CloudBook
    4. IPod Classic
    5. NEXTSTEP
  1472. Doctor
    1. Edmond Locard
    2. Manuel de Solà-Morales i Rubió
    3. Dieter Lehnhoff
    4. Melcior Palau i Boscà
    5. Abdelmumin Aya
    6. Walter Block
    7. Miguel Bernal Jiménez
    8. Ramon Jordi i González
    9. Giovanni Argiropulo
    10. Fernando Sebastián Aguilar
    11. Jerarquia de l'Església Catòlica
    12. Albert Vanhoye
    13. Roberto Tucci
    14. Ennio Antonelli
    15. Leonardo Sandri
    16. Péter Erdõ
    17. Franc Rodé
    18. Juan Carlos Aramburu
    19. Estanislao Esteban Karlic
    20. Jorge María Mejía
    21. Henryk Roman Gulbinowicz
    22. Franciszek Macharski
    23. Kazimierz Nycz
    24. Stanislaw Rylko
    25. Serafim Fernandes de Araújo
    26. Baselios Cleemis Thottunkal
    27. Willem Jacobus Eijk
    28. Philippe Nakellentuba Ouédraogo
    29. Jean-Pierre Kutwa
    30. John Tong Hon
    31. Mauro Piacenza
    32. Paul Grégoire
    33. Thomas Christopher Collins
  1473. Dodge
    1. Simca 1100
    2. Need for Speed: Most Wanted (videojoc del 2012)
  1474. Dole
    1. Tour de França de 1939
    2. Comtat de Borgonya
    3. Pere Ros (músic)
    4. Congregacions religioses d'ursulines
    5. Orde de Santa Úrsula
    6. Tour de França de 1992
    7. Comtat d'Amous
    8. Doubs (riu)
    9. Anne de Xainctonge
    10. Nicolau Perrenot de Granvelle
    11. París-Niça 1985
  1475. Dolç
    1. Lassi
  1476. Dom
    1. Gecko
    2. Conca estructural
    3. Emi Koussi
    4. El Oued
    5. Praya dubia
    6. Dom A
    7. Colonització dels objectes transneptunians
  1477. Domenech
    1. Pere Joan Campins i Barceló
  1478. Domfront
    1. 10a Divisió Panzer SS Frundsberg
    2. Senyoria de Belleme
    3. Robert II de Bellême
    4. Robert de Torigni
    5. Felip IV de Valois
  1479. Domini
    1. Prebost
    2. Codi Civil de la República Argentina
    3. Poliadenilació
  1480. Domícia
    1. Fecial
  1481. Don
    1. Amitabh Bachchan
    2. 3a divisió d'infanteria de muntanya Ravenna
  1482. Don Quijote
    1. Llista de videojocs de Commodore 64
    2. Rafael Amargo
    3. Ramon Masats
    4. Peadar Ua Laoghaire
  1483. Donald
    1. José Carioca
  1484. Donaldson
    1. Richard Rodgers
  1485. Donetes
    1. Edith Head
    2. Copa Volpi per la millor interpretació femenina
  1486. Doppler
    1. Boira
    2. On the Run
    3. Apendicitis
    4. IAI Kfir
    5. Tromboflebitis
  1487. Dorchester
    1. 4 d'agost
    2. Harriet Tubman
    3. Britània
    4. Llista d'amfiteatres romans
    5. Bokerley Dyke
    6. Mark Wahlberg
    7. Dumnònia
    8. Geografia del Regne Unit
    9. Llista de comtats de Maryland
    10. Explosions a la Marató de Boston de 2013
    11. County town
  1488. Dori
    1. Gimnàstica
    2. Teseu
    3. Khazad
    4. Prefectura del Dodecanès
    5. Etòlia
    6. Tirint
    7. Cnidos
    8. Elis
    9. Grec antic
    10. Civilització minoica
    11. Aliates II
    12. Arcadis
    13. Protogrec
    14. Grec arcadoxipriota
    15. Grec dòric
    16. Grec jònic
    17. Bulis (ciutat)
    18. Edat fosca grega
    19. Leòstenes d'Atenes
    20. Coroneu
    21. Riu Níger
    22. Fàlant (personatge mític)
    23. Trezene
    24. Pleistoanax
    25. Pratines
    26. Praxil·la
    27. Esclèries
    28. Perioeci
    29. Art de l'antiga Grècia
    30. Estil geomètric
    31. Unitat perifèrica d'Acaia
    32. El hòbbit (sèrie fílmica)
    33. Història de Sicília
  1489. Dorin
    1. Llista alfabètica de compositors de sardanes
  1490. Doris
    1. Civilització minoica
    2. Galatea
    3. Hidra (illa)
    4. Gimnesis
    5. Grècia asiàtica
  1491. Dorsal
    1. Txec
    2. Placa de Birmània
    3. Fractura de Colles
    4. Anguilla bengalensis bengalensis
    5. Irlandès de l'Ulster
    6. Irlandès de Connacht
    7. Irlandès de Munster
    8. Wounaan
  1492. DOS
    1. Compilador
    2. PNG
    3. Nova línia
    4. Llista de sigles de tres lletres
    5. Street Fighter (videojoc)
  1493. Dover
    1. 2 d'agost
    2. Penya-segats blancs de Dover
    3. Moratalaz
    4. James O'Meara
    5. Adlertag
  1494. Down
    1. Malaquies d'Armagh
    2. Heavy metal
    3. Blink-182
    4. Berri Txarrak
    5. Alice In Chains
    6. Partit Verd d'Irlanda del Nord
    7. Neagh
    8. R.K.M & Ken-Y
  1495. DPI
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1496. Draa
    1. Hassànides
    2. Mulay Sulayman
    3. Tarentola
    4. Història del Sàhara Occidental
  1497. Dracena
    1. Parc Nacional Alejandro de Humboldt
  1498. Dragonair
    1. Llista de Pokémon
    2. Aeroport Internacional de Pequín
    3. Aeroport Internacional de Hong Kong
    4. Aeroport Internacional de Xangai-Pudong
  1499. Drake
    1. Cyrus Harris
    2. Ash Fork
    3. Bagdad (Arizona)
    4. Black Canyon City
    5. Camp Verde
    6. Chino Valley
    7. Clarkdale
    8. Cordes Lakes
    9. Cottonwood (Arizona)
    10. Cottonwood-Verde Village
    11. Dewey-Humboldt
    12. Jerome (Arizona)
    13. Lake Montezuma
    14. Mayer (Arizona)
    15. Paulden
    16. Peeples Valley
    17. Peoria (Arizona)
    18. Prescott (Arizona)
    19. Prescott Valley
    20. Sedona
    21. Seligman (Arizona)
    22. Spring Valley (Arizona)
    23. Big Park
    24. Wickenburg
    25. Wilhoit
    26. Williamson (Arizona)
    27. Yarnell
    28. Arcosanti
    29. Yavapai-Prescott
    30. Plantilla:Comtat Yavapai
    31. Nació Yavapai-Apatxe
  1500. Drepanum
    1. 248
  1501. Drus
    1. Guerra del Yom Kippur
    2. Rècia
    3. Operació Litani
    4. Alps de Graies
    5. Santuari Federal de les Tres Gàl·lies
  1502. Drusa
    1. Llista de gèneres de plantes
  1503. DSO
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1504. Dubois
    1. Venanci Vallmitjana i Barbany
    2. Henry Murger
    3. Anton-François Marmontel
  1505. Ducat de Reggio
    1. Lleó X
  1506. Ducat de Toscana
    1. Vescomtat de Bearn
    2. Bonifaci III de Toscana
    3. Exili austriacista
    4. Congrés de Cambrai
  1507. Duchesne
    1. Philippe de Champaigne
  1508. Duluth
    1. Sill
    2. Gerard Tonning
  1509. Dun
    1. Esclarmonda de Foix
    2. Crannog
    3. Skye
    4. Kumaon
    5. Masan
    6. Vescomtat de Bourges
    7. Llista dels rius de França
  1510. Dundee
    1. Dirk Johannes Opperman
  1511. Dundrum
    1. Derek Daly
    2. Llista de townlands del comtat de Dublín
  1512. Dunlap
    1. Mono (llengua)
  1513. Dunstable
    1. Brian Blessed
  1514. Duran
    1. Llista d'artistes amb obra al Museu Víctor Balaguer
  1515. Durand
    1. Bisbat de Clarmont
    2. Soumont-Saint-Quentin
    3. Behnia
  1516. Durham
    1. Rafael Merry del Val y Zulueta-Wilcox
    2. Castell de Durham
    3. Catedral de Durham
  1517. Dvinà
    1. Batalla de Moscou
    2. Viatka
  1518. Dynasty
    1. Kevin McCarthy
    2. Theodore Bikel
  1519. Dàctil
    1. Anacrusi (Mètrica)
  1520. Díaz
    1. Junta Organitzadora del Partit Liberal Mexicà
  1521. Dúplex
    1. LD-AAC
    2. PTT
    3. Xarxa cel·lular
  1522. Eagle
    1. Fabricant d'automòbils
  1523. Eagle Lake
    1. Karankawes
  1524. Eannatum
    1. Ningirsu
    2. En-Xakanxa-Ana
    3. Ukurgal
    4. Estela dels voltors
  1525. East London
    1. Tàmesi
    2. Cirrhitichthys oxycephalus
  1526. Easton
    1. Daniel Dae Kim
    2. Jessica Tandy
    3. Bode Miller
    4. Phillipsburg (Nova Jersey)
    5. Hallsville (Texas)
    6. Marshall (Texas)
    7. Nesbitt (Texas)
  1527. EBU
    1. DVB
    2. DVB-C
    3. 1080p
    4. Policarpo Díaz Arévalo
    5. DVB-S3
    6. Llista de sigles de tres lletres
  1528. Echo
    1. Unix
    2. Félix Fourdrain
  1529. Eclesiàstic
    1. Consell Privat del Regne Unit
    2. Melcior Palau i Boscà
    3. Temor de Déu
    4. Joan Gallifa
    5. Jean Mouton
    6. Baltasar Dorda i Lloveras
    7. Juan Caramuel
    8. León Andia Labarta
  1530. Ede
    1. Arnhem
    2. Fredorada
    3. COROP
  1531. Eden
    1. Anna Faris
    2. Dana International
    3. Literatura gal·lesa
  1532. Edge
    1. Yoshi's New Island
  1533. Edgewater
    1. Poecilia mexicana
    2. Etheostoma flabellare
    3. Etheostoma fonticola
    4. Etheostoma histrio
    5. Etheostoma nianguae
    6. Etheostoma simoterum
    7. Etheostoma spectabile
    8. Etheostoma stigmaeum
    9. Etheostoma striatulum
    10. Etheostoma trisella
    11. Sander canadensis
    12. Percina caprodes
    13. Percina evides
    14. Percina nasuta
    15. Percina pantherina
    16. Percina sciera
    17. Percina tanasi
    18. Cichlasoma octofasciatum
    19. Gila crassicauda
    20. Notropis aguirrepequenoi
    21. Nocomis platyrhynchus
    22. Gobionellus atripinnis
    23. Gobionellus comma
    24. Gobionellus liolepis
    25. Gobionellus microdon
    26. Gobionellus munizi
    27. Gobionellus mystax
    28. Gobionellus occidentalis
    29. Gobionellus oceanicus
    30. Gobionellus phenacus
    31. Gobionellus stomatus
    32. Gobionellus thoropsis
    33. Catostomus
    34. Catostomus commersonii
    35. Catostomus microps
    36. Catostomus platyrhynchus
    37. Catostomus santaanae
    38. Catostomus snyderi
    39. Catostomus warnerensis
    40. Moxostoma
    41. Moxostoma duquesnii
    42. Moxostoma erythrurum
    43. Moxostoma hubbsi
    44. Moxostoma lacerum
    45. Moxostoma macrolepidotum
    46. Moxostoma poecilurum
    47. Moxostoma valenciennesi
    48. Coregonus hoyi
    49. Coregonus johannae
    50. Coregonus nigripinnis
    51. Coregonus pidschian
    52. Coregonus zenithicus
    53. Alosa aestivalis
    54. Alosa alabamae
    55. Salvelinus anaktuvukensis
    56. Salvelinus confluentus
    57. Oncorhynchus aguabonita
    58. Oncorhynchus apache
    59. Salmó rosat del Pacífic
    60. Salmó platejat
    61. Oncorhynchus tshawytscha
    62. Herichthys cyanoguttatus
    63. Herichthys pantostictus
    64. Heros severus
    65. Cíclid de vellut
    66. Phractocephalus hemioliopterus
    67. Ariopsis felis
    68. Peix gat de cap pla
    69. Rhinichthys atratulus
    70. Rhinichthys cataractae
    71. Rhinichthys osculus
    72. Rhinichthys cobitis
    73. Rhinichthys falcatus
    74. Clinostomus funduloides
    75. Clinostomus elongatus
    76. Erimonax monachus
    77. Eremichthys acros
    78. Relictus solitarius
    79. Ctenopharyngodon idella
    80. Lavinia exilicauda
    81. Notemigonus crysoleucas
    82. Platygobio gracilis
    83. Couesius plumbeus
    84. Hesperoleucus symmetricus
    85. Mylopharodon conocephalus
    86. Orthodon microlepidotus
    87. Plagopterus argentissimus
    88. Oregonichthys crameri
    89. Exoglossum laurae
    90. Exoglossum maxillingua
    91. Pogonichthys ciscoides
    92. Pogonichthys macrolepidotus
    93. Snyderichthys copei
    94. Richardsonius egregius
    95. Richardsonius balteatus
    96. Ictiobus cyprinellus
    97. Ictiobus bubalus
    98. Ictiobus niger
    99. Chasmistes cujus
    100. Chasmistes brevirostris
    101. Minytrema melanops
    102. Deltistes luxatus
    103. Xyrauchen texanus
    104. Thoburnia atripinnis
    105. Thoburnia hamiltoni
    106. Thoburnia rhothoeca
    107. Hypentelium roanokense
    108. Hypentelium nigricans
    109. Cycleptus elongatus
    110. Erimyzon tenuis
    111. Erimyzon oblongus
    112. Erimyzon sucetta
    113. Carpiodes carpio
    114. Carpiodes velifer
    115. Carpiodes cyprinus
    116. Prosopium spilonotus
    117. Prosopium abyssicola
    118. Prosopium gemmifer
    119. Prosopium williamsoni
    120. Prosopium coulterii
    121. Prosopium cylindraceum
    122. Crenichthys nevadae
    123. Empetrichthys merriami
    124. Clevelandia ios
    125. Eucyclogobius newberryi
    126. Ctenogobius pseudofasciatus
    127. Ctenogobius boleosoma
    128. Ctenogobius shufeldti
    129. Acanthogobius flavimanus
    130. Gillichthys mirabilis
    131. Cynoscion nebulosus
    132. Leiostomus xanthurus
    133. Corball ocel·lat
    134. Dasyatis sabina
    135. Hollywood (Florida)
    136. Cottus paulus
    137. Cottus baileyi
    138. Cottus extensus
    139. Cottus confusus
    140. Cottus girardi
    141. Cottus pitensis
    142. Cottus asperrimus
    143. Cottus carolinae
    144. Cottus marginatus
    145. Cottus gulosus
    146. Cottus princeps
    147. Cottus perplexus
    148. Cottus leiopomus
    149. Cottus bairdii
    150. Cottus aleuticus
    151. Cottus klamathensis
    152. Cottus rhotheus
    153. Cottus greenei
    154. Cottus beldingii
    155. Cottus cognatus
    156. Cottus asper
    157. Cottus tenuis
    158. Cottus ricei
    159. Cottus echinatus
    160. Myoxocephalus thompsonii
    161. Triglopsis quadricornis
    162. Clinocottus acuticeps
    163. Acipenser brevirostrum
    164. Esturió groc
    165. Acipenser medirostris
    166. Dorosoma petenense
    167. Alosa de pedrer americana
    168. Harengula jaguana
    169. Ambloplites constellatus
    170. Ambloplites cavifrons
    171. Ambloplites rupestris
    172. Lepomis microlophus
    173. Lepomis humilis
    174. Lepomis marginatus
    175. Lepomis punctatus
    176. Lepomis cyanellus
    177. Lepomis megalotis
    178. Lepomis auritus
    179. Acantharchus pomotis
    180. Archoplites interruptus
    181. Centrarchus macropterus
    182. Enneacanthus chaetodon
    183. Enneacanthus gloriosus
    184. Enneacanthus obesus
    185. Pomoxis nigromaculatus
    186. Pomoxis annularis
    187. Micropterus notius
    188. Micropterus coosae
    189. Micropterus punctulatus
    190. Cymatogaster aggregata
    191. Morone mississippiensis
    192. Morone chrysops
    193. Morone americana
    194. Crenichthys baileyi baileyi
  1534. Edil
    1. Bàrcino
    2. Plantilla:Administració local
  1535. Edinburg
    1. Niça
    2. Frederick Roberts
    3. Museu Catalònia
    4. Eurocities
    5. La dona i el monstre
  1536. Edo
    1. Tokugawa Tsunayoshi
    2. Arai Hakuseki
    3. Igboland
    4. Regne de Nri
    5. Estat del Delta
    6. Mito
  1537. Edwards
    1. Cronologia de l'aviació
  1538. EE
    1. Eleccions generals espanyoles de 1977
    2. Pares de la Constitució
    3. Nacionalisme basc
    4. Patxi Iturrioz
    5. Amillorament del Fur
  1539. EEI
    1. Soiuz TMA-14
    2. Tracy Caldwell Dyson
    3. Llista de sigles de tres lletres
  1540. Eficiència
    1. Màquina tèrmica
    2. Saber fer
    3. Eficàcia
    4. Prova controlada aleatòria
    5. Amplitud administrativa
    6. Motor adiabàtic
    7. Paradoxa de Jevons
    8. Joves Europeus Federalistes
  1541. Èfor
    1. Gai Sal·lusti Crisp
    2. Hispània
  1542. Ega
    1. Costa d'Ivori
    2. Lagran
    3. Condeixa-a-Nova
    4. DOSBox
    5. Lotus 1-2-3
    6. Amstrad PC1640
    7. Llista de sigles de tres lletres
  1543. Egesta
    1. Appi Claudi Caudex
    2. Doreu d'Esparta
    3. Gai Duili (cònsol)
    4. Batalla de Miles (260 aC)
    5. Batalla de Messana
  1544. Egina
    1. Golf Sarònic
    2. Municipis de Grècia
  1545. Egèria
    1. Dedicació
    2. Llista de gèneres de plantes
  1546. Einaudi
    1. Italo Calvino
    2. Porraimos
    3. Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    4. Leone Ginzburg
  1547. Einstein
    1. Mètode (revista)
    2. Theodor Kaluza
    3. Teoria científica obsoleta
    4. Guido Maggiorini Gatti
  1548. Eisner
    1. Paramount Pictures
  1549. Eivissa
    1. Mar Catalana
    2. Catalunya Nova
    3. Pi blanc
    4. Ferran Adrià Acosta
    5. Plantilla:Distribució en les Illes Balears
    6. Correllengua
    7. Plantatge de fulla estreta
    8. Estany des Peix
    9. Ramon Muntaner
    10. Llista de monedes romanes
    11. Joan Vila i Grau
    12. Bernat de Santa Eugènia de Berga
    13. Història de les Illes Balears
    14. Història de Peníscola
    15. Llengua fenícia
    16. Enric Galwey i Garcia
    17. María Teresa León
    18. Ramon Ramon Palau
    19. Russula torulosa
    20. Avançam
    21. Ignacio Miguel Bergara de Medina
    22. Província marítima d'Eivissa
    23. Paul Oakenfold
    24. Folk català
    25. Alfred Benlloch i Llorach
    26. Antoni Arabí i Serra
    27. Toponímia de Cristòfor Colom
    28. Olivia Molina
    29. Enigma (New Age)
    30. Estelle Irizarry
    31. Menorca sota domini britànic
    32. Presa austriacista de Mallorca
    33. Miguel de Gurrea y Cerdan
    34. Conveni per a l'evacuació de Catalunya
    35. Vénda de ses Salines
    36. Pota Lait
    37. Projecte Mut
    38. En Caragoler
    39. Tornall
    40. Llista de mitjans de comunicació dels Països Catalans
    41. Fusioon
    42. Es Molí - s'Estany
    43. Marroneta de l'alzina
    44. Dos Dies de Trial Illa d'Eivissa
    45. Corneille
    46. Jan Gerhard Toonder
  1550. Eix
    1. Semieix
    2. Hearts of Iron
  1551. Eixample
    1. Castell dels Cabanyelles
  1552. El Castell
    1. Ingmar Bergman
  1553. El Derramador
    1. Llista de monuments de la Plana d'Utiel
  1554. El geperut de Notre-Dame
    1. Victor Hugo
    2. Maureen O'Hara
    3. Oscar a la millor banda sonora
    4. Parc Walt Disney Studios
    5. Jeffrey Jacob Abrams
    6. Demi Moore
    7. Constantino Romero García
    8. Cinema al 1939
    9. William Dieterle
    10. Thomas Mitchell
    11. Alfred Newman
    12. Alan Menken
    13. Oscar al millor so
    14. Kevin Kline
    15. Lon Chaney
    16. Irving G. Thalberg
    17. Kenny Baker
  1555. El gronxador
    1. El retrat femení (Francesc Miralles i Galaup)
  1556. El lladre de Bagdad
    1. Miklós Rózsa
    2. Alexander Korda
    3. Charles Crichton
  1557. El llibre de la selva
    1. Rudyard Kipling
    2. Hilary Swank
    3. Mangosta
    4. Escola Mowgli d'Igualada
    5. Literatura del segle XIX
  1558. El Mujal
    1. Sant Cugat del Racó
  1559. El presoner de Zenda
    1. El presoner de Zenda (novel·la)
  1560. El Pujol
    1. Llista d'antics municipis del País Valencià
  1561. El Reguer
    1. Tavèrnoles
  1562. Elam
    1. Mari (Mesopotàmia)
    2. Warakshe
    3. Èridu
    4. Segle XXXI aC
    5. Segle XII aC
    6. Religió elamita
    7. Hafrak
    8. Idhadj
    9. Província d'Isfahan
    10. Idamaraz
    11. Ashnakkum
    12. Ishme-Dagan I
    13. Allahad
    14. Malqum
    15. Ilushuma
    16. Sargon I d'Assíria
    17. Mut-Ashkur
    18. Aixuruballit I
    19. Bit Yakin
    20. Bikni
    21. Gambulu
    22. Kirbit
    23. Bartatua
    24. Amnanu
    25. Hudimiri
    26. Balulu
    27. Hamazi
    28. Lugal-Ane-Mundu
    29. Naqsh-e Rostam
    30. Bishapur
  1563. Elamita
    1. Llengua morta
    2. Sagartis
    3. Hafrak
    4. Plana del Khuzestan
  1564. Elba
    1. Jean-Thomas Arrighi de Casanova
    2. Imperi Suec
    3. Obotrites
    4. Comtat de Barby
    5. Ducat de Túscia
    6. Marca del Nord
    7. Velets
    8. Eslaus polabis
    9. Tractat de Brömsebro (1645)
    10. Chalcides chalcides
    11. Font de Neptú (Berlín)
  1565. Eleccions legislatives gregues de 2012
    1. Evànguelos Venizelos
  1566. Element
    1. Procés de combustió del silici
    2. Element representatiu
  1567. Eleusis
    1. Himeneu
    2. Monestir de Dafni
    3. Religió mistèrica
    4. Era (cronologia)
    5. Les tres monedes
    6. Municipis de Grècia
  1568. Elgin
    1. Museu Britànic
    2. Elginerpeton pancheni
    3. Inverness
    4. Gilberts
    5. Sleepy Hollow (Illinois)
  1569. Elisa
    1. Friedrich Kuhlau
  1570. Elizabethtown
    1. Kirsten Dunst
  1571. Elk River
    1. Llista de comtats d'Alabama
  1572. Elliott
    1. Dichanthelium
    2. Panicum
  1573. Elman
    1. Xarxa neuronal artificial
  1574. Elmira
    1. Charles Griffes
  1575. Elongació
    1. Pèndol matemàtic
    2. Cometa ISON
  1576. Els Ports
    1. Godall
    2. Castellfort
    3. Herbers
    4. Gitam
    5. Geografia del País Valencià
    6. Mancomunitat Turística del Maestrat
    7. Riu Cantavella
    8. Meravelles Valencianes
    9. Rambla de les Truites
    10. Javier Prats García
    11. Riu Cervol
    12. Mola de la Garumba
    13. Ramon Cardona Pla
    14. Torre dels Moros (Cinctorres)
    15. Palau de les Escaletes
    16. Convent de Sant Francesc de Morella
    17. La Vespa
    18. Els Castellons
    19. Dena Primera del Riu
    20. Dena Segona del Riu
    21. Dena de Coll i Moll
    22. La Font d'en Torres
    23. Els Llivis
    24. Jaciment Anna
    25. TV-3421
    26. Llista de premsa en català
    27. Pepe "el hincha"
    28. Gordito Relleno
    29. Església Parroquial de Sant Bartomeu d'Herbers
  1577. Elvira
    1. Abd-ar-Rahman III
    2. Abd-ar-Rahman I ad-Dàkhil
  1578. Ely
    1. Universitat de Cambridge
    2. Beda
    3. Eteldreda d'Ely
    4. Llista de reserves índies dels Estats Units
  1579. Emden
    1. Mar del Nord
    2. Baixa Saxònia
    3. Llista de districtes urbans alemanys
    4. Antoni Tàpies i Puig
    5. Frísia Oriental
    6. SMS Emden
    7. Aerosol
    8. Wolfgang Petersen
    9. Llista d'autopistes d'Alemanya
    10. Districte d'Aurich
    11. Districte de Leer
    12. Thomas Tomkinson
    13. Ludolf Backhuysen
    14. PM10
    15. Edzard II d’Ostfriesland
    16. Cristòfol II de Dohna
    17. Eupen-Malmedy
    18. Pilsum
  1580. Emerson
    1. Daniele De Rossi
    2. Edmundo González-Blanco
    3. Catalònia
    4. Ericsson
  1581. Emilio Aragón
    1. Albert Guinovart i Mingacho
  1582. Emilio Pérez
    1. Mariví Bilbao
  1583. Emilià
    1. Estats Pontificis
    2. Marc Livi Drus Emilià
    3. Gens Fàbia
  1584. Emma
    1. STS-131
    2. Gruel
    3. Plantilla:Llançaments orbitals el 2010
    4. 2010 en els vols espacials
    5. GOES 15
    6. Cupola (mòdul de l'ISS)
    7. Tranquility (Node 3)
    8. Rassvet (EEI)
    9. CryoSat-2
    10. STS-130
    11. STS-132
  1585. Emmaús
    1. Dane DeHaan
    2. 639
    3. Bleib bei uns, denn es will Abend werden, BWV 6
  1586. Empire
    1. Star Wars Episode I: The Phantom Menace
    2. Nosferatu
    3. Grand Theft Auto IV
    4. Harry Potter i el pres d'Azkaban (pel·lícula)
    5. El Senyor dels Anells: El retorn del rei
    6. The Simpsons Movie
    7. Jeffrey Jacob Abrams
    8. Queensrÿche
    9. Anouk Aimée
    10. Avatar (pel·lícula)
    11. National Film Registry
    12. Ralph Fiennes
    13. Ryan O'Neal
    14. Lagaan
    15. Devdas (pel·lícula de 2002)
    16. Chico i Rita
    17. Christopher Walken
    18. L'assassinat de Richard Nixon
    19. 12 Monkeys
    20. Llista de pel·lícules que utilitzen més vegades la paraula "fuck"
    21. Peter Sarsgaard
    22. Ursula Andress
    23. Terry Moore
  1587. Empori
    1. Ports púnics de Cartago
    2. Exposició Regional Valenciana del 1909
    3. Vicent Climent Navarro
  1588. Emporion
    1. Història de Catalunya
    2. Golf de Roses
    3. Moneda romana
    4. Segona Guerra Púnica
    5. Història d'Espanya
    6. Hispània
    7. Museu Nacional d'Art de Catalunya
    8. Període romà a Catalunya
    9. Marc Porci Cató Censorí
    10. Pere Blasi i Maranges
    11. Laietània
    12. Història de Barcelona
    13. Revolta ibera de 197 aC
    14. Batalla d'Emporion
    15. Batalla de Rhode
    16. Període romà als Països Catalans
    17. Llista de jaciments arqueològics de Catalunya
    18. Cernos
    19. Moneda Sikarra
  1589. Emília
    1. Malena Alterio
    2. Llista de gèneres de plantes
  1590. En
    1. Mitologia catalana sobre bruixes
    2. Mebaragesi
    3. Ur-Nammu
    4. Algoritme de colònies de formigues
  1591. Enduriment
    1. Beril·li
    2. Formigó
    3. Cianoacrilat
  1592. Engel
    1. In Flames
  1593. Engels
    1. Richard Wagner
    2. Capitalisme
    3. Ludwig Andreas Feuerbach
    4. Marxisme
    5. Mao Zedong
    6. Iuri Gagarin
    7. IV Internacional
    8. Socialisme marxista
    9. Proletariat
    10. Lluita de classes
    11. República Socialista Soviètica Autònoma dels Alemanys del Volga
    12. Materialisme
    13. José Eduardo Agualusa
    14. Bruno Bauer
    15. Socialisme democràtic
    16. Protestes d'Espanya de 2011–2012
    17. Marxisme llibertari
    18. Proletarii
    19. Zeng Fanzhi
  1594. Enginy
    1. Lipograma
  1595. Englantina
    1. Nit de Sant Joan
  1596. Englewood
    1. Thelonius Monk
    2. H. H. Holmes
  1597. Enguerrand de Coucy
    1. Joana I de Flandes
  1598. Enigma
    1. Poesia trobadoresca
  1599. Enjolras
    1. Les Misérables (musical)
  1600. Enllaç
    1. Model d'Objectes del Document
    2. NASA World Wind
    3. Quorum quenching
  1601. Ennis
    1. Gaeltacht
    2. Fanore
    3. Ennis (Irlanda)
    4. The Burren
    5. Plantilla:Comtat Clare
    6. Kilkee
    7. Kilrush
    8. Shannon (Clare)
    9. Doonbeg
    10. Ennistymon
    11. Carrigaholt
    12. Lisdoonvarna
    13. Quin (Clare)
    14. Harriet Smithson
  1602. Eno
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1603. Enramades
    1. Pasqua (festivitat)
    2. Simone Martini
    3. Embotits
  1604. Enric Casassas
    1. Premi Carles Riba de poesia
    2. Premi Ciutat de Palma-Joan Alcover de Poesia en Català
    3. Revista de L'Alguer
  1605. Enric d'Aragó
    1. José Antonio Pascual
  1606. Enric de Tirol
    1. Bertold I de Tirol
    2. Bertold II de Tirol
  1607. Enric el Jove
    1. Thomas Becket
    2. Comtat del Maine
    3. Guillem I d'Aumale
  1608. Enric el Negre
    1. Enric el Lleó
    2. Otó IV del Sacre Imperi Romanogermànic
  1609. Enric Fajarnés
    1. Eleccions generals espanyoles de 2011
  1610. Enric Solà
    1. Fundació Huguet
    2. Estatut d'Elx
  1611. Enter
    1. Nibble
    2. Éléments de mathématique
    3. Teoria de l'ordre
    4. Funció contínuament diferenciable
  1612. Enterprise
    1. Unobtainium
    2. Cronologia de l'aviació
    3. Keny Arkana
  1613. Entonació
    1. Universal lingüístic
    2. Ergativitat escindida
  1614. Entremès
    1. Miguel de Cervantes Saavedra
    2. Novel·la picaresca
    3. Teatre de la Renaixença
    4. El coloquio de los perros
    5. Ignasi Plana i Fontana
    6. Gèneres de la literatura catalana medieval
  1615. Envelliment
    1. Activitat física
  1616. Epi
    1. 1959
    2. Selecció catalana de bàsquet
    3. Illes Vanuatu
  1617. Epidaure
    1. Quint Marci Turbo
    2. Calendari macedoni
    3. Guerra d'independència de Grècia
  1618. Epir
    1. Tessàlia
  1619. Època
    1. Joc
    2. Estil artístic
    3. Franco Pinna
    4. Philippe Herreweghe
  1620. Eppendorf
    1. Termociclador
    2. Leinpfadkanal
    3. Groß Borstel
  1621. Eppenstein
    1. Wied
    2. Regió d'Ístria
    3. Comtat d'Ístria (medieval)
    4. Comtat d'Ebersberg
    5. Poppó II de Carniola
    6. Casa de Sponheim
  1622. Era
    1. Sa Caseta
    2. Cronologia del futur llunyà
    3. Can Torrents (Palau-solità i Plegamans)
  1623. Erard
    1. Fortepiano
    2. Julia Parody
    3. Elies Parish Alvars
  1624. Erasmus
    1. Alyn Smith
  1625. Ereğli
    1. Beylik de Karaman-oğlu
    2. Güneri Bey
    3. Lleó II d'Armènia Menor
    4. Assarhaddon
    5. Khubishna
    6. Ala al-Din Beg
    7. Rum Mehmed Paixà
  1626. Eris
    1. Zeus
    2. Definició de planeta
    3. Disnòmia (satèl·lit)
  1627. Ermentruda
    1. Cunegunda de França
  1628. Ermessenda
    1. Miró de Tagamanent
    2. Rosa Renom i Grau
  1629. Ermita de la Salut
    1. Josep Icart
  1630. Ermita de Sant Gregori
    1. Encamisada de Falset
  1631. Ermita de Sant Sebastià
    1. Prats de Lluçanès
  1632. Ermita de Santa Caterina
    1. Arbeca
    2. El Fondó de Monòver
    3. Caterina (prenom)
  1633. Ernest
    1. Joseph Böhm
  1634. Eros
    1. Els orgullosos
  1635. Erp
    1. Llista de sigles de tres lletres
  1636. Erupció
    1. Triangle de les Bermudes
    2. Mitologia romana
    3. Erupció freatomagmàtica
    4. Alemtuzumab
    5. Línia evolutiva de Numel
    6. Xenòlit
    7. Volcà submarí
    8. Guèiser marcià
    9. Evacuació d'emergència
  1637. Esbart
    1. Centre Moral i Instructiu de Gràcia
    2. Albert Sans i Arís
    3. Gerret anglès
    4. Josep Taxés i Mestres
    5. Delfí Colomé i Pujol
    6. Mola de peixos
  1638. Escala
    1. Univers observable
    2. Torre musulmana de Silla
    3. Castellet de Bernabé
  1639. Escales
    1. Alqueria de l'Aigua Fresca
  1640. Escalfador
    1. Insecte de foc
  1641. Escalona
    1. Ferran III de Castella
    2. Elisabet de Mallorca i de Foix
    3. Joan Manuel de Castella
    4. Joana d'Empúries
    5. El lazarillo de Tormes
    6. Taixfín ibn Alí
  1642. Escarabat
    1. Magnòlia
    2. Tífid
    3. Aphonopelma hentzi
    4. Nycticeinops schlieffeni
    5. Nycticeius humeralis
  1643. Escarp
    1. Castell de Gebut
  1644. Escarpa
    1. Son Dalabau
    2. Son Serra
  1645. Escil·la
    1. Eneida
    2. O Brother, Where Art Thou?
  1646. Esclat
    1. Variable Algol
    2. Dustin Hoffman
    3. Morgan Freeman
    4. Arnold Kopelson
    5. Mugroman
  1647. Esclerosi
    1. Patatera
    2. Merenptah
    3. Condrocalcinosi
    4. Ronnie Lane
    5. Charles Mingus
    6. Èlitre
  1648. Escobar
    1. José Peñarroya Peñarroya
    2. Jordi Gosset Rubio
    3. Manuel Urda Marín
    4. Cinema d'animació a Catalunya
  1649. Escocès
    1. Kenning
    2. North Lanarkshire
    3. 12a etapa del Tour de França de 2012
    4. Letterkenny
    5. Gordon Ramsay
    6. John Mair
    7. Alyn Smith
    8. William Cullen
  1650. Escola d'Arts i Oficis
    1. Josep Coll i Coll
    2. Escola del Treball de Barcelona
    3. Josep Campeny i Santamaria
    4. Lluís Ferrer i Clariana
    5. Eduard Rodeja i Galter
    6. Darius Rumeu i Torrents
    7. Esperança Mestre Sureda
    8. Marie Ponchelet
    9. Ricard Coll i Serra
    10. Antoni Huguet Regué
    11. Agustín Español Viñas
  1651. Escola del Treball
    1. Mancomunitat de Catalunya
    2. Joan de Lasarte i Karr
    3. Joaquim Buxó Dulce d'Abaigar
    4. Josep Cebrià
  1652. Escorial
    1. Manuel Humbert i Esteve
    2. Monedes commemoratives de plata (Espanya)
  1653. Escorça
    1. Caesalpinia echinata
    2. Pleopeltis polypodioides
    3. Relació C/N
    4. Davallia
    5. Quercus macrocarpa
    6. Quercus michauxii
    7. Quercus pungens
    8. Dendrometria
    9. Quercus mohriana
    10. Planta tòxica
  1654. Escriptures
    1. Escola catedralícia
    2. Mesrob d'Armènia
    3. Bíblia de Ripoll
    4. Bíblia de Rodes
    5. Albert Vanhoye
    6. Fonamentalisme
    7. Mennonisme
    8. Mageddo
    9. Cornelius Jansen
    10. Glasites
    11. Jorge María Mejía
    12. Giuseppe Betori
  1655. Escudella
    1. Ramaderia
    2. Festes del Ranxo
    3. Fideu
    4. Gastronomia de la Catalunya del Nord
    5. El Picarcho
  1656. Escut
    1. Waldeck
    2. Sanç VI de Navarra
    3. Regió Autònoma de l'Atlàntic Nord
    4. La Canya
    5. Clipeu
    6. Comtat de Güell
    7. Regió Autònoma de l'Atlàntic Sud
    8. Cuora flavomarginata
    9. Regne de Württemberg
    10. Vidre venecià
    11. Arquebisbat de Bremen
    12. Arquebisbat de Magdeburg
    13. Arquebisbat de Magúncia
    14. Bisbat de Münster
    15. Gran Ducat de Baden
    16. Casernes (Vilanova i la Geltrú)
    17. La Codolosa
    18. Cal Montagut
    19. Exèrcit en l'Antic Egipte
    20. Convent de Santa Teresa (Lleida)
    21. Vell anglès (Irlanda)
    22. Gabinet del col·leccionista del Museu Marès
    23. Història d'Andalusia
    24. Castellet de Bernabé
    25. Departament de Boaco
    26. Departament de Carazo
    27. Departament de Chinandega
    28. Departament de Chontales
    29. Departament d'Estelí
    30. Departament de Granada
    31. Departament de Jinotega
    32. Departament de León
    33. Departament de Madriz
    34. Departament de Río San Juan
    35. Departament de Rivas
    36. Departament de Masaya
    37. Departament de Managua
    38. Departament de Matagalpa
    39. Departament de Nueva Segovia
  1657. Escut de Florida
    1. Departament de Florida
    2. Florida (Uruguai)
  1658. Escut de Río Negro
    1. Departament de Río Negro
  1659. Escut de Torrent
    1. Torrent (Baix Empordà)
  1660. Escítia
    1. Radagais
    2. Artafernes (sàtrapa)
    3. Estaquis
    4. Ivan Iegòrovitx Zabielin
    5. Nemed
    6. Tuatha Dé Danann
  1661. Esdeveniment
    1. Cartell
    2. Oportunitat
    3. Esdeveniments incompatibles
    4. Anàlisi multivariant
  1662. Església de Déu
    1. Bahamianoestatunidencs
    2. Assemblees de Déu
  1663. Església
    1. Església de Sant Tròfim
    2. Ciril d'Alexandria
    3. Duplicació de personalitat hagiogràfica
    4. Llibre del Coch
    5. República de los Niños
    6. Clamosa
    7. L'Escut
    8. Adrien de La Fage
    9. Rebel·lió irlandesa de 1641
    10. Doctrina de l'Església Catòlica
    11. Pastoral (religió)
    12. Missió de San Fernando Rey de España
    13. Baltasar Dorda i Lloveras
    14. Louis Marchand
    15. Sant Julià de Canalda
    16. Teologia cristiana
    17. Pedres dures
  1664. Església de la Santa Creu
    1. Agnolo Gaddi
    2. François Giroust
  1665. Església de la Trinitat
    1. Dove Elbe
    2. Adolphe Fischer
    3. Radom (Polònia)
    4. Otto Winter-Hjelm
    5. Zeitz
    6. Ernst David Wagner
  1666. Església de Sant Agustí
    1. Enriqueta Maria de França
    2. Pierre Lambert (músic)
  1667. Església de Sant Antoni
    1. Sant Antoni de Calonge
    2. Sant Antoni (barri de València)
    3. Agustí Guasch i Gómez
    4. Pietro-Battista Farinelli de Falconara
  1668. Església de Sant Bartomeu
    1. Clavier
  1669. Església de Sant Esteve
    1. Balsareny
    2. Sant Celoni
    3. Lluís Maria Sforza
    4. José Camarón Boronat
    5. Enric Canadell i Quintana
  1670. Església de Sant Jaume
    1. Guardamar del Segura
    2. Marià Foix i Prats
    3. Kutná Hora
    4. Setmana Santa a Palma
    5. Relleu
  1671. Església de Sant Josep
    1. Eusebi Arnau i Mascort
    2. Bellveret
  1672. Església de Sant Julià
    1. Alonso Cano
    2. Ca n'Argelaguet
    3. Can Puig (Lliçà d'Amunt)
  1673. Església de Sant Martí
    1. Es Mercadal
    2. Cistella
    3. Arenys de Mar
    4. Catedral de Canterbury
    5. Josep Rossell i Ramonet
    6. Alou de Cuixà
    7. Xhoris
    8. Anton Català i Gomis
    9. Portofino
    10. Charles William Pearce
    11. Sant Andreu de Cal Pallot
    12. Andreas Werckmeister
  1674. Església de Sant Miquel
    1. Sant Miquel de Cuixà
  1675. Església de Sant Pere
    1. Anthony de Mello
    2. Sant Pere (desambiguació)
    3. Martorell de la Selva
    4. Johann Georg Hermann Voigt
    5. Ponç Bonfill Marc
    6. Carl Ferdinand Becker
    7. Ernst Friedrich Richter
    8. Edward Bunnet
  1676. Església de Sant Vicenç
    1. Mollet del Vallès
    2. Dinant
    3. Germà de París
    4. Alou de la Llagona
  1677. Església de Santa Clara
    1. Noto
    2. Robert Anning Bell
  1678. Església de Santa Maria
    1. Balsareny
    2. Malgrat (Cervera)
    3. Palau de Rialb
    4. Reinhard Vollhardt
  1679. Església de Santa Maria la Major
    1. Maria d'Aragó i d'Anjou
  1680. Església del Sagrat Cor
    1. Joan Rubió i Bellver
  1681. Església Ortodoxa Ucraïnesa
    1. Conjunt monàstic de Kíevo-Petxersk
    2. Església Ortodoxa Ucraïnesa (Patriarcat de Moscou)
    3. Església Ortodoxa Ucraïnesa (Patriarcat de Kýiv)
    4. Eleccions presidencials ucraïneses de 2004
    5. Súrjik
  1682. Església Sant Andreu
    1. Sant Andreu Salou
  1683. Eslàlom
    1. Wii Sports Resort
    2. Circuit de Lleida
    3. Manuel Maristany i Sabater
    4. Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games
  1684. Espadella
    1. Província de Castelló
    2. Llista de municipis de la Província de Castelló
    3. Fanzara
    4. Fontes
    5. Torre-xiva
    6. Vallat
    7. Llista de noms de plantes de Catalunya
    8. Mancomunitat Espadà-Millars
    9. Vicente Alejandro Guillamón
    10. Curs alt del riu Millars
    11. Gladiolus
    12. Llista de monuments de l'Alt Millars
    13. Castell d'Espadella
  1685. Espanyol
    1. Temporada 1908-1909 del FC Barcelona
    2. Camilo Sesto
    3. Temporada 1901-1902 del FC Barcelona
    4. Temporada 1903-1904 del FC Barcelona
    5. Cypseloides lemosi
    6. Aerodramus unicolor
    7. Aerodramus mearnsi
    8. Kaqtxikel
    9. Lyncornis temminckii
    10. Lyncornis macrotis
    11. Rama (llengua)
    12. Catharopeza bishopi
    13. Chaetorhynchus papuensis
    14. Nyctiprogne vielliardi
    15. Guillermo Ortega
    16. Nyctidromus albicollis
    17. Scytalopus robbinsi
    18. Damophila julie
    19. Pseudopodoces humilis
    20. Aegithalos bonvaloti
    21. Patricia Montero Villega
    22. Juan Caramuel
    23. Chibly Langlois
    24. Lakisamni
    25. Comecrudo
    26. Víctor de la Fuente
    27. José Domingo Domínguez
  1686. L'Esparra
    1. Comarques d'Occitània
  1687. Espart
    1. Agricultura
    2. Segrià
    3. Corona d'Aragó
    4. Benidorm
    5. Aiora
    6. Vinalesa
    7. Albalat dels Tarongers
    8. Alfara de la Baronia
    9. S'Espardell
    10. Sequer
    11. Geografia del País Valencià
    12. Poblat ibèric del Pla de Santa Bàrbara
    13. Mont del Coto
    14. Esparter
    15. Corts de Barcelona (1519)
    16. Espart bord
    17. Rachidia
    18. Espartza-Zaraitzu
    19. Fibra tèxtil
    20. Vi de la terra illa de Menorca
    21. Xeròfita
    22. Aixama
    23. Illots de les Pitiüses
    24. Revolució agrícola àrab
    25. Garrafa
    26. Museu Dámaso Navarro
    27. Semmelknödel
    28. Illa Perdiguera
    29. Baix Cinca (comarca històrica)
    30. Puntal dels Llops
  1688. Esparver
    1. Vallès Occidental
    2. Collserola
    3. Merla
    4. Parc Natural del Carrascar de la Font Roja
    5. Els Plantadets
    6. Dedalió
    7. Accipítrid
    8. Llista d'ocells de les Illes Balears
    9. Espai Natural de les Guilleries-Savassona
    10. Àguila calçada
    11. Massís de Bonastre
    12. La Corbatera
    13. Epístola de Bernabé
    14. Llista d'ocells sedentaris del Solsonès
    15. Muntanya de Sant Miquel
    16. Circus
    17. Harpagus
    18. Puig de Serreïnes
    19. Parc Nacional Alejandro de Humboldt
    20. Parc Natural de la Península del Llevant
    21. Llacuna de Salines
  1689. Especificitat
    1. Proteïna
    2. Proteïnúria
    3. Inhibidor enzimàtic
  1690. Espectrometria
    1. Astronomia
    2. Logaritme
    3. Paleontologia
    4. Budes de Bamian
    5. Assaig metal·lúrgic
    6. Espectrometria d'absorció atòmica
    7. Cianoacetilè
    8. Centellejador
    9. Diagrama color-color
    10. ELISA competitiu
    11. Mare de Déu de Bellpuig de les Avellanes
  1691. Esperance
    1. Recopa africana de futbol
    2. Copa de la CAF de futbol
    3. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 1978
    4. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 1998
    5. Plantilles de la Copa del Món de futbol de 2002
    6. Copa d'Àfrica de Nacions 2008 (Seleccions)
    7. Copa afro-asiàtica de futbol
    8. Supercopa africana de futbol
    9. Lliga de Campions aràbiga de futbol
  1692. Esperó
    1. Ceba marina
    2. Angraecum sesquipedale
  1693. Espiga
    1. Fecundació
    2. Plantatge gros
    3. Càrex
    4. Azospirillum
    5. Blat xeixa
    6. Orchis
    7. Raspa
    8. Càrex distant
  1694. Espill
    1. Josep Guia i Marín
    2. Tetrasíl·lab
  1695. L'Espill
    1. Anticatalanisme
    2. Ricard Blasco i Laguna
  1696. Espina
    1. Gerd
    2. Malpighia
    3. Dichrostachys
    4. Clínid
    5. Pereskiopsis
  1697. Espinós
    1. Parc Natural dels Aiguamolls de l'Empordà
    2. Gasterosteïforme
    3. Llista d'animals en perill d'extinció als Països Catalans
    4. Ohlone
    5. Eleutherococcus
    6. Oplopanax
  1698. Espira
    1. Tomàs de Celano
    2. Control d'actitud
  1699. Espluga
    1. Serra del Jordal
  1700. Esplugues del Congost
    1. Abella de la Conca
    2. Ordins
  1701. Esponja
    1. Esponja de bany
    2. Daniel Cornelius Danielssen
    3. Esclerita (biologia)
    4. Espícula (esponja)
  1702. Espora
    1. Himeni
    2. Pezizomicet
    3. Querogen
  1703. Esquerra Catalana
    1. Esquerra Valenciana
    2. El Poble Català
    3. Catalanisme
    4. Unió Republicana (1903)
    5. Partit Republicà Democràtic Federal
    6. Joan Hortalà i Arau
    7. Història de Sant Just Desvern
    8. Josep Torras i Sampol
  1704. Esquerra Unida
    1. Partit Comunista del País Valencià
    2. Partit Comunista de Galícia
    3. Anxo Guerreiro Carreiras
    4. Regionalisme i nacionalisme a Espanya
    5. Esquerda de Galicia
    6. Antonio Rodrigo Torrijos
    7. Ajuntament de Sevilla
    8. Cas dels ERO d'Andalusia
  1705. Estabilitat
    1. Tecnologia farmacèutica
    2. Linealització
    3. Proporcional integral derivatiu
    4. Homeòstasi del fosfat
    5. Aparell (nàutica)
    6. Hidroxiprolina
    7. Carta de Smith
    8. Estabilitat de talussos
    9. Vladímir Arnold
    10. Motor boxer
    11. Estructura pretensada
    12. Guarda-rail
    13. Teoria dels orbitals moleculars
    14. Bogosort
  1706. Estabilitzador
    1. Additiu alimentari
    2. Propergol sòlid
    3. Codi E
    4. Galactomanà
    5. Caesalpinia spinosa
  1707. Estació
    1. Mitjanit
    2. Hàbitat espacial
    3. Zoofenster
  1708. Estació de Sant Andreu
    1. Línia 1 del metro de Barcelona
    2. Estació de Torras i Bages
  1709. Estació de Sant Joan
    1. Línia Barcelona-Vallès
    2. Estació de Montserrat-Monestir
  1710. Estació de Terrassa
    1. Llista d'estacions d'Adif a Catalunya
    2. Estació de Torrassa
    3. Estació d'Arc de Triomf
    4. Estació de Sant Andreu Arenal / Fabra i Puig
    5. Estació de Plaça de Catalunya
    6. Estació de Cornellà Centre
    7. Línia Barcelona-Vallès
    8. Estació de Terrassa Rambla
    9. Estació de Sant Feliu de Llobregat
    10. Estació de Sant Joan Despí
    11. Estació de Vilafranca del Penedès
    12. Estació de Manresa
    13. Estació de Martorell
    14. Estació de Montcada Bifurcació
    15. Estació de Montcada i Reixac - Manresa
    16. Estació de Montcada i Reixac - Santa Maria
    17. Línia R12
    18. Estació del Papiol
    19. Estació de Castellbisbal
    20. Estació de Sant Vicenç de Castellet
    21. Estació de Barberà del Vallès
    22. Estació de Sabadell Sud
    23. Estació de Sabadell Centre
    24. Estació de Sabadell Nord
    25. Estació de Terrassa Est
    26. Estació del Vendrell
    27. Estació de l'Arboç
    28. Estació dels Monjos
    29. Estació de la Granada
    30. Estació de Lavern-Subirats
    31. Estació de Sant Sadurní d'Anoia
    32. Estació de Gelida
    33. Estació de Castellbell i el Vilar - Monistrol de Montserrat
    34. Estació de Vacarisses
    35. Estació de Viladecavalls
    36. Estació de Sant Miquel de Gonteres - Viladecavalls
    37. Metro de Terrassa
    38. Rodalies de Catalunya
  1711. Estació del Nord
    1. Julià Fuchs i Liègme
    2. Séquia de Favara
  1712. Estampa
    1. Tiratge
    2. Dionís Baixeras i Verdaguer
    3. Cordovà
    4. Berenice Abbott
    5. Rajoles dels oficis
  1713. Estany
    1. Ecosistema aquàtic
    2. Metal·lúrgia
    3. Malàisia
    4. Ambligonita
    5. Andorita
    6. Vernís (ceràmica)
    7. Channa lucius
    8. Intoxicació per mercuri
    9. Schismaderma carens
    10. Femer
    11. Història de Bolívia
    12. Economia de Zimbabwe
    13. Pachymedusa dacnicolor
    14. Història de Swazilàndia
    15. Soldat de plom
    16. Gastrotheca dunni
    17. Gastrotheca riobambae
    18. Gastrotheca stictopleura
    19. Phyllomedusa bahiana
    20. Phyllomedusa itacolomi
    21. Amietophrynus garmani
    22. Rhinella arunco
    23. Rhinella atacamensis
    24. Rhinella bergi
    25. Rhinella dorbignyi
    26. Rhinella pygmaeus
    27. Rhinella rubescens
    28. Geografia de la Xina
    29. Explotació minera d'asteroides
    30. Geografia d'Austràlia
    31. Geografia d'Indonèsia
    32. Model de Debye
    33. Metalls pesants i toxicitat
    34. Bassa Nera d'Aiguamoix
    35. Abhurita
    36. Abramovita
    37. Au aquàtica
  1714. Estany Llong
    1. Refugis del Pirineu català
  1715. Estany Negre
    1. Serra de Tumeneia
    2. Pantà del Llac Negre
  1716. Estanys de Gémena
    1. Vall de Llubriqueto
  1717. Estanys Gelats
    1. Vilaller
  1718. Estat d'Amazones
    1. Salsa picant
    2. Llengua no classificada
  1719. Estat de l'Amazones
    1. Riu Solimões
    2. Cotorra de Bonaparte
    3. Nyctibius leucopterus
  1720. Estepa
    1. Rússia
    2. Batalla de Stalingrad
    3. Obi
    4. Història d'Àsia
    5. Cultura yamna
    6. Plecotus ognevi
    7. Brunidora
    8. Marw al-Rudh
    9. Mogolistan
    10. Mantecado
    11. Llebre de la Patagònia
    12. Geografia d'Espanya
    13. Màxim Tardiglaciar
    14. Aspen parkland
    15. Geografia de l'Azerbaidjan
    16. Geografia dels Estats Units
    17. Geografia de Rússia
    18. Plecotus kolombatovici
  1721. Esterilització
    1. Paradoxa de Fermi
    2. Control de la població
  1722. Esteve
    1. Fundació Institució Catalana de Suport a la Recerca
    2. Genista
  1723. Esteve Polls
    1. Josep Maria de Sagarra i de Castellarnau
    2. Lluïsos de Gràcia
    3. Sílvia Munt i Quevedo
    4. Antoni Santos i Antolí
    5. Xavier Fàbregas i Surroca
    6. Josefina Güell i Saumell
    7. Jaume Villanova i Torreblanca
    8. Mariona Ribas i Deu
    9. Teatre del Centre Moral i Instructiu de Gràcia
    10. Companyia de teatre
    11. Jo seré el seu gendre
    12. La ferida lluminosa
  1724. Estil
    1. Pol·linització de les orquídies
    2. Roxanne
    3. Classificació dels roures
    4. Quercus braianensis
    5. Quercus lobbii
    6. Quercus rex
    7. Quercus xanthotricha
    8. Tabernaemontana
    9. Rellotge de sol
    10. Estilema
    11. Rinorea dasyadena
    12. Rinorea hummelii
    13. Rinorea deflexiflora
  1725. Estimació
    1. Block matching
    2. Distribució t de Student
    3. Paràmetre estadístic
    4. Regressió lineal
    5. Estimador estadístic
    6. Valoració (finances)
    7. Validació creuada
    8. Exactitud i precisió
  1726. Estopa
    1. Xarop
    2. Pega negra
    3. Cel ras
    4. Auryn
  1727. Estratificació
    1. Atzeroler
    2. Germinació
    3. Eines d'Ishikawa
    4. Santalum acuminatum
    5. Propagació de plantes
    6. Fluid Science Laboratory
    7. Acer palmatum
  1728. Estratonice
    1. 293 aC
    2. Península Calcídica
    3. Òpera francesa
  1729. Estrep
    1. Història de l'escalada a Catalunya
    2. Dinasties Meridionals i Septentrionals
    3. Presa Hoover
  1730. Estrée
    1. Beussent
    2. Inxent
    3. Marles-sur-Canche
    4. Montcavrel
    5. Neuville-sous-Montreuil
    6. Recques-sur-Course
    7. Cantó d'Étaples
  1731. Estudi
    1. Programació neurolingüística
    2. Greta Garbo
    3. Metodologia
    4. Societat Teosòfica
    5. Berenice Abbott
    6. Walter Bagehot
    7. Benchmark
  1732. Estudiantes
    1. Fernando Martín Espina
  1733. Estàndard
    1. Unix
    2. Field spaniel
    3. Grifó blau de Gascunya
    4. Conveni SOLAS
  1734. Estêvão da Gama
    1. Trindade i Martim Vaz
  1735. Estípit
    1. Fucal
    2. Hygrocybe
    3. Sagú
    4. Metroxylon
    5. Stropharia
  1736. Etiqueta
    1. Carpeta
    2. Engrut
    3. Sac de malla
  1737. Etiquetatge
    1. Indexació audiovisual
    2. Acord europeu relatiu al transport internacional de mercaderies perilloses per carretera
    3. Mercaderia perillosa
    4. Oli vegetal
    5. Codex Alimentarius
  1738. Etoile Filante
    1. Kossi Agassa
  1739. Eton
    1. James Bond
    2. Charles Mann Cornwallis
    3. Fulke Greville
    4. Donald Francis Tovey
    5. Edward Joseph Dent
  1740. ETSAV
    1. Sant Cugat del Vallès
    2. Universitat Politècnica de Catalunya
  1741. Eu
    1. Albalat de la Ribera
    2. Valle de Santa Ana
    3. Villagarcía de la Torre
    4. Cabeza la Vaca
    5. Trasierra
    6. Vescomtat d'Eu
    7. Ducat d'Enghien
  1742. Eudes d'Aquitània
    1. Rasès
    2. Guillem V d'Aquitània
    3. Brunequilda
  1743. Eunòmia
    1. Dice
  1744. Eureka
    1. Mindy Gledhill
    2. Segell de Califòrnia
  1745. Eurotas
    1. Municipis de Grècia
  1746. Eurídice
    1. Antíloc (fill de Nèstor)
  1747. Evangelista
    1. Penó de Sant Ot
    2. Església de la Santíssima Trinitat (Sabadell)
    3. Lorenzo Maitani
    4. Crist de les Campanes
    5. Catedral d'Estrasburg
    6. Reliquiari dels Tres Reis
    7. Perícope
    8. Art cristià
  1748. Everly
    1. Llista de municipis de Sena i Marne
    2. Bray-sur-Seine
    3. Chalmaison
    4. Gouaix
    5. Grisy-sur-Seine
    6. Jaulnes
    7. Jutigny
    8. Mouy-sur-Seine
    9. Les Ormes-sur-Voulzie
    10. Soisy-Bouy
    11. Cantó de Bray-sur-Seine
    12. Old Friends: Live on Stage
  1749. Evita
    1. José López Rega
    2. Elaine Paige
  1750. Exe
    1. Regne Unit
    2. Microsoft .NET
    3. Desassemblador
    4. CIH
    5. Llista de sigles de tres lletres
  1751. Exfoliació
    1. Selenita
    2. Fissilitat (geologia)
  1752. Exogènia
    1. Transgènesi
    2. Receptor dels limfòcits T
    3. Interferència d'ARN
  1753. Exomis
    1. Llista de gèneres de plantes
    2. Angiosperm Phylogeny Website
  1754. Expiació
    1. Apòcrif de Jaume
    2. Caiguda de l'home
    3. Crucifixió de Jesús
    4. Ritu
    5. Narziss i Goldmund
    6. Flagel·lació de Jesús
  1755. Exposició Universal de París
    1. Plantilla:Infotaula Expo
    2. Plantilla:Infotaula Expo/ús
    3. Theodor Hummel
  1756. Exposició
    1. Wilhelm Röntgen
    2. Cartell
    3. El Lissitzky
    4. Tomás Olivar
    5. Virus de Marburg
  1757. Expressió
    1. Teatre físic
  1758. Extracció
    1. Zinc
    2. Enginyeria alimentària
  1759. Exèrcit d'Alliberament Nacional
    1. Coordinadora Guerrillera Simón Bolivar
    2. Cromosoma 7
    3. Camilo Torres Restrepo
    4. Llista de sigles de tres lletres
    5. Front Nacional d'Alliberament d'Algèria
    6. Guerra d'Algèria
    7. Història de Colòmbia
  1760. Exèrcit Popular
    1. Cap del Pla (Abella de la Conca)
    2. Exèrcit de l'Est
  1761. Ezio
    1. Llista de personatges històrics d'òpera
  1762. Fabra
    1. Celia Gámez
  1763. Factor
    1. Psicologia de les emocions
    2. Anàlisi multivariant
  1764. Facultat
    1. Blue jeans
  1765. Faial
    1. Terceira
    2. Flores (Açores)
  1766. Fairfax
    1. National Rifle Association
    2. USA Today
  1767. Fairmont
    1. Joliet (Illinois)
    2. Lake View (Carolina del Sud)
  1768. Fairmount
    1. Homer (Illinois)
  1769. Faium
    1. Naqada II
    2. Cistell
    3. Chester Beatty Papyri
    4. Idioma copte
    5. Neferkaseker
    6. Meidum
    7. Piràmide encorbada
    8. Piràmide negra
    9. Monestir de l'arcàngel Gabriel
    10. Abgig
    11. Monestir d'Anba Ishaq
    12. Dimai
    13. Soknopaiou Nesos
    14. Qasr al-Sagha
    15. Qasr Qarun
    16. Deir al-Azab
    17. Medinet Madi
    18. Piràmide d'Amenemhet III
    19. Tebtunis
    20. Theadelphia
    21. Seila
    22. Lisht
    23. Heracleòpolis Magna
    24. Kom Medinet Ghurab
    25. Senusret II
    26. Amenemhet III
    27. Sobekneferu
    28. Dinastia XII d'Egipte
    29. Hattusilis III
    30. Ma'in
    31. Literatura copta
    32. Maten
    33. Apidium
    34. Dinastia bahrita
    35. Ubayd-Al·lah al-Mahdí (fatimita)
    36. Abu Rawka
    37. Karanisia
    38. El retrat femení (Francesc Miralles i Galaup)
  1770. Fakhr al-Din
    1. Maraixi
  1771. Falange
    1. Miquel Badia i Capell
    2. Múscul flexor curt dels dits del peu
    3. Dit en martell
    4. Josep Miralles i Sbert
    5. Andreu Brugués i Llobera